Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
akruk napisał(a):
Tajemnica korespondencji obowiązuje wyłącznie strony trzecie, nie ma czegoś takiego jak obowiązek zachowania w tajemnicy przez uprawnionego odbiorcę treści korespondencji,

Nie, gdyby dwie strony korespondencji zgodziły się na to, to ok, ale gdy jedna strona ujawnia to co druga do niej napisała to złamanie tajemnicy korespondencji.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 07, 2018 15:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Na awanturnictwo, zwłaszcza nie w temacie, nie ma zgody. Kto miał przeczytać wymianę zdań, przeczytał.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 07, 2018 15:13
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jako nieuk, który w swoim czasie powielał rzeczony mit, chciałbym napisać, że Andy nie ma racji, a rację ma akruk. To znaczy miał, póki Małgoś nie wycięła mu posta, w którym prostował błędne mniemanie i podawał faktyczny stan prawny, niewygodny dla Małgosi.

Chciałbym też napisać, że to mataczenie, ten stosunek do prawdy, jaki demonstruje nam tutaj katechetka Małgosia, więc osoba ucząca dzieci o Prawdzie, sprawia, że chce mi się rzygać.


N paź 07, 2018 15:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Może nie ma w polskim prawie takiego przepisu, ale warto to stosowac takie zasady

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Ostatnio edytowano N paź 07, 2018 15:35 przez Andy72, łącznie edytowano 1 raz



N paź 07, 2018 15:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Cytuj:
Każda korespondencja jest co do zasady tajna, a zgodę na jej rozpowszechnienie mogą wyrazić tylko nadawca oraz adresat. http://lexvin.pl/prawo-lexvin/3205/Ochr ... spondencji

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 07, 2018 15:35
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@ErgoProxy
Też go powielałem. Naprostowano mnie, że w doktrynie co do zasady odbiorca korespondencji staje się jej właścicielem i dlatego do niego należy decyzja, co z nią zrobi. Wyraża to m.in., nie wprost, art. 82 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych:
Cytuj:
Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.
Co oznacza, że adresat ma prawo do rozpowszechniania treści otrzymanej korespondencji, które to prawo po jego śmierci przysługuje jego rodzinie, w określonej kolejności, o ile wcześniej sam nie zdecydował.

A to, że Małgosiaa kłamie, twierdząc, że nie ujawniała publicznie na forum, że jest katechetką i że robiła to jedynie w prywatnych wiadomościach, prosząc o dyskrecję, więc ktoś to wbrew jej woli ujawnił - to osobna sprawa.


N paź 07, 2018 15:44
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Sąd Najwyższy napisał(a):
[…]Jawność życia publicznego uzasadniona jest interesem społecznym – prawem do informacji, co obejmuje wyjątkowo także niektóre aspekty życia prywatnego osób publicznych (por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 11 maja 2007 r., I CSK 47/07, Lex nr 449462). Z tej przyczyny możliwe jest publikowanie podstawowych danych z prywatnej sfery życia osób publicznych takich jak: przebieg ich nauki i kariery zawodowej, danych dotyczących stanu cywilnego (por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 stycznia 1987 r., I CR 337/86, Lex nr 8803), czy pochodzenia. Umożliwiają one społeczeństwu pozyskanie informacji o uzyskanym przez osobę publiczną wykształceniu, doświadczeniu życiowym i zawodowym, prezentowanych w życiu rodzinnym postaw, umiejętności budowania relacji z najbliższymi, co ma znaczenie dla wyrobienia sobie zdania o predyspozycjach tej osoby do pełnienia funkcji publicznej, czy też oceny wiarygodności głoszonych publicznie poglądów. Można więc uznać, że w tym zakresie informacje z prywatnej sfery życia osoby publicznej wiążą się bezpośrednio z działalnością publiczną danej osoby.[…]

Źródło, podkreślenia moje. Pytanie: czy moderator w ramach społeczności forum działa na zasadach osoby publicznej, czy szeregowego użytkownika? A jeśli zgodzimy się, że moderator działa na zasadach osoby publicznej, to czy moderator Małgosiaa złamała w tym wątku nasze prawo do informacji, czy nie złamała?


N paź 07, 2018 15:58
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mnie gdy nie odpowiadała moderacja na forum, to zwyczajnie opuściłam owo forum.


N paź 07, 2018 16:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ok Doczytałam. Maci rację z zakresem obowiązywania tajemnicy korespondencji. Ciekawa jestem tylko, czy np. jak Ergo by zareagował na upublicznienie treści jego pw. To pytanie teoretyczne, bo nie zamierzam niczyich pw ujawniać, gdyż uważam, że jest to zwykłe chamstwo.

Aha, nie zamierzam nikomu udowadniać (ani w tym, ani w żadnym innym wątku), że nie jestem wielbłądem.
I na tym koniec dyskusji w tym wątku na powyższy temat. Kolejne posty wylądują w koszu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 07, 2018 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Gdyby kogoś zainteresowało zniknięcie moderatorów pod działami: wrócą, nie ma obawy, wszystko aktualne. Choć pewnie nie dziś :/

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz paź 11, 2018 8:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
A tymczasem witamy nowego moderatora w osobie Mrs_Hadley :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 11, 2018 17:39
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
A jumik został zdegradowany???


Cz paź 11, 2018 17:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Teresse napisał(a):
A jumik został zdegradowany???

@Jumik nie został zdegradowany, tylko podjął decyzję o rezygnacji z funkcji moderatora.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz paź 11, 2018 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
1. Uprzejmie zapytuję: dlaczego Mrs_Hadley pozwoliła sobie wyciąć mój post, która dotyczył tematu watku i opatrzyć ją adnotacją "Uwagi do moderacji są w innym wątku" mimo, że uwaga odnosiła sie do niej jako uczestniczki dyskusji, a nie moderatorki?

viewtopic.php?p=1017390#p1017390

2. Wnoszę, by moderatorka Małgosiaa rozważyła ukaranie moderatorki Mrs_Hadley za stosowanie ad personam, skoro dopiero co uczyniła to samo w stosunku do akruka.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
3. Uwaga do Administracji: jak Wam się podoba, że Wasza nowa moderatorka postanowiła rozpocząć karierę od usuwania opinii niezgodnych z własnymi? Umieściła post, w którym - w złośliwy sposób - wyraża opinię, że użytkownik akruk na Biblii się nie zna. Odpowiedziałem postem, w którym przedstawiłem opinię, że jednak się zna, w dodatku najlepiej ze wszystkich obecnych. Jak widać - w opinii Mrs_Hadley tylko opinia Mrs_Hadley ma prawo pozostać widoczna.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 11:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL