Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
 Sila argumentow 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
Ja po prostu jestem za obiektywnym szukaniem prawdy (Prawdy) i za to juz "dostaje" od obydwu stron... :D


Teresse witam w świecie kolorowym, gdzie nic nie jest w pełni białe ani w pełni czarne, gdy po prostu nie wybierasz między A lub nie A, bo wiesz że opcji jest znacznie , znacznie więcej....
Fakt że potrafisz dostrzegać argumenty obydwu stron i powiedzieć :'nie wiem', 'z jednej strony tak a z drugiej jednak nie' to moim zdaniem nie problem a ogromny sukces i nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki na drodze do obiektywizmu, na tyle na ile ludzki umysł na to pozwala.

Chcę Ci podziękować za kolejną lekcję nieoceniania, bo po wcześniejszych postach gdzie w kółko dawałaś cytaty z świętych odniosłam wrażenie 'beton', a tu dociekliwa poszukiwaczka, ogarnij jeszcze kim jesteś a co doświadczasz i zrobi się mega ciekawie ...

Interpretacja islamska super - serdeczne dzięki !!! Interesującą to daje perspektywę, no nie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 11, 2018 15:35
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
@Alus

urywek z debaty:
https://www.youtube.com/watch?v=Slq6KA5alGw - fragment z wyzwaniem do picia trucizny

całość:
https://www.youtube.com/watch?v=rMcBbtRoVFI&t=8119s

PS.Wg @akruka ja tez jestem tłukiem - nie obrażaj go ze sie uzupełniamy :twisted:


Cz paź 11, 2018 15:40
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
Tak tłumaczy to Tysiąclatka:
[ciach]
Wiem, znam ten przypis. Tysiąclatka przede wszystkim nie raczy informować czytelników, że nie chodzi tylko o brak lub obecność obecnego tzw. "długiego zakończenia" Marka, ale że oprócz pierwotnego istniały różne zakończenia, z których tak się składa, że przetrwało, przebiło się akurat to jedno. O tym w BT nie ma ani słowa. Po drugie, dość rozbudowane wyrażenie, że "jego styl odbiega cokolwiek od właściwości literackich całej Ewangelii" oznacza w przełożeniu na zwykły język: to nie jest styl autora ewangelii Marka. To zakończenie zostało dopisane później, w innym stylu, innym językiem - czyli dopisał to ktoś inny.


Cz paź 11, 2018 15:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Sila argumentow
IrciaLilith napisał(a):
nie wybierasz między A lub nie A, bo wiesz że opcji jest znacznie , znacznie więcej....

Raczej nie zaprzeczaj ogolnie przyjetej logice. Uklad dwojkowy jest podstawa wszystkiego. Blogoslawienstwo albo przeklenstwo.

Chodzi o to ze jezeli nie A to B lub nie B. Itd. Stad te rozne kolory.


Cz paź 11, 2018 15:49
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
IrciaLilith napisał(a):
Teresse napisał(a):
Ja po prostu jestem za obiektywnym szukaniem prawdy (Prawdy) i za to juz "dostaje" od obydwu stron... :D


Teresse witam w świecie kolorowym, gdzie nic nie jest w pełni białe ani w pełni czarne, gdy po prostu nie wybierasz między A lub B, bo wiesz, że opcji jest znacznie, znacznie więcej.


Kwestia gdzie w efekcie doprowadzi człowieka wielorakość opcji......czasem jedynie na manowce.
Szukać należy stale, ale bez jakiegoś stałego fundamentu, jest to jedynie dryfowanie w nieznane...


Cz paź 11, 2018 15:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
To zakończenie zostało dopisane później, w innym stylu, innym językiem - czyli dopisał to ktoś inny.

Zgoda. Jaki z tego wyciagasz wniosek?


Cz paź 11, 2018 15:55
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
- czyli dopisał to ktoś inny.


No tak twierdzi też David Wood-chrześcijański apologeta: "practically every Bible scholar in the world says it is not authentic" (praktycznie każdy biblista na świecie twierdzi, że nie jest autentyczne. )(zakonczenie Marka).


Cz paź 11, 2018 16:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
akruk napisał(a):
- czyli dopisał to ktoś inny.


No tak twierdzi też David Wood-chrześcijański apologeta: "practically every Bible scholar in the world says it is not authentic" (praktycznie każdy biblista na świecie twierdzi, że nie jest autentyczne. )(zakonczenie Marka).

Jaki z tego wyciagasz wniosek?


Cz paź 11, 2018 16:07
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
Taki żeby nie pić trucizny jak wyzywa mnie muzułmanin :D

Na razie żaden - nawet Tysiąclatka przyznaje ze coś z tym zakończeniem nie teges...


Cz paź 11, 2018 16:13

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sila argumentow
Robaczku, logika klasyczna ma swoje ograniczenia, ma sens gdy można określić że A = Prawda lub A=Fałsz , nijak nie wskazuje jak to określić, pozwala tylko na logiczne wyciąganie wniosków z danych faktów, nie na określanie na jakiej podstawie coś jest prawdą a co nie.

Zauważ 'Jeśli każdy człowiek jest Robaczkiem a każdy Robaczek ma 20 nóżek' jest Prawdziwe to możemy wnioskować że każdy człowiek ma 20 nóżek - nijak nie mówi jak mam to sprawdzić ,ani czy to się da sprawdzić, no i czy moje założenia są z dupy wzięte czy na czymś oparte. Nóżki mogę policzyć, bo to coś materialnego a i to ma sens tylko gdy nie będziemy wciskać że chodzi o jakieś metaforyczne nóżki, że mamy ustalony desygnat słowa.

Logika odnosi się do faktów, a nie do opinii czy poglądów, w przypadku poglądów nawet niemerytoryczne argumenty bywają dobrymi argumentami, a dowody w postaci subiektywnych odczuć decydującymi dowodami... To co dla jednego jest dowodem nie musi nim być dla drugiego, logika klasyczna nie uwzględnia subiektywności, nie ma opcji typu między 45-55% A to prawda, niby jest rachunek prawdopodobieństwa, ale też jest do kitu, bo ma sens gdy da się obiektywnie określić prawdopodobieństwo, czyli znów gdy to dotyczy faktów nie opinii...

A ustalenie co jest faktem a co opinią to jeszcze inna kwestia.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 11, 2018 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Sila argumentow
IrciaLilith napisał(a):
Logika odnosi się do faktów, a nie do opinii czy poglądów.

Co prawda przyjelo sie ostatnio ze kazdy ma prawo do swoich opinii czy pogladow ale nie probuj tego na swojej skorze. Juz dawno napisano - blogoslawienstwo lub przeklenstwo.


Cz paź 11, 2018 16:25
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
Dobra a tak zmieniając z lekka temat to są jakieś proroctwa ze ST (oprócz tych dotyczących Mesjasza), które się spełniły? Coś mi świta upadek Babilonu...Na jakieś stronce przeczytałam

Cytuj:
W Biblii znaleźć można około 2500 proroctw, z których około 2000 już się spełniło


Cz paź 11, 2018 17:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
Dobra a tak zmieniając z lekka temat to są jakieś proroctwa ze ST (oprócz tych dotyczących Mesjasza), które się spełniły?

A jezeli tak, to co?
A jezeli nie, to co?


Cz paź 11, 2018 18:07
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
Na jakieś stronce przeczytałam
Cytuj:
W Biblii znaleźć można około 2500 proroctw, z których około 2000 już się spełniło
Co tak skromnie? W Biblii jest więcej zdań.

Podejrzewam, że wśród tych, które jeszcze się nie spełniły, pozostaje przesuwanie gór siłą wiary. Najwidoczniej jeszcze się nie trafił na tyle rozgarnięty chrześcijanin, żeby zauważył, że zamiast obchodzić górę dookoła, z wysiłkiem włazić i złazić czy ryć tunel, można po prostu powiedzieć jej, żeby się przesunęła, i gotowe.


Cz paź 11, 2018 18:13
Post Re: Sila argumentow
robaczek2 napisał(a):
Teresse napisał(a):
Dobra a tak zmieniając z lekka temat to są jakieś proroctwa ze ST (oprócz tych dotyczących Mesjasza), które się spełniły?

A jezeli tak, to co?
A jezeli nie, to co?


Tak po prostu poszukuje Prawdy, rozmawiamy sobie... :biggrin:

Przy okazji wertuje i poznaje lepiej Pismo Święte - za 30 min jest odpust- a za mniej odpust cząstkowy chyba :-)
To godziwe spędzanie czasu, czyż nie?


Cz paź 11, 2018 18:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL