Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 Kto przekazał Wam wiarę? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Miło mi, że mnie odmłodziłeś :-D Chyba muszę odłozyć plany przejścia na emeryturę :D
W przeciwieństwie do Ciebie, o to, co mi nie wyszło w wychowaniu dzieci, mam pretensje do siebie, a nie do całego świata.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 16, 2018 8:41
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
To nie lewactwo wymyśliło, ale Biblia przestrzega Jeśli w młodości nie nazbierałeś jakim sposobem znajdziesz na starość, Ks. Syracha (25,3).


N wrz 16, 2018 9:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Alus napisał(a):
ale Biblia przestrzega

Alus, zauważ, że takich samych zwrotów (argumentów) używają Świadkowie Jehowy (i inni protestanci).


N wrz 16, 2018 9:53
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
ale Biblia przestrzega

Alus, zauważ, że takich samych zwrotów (argumentów) używają Świadkowie Jehowy (i inni protestanci).

Bazują na tekstach Biblii, w czym zatem problem?


N wrz 16, 2018 10:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
W tym, że Biblia sama nie mówi. Jest w niej coś zapisane, a Ty dokonujesz samodzielnej (prywatnej) interpretacji tego zapisu.


N wrz 16, 2018 10:52
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
feelek napisał(a):
W tym, że Biblia sama nie mówi. Jest w niej coś zapisane, a Ty dokonujesz samodzielnej (prywatnej) interpretacji tego zapisu.

Podobnie prywatna, jak "prywatna" jest wypowiedź o. J. Augustyna, którą to wypowiedź przytoczyłam....czytałeś?


N wrz 16, 2018 11:01
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Moim zdaniem, albo nastąpiło złamanie tajemnicy i to jest źródłem informacji, którą zamieszczasz na forum,

Złamanie tajemnicy jest wówczas, gdy informacja jest personalna. Jesli podana ogólnie, nie dochodzi do złamania tajemnicy.

Spotkałem się z inną opinią
[…]Spowiednikowi w związku ze spowiedzią nie wolno również ujawniać tożsamości penitenta. O grzechach ciężkich nie może wspominać nawet w sposób ogólny, a przy poprzednich - ujawniać ich rodzaju lub mówić o konkretnym czynie. Tajemnicą objęty jest rodzaj udzielonej pokuty albo odmowa rozgrzeszenia. Przedmiotem pośrednim tajemnicy jest wszystko, co penitent powiedział w związku z wyznaniem swoich grzechów. […]
Źródło: https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... edzia.html

Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
no albo wyssałaś to z palca, a tym samym powinnaś przeprosić.

Np. http://niedziela.pl/artykul/78942/nd/Cu ... dza-sprawa i nie ma tu zlamania tajemnicy spowiedzi.

Ten artykuł ma się nijak do tego co pisałem. Mówi o spowiadaniu się z grzechów innych osób, ty pisałaś o obgadywaniu przy konfesjonale. Mam wrażenie że brniesz.


Pn wrz 17, 2018 20:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Najwyraźniej nie rozumiesz, ze spowiadanie sie z grzechów cudzych to jest dodatkowo obgadywanie, bo nie sądzę, że penitent mówi, że to on sie tego dopuścił, bo kłamałby przy spowiedzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 17, 2018 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
Najwyraźniej nie rozumiesz, ze spowiadanie sie z grzechów cudzych to jest dodatkowo obgadywanie, bo nie sądzę, że penitent mówi, że to on sie tego dopuścił, bo kłamałby przy spowiedzi.


W przekazywaniu wiary, przekazuje się proste wartości, do których ciekawie podchodzi Małgosia. także na grzechy cudze mamy obowiązek reagować. Oto one:

1 Do grzechu namawiać.
2 Innym grzeszyć kazać.
3 NA GRZECHY INNYCH ZEZWALAĆ.
4 Innych do grzechu pobudzać.
5 Grzechy innych chwalić.
6 MILCZEĆ WIDZĄC CUDZE GRZECHY.
7 Mogąc, nie zapobiegać cudzym grzechom.
8 Pomagać do grzechu.
9 Grzechów cudzych bronić.

Zapewne, Małgosia jako wybitny religioznawca, etyk i moralista, nie widzi związku z Jej wypowiedziami i wybrnie z każdej sytuacji.


Wt wrz 18, 2018 7:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
agust napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Najwyraźniej nie rozumiesz, ze spowiadanie sie z grzechów cudzych to jest dodatkowo obgadywanie, bo nie sądzę, że penitent mówi, że to on sie tego dopuścił, bo kłamałby przy spowiedzi.


W przekazywaniu wiary, przekazuje się proste wartości, do których ciekawie podchodzi Małgosia. także na grzechy cudze mamy obowiązek reagować. Oto one:

1 Do grzechu namawiać.
2 Innym grzeszyć kazać.
3 NA GRZECHY INNYCH ZEZWALAĆ.
4 Innych do grzechu pobudzać.
5 Grzechy innych chwalić.
6 MILCZEĆ WIDZĄC CUDZE GRZECHY.
7 Mogąc, nie zapobiegać cudzym grzechom.
8 Pomagać do grzechu.
9 Grzechów cudzych bronić.

Zapewne, Małgosia jako wybitny religioznawca, etyk i moralista, nie widzi związku z Jej wypowiedziami i wybrnie z każdej sytuacji.

Gdzie w wymienionych przez Ciebie punktach jest mowa o spowiadaniu się z grzechów cudzych?
Zanim mnie zaatakujesz, przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałam, a wlaściwie wszystkie wypowiedzi w temacie spowiedzi z grzechów cudzych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 18, 2018 7:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
agust napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Najwyraźniej nie rozumiesz, ze spowiadanie sie z grzechów cudzych to jest dodatkowo obgadywanie, bo nie sądzę, że penitent mówi, że to on sie tego dopuścił, bo kłamałby przy spowiedzi.


W przekazywaniu wiary, przekazuje się proste wartości, do których ciekawie podchodzi Małgosia. także na grzechy cudze mamy obowiązek reagować. Oto one:

1 Do grzechu namawiać.
2 Innym grzeszyć kazać.
3 NA GRZECHY INNYCH ZEZWALAĆ.
4 Innych do grzechu pobudzać.
5 Grzechy innych chwalić.
6 MILCZEĆ WIDZĄC CUDZE GRZECHY.
7 Mogąc, nie zapobiegać cudzym grzechom.
8 Pomagać do grzechu.
9 Grzechów cudzych bronić.

Zapewne, Małgosia jako wybitny religioznawca, etyk i moralista, nie widzi związku z Jej wypowiedziami i wybrnie z każdej sytuacji.

Gdzie w wymienionych przez Ciebie punktach jest mowa o spowiadaniu się z grzechów cudzych?
Zanim mnie zaatakujesz, przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałam, a wlaściwie wszystkie wypowiedzi w temacie spowiedzi z grzechów cudzych.


Ach, to przepraszam Małgosiu, grzechy cudze, to są cudze, a nie nasze i nie obgadujemy. Podziwiam za spostrzegawczość.


Wt wrz 18, 2018 7:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
agust napisał(a):
Chodzi mi o to, kto pierwszy mówił o Bogu, nauczył składać rączki, czynić znak krzyża, pierwsze paciorki, modlitwy? Chodzi mi o taką wiarę, która utrwaliła się w sercu i mimo niedoskonałości każdego z nas, trwa. Czy to byli rodzice, dziadkowie, ksiądz na religii, a może już jako dorośli, i była to koleżanka, kolega, grupa modlitewna, a może Twoje sumienie nakazało szukać?
Zapewne musiałbym się udać do hipnotyzera, aby to ustalić. Mam dyplom z ukończenia katechizacji przedszkolnej, ale ni grzyba z niej nie pamiętam :mrgreen:

Ciekawe co mi tam wdrukowali?

_________________
Pokój wam.


So paź 13, 2018 4:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Neuro napisał(a):
Zapewne musiałbym się udać do hipnotyzera, aby to ustalić. Mam dyplom z ukończenia katechizacji przedszkolnej, ale ni grzyba z niej nie pamiętam :mrgreen:

Ciekawe co mi tam wdrukowali?


Neuro, nie istnieje taki dyplom, który zaświadczy o Twojej wierze.


So paź 13, 2018 7:21
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
agust napisał(a):
Neuro napisał(a):
Zapewne musiałbym się udać do hipnotyzera, aby to ustalić. Mam dyplom z ukończenia katechizacji przedszkolnej, ale ni grzyba z niej nie pamiętam :mrgreen:

Ciekawe co mi tam wdrukowali?


Neuro, nie istnieje taki dyplom, który zaświadczy o Twojej wierze.

Taki w 100% wiarygodny dyplom może wydać jedynie Bóg.
Ludzie potrafią się wspaniale kreować, a inni sądzić po pozorach......wystarczy obejrzeć relację z jakichś religijnych wydarzeń i zobaczyć jak pięknie z uniesieniem niektórzy się modlą, by parę godzin wcześniej lub później wylać kubły pomyj na bliźniego :(


So paź 13, 2018 7:47

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Alus może dlatego ważniejsze są codzienne czyny a nie wiara okazywana rytualnie że tak to ujmę?
Nie ma ludzi doskonałych, każdy zachowuje się nie raz totalnie głupio, nieodpowiedzialnie i po prostu krzywdzi innych ,ale jednak w pewnym stopniu można stosować rozróżnienie u kogo co dominuje. Oczywiście każdy będzie oceniał według własnych arbitralnych kryteriów,choć sporo poglądów przynajmniej na poziomie deklaracji mamy wspólnych.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N paź 14, 2018 14:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL