Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Komentarz zwrotny nie jest poradą. Rozmowa i dialog nie zakładają tego, że ktoś do mnie mówi, a ja mu doradzam, ale rozmowę i dialog.

Nie ma czasu, ale ma czas na rozmowę o przyczynach, dla których Nieważny uważa Józefa i Marię za kastratów bez libido i funkcji organów płciowych. A myślę, że przyczyny takich osądów Nieważnego są konkretne.

Jestem studentem psychologii i sam chodzę na terapię.

_________________
MODERATOR


Wt lis 13, 2018 11:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zbigniew3991 napisał(a):
Jestem studentem psychologii i sam chodzę na terapię.

A nie polonistyki? Bo jeśli dwóch na raz, to ... nieważne. Czy może "studiujesz" w zależności od potrzeb tematu?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 13, 2018 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Studiuję dwa kierunki. Masz z tym problem? Dodatkowo pracuję. Psychologia zaocznie, polonistyka to V magisterki, praca dorywcza. Chcesz zaświadczenia z dziekanatu?

_________________
MODERATOR


Wt lis 13, 2018 15:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nie, nie mam z tym problemu. Problem leży tu zupełnie gdzie indziej: w łapaniu kilku srok za ogon, ale to Twój problem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 13, 2018 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
A tak naprawdę z dziekanatów, bo to dwa wydziały. Widzisz w tym problem? Porozmawiam o tym ze swoim terapeutą. Ja nie mam z tym problemu. Jestem ambitnym człowiekiem, a nie chcę korzystać z finansów rodziców, więc pracuję.

Nie wiedziałem, że tak bardzo interesuje Cię moje życie prywatne.

_________________
MODERATOR


Wt lis 13, 2018 15:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem i o tym mówiłam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 13, 2018 16:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
No właśnie, Małgosiu - ja również o tym pisałem.

Wyjdź może ze swojej postawy: "Mam rację - przyjmijcie to do wiadomości". A jeśli to ja racji nie mam i czytam z niezrozumieniem to udowodnij.

_________________
MODERATOR


Wt lis 13, 2018 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zbigniew3991 napisał(a):
Co o tym sądzi Twój lekarz?

Lekarzowi o tym nie mówiłem. Tak, wierzę w to, że św. Józef nie czuł pożądania do Maryi. Myślę, że to nawet powinno być dość oczywiste (nie chcę nikogo urazić tymi słowami). Maryja jest najpiękniejszą kobietą, jaka istnieje i mimo swojego nadzwyczajnego piękna nie wzbudza u mnie uczuć seksualnych. Ale mogę mieć myśli o przytulaniu Jej (czy przez Nią) lub całowaniu Jej (np. w policzek) - ale nie w kontekście seksualnym czy nawet małżeńskim, ale jako Matki.

Ja studiowałem na raz tylko jeden kierunek. Pracę dyplomową na studiach drugiego stopnia obroniłem około półtora roku po terminie. Trzy razy chodziłem na oddział dzienny (po około 60 dni roboczych), dwa z tych pobytów były przed obronieniem pracy magisterskiej. Na studia dojeżdżałem z domu, nie mieszkałem w domu studenckim. Pracy podczas studiowania nie miałem.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt lis 13, 2018 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
To, czy kobieta jest piękna, czy nie, czy wzbudza pożądanie, czy też nie - to nie jest odpowiedzialność po stronie kobiety. To po stronie mężczyzny (lub kobiety homoseksualnej) jest ta odpowiedzialność za opanowanie swojego popędu seksualnego. Możemy ubierać się skromnie, ale nie odpowiadamy za to, jakie pożądanie ktoś czuje. Możemy zachowywać się skromnie i ubierać się skromnie - nic ponad to.

_________________
MODERATOR


Śr lis 14, 2018 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Przez leki psychiatryczne (takie jak SSRI (paroksetyna i sertralina) czy neuroleptyki (kwetiapina i sulpiryd)) mogę mieć obniżony pociąg płciowy, przez co łatwiej mi unikać grzechu nieczystego. Ale nie jest tak, że w ogóle jestem niezdolny do erekcji. Dość często miewam wątki erotyczne w snach, niestety. Dwa dni temu miałem rozmowę z seksuologiem (pierwszą od ponad 17 miesięcy) przez telefon. Co ciekawe, 27.11.2019 na wizycie u seksuologa zasugerowano mi zastrzyki na obniżenie libido (nawet nie tabletki czy, tym bardziej, psychoterapię). Od dzieciństwa mam zaburzenia preferencji seksualnych (dziwaczne i obleśne, mimowolne skłonności, których trudno pozbyć się na dobre).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt maja 07, 2021 20:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL