Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Papież 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Papież
Czy nie nadszedl czas aby papiez wypowiadal sie (wyrazal swoja opinie) na kazdy dotyczacy Kosciola Powszechnego i religii temat. Nawet jezeli to nie jest uznawane przez taka czy inna wspolnote.

Konkretnie mamy troche balaganu zwiazanego z autokefalia na Ukrainie. Nie wiem czy wlasciwym podejsciem jest - robta co chceta, nie moja sprawa; czy tez jasne okreslenie sie jako glowy Kosciola Powszechnego jakie rozwiazanie uwaza za sluszne.


Wt lis 20, 2018 19:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Papież
robaczek2 napisał(a):
Czy nie nadszedl czas aby papiez wypowiadal sie (wyrazal swoja opinie) na kazdy dotyczacy Kosciola Powszechnego i religii temat. Nawet jezeli to nie jest uznawane przez taka czy inna wspolnote.

Po co? Dolać oliwy do ognia? KK, a tym bardziej papież, nie jest stroną w tym konflikcie. Jedyne co może zrobić papież, to wezwać wiernych do modlitwy o rozwiązanie tej sprawy zgodnie z wolą Bożą.
robaczek2 napisał(a):
Konkretnie mamy troche balaganu zwiazanego z autokefalia na Ukrainie. Nie wiem czy wlasciwym podejsciem jest - robta co chceta, nie moja sprawa; czy tez jasne okreslenie sie jako glowy Kosciola Powszechnego jakie rozwiazanie uwaza za sluszne.

j.w. Dolać oliwy do ognia?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 20, 2018 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Papież
Robaczek2 załóżmy hipotetycznie, że w KRK jest jakiś podział i strony nie mogą się ze sobą dogadać. Jak twoim zdaniem byłoby odbierane, gdyby patriarcha moskiewski czy też główny przełożony kościoła anglikańskiego powiedzieli, że jedna ze stron nie ma racji i powinna ustąpić. Czy posypała by sobie głowę popiołem, czy rozdarła by sobie szaty podnosząc larum na cały świat, że ktoś wtrąca się w nieswoje sprawy.
Zdecydowanie popieram Małgosię. Jedyne co może zrobić papież to wezwać wiernych do modlitwy.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr lis 21, 2018 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Papież
Padre77 napisał(a):
Robaczek2 załóżmy hipotetycznie, że w KRK jest jakiś podział i strony nie mogą się ze sobą dogadać. Jak twoim zdaniem byłoby odbierane, gdyby patriarcha moskiewski czy też główny przełożony kościoła anglikańskiego powiedzieli, że jedna ze stron nie ma racji i powinna ustąpić.

Nie tylko patriarcha moskiewski czy przelozony kosciola anglikanskiego ale rowniez robaczek2 mialby jakies zdanie na ten temat i nie widze problemu abym mogl je wyrazic w czasie spotkania przy kieliszku albo opublikowac na takim czy innym forum lub dac ogloszenie do tv. Jezeli bylo by to dla mnie wazne.
Ja (na podstawie informacji jakie posiadam) popieram stanowisko Konstantynopola i niech sie druga strona obraza.
Nie wiem czy "dolewanie oliwy do ognia" nie traci poprawnoscia polityczna.
Moze "pas baranki" to znaczy mow tak, tak, nie, nie urbi et orbi.


Śr lis 21, 2018 14:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Papież
robaczek2 napisał(a):
Ja (na podstawie informacji jakie posiadam) popieram stanowisko Konstantynopola i niech sie druga strona obraza.
Nie wiem czy "dolewanie oliwy do ognia" nie traci poprawnoscia polityczna.

Ty, wybacz, jesteś szarym wiernym, a nie głową KK i Twoje zdanie ma się nijak do stanowiska PE i PM czy wszystkich innych autokefalii. Wtrącanie się papieża w wewnętrzne sprawy CP utrudniłoby dialog ekumeniczny między naszymi Kościołami. I wybacz, ale nie na tym polega "paś owce moje, paś baranki moje", aby rózgą zaganiać do stada.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 21, 2018 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Papież
Małgosiaa napisał(a):
nie na tym polega "paś owce moje, paś baranki moje", aby rózgą zaganiać do stada.

Dobre. Podoba mi sie.
Ze tez wszedzie musimy miec do czynienia z ta polityka i dyplomacja.


Śr lis 21, 2018 14:46
Zobacz profil
Post Re: Papież
Mam pytanie. Czy istnieje jakiś odgórny zakaz przyjmowania przez następnych papieży imion Piotr, Linus i Anaklet?


Wt lut 05, 2019 23:21

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Papież
Quinque napisał(a):
Mam pytanie. Czy istnieje jakiś odgórny zakaz przyjmowania przez następnych papieży imion Piotr, Linus i Anaklet?


Odgórny zakaz... ale kto mógłby taki zakaz wydać i w jakim celu? W kwestii mion papieskich wszystko zależy chyba od "nowowybranego", który właśnie zaczął sprawować najwyższą władzę.

_________________
MODERATOR


Pt lut 08, 2019 20:25
Zobacz profil
Post Re: Papież
Mógłby papież, to chyba oczywiste


Pn lut 11, 2019 1:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Papież
W jakim celu i na jakiej podstawie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lut 11, 2019 7:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Papież
trochę lat pozyłem i pamiętam kilku Papieży. Pamiętam (z jakiegoś filmu) pap. PiusaXII, jak Go niosą, .... Tak zastanawiając się nad odczuciami w momencie oglądania postaci poszczególnych papieży, uzmysłowiłem sobie, że tylko Franciszek wzbudza we mnie uczucie chęci spotkania Go i tak po ludzku normalnie przytulenia i powiedzenia "Chłopie jaki Ty fajny, prawdziwy, taki NORMALNY. Poprzednicy to odbieram jak takie "kukły bez ......." Cieszę się Franciszkiem i boję o Niego.


So mar 30, 2019 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Papież
bartoszek napisał(a):
trochę lat pozyłem i pamiętam kilku Papieży. Pamiętam (z jakiegoś filmu) pap. PiusaXII, jak Go niosą, .... Tak zastanawiając się nad odczuciami w momencie oglądania postaci poszczególnych papieży, uzmysłowiłem sobie, że tylko Franciszek wzbudza we mnie uczucie chęci spotkania Go i tak po ludzku normalnie przytulenia i powiedzenia "Chłopie jaki Ty fajny, prawdziwy, taki NORMALNY. Poprzednicy to odbieram jak takie "kukły bez ......." Cieszę się Franciszkiem i boję o Niego.

NIE NIE NIE , jakie kukły?!!
JA nie pamiętam wczęśniejszych, Dziecińśtwo to wybór Jana Pawła II - wspaniałego , kochanego, innego niż wszyscy, To był prawdziwy gigant, potem tylko miałem problem z Jego Ewangelią Cierpienia.
Potem Benedykt XVI - widać było że dobry człowiek i gigant pokory.
A ten obecny mi "nie leży".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 30, 2019 22:31
Zobacz profil
Post Re: Papież
Andy72 napisał(a):
A ten obecny mi "nie leży".

Czyżby Jezus nie przewidział, że Jego następcą będzie Franciszek?


So mar 30, 2019 23:12

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Papież
Franciszek następcą Jezusa?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 31, 2019 0:10
Zobacz profil
Post Re: Papież
Może określenie następcą jest niezbyt fortunne, bardzie pasowałoby zastępcą. Takiego określenia używał Św.Cyprian.
Andy72 napisał(a):
A ten obecny mi "nie leży".

Andy, uważasz że Duch Św. źle podpowiadał podczas wyboru, a może się pomylił? Kardynałowie mają inne zdanie:

"Duch Święty naprawdę wybiera tak jak chce. Imię Franciszek określa program tego pontyfikatu – mówili kardynałowie-elektorzy dzień po wyborze Ojca Świętego. Kardynał Stanisław Dziwisz i kard. Kazimierz Nycz spotkali się z dziennikarzami w Domu Polskim Jana Pawła II w Rzymie.
– To konklawe naprawdę pokazało, że Pan Bóg, Duch Święty wybiera tak jak chce. Ani domysły czy przypuszczenia dziennikarzy, ale myślę także nasze przypuszczenia – kardynałów, którzy wchodzili na konklawe – nie pozwalały przypuszczać, że papieżem będzie ten biskup, kardynał Buenos Aires – mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. – To jest najwspanialsze w konklawe, że wszystkie ludzkie rachuby są wtórne w stosunku do tego co się dzieje. Stajemy się narzędziami Ducha Świętego, nawet wbrew tym wszystkim ludzkim podpowiedziom – dzielił się swoimi przeżyciami z pierwszego konklawe, w którym brał udział kard. Nycz."

Źródło: https://episkopat.pl/kardynalowie-po-ko ... -kosciola/


Ostatnio edytowano N mar 31, 2019 11:39 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N mar 31, 2019 11:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL