Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kiedy nastąpi Paruzja? 
Autor Wiadomość
Post Kiedy nastąpi Paruzja?
No właśnie. Czy w XX wieku gdy prześladowania Kościoła osiągnęły apogeum nie były najlepszym momentem na powtórne przyjście Chrystusa?


Pn gru 03, 2018 19:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. (Mt 25,13)
Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn12, tylko Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.(Mk 13,32-33)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 03, 2018 19:29
Zobacz profil
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
No ja wiem, Ale XX wiek był idealnym czasem na spełnienie się tych słów


Pn gru 03, 2018 19:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Skoro się nie spełniły, najwyraźniej nie był idealny.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 03, 2018 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
No już w latach 70 pierwszego wieku, kiedy burzono Jerozolimę, spodziewano się wypełnienia proroctw. Potem przyszły zarazy, cholery, dżumy oraz stosy - niektórzy wiążą ze sobą te dwa zjawiska. Wtedy także był dobry czas na paruzję. Czas Rewolucji Francuskiej też był dobrym czasem na paruzję.

_________________
MODERATOR


Pn gru 03, 2018 19:59
Zobacz profil
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Zbigniew napisał(a):
oraz stosy -


Które palili protestanci :(


Pn gru 03, 2018 20:37
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Które palili świeccy, nie tylko zresztą pod heretykami; stos był np. za fałszowanie monety. Krótko mówiąc, kara zwyczajna jak na tamte brutalne czasy.

Natomiast można postawić sprawę w ten sposób, że w przypadku protestantów sprawa jest jasna i klarowna, a katolicy to takie nie-do-końca-wiadomo-co. Że protestanci to był miecz w ręku Bożym - ostatecznie Izraelici też wyrzynali całe miasta, Pismo wprost to podaje i nie są to żadne historyjki dydaktyczne - natomiast katolicy czasami przed władzą świecką bronili, a czasami nie mieli nic przeciwko. Czyli że narracja protestancka, jakoby Rzymski Kościół to była Ladacznica uchlewająca się z królami świata tego, trzyma się kupy.

Można zresztą powiedzieć dosadniej: protestanci są gorący lub zimni, a katolicy letni. Dlatego jeżeli - jeżeli! - Rzymski Kościół kiedyś upadnie, to protestanckie zgromadzenia go przeżyją; na odwrót niestety się nie stanie.


Pn gru 03, 2018 21:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Najwyraźniej prorok nam się objawił w osobie ErgoProxy. :o
Proszę trzymać się tematu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 03, 2018 21:19
Zobacz profil
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Nie ma żadnego tematu. Paruzja nastąpi nie wiadomo kiedy, można tylko trzymać się przypowieści o pannach roztropnych i tę cholerną oliwę do lampek trzymać w pogotowiu.

Pozostaje radosne offtopowanie, które zresztą zaczął sam autor wątku; ja tylko pociągnąłem jego myśl dalej. :P


Pn gru 03, 2018 21:22

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Quinque napisał(a):
No właśnie. Czy w XX wieku gdy prześladowania Kościoła osiągnęły apogeum nie były najlepszym momentem na powtórne przyjście Chrystusa?


Najwidoczniej czeka nas okres jeszcze większych prześladowań, po których Pan powróci.
Istotnym pytaniem, ktore powinien zadać sobie każdy chrześcinanin jest: czy oczekuję z tęsknotą na powtórne przyjście Chrystusa?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn gru 03, 2018 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Quinque napisał(a):
Zbigniew napisał(a):
oraz stosy -


Które palili protestanci :(


Niektóre palili Protestanci, niektóre Dominikanie, niektóre władcy poszczególnych krajów. Nie o to chodziło w mojej wypowiedzi.

_________________
MODERATOR


Wt gru 04, 2018 8:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
25 marca 2023 roku, ponieważ wypełni się czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu.


Śr gru 12, 2018 21:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Jak to wyliczyłeś? A może miałeś pbjawienie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr gru 12, 2018 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Quinque napisał(a):
No właśnie. Czy w XX wieku gdy prześladowania Kościoła osiągnęły apogeum nie były najlepszym momentem na powtórne przyjście Chrystusa?



Ty masz jakąkolwiek wiedze w tym temacie?

Bo zaczynając od najprostszych rzeczy, weźmy choćby to co mówi Jezus do swoich uczniów:

Cytuj:
Ewangelia wg św. Mateusza - 24
Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić.



O kim tutaj Jezus mówi? kogo będą zabijać? bo chyba nie tych ludzi do których te 2 tysiące lat temu Jezus mówił, bo przecież oni nie żyją, jak również to nie odnosi sie do obecnie żyjących katolików, w końcu jeśli rocznie ginie za wiare blisko 200 tyś chrześcijan

https://nto.pl/rzez-chrzescijan-codzien ... ar/4135231


To sytuacja w której sporo katolików ginie za wiare, nie jest spełnieniem sie tego o czym mówił Jezus, więc tutaj jedyna możliwość jest taka że Jezus mówił o wszystkich katolikach i każdy będzie dręczony, większość zostanie zabita.
I żeby taka sytuacja mogła zaistnieć, to tych katolików musi być bardzo mała liczba, jak również inne religie muszą to chrześcijaństwo bardzo mocno zwalczać, a jak widzimy to puki co na takie coś sie nie zanosi, i długo coś takiego nie nastąpi, powiem że katolików musiałoby być góra kilka milinów, a wyznawców innych religii, ileś miliardów, bo dopiero wtedy chrześcijaństwo mogłoby sie znaleźć w tej sytuacji jak Jezus opisuje, a przecież do tak małej liczby chrześcijan to jeszcze bardzo długa droga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr gru 12, 2018 23:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Kiedy nastąpi Paruzja?
Apokalipsa św. Jana podaje, iż na Ziemi ma powstać jeszcze 1000 letnie królestwo. Szatan i jego wyznawcy zostaną umieszczeni w Piekle, a na ziemi zapanuje Raj. Można się zastanawiać, czy Paruzja nastąpi przed powstaniem owego królestwa, czy dopiero po jego przeminięciu?


Pt gru 14, 2018 19:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL