Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 23:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Założyłam temat "Obrażanie i krytyka - próba zrozumienia różnicy" i zapadł się pod ziemię. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? :(

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So gru 01, 2018 19:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zakamuflowana kłótnia o ostrzeżenie - jest w koszu. Mnie Twoje gierki nie bawią. Koniec tematu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 01, 2018 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Zakamuflowana kłótnia o ostrzeżenie - jest w koszu. Mnie Twoje gierki nie bawią. Koniec tematu.

Nie wiem, o czym mówisz. Skrytykowałam dziś koleżankę o spalone naleśniki i zarzuciła mi mowę nienawiści, obrażona na cały świat. Chciałam to przedyskutować na forum.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So gru 01, 2018 19:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie leć w kulki. Nie ze mną takie numery. Swój problem rozwiąż z koleżanką.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 01, 2018 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Wszystko zależy od okoliczności, a te wskazują na powiązanie z otrzymanym ostrzeżeniem i nieważne, jaki byłby przykład. Moderacja nie jest gapami karmiona i potrafi powiązać fakty.

Takie domniemanie złej woli użytkowników ociera się o obsesyjną podejrzliwość. Albo post jest zgodny z Regulaminem, albo nie jest, swobodna interpretacja okoliczności i kreatywne wiązanie wątków z wcześniejszymi wydarzeniami to szkodliwe praktyki (moim zdaniem oczywiście).


Wt gru 04, 2018 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
To akurat u Małgosii, podobnie jak inne nadużycia, nic nowego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 04, 2018 9:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
SweetChild napisał(a):
Takie domniemanie złej woli użytkowników ociera się o obsesyjną podejrzliwość.

@SweetChild, ja również lubię @Towarzyskiego_pelikana, ale jej wypowiedzi nieraz balansują na granicy trollingu. Mod w takiej sytuacji jest postawiony w nieciekawym położeniu, bo z jednej strony wie, że user prowokuje do podejmowania działań moderatorskich wobec siebie, z drugiej jest świadom pewnych płynnych granic oceny, czy dana wypowiedź kwalifikuje się już pod trolling, czy jeszcze nie. Jeżeli ktoś jest sympatyczny, o tyle trudniej podjąć decyzje, zwłaszcza że w takiej sytuacji userzy będą widzieć biedną, skrzywdzoną ofiarę i złych modów, którzy nie mają nic lepszego do roboty, jak prześladowanie niewinnych. Nieważne jak uzasadni swoje działania, zawsze znajdą się osoby, które wykorzystają okazję, by dowalić nielubianemu modowi, jak i obrońcy, którzy dalej niż moderacja przesuwają granice dopuszczalności pewnych wypowiedzi i adekwatności działań podjętych przez modów. I tu zawsze będzie się toczył spór i ktoś będzie czuł się pokrzywdzony, a modzi, choć są tu dla userów i dbają o porządek na forum, choćby dwoili się i troili, nie zadowolą wszystkich, a każde ich słowo będzie dzielone na czworo i interpretowane często wbrew ich dobrym intencjom, taka to już niewdzięczna fucha, że prędzej wyleje się na modów pomyje niż spróbuje zrozumieć ich decyzje.

SweetChild napisał(a):
Albo post jest zgodny z Regulaminem, albo nie jest, swobodna interpretacja okoliczności i kreatywne wiązanie wątków z wcześniejszymi wydarzeniami to szkodliwe praktyki (moim zdaniem oczywiście).

Moderator botem nie jest i ocenia subiektywnie zgodność postów z regulaminem, który nawiasem mówiąc precyzyjny nie jest i nawet, gdy podaję punkty regulaminu za które ktoś dostał ostrzeżenie i wycięto jego post, otrzymuję "podziękowanie" oraz inne interpretacje regulaminu ze strony usera.
Mod ma nożyczki i inne zabawki, więc do niego należy ostatnie zdanie w sporze z userem, chyba że ten odwoła się do wyższej instancji, czyli do Admina.

Forum wiara.pl nie aspiruje do poziomu tabloidów, rozmowa o smażeniu naleśników i pytania na poziomie przedszkolaka kwalifikują się pod trolling, bo @towarzyski_pelikan swoją twórczością na forum nie pasuje do profilu dziecka, które ledwo co nauczyło się składać literki i nie wie co wypada, a co nie. Sam zresztą zwróciłeś jej uwagę na styl, więc przyjmuję, że zaobserwowałeś pewne cechy jej wypowiedzi, które wskazują na nieprzypadkowość pewnych jej działań.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt gru 04, 2018 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):
I tu zawsze będzie się toczył spór i ktoś będzie czuł się pokrzywdzony, a modzi, choć są tu dla userów i dbają o porządek na forum, choćby dwoili się i troili, nie zadowolą wszystkich, a każde ich słowo będzie dzielone na czworo i interpretowane często wbrew ich dobrym intencjom, taka to już niewdzięczna fucha, że prędzej wyleje się na modów pomyje niż spróbuje zrozumieć ich decyzje.

Ja akurat też uważam, że dzięki niewdzięcznej robocie wykonywanej przez Moderację na Forum mamy porządek i nie zamierzam się czepiać. Poza tym wcale nie uważam towarzyskiego_pelikana za bardziej sympatycznego od Modów ;)

Mrs_Hadley napisał(a):
Forum wiara.pl nie aspiruje do poziomu tabloidów, rozmowa o smażeniu naleśników i pytania na poziomie przedszkolaka kwalifikują się pod trolling, (...)

Ok, to jeszcze byłem w stanie zrozumieć. Ale w tym poście Małgosiaa napisała, że nie o "naleśniki" chodziło :?

Mrs_Hadley napisał(a):
Sam zresztą zwróciłeś jej uwagę na styl, więc przyjmuję, że zaobserwowałeś pewne cechy jej wypowiedzi, które wskazują na nieprzypadkowość pewnych jej działań.

Zgoda, wcale nie twierdzę, że dzieje się tu komuś wielka krzywda. Po prostu chodzi mi o zasadę, że nawet jeśli ktoś założył N nieregulaminowych i słusznie zamkniętych wątków, to N+1 założonego przez niego wątku, tym razem niełamiącego Regulaminu, nie powinno się zamykać.


Wt gru 04, 2018 12:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
SweetChild napisał(a):
Ok, to jeszcze byłem w stanie zrozumieć. Ale w tym poście Małgosiaa napisała, że nie o "naleśniki" chodziło

No, bo nie o naleśniki chodziło. I nie zamierzam rozbijać tego na atomy. Znam twórczość pelikana nie tylko z tego forum i jej technikę dyskusji. Ponadto:
SweetChild napisał(a):
Albo post jest zgodny z Regulaminem, albo nie jest, swobodna interpretacja okoliczności i kreatywne wiązanie wątków z wcześniejszymi wydarzeniami to szkodliwe praktyki (moim zdaniem oczywiście).

W Regulaminie stoi, że nie wszystko dało się ująć w jego ramy, więc nie ma sensu zarzucać, że coś jest z nim niezgodne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 04, 2018 16:20
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
towarzyski_pelikan napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Zakamuflowana kłótnia o ostrzeżenie - jest w koszu. Mnie Twoje gierki nie bawią. Koniec tematu.

Nie wiem, o czym mówisz. Skrytykowałam dziś koleżankę o spalone naleśniki i zarzuciła mi mowę nienawiści, obrażona na cały świat. Chciałam to przedyskutować na forum.


Forum nie jest od takich pierdół. Załóż sobie bloga i tam wpisuj swoje fantazje. A nie ludziom zawracasz głowe głupotami


Wt gru 04, 2018 17:53

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
No, bo nie o naleśniki chodziło. I nie zamierzam rozbijać tego na atomy. Znam twórczość pelikana nie tylko z tego forum i jej technikę dyskusji.

I właśnie o tym piszę. To że ktoś ma tzw. bogatą kartotekę i jest dobrze znany policji to jeszcze nie powód, aby go spałować za samo wyjście na ulicę.

Małgosiaa napisał(a):
W Regulaminie stoi, że nie wszystko dało się ująć w jego ramy, więc nie ma sensu zarzucać, że coś jest z nim niezgodne.

Przy takim podejściu to przede wszystkim Regulamin nie ma sensu :-(

Regulamin to rodzaj Konstytucji Forum, oczywiście nie wszystko uda się ująć w jego ramy, ale to jeszcze nie znaczy, że szeregowy Moderator zwykłymi zarządzeniami może sobie ustanawiać własne zasady bez oparcia w Regulaminie. Stawianie siebie ponad prawem to zła praktyka, raczej wcześniej niż później samowola takiego szeryfa staje się bardziej uciążliwa niż wybryki przestępców :evil:


Śr gru 05, 2018 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Hmm, wprowadzimy swoich sędziów i nie potrzebujemy zmian w Konstytucji. Małgosi, jako człowieka związanego bardzo blisko z Kościołem, nie posądzam o to. Choć z drugiej strony... jak to mówi przysłowie "Pod latarnią najciemniej"


Śr gru 05, 2018 9:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
SweetChild napisał(a):
Przy takim podejściu to przede wszystkim Regulamin nie ma sensu

A widzisz takie podejście?
SweetChild napisał(a):
właśnie o tym piszę. To że ktoś ma tzw. bogatą kartotekę i jest dobrze znany policji to jeszcze nie powód, aby go spałować za samo wyjście na ulicę.

Mający bogatą kartotekę jest pierwszy wśród podejrzanych w razie przestępstwa :).
W tym przypadku owa kartoteka jest tłem, a faktem założenie tematu bezpośrednio po ostrzeżeniu, który jest pochodnym tegoż (tu kartoteka posłużyła jako dowód metod działania potwierdzający powyższe).
Na ten temat powiedziałam wszystko, a udowadnianie, że nie jestem wielbłądem od pewnego czasu nie leży w mojej naturze.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr gru 05, 2018 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
A widzisz takie podejście?

Jak widzę to zgłaszam ;-)

Małgosiaa napisał(a):
Na ten temat powiedziałam wszystko, (...)

Ja również.


Cz gru 06, 2018 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Witam

Cytuj:
3. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Oznacza to, że żaden pogląd, choćby wydawał się dziwny i żadna wypowiedź, choćby świadczyła o niewielkiej wiedzy osoby wypowiadającej się, nie może być wyśmiewana czy atakowana. Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne. Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji. Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. Ciężar dowodzenia oskarżenia spoczywa na oskarżającym, a brak dowodu jest równoznaczny z oszczerstwem.

Czy zgodne z regulaminem są wypowiedzi względem mnie moderatora(!) zefciu, który przypisuje mi kłamliwe przekonania np.
proteom napisał
Cytuj:
Nie tłumaczy to poza tym wspaniałych adaptacji i szlaków metabolicznych u archeonów https://pl.wikipedia.org/wiki/Archeony u których HT genów nie ma miejsca.

zefciu napisał

Cytuj:
Czemu kłamiesz?


Stwierdzenia wyrażające pogardę dla rozmówcy:
zefciu
Cytuj:
Wskaż jakiego epitetu w stosunku do Ciebie użyłem, albo odszczekaj.

Wypowiedzi bardzo negatywnie mnie oceniające, na granicy oczerniania:
zefciu napisal
Cytuj:
Drugi argument podał Ci pilaster, ale postanowiłeś okazać mu pogardę i go zignorować
.

Ma wrazenie, że zefciu jest uprzedzony do mnie i żywi niechęć. Nie okazuję Pilasterowi pogardy, odniosłem się do jego wypowiedzi, ale zefciu albo tego nie czytał, albo specjalnie tak napisał, aby mnie zlekceważyć. Jak na moderatora, to oczekiwałbym bezstronnośći i większej kultury dyskusji z Jego strony. Przypisywanie mi, że kłamię lub kimś gardzę - bez żadnych dowodów - to zwykłe oszczerstwo.
Cała dyskusja viewtopic.php?f=47&t=41008&start=15

pozdrawiam proteom


Pt gru 07, 2018 22:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL