Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Natknąłem się ostatnio na filmik, w którym Hołownia rozmawia z Kuźniarem (https://www.youtube.com/watch?v=PolSgjzu3Kw). Szymon m.in. opowiada tu o swojej książce, w której m.in. opisuje, że zwierzęta idą do nieba, i że jest na to dowód teologiczny (8:37 min). Zachęca też do przejścia na wegetarianizm. Mówi, że pomysł Boga na ten świat był wegański, a gdy przychodziły one do Adama, to nie otrzymywały śmiertelnej rany, ale imię. Wspomina też, że zabijanie zwierząt na dłuższą metę szkodzi nam i albo się opamiętamy jeżeli chodzi o nasz stosunek do natury (zwierząt), albo sami się wykończymy (6:10 min).
Przyznam, że chociaż nie wyobrażam sobie przejścia na wegetarianizm (przynajmniej teraz), to skłoniło mnie to do refleksji. Co o tym sądzicie?


Pt gru 07, 2018 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Gdzie niby ten dowód teologiczny?
On tylko coś tam się zająknął, że jest taki dowód, ale go nie podał.


Pt gru 07, 2018 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Palmer napisał(a):
Gdzie niby ten dowód teologiczny?

Właśnie w tej książce.


Pt gru 07, 2018 16:40
Zobacz profil
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
masseur napisał(a):
Palmer napisał(a):
Gdzie niby ten dowód teologiczny?

Właśnie w tej książce.
Czyli całość jest tylko reklamą książki? No to o czym mamy dyskutować?


Pt gru 07, 2018 17:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
masseur napisał(a):
Natknąłem się ostatnio na filmik, w którym Hołownia rozmawia z Kuźniarem (https://www.youtube.com/watch?v=PolSgjzu3Kw). Szymon m.in. opowiada tu o swojej książce, w której m.in. opisuje, że zwierzęta idą do nieba, i że jest na to dowód teologiczny (8:37 min). Zachęca też do przejścia na wegetarianizm. Mówi, że pomysł Boga na ten świat był wegański, a gdy przychodziły one do Adama, to nie otrzymywały śmiertelnej rany, ale imię. Wspomina też, że zabijanie zwierząt na dłuższą metę szkodzi nam i albo się opamiętamy jeżeli chodzi o nasz stosunek do natury (zwierząt), albo sami się wykończymy (6:10 min).
Przyznam, że chociaż nie wyobrażam sobie przejścia na wegetarianizm (przynajmniej teraz), to skłoniło mnie to do refleksji. Co o tym sądzicie?




Wegetarianin nie może jeść ryb, a przecież Jezus jadał ryby, i z tego co kojarzę, to Jezus jest kimś kto nie popełnia grzechów, wiec jedzenie mięsa nie jest grzechem, czyli nie ma problemu, a Hołownia wymyśla w cały świat!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 09, 2018 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
W jednej rozmowie Hołowni z Cejrowskim był temat aborcji i Cejrowski domagał się, żeby Hołownia powiedział, że aborcja zawsze jest złem. Hołownia kręcił jak mógł, żeby zostawić furtkę do wymówki dla tych, którzy dopuszczają się aborcji. Teraz słyszę, że Hołownia chce żeby ludzkość przeszła na wegetarianizm. Ileż to celebrytów tak strasznie potępia zabijanie zwierząt, a tak całkowicie obojętnie przechodzi obok zabijania nienarodzonych dzieci.

[edytowano 1x... błąd w pisowni nazwiska. M.]

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn gru 10, 2018 8:14
Zobacz profil
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Padre77 napisał(a):
W jednej rozmowie Hołowni z Cejrowskim był temat aborcji i Cejrowski domagał się, żeby Hołownia powiedział, że aborcja zawsze jest złem. Hołownia kręcił jak mógł, żeby zostawić furtkę do wymówki dla tych, którzy dopuszczają się aborcji. Teraz słyszę, że Hołownia chce żeby ludzkość przeszła na wegetarianizm. Ileż to celebrytów tak strasznie potępia zabijanie zwierząt, a tak całkowicie obojętnie przechodzi obok zabijania nienarodzonych dzieci.

[edytowano 1x... błąd w pisowni nazwiska. M.]

Pierwsze pytanie czytałeś książkę Hołowni "Zabić, zjeść, spieniężyć" w której odnosi się do durnych praktyk myśliwych, jak np wypuszczanie hodowlanych bażantów pod lufy myśliwych, zabijanie ty;lp dla zabijania dla trofeów a nie z racji zapotrzebowania na pokarm?
Pisze o przemysłowej hodowli zwierząt, związanej z okrucieństwem wobec nich i opłacanej potwornymi cierpieniami tych naszych "braci mniejszych". Nigdzie nie nawołuje do wegetarianizmu.
W kwestiach aborcji jego pogląd niczym nie różni się od poglądów wielu prawicowych polityków, choćby obu braci Kaczyńskich.


Pn gru 10, 2018 9:17

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Jezus żywił się rybami, ale tylko gdy przebywał w okolicach jeziora galilejskiego, gdzie okoliczna społeczność utrzymywała się z rybołówstwa. Jan zaś na pustyni żywił się szarańczą i miodem leśnym (Mt 3,4). Nie wiadomo czym żywił się Jezus, gdy przebywał na pustyni i pościł. Może także szarańczą, jak Jan. A może jadł mięso drobiowe, albo mięso z koźlęcia.


Pn gru 10, 2018 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Alus napisał(a):
Nigdzie nie nawołuje do wegetarianizmu.

Nie odnoszę się do jego książki (nie czytałem) tylko do postu masseura:
masseur napisał(a):
Zachęca też do przejścia na wegetarianizm.

Alus napisał(a):
W kwestiach aborcji jego pogląd niczym nie różni się od poglądów wielu prawicowych polityków

Hołownia chce być postrzegany jako katolicki dziennikarz, a do tego od niedoszłego zakonnika wymagam więcej niż od polityków choćby prawicowych.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn gru 10, 2018 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2018 18:24
Posty: 3
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Myślę, że Pan Jezus zaznaczyłby to w swoich naukach, a on wręcz zniósł zakaz jedzenia niektórych mięs. Nie można porównywać życia teraz do życia w Eden. Niczyja śmierć nawet zwierząt nie była w zamyśle Boga przy stwarzaniu świata, ale jest teraz skutkiem grzechu pierworodnego i już tego nie zmienimy. W ks Rodzaju Bóg przepowiada Adamowi, że teraz z trudem będzie zdobywał pożywanie i polowanie są właśnie tego częścią. To stało się naszą naturą po grzechu pierworodnym, tak jak stało się to naturą innych drapieżników i Bóg wie, że tak jest i wcale nie naucza nigdzie, żeby z tym walczyć. Od tego uwolnimy się dopiero po śmierci.


Pn gru 10, 2018 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
To tak przypomnę, ze Abel złożył ofiarę Bogu ze zwierzęcia i to sie Panu spodobało, a bratobójcą był Kain, który składał ofiarę z płodów. To tak na mocne wejście.

Jezus był nazwany żarłokiem, bo był zapraszany przez bogaczy, a na ucztach pił i jadł. Gdyby jadł tam szarańcze i pił wodę źródlana, to by zarzutów (ani Jego obrony) nie było. Faktem jest, że ryby takze jadł i innych częstował. Nawet je rozmnożył.
No to jak? Grzeszył i jeszcze innych do grzechu namawiał ??

I jeżeli fakt, że Bóg stworzył nas wielożernymi, a nie przeżuwaczami nie przemawia (i np. celulozy nie trawimy), to tyle z życia Jezusa przy zdrowym rozsądku wystarczy, aby odrzucić ideologie "świętego" wegetarianizmu.

Jeżeli ktoś nie chce jeść mięsa, to niech korzysta z wolnej woli. Jeżeli jednak uważa się z tego powodu lepszy, bardziej święty, to ... SUPERBIENTEM ANIMUS PROSTERNET (tak za Petroniuszem słusznie powtarzają łacinnicy)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Ostatnio edytowano Wt gru 11, 2018 8:08 przez Kozioł, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 11, 2018 8:04
Zobacz profil
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Nel napisał(a):
Myślę, że Pan Jezus zaznaczyłby to w swoich naukach, a on wręcz zniósł zakaz jedzenia niektórych mięs. Nie można porównywać życia teraz do życia w Eden. Niczyja śmierć nawet zwierząt nie była w zamyśle Boga przy stwarzaniu świata, ale jest teraz skutkiem grzechu pierworodnego i już tego nie zmienimy. W ks Rodzaju Bóg przepowiada Adamowi, że teraz z trudem będzie zdobywał pożywanie i polowanie są właśnie tego częścią. To stało się naszą naturą po grzechu pierworodnym, tak jak stało się to naturą innych drapieżników i Bóg wie, że tak jest i wcale nie naucza nigdzie, żeby z tym walczyć. Od tego uwolnimy się dopiero po śmierci.

Zwyczajów żywieniowych nie zmienimy, ale możemy nie godzić się z bestialstwem jakim np jest hodowla bażantów, a gdy osiągną właściwe parametry wypuszczanie tych niezdolnych do fruwania ptaków pod lufy strzelb myśliwych.....komu i czemu służy takie traktowanie istot żywych?....tylko ludzkiemu egoizmowi i potrzebie zabijania.


Wt gru 11, 2018 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Alus napisał(a):
Zwyczajów żywieniowych nie zmienimy, ale możemy nie godzić się z bestialstwem jakim np jest hodowla bażantów, a gdy osiągną właściwe parametry wypuszczanie tych niezdolnych do fruwania ptaków pod lufy strzelb myśliwych.....komu i czemu służy takie traktowanie istot żywych?....tylko ludzkiemu egoizmowi i potrzebie zabijania.
Tak, to głupie. To takie zabijanie "dla sportu" którego nie rozumiem. Bażanty specjalnie sprowadzono z Chin. To tak jakby chodować słonie, aby potem do nich strzelać.
ale co to ma wspólnego z twoim, czy moim talerzem?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 11, 2018 8:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Alus napisał(a):
Zwyczajów żywieniowych nie zmienimy, ale możemy nie godzić się z bestialstwem jakim np jest hodowla bażantów, a gdy osiągną właściwe parametry wypuszczanie tych niezdolnych do fruwania ptaków pod lufy strzelb myśliwych.....komu i czemu służy takie traktowanie istot żywych?....tylko ludzkiemu egoizmowi i potrzebie zabijania.



Ktoś ma taką pasje że lubi postrzelać sobie do zwierząt, więc i stara się ją realizować, ale nie wiem jaki to ma mieć ze mną związek? bo skoro ktoś strzela do bażantów to ja mam zostać wegetarianinem? to jakby nawet wspólnie wszyscy ludzie na świecie, podjeli jedną i zdecydowaną decyzje, i wspólnie przestali jeść wszelkiego rodzaju mięso, to i tak te bażanty by były hodowane, tylko że nie do celów konsumpcyjnych, tylko do celów sportowych, czy tam rekreacyjnych :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 11, 2018 21:26
Zobacz profil
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Zwyczajów żywieniowych nie zmienimy, ale możemy nie godzić się z bestialstwem jakim np jest hodowla bażantów, a gdy osiągną właściwe parametry wypuszczanie tych niezdolnych do fruwania ptaków pod lufy strzelb myśliwych.....komu i czemu służy takie traktowanie istot żywych?....tylko ludzkiemu egoizmowi i potrzebie zabijania.



Ktoś ma taką pasje że lubi postrzelać sobie do zwierząt, więc i stara się ją realizować, ale nie wiem jaki to ma mieć ze mną związek? bo skoro ktoś strzela do bażantów to ja mam zostać wegetarianinem? to jakby nawet wspólnie wszyscy ludzie na świecie, podjeli jedną i zdecydowaną decyzje, i wspólnie przestali jeść wszelkiego rodzaju mięso, to i tak te bażanty by były hodowane, tylko że nie do celów konsumpcyjnych, tylko do celów sportowych, czy tam rekreacyjnych :mrgreen:

Nikt nie nakazuje Ci przejść na wegetarianizm.
Nie zabijaj...nie morduj nie odnosi się jedynie do człowieka, nie morduj istot żywych, dla sportu, dla egoistycznej rozrywki.
Bóg stworzył zwierzęta aby tworzyły łańcuch pokarmowy, a nie dla zdegenerowanych ludzi nie szanujących życia.


Śr gru 12, 2018 8:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL