Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
Tak - jestem zaniepokojony tym, że nie zrozumiałeś postów.

Złe założenie. Daj sie innym wypowiedzieć, może sie wyjasni.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 23:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Ty mi wyjaśnij - jesteś autorem posta, więc mnie popraw. Zawsze może dojść do nieporozumienia - zawsze można je wyjaśnić.

_________________
MODERATOR


Pt gru 21, 2018 7:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Ja swego czasu uroczyście ogłosiłem, że zostanę veganinem zaraz po tym jak koty zrezygnują z mordowania niewinnych ptaków... jak lew przestanie mordować biedną niewinną antylopę a psy zajadać się mięsną karmą.... kocham zwierzęta i traktuje je tak samo jak ludzi.... mam wobec nich wymagania... wkurza mnie jak ktoś traktuje je jako bezmyślne istoty które nie są w stanie panowąć nad swoimi popędami


Pt gru 21, 2018 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
R27 napisał(a):
wkurza mnie jak ktoś traktuje je jako bezmyślne istoty które nie są w stanie panowąć nad swoimi popędami

Nad pewnymi popędami nie są w stanie panować. Pewne rzeczy są dyktowane im przez tzw. instynkt i nad tymi rzeczami zwierzęta nie panują.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt gru 21, 2018 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
czyli zachowują się jak zwierzęta.....tak też myślałem... jak chcą być po ludzku traktowane to niech zaczną kontrolować te swoje zwierzęce instynkty a jak nie chcą zachowywać się jak my to nie ma mowy by je poważnie traktować


Pt gru 21, 2018 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Kozioł napisał(a):
subadam napisał(a):
Jest z tym jeden problem - zdrowy wegetarianizm jest b. pracochlonny.

Nieprawda. Wymaga tylko innych nawyków.


Jesli tak jak my gotujesz w domu, to najpierw jest to b.dlugie mycie jarzyn, a potem dosc dlugie krojenie ( specjalnie gdy robisz kilku dniowy obiad dla 4 osobowej rodziny ), potrawy z miesem ida o wiele szybciej, jako ze mieso zwykle pieczemy.
Nawet dla 2 osob jest to solidne 2 - 3 godziny pracy gdy robimy salate z kilku warzyw + pieczone jarzyny do glownego dania.


Pt gru 21, 2018 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
subadam napisał(a):
Jesli tak jak my gotujesz w domu, to najpierw jest to b.dlugie mycie jarzyn, a potem dosc dlugie krojenie ( specjalnie gdy robisz kilku dniowy obiad dla 4 osobowej rodziny ), potrawy z miesem ida o wiele szybciej, jako ze mieso zwykle pieczemy.
Nawet dla 2 osob jest to solidne 2 - 3 godziny pracy gdy robimy salate z kilku warzyw + pieczone jarzyny do glownego dania.


Nie jestem pewien, czy to ironia, czy prowokacja.

Tak przekrojowo: sałatke dla 4 osób robie w 5-10 minut, chili non carne robi się tak samo długo jak chili con carne, wegetariańskie odpowiednik lecza robi sie krócej, kotleciki z czerwonej fasoli robi sie krócej niż mielone, czy pulpety, "pizza" z patelni (podpłomyk) tak samo długo, zupy wege robi się krócej, sosy wege robi sie krócej

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt gru 21, 2018 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Kozioł napisał(a):
Tak przekrojowo: sałatke dla 4 osób robie w 5-10 minut, chili non carne robi się tak samo długo jak chili con carne, wegetariańskie odpowiednik lecza robi sie krócej, kotleciki z czerwonej fasoli robi sie krócej niż mielone, czy pulpety, "pizza" z patelni (podpłomyk) tak samo długo, zupy wege robi się krócej, sosy wege robi sie krócej



Co z tego że robi sie szybciej, skoro w tym jest dużo mniej energii, bo żeby to zrównoważyć to musimy jeść tego dużo więcej, a przecież ja jestem rolnikiem, i tutaj potrzebuje 5000 kcal/dzień, więc przelicz mi ile kilo wychodzi do zjedzenia, tych pomidorów czym tam ogórków?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 21, 2018 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Robek napisał(a):
Co z tego że robi sie szybciej, skoro w tym jest dużo mniej energii, bo żeby to zrównoważyć to musimy jeść tego dużo więcej, a przecież ja jestem rolnikiem, i tutaj potrzebuje 5000 kcal/dzień, więc przelicz mi ile kilo wychodzi do zjedzenia, tych pomidorów czym tam ogórków?
Potrzebujesz cukrów? Te samo, co przy diecie "mięsnej": ziemniaki, ryz, kasze, pieczywo. Potrzebujesz tłuszczy? Oleje, oliwy. Białko? Strączkowe, sery. Widziałem niejednego grubego wege, nie wszyscy chodzą w szalikach, rurkach, głosowali na Razem i mają miękkie ruchy ;-) (taki obraz wegetarianina w pewnych kręgach).
Już o tym kiedyś rozmawialiśmy i nie ma u ciebie żadnej przeszkody abyś był were. Nawet byłoby ci wygodniej z zakupami i jeszcze bys oszczędził nieco grosza. Ale nie chcesz , bo nie chcesz, bo dlaczego by i OK. Dla mnie to obojętne.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt gru 21, 2018 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Kozioł napisał(a):
Już o tym kiedyś rozmawialiśmy i nie ma u ciebie żadnej przeszkody abyś był were. Nawet byłoby ci wygodniej z zakupami i jeszcze bys oszczędził nieco grosza. Ale nie chcesz , bo nie chcesz, bo dlaczego by i OK. Dla mnie to obojętne.


Samemu sobie jedzenia nie przygotowuje, a nikt specjalnie nie będzie mi robił wegańskiego śniadania obiadu kolacji, więc tutaj nawet jakbym chciał, to nie mam wyboru.
Na obiad ziemniaki ze schabowym, i tutaj nie ma jakiejś wegańskiej opcji, no chyba że będe jadł same ziemniaki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 21, 2018 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Kozioł napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Tak - jestem zaniepokojony tym, że nie zrozumiałeś postów.

Złe założenie. Daj sie innym wypowiedzieć, może sie wyjasni.


Już widać że samo się nie wyjaśni...

_________________
... z emigracji.


Pt gru 21, 2018 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
dethroned napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Tak - jestem zaniepokojony tym, że nie zrozumiałeś postów.

Złe założenie. Daj sie innym wypowiedzieć, może sie wyjasni.


Już widać że samo się nie wyjaśni...

Zainteresowany tematem, czy tylko ot tak w gościnę zajrzałeś?
Jestes wege, nie jestes wege, sam nie wiesz?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt gru 21, 2018 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Robek napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Już o tym kiedyś rozmawialiśmy i nie ma u ciebie żadnej przeszkody abyś był were. Nawet byłoby ci wygodniej z zakupami i jeszcze bys oszczędził nieco grosza. Ale nie chcesz , bo nie chcesz, bo dlaczego by i OK. Dla mnie to obojętne.


Samemu sobie jedzenia nie przygotowuje, a nikt specjalnie nie będzie mi robił wegańskiego śniadania obiadu kolacji, więc tutaj nawet jakbym chciał, to nie mam wyboru.
Na obiad ziemniaki ze schabowym, i tutaj nie ma jakiejś wegańskiej opcji, no chyba że będe jadł same ziemniaki.


A może warto nauczyć się gotować?

@Kozioł - jakie to ma znaczenie w dyskusji o wegetarianizmie, czy ktoś jest jaroszem, wegetarianinem, weganinem, czy ma jeszcze inną postawę w tej kwestii?

_________________
MODERATOR


So gru 29, 2018 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
@Kozioł - jakie to ma znaczenie w dyskusji o wegetarianizmie, czy ktoś jest jaroszem, wegetarianinem, weganinem, czy ma jeszcze inną postawę w tej kwestii?

Skoro zastosowałeś unik, to znasz odpowiedź na to pytanie.
Skoro inni zamilkli, to tez załapali o co chodzi.

A jeżeli pytasz o moja postawę, to nie mam żadnej 8) . Unikam unijnego mięsa z powodów zdrowotnych, tak jak kiedyś unikałem nowalijek prócz tych z działki mojej matki (dziś określenie "nowalijki" straciło całkowicie swoje znaczenie).

Ups, to jednak jakaś postawa: jestem wielożerny.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So gru 29, 2018 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Nie stosuję uniku - jestem wegetarianinem. Ponawiam pytanie: co to zmienia w dyskusji?

Twoje gry nie zawsze są dobrym zabiegiem w dyskusji.

_________________
MODERATOR


So gru 29, 2018 11:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL