Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 13:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
A mnie się nie chce po raz n-ty tłumaczyć na czym polegają prawa zwierząt. Mnożysz teorie - jest kodeks zasad etycznych dotyczący zwierząt, który jest nazywany "Prawami Zwierząt". Są również Prawa Człowieka, Prawa Dziecka, Prawa Seksualne i inne kodeksy etyczne, takie jak Netykieta. Tyle. Nie musisz się zgadzać z tym, że to istnieje, ale to Ty będziesz ponosił tego konsekwencje. Równie dobrze ja mogę uznać, że nie istnieje coś takiego jak Etyka Chrześcijańska i wszyscy mogą używać antykoncepcji, korzystać z aborcji, eutanazji, in vitro i tym podobne. Nie będę także nikomu niczego przebaczał, bo nie ma Etyki Chrześcijańskiej.

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
R27 napisał(a):
na jaki katalog praw zwierząt powołują się weterynarze? jest w nim prawo do życia? czy taki sam katalog jest dla psów i taki sam dla prosiaków?


Zajrzyj do Kodeksu Etycznego Lekarzy Weterynarzy, a wszystko się wyjaśni.

Przypomnij sobie również czym różnią się zasady moralne od zasad etycznych. Zasada etyczna - nie wolno zadawać cierpienia bez powodu. Zasady moralne: psy nie wolno zadawać cierpienia i pozbawiać życia, chyba, że jest chore na chorobę zakaźną i stwarza zagrożenie epidemiologiczne, uczestniczy w eksperymencie, gdzie zgodę wyraziła komisja bioetyczna, lub z powodu choroby cierpienie jest zbyt duże. Inna zasada moralna, która wywodzi się z tej samej zasady etycznej - świnię można pozbawić życia tylko w przypadkach analogicznych do psa, a także w przypadku pozyskiwania mięsa, ale w takim przypadku śmierć musi być szybka i powinna powodować jak najmniej cierpienia.

Zasady etyczne w seksie ogólnym nakazują minimalizowanie cierpienia, a specjaliści, w tym weterynarze, w konkretnych przypadkach dobierają takie środki, żeby przestrzegać praw etycznych. Te szczegółowe sytuacje to zasady moralne. Lekarze mają już szczegółowe procedury, które uwzględniają zasady moralne.

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
prawa człowieka są takie same dla wszystkich ludzi. .. prawa zwierząt nie mogą istnieć tak jak nie mogą istnieć prawa drzew czy prawa samochodów... prawo mieszkaniowe to nie to samo co prawa mieszkań. .. mieszasz różne pojęcia. .. tak jak ci weterynarze którzy zasady etycznego postępowania ze zwierzętami nazwali błędnie prawami zwierząt


Pn gru 31, 2018 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Jesteś mądrzejszy od lekarzy? Bardziej lekarski od lekarza, bardziej etyczny od etyka?

Zwierzę jest zupełnie czymś innym od drzewa, a drzewa są zupełnie czymś innym od samochodu. Czy Ty nie mieszasz pojęć? Człowiek nie jest zwierzę nie jest rośliną, a rośliny nie są przedmiotami.

Jak na razie nie podałeś żadnego argumentu, poza tym, że powtarzasz swoją tezę. Twoje argumenty per analogia są bezzasadne - zwierzę jest innym organizmem niż roślina i funkcjonuje inaczej. Przedmioty w ogóle nie czują i są wytworem człowieka, więc podlegają pod inne aspekty.

Czy Ty nie mylisz pojęć prawnych i pojęć etycznych z moralnymi?

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Dla ciekawości polecam (wpadłem na to dzisiaj przez przypadek):
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... C-Zl4spfNo

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Kozioł napisał(a):
Ile jesz jajek dziennie? Tzn ile rodzice musza trzymać dla ciebie kur? A co sie dzieje z kurami, gdy przestają znosić jaja? Umierają w przytułku dla kur, czy lądują w niedzielnym rosole?



To się tak nie uda"Zbigniew3991" nie wydaje mi się żeby Zbigniew aż tak znał się na hodowli kur.

Bo zapewnić bezstresowe życie kurą, jest bardzo trudno, bo z tego co obserwuje, to kury chodzą u mnie w gospodarstwie w takich małych stadach, liczących 3 może 6 osobników, i z tego co patrzę przemierzają dziennie spory dystans, wydaje mi się że kury nie czują się najlepiej w dużych skupiskach, i wspólny kurnik w którym jest 20 kur, to nie jest coś w czym czują się najlepiej, już nawet nie wspominając że zawsze może przybiec jakiś dziki pies, który te kury może zaatakować.
Więc idealnie by było jakby stado liczyło 1 koguta i 10 kur, do tego ogrodzony wybieg o powierzchni niech by było pół hektara, gdzie są wszelkie atrakcje, zacienione miejsce w którym można się schować przed słońcem, deszczem, czy też w drugą strone jakieś miejsce do wygrzewania się na słońcu, no i oczywiście bardzo duży przestronny kurnik, w którym jest bez przerwy optymalna dla kur temperatura, w końcu kury nie lubią gdy jest im zimno.
I powiedz mi"Zbigniew3991" kto zapewnia kurom takie warunki do życia? gdzie żeś coś takiego widział?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 01, 2019 2:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Rzadko coś takiego widzę, co nie oznacza, że nic z tym nie da się zrobić. Tak jak pisze Hołownia - wyrzucamy mnóstwo jedzenia. Po świętach nasze śmietniki są przepełnione jedzeniem, które wcześniej bezmyślnie kupiliśmy. A skoro je kupujemy przed świętami w masowych ilościach, to jest ono produkowane w masowych ilościach. Pomijam już to, że takie zachowanie jest nieekonomiczne...

_________________
MODERATOR


Wt sty 01, 2019 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Co ciekawe, najwięcej wyrzucanego jedzenia stanowią (zepsute) warzywa i (zgniłe) owoce.


Wt sty 01, 2019 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Do czego zmierzasz?

Owoce i warzywa także trzeba kupować z umiarem - nigdzie temu nie zaprzeczyłem. Pisałem o jedzeniu ogólnie, nie tylko o mięsie. Chociaż produkcja mięsa wiąże się z wyhodowaniem odpowiedniej trzody, a to wiąże się z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości pasz. To wszystko zależy, gdzie kupiliśmy jedzenie - trzeba wziąć pod uwagę "koszty ukryte".

W każdym razie - bez względu na to, czy kupujemy owoce, warzywa, czy mięso - kupujmy to wszystko w odpowiednich ilościach.

_________________
MODERATOR


Wt sty 01, 2019 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
wyrzucamy mnóstwo jedzenia. Po świętach nasze śmietniki są przepełnione jedzeniem, które wcześniej bezmyślnie kupiliśmy.


Mów za siebie.
Samemu możesz prezentować bardzo niski poziom, ale nie wymagaj żeby inni robili tak samo jak ty.
Osobiście kupuje głównie cole i cukierki, jedno i drugie raczej się zbyt prędko nie popsuje, więc nie było nigdy z tym problemu, jeśli chodzi o mięso, to mam taki wynalazek jak zamrażarka, jak nie wiesz co to jest, to sobie wygugluj.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 01, 2019 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Skąd ta agresja, Robek? Jeśli nie masz nic na sumieniu pod tym względem, to gratuluję i cieszę się bardzo.

_________________
MODERATOR


Wt sty 01, 2019 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
Skąd ta agresja, Robek? Jeśli nie masz nic na sumieniu pod tym względem, to gratuluję i cieszę się bardzo.



Pzred chwilą mówiłeś, że wszyscy są źli, bo wszyscy marnują jedzenie, więc wszyscy mają coś na sumieniu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 01, 2019 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
A mnie się nie chce po raz n-ty tłumaczyć na czym polegają prawa zwierząt. Mnożysz teorie - jest kodeks zasad etycznych dotyczący zwierząt, który jest nazywany "Prawami Zwierząt".

Zbigniewie, mylisz pojęcia. Prawa zwierząt to nie jakieś tam zasady etyczne dotyczące traktowania zwierząt. Prawa zwierząt to idea, zgodnie z którą zwierzętom przysługują fundamentalne prawa, które tak samo, jak to się dzieje w przypadku ludzi, powinny być szanowane, tzn, że zwierzęta powinny być traktowane jako osoby (podmioty), a nie jak przedmioty. Do podstawowych praw zwierząt zalicza się prawo do życia.

R27 oczywiście ma rację mówiąc, że na gruncie prawa ta idea jest absurdalna.


Wt sty 01, 2019 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Robek napisał(a):
Osobiście kupuje głównie cole i cukierki, jedno i drugie raczej się zbyt prędko nie popsuje (…) jak nie wiesz co to jest, to sobie wygugluj.
Jak nie wiesz co spożywasz, to sam sobie wygoogluj:

Jeśli sam nie potrafisz zadbać o zdrowe żywienie, to nie udzielaj innym rad jak mają się odżywiać.


Wt sty 01, 2019 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
ga1robe napisał(a):
Jeśli sam nie potrafisz zadbać o zdrowe żywienie, to nie udzielaj innym rad jak mają się odżywiać.



A komu ja udzieliłem rad, jak ma się odżywiać?
I z jakiej racji udzielasz mi rad na temat zdrowego odżywiania? skąd pomysł że ja bym się chciał zdrowo odżywiać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 01, 2019 15:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL