Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amortha. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amortha.
Egzorcyzmy ks. Gabriela Amortha i przedmioty wydobywane z ciał osób poddanych egzorcyzmom.

Nieżyjący już ks. Gabriel Amorth był egzorcystą papieskim. Na filmie pochodzacym z programu dokumentalnego pokazuje on przedmioty wydobywane z ust osób jakie poddawał egzorcyzmom.
Ks. Gabriel Amorth tłumaczył to w jeden sposób, tak że przedmioty w wyniku przeprowadzanych egzorcyzmów wydobywają się z ust nie pochodza z wnętrza osób, lecz materializują się w momencie
wychodzenia z ust. Przedmiotami tymi są gwoździe, kosmyki włosów, łańcuchy, ksiądz pokazał nawet zegarek.

Co o tym myślicie?

Według mnie to są czary nie do pojęcia, trudne do zaakceptowania przez mój mózg.
Z podobnymi czarami miałem do czynienia czytając o przypadku Anneliese Michel.
Zastanawiam się czy to nie jest zbyt trudny temat, jak i temat egzorcyzmów,
do zrozumienia przez samych katolików?

O ile niewierzący zjawiska opętań łatwo spychają do choroby psychicznej, to w przypadku
tych przedmiotów musieliby oskarżyć o to tylko jedną osobę. Nie sądze aby i w tym przypdaku
było to takie proste do wyjaśnienia?

Co wy o tym myślicie?

_________________
... z emigracji.


Cz gru 27, 2018 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
"Co o tym myślicie?"

Myślę, a raczej wiem, że jest to jedna z najpopularniejszych i najstarszych szamańskich sztuczek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt gru 28, 2018 1:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
JedenPost napisał(a):
Myślę, a raczej wiem, że jest to jedna z najpopularniejszych i najstarszych szamańskich sztuczek.

No, a po polsku?

_________________
... z emigracji.


Wt sty 08, 2019 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
Napisałem po polsku. Ks. Gabriel Amorth popisywał się sztuczkami, które nie byłoby obce czarownikowi z plemienia Odżibwejów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 09, 2019 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
dethroned napisał(a):
Na filmie pochodzącym z programu dokumentalnego pokazuje on przedmioty wydobywane z ust osób jakie poddawał egzorcyzmom.
Ks. Gabriel Amorth tłumaczył to w jeden sposób, tak że przedmioty w wyniku przeprowadzanych egzorcyzmów wydobywają się z ust nie pochodzą z wnętrza osób, lecz materializują się w momencie
wychodzenia z ust. Przedmiotami tymi są gwoździe, kosmyki włosów, łańcuchy, ksiądz pokazał nawet zegarek.
Najpierw te przedmioty egzorcysta musiał wsadzić do ust, by następnie z nich wydobyć. Łańcuch, gwoździe… :x


Śr sty 09, 2019 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
JedenPost napisał(a):
Ks. Gabriel Amorth popisywał się sztuczkami, które nie byłoby obce czarownikowi z plemienia Odżibwejów.


Jest jakieś rzetelne źródło na poparcie tych ośmieszających i oczerniających twierdzeń, czy tylko tak piszesz dla zabicia czasu? Źródła katolickie, nie lewackie.

Tu choćby fragment:
https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/sw ... ty_06.html
Cytat:
"Niekiedy w trakcie odprawiania egzorcyzmów materializują się przedmioty, które osoby wypluwają. Czy mógłby mi ksiądz opowiedzieć o przedmiocie najbardziej niespotykanym, który się zmaterializował w czasie egzorcyzmu?
- Nie miałem rzeczy nadzwyczajnej. Gwoździe, klucze, łańcuszki, lalki z plastiku, te tak. Mam ich ze dwa kilogramy.
Lalki z plastiku?
- Tak, z ust."


Ksiądz wspomina o tych przedmiotach, a ponieważ żaden z nas nie ma zapewne zielonego pojęcia jak w praktyce wygląda egzorcyzm, co widzi i czuje egzorcysta, co tak naprawdę wtedy jest a co nie jest możliwe (realne), to nie można wykluczyć, a właściwie powinno się na wiarę przyjąć, że twierdzenia księdza są prawdziwe i faktycznie zachodzi coś niewytłumaczalnego. Tak samo jak trudno sobie wytłumaczyć, że człowiek, który nigdy nie uczył się języków, nagle rozumie ich kilka/naście.
To co dla tego księdza było codziennością pracy z opętanymi, dla nas często staje się przedmiotem niezdrowej ciekawości i wniosków ośmieszających człowieka, który wiele zrobił dla Kościoła i nas samych. Osobiście jestem pełen szczególnego szacunku dla wszystkich egzorcystów, ich ogromna i wyczerpująca psychicznie praca jest jedną z najcięższych jaką człowiek może sobie wyobrazić.


Cz sty 10, 2019 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
Stworek napisał(a):
Jest jakieś rzetelne źródło na poparcie tych ośmieszających i oczerniających twierdzeń, czy tylko tak piszesz dla zabicia czasu? Źródła katolickie, nie lewackie.


Znajdziesz je w chyba każdym opracowaniu antropologicznym poruszającym temat szamanizmu, bo na całym świecie szamani/czarownicy popisywali się tego typu sztuczkami.

Masz jakiekolwiek rzetelne źródło, które mogłoby potwierdzić, że w czasie egzorcyzmów przeprowadzanych przez tego człowieka zaszło jakiekolwiek niewytłumaczalne zjawisko, co mogłby stanowić podstawę do zaliczenia jego działań do innej kategorii?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 10, 2019 15:51
Zobacz profil
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
Stworek napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Ks. Gabriel Amorth popisywał się sztuczkami, które nie byłoby obce czarownikowi z plemienia Odżibwejów.


Jest jakieś rzetelne źródło na poparcie tych ośmieszających i oczerniających twierdzeń, czy tylko tak piszesz dla zabicia czasu? Źródła katolickie, nie lewackie.

Tu choćby fragment:
https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/sw ... ty_06.html
Cytat:
"Niekiedy w trakcie odprawiania egzorcyzmów materializują się przedmioty, które osoby wypluwają. Czy mógłby mi ksiądz opowiedzieć o przedmiocie najbardziej niespotykanym, który się zmaterializował w czasie egzorcyzmu?
- Nie miałem rzeczy nadzwyczajnej. Gwoździe, klucze, łańcuszki, lalki z plastiku, te tak. Mam ich ze dwa kilogramy.
Lalki z plastiku?
- Tak, z ust."


Ksiądz wspomina o tych przedmiotach, a ponieważ żaden z nas nie ma zapewne zielonego pojęcia jak w praktyce wygląda egzorcyzm, co widzi i czuje egzorcysta, co tak naprawdę wtedy jest a co nie jest możliwe (realne), to nie można wykluczyć, a właściwie powinno się na wiarę przyjąć, że twierdzenia księdza są prawdziwe i faktycznie zachodzi coś niewytłumaczalnego. Tak samo jak trudno sobie wytłumaczyć, że człowiek, który nigdy nie uczył się języków, nagle rozumie ich kilka/naście.
To co dla tego księdza było codziennością pracy z opętanymi, dla nas często staje się przedmiotem niezdrowej ciekawości i wniosków ośmieszających człowieka, który wiele zrobił dla Kościoła i nas samych. Osobiście jestem pełen szczególnego szacunku dla wszystkich egzorcystów, ich ogromna i wyczerpująca psychicznie praca jest jedną z najcięższych jaką człowiek może sobie wyobrazić.

Trudno aby czasem egzorcyzmy nie stały się obiektem ciekawości, lub kpin, zwłaszcza w obliczu opisania przez polskiego egzorcystę jak na demona wegetarianizmu nie pomogły modlitwy, a szatan uciekł, gdy egzorcysta podsunął pod nos opętanego salceson.


Cz sty 10, 2019 16:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Przedmioty z ciał osób po egzorcyzmach ks Gabriele Amort
Alus napisał(a):
Trudno aby czasem egzorcyzmy nie stały się obiektem ciekawości, lub kpin, zwłaszcza w obliczu opisania przez polskiego egzorcystę jak na demona wegetarianizmu nie pomogły modlitwy, a szatan uciekł, gdy egzorcysta podsunął pod nos opętanego salceson.
Pomyliłaś temat. To powinno być w temacie "Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?" :mrgreen:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL