Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
Idea nieba jest co najmniej dziwna. W Pś wyraźnie pisze, że na końcu dojdzie do podziału na wiernych i tych nie. Niektórzy zostaną potępieni na wieki. a my (no my to zawsze też ja) będziemy chodzić alejkami i podziwiać piękno świata. Czy naprawdę ludzie w niebie mogli by żyć i być szczęśliwi wiedząc że jacyś, nawet nie bliscy, ale ogólnie ludzie cierpią?

To jest głupie myślenie: mi jest dobrze. To znaczy że wszystko ze światem jest OK. Ludzie to wykorzystują i obliczają ile osób umiera z głodu na godzinę. Ile by umarło itp. To nie jest nawet religia zła, nie mówiąc o chrześcijaniźmie, jak oglądasz relacje z z wojen i zagryzasz kanapkę z boczkiem. Nie w piątek, bo to grzech.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Wt sty 08, 2019 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
supahiroł napisał(a):
Niektórzy zostaną potępieni na wieki. a my (no my to zawsze też ja) będziemy chodzić alejkami i podziwiać piękno świata. Czy naprawdę ludzie w niebie mogli by żyć i być szczęśliwi wiedząc że jacyś, nawet nie bliscy, ale ogólnie ludzie cierpią?




Jest jakaś szansa że każdy zostanie zbawiony, więc w piekle będzie co najwyżej szatan, no i tutaj można założyć że piekło to miejsce w którym nie ma Boga, i brak Boga nie musi być aż taki tragiczny, bo ci którzy trafili do Nieba, będą mieli jakiś kontakt z Bogiem, natomiast piekło to miejsce gdzie nie będzie gorzej niż w życiu doczesnym, tam ludzie będą jakoś sobie egzystować, może czy na pewno gorzej niż w Niebie, ale tragedii może nie być.



supahiroł napisał(a):

To jest głupie myślenie: mi jest dobrze. To znaczy że wszystko ze światem jest OK. Ludzie to wykorzystują i obliczają ile osób umiera z głodu na godzinę. Ile by umarło itp. To nie jest nawet religia zła, nie mówiąc o chrześcijaniźmie, jak oglądasz relacje z z wojen i zagryzasz kanapkę z boczkiem. Nie w piątek, bo to grzech.



To nie jest lubiane podejście, jak mamy bogaty zachód i głodującą Afrykę, to po śmierci będziemy mieli szczęśliwe Niebo, i cierpienie w piekle.
Więc nic się nie zmieni, jedyna różnica to miejsce gdzie ci wszyscy ludzie będą się znajdować, no i sytuacja w której to wszystko będzie trwało przez wieczność.
Chociaż trzeba wspomnieć że ludzie w Niebie, nie będą w stanie odczuwać negatywnych emocji, więc to piekło nie będzie czymś co w głowie zbawionych kiedykolwiek sie znajdzie, ale pamiętajmy że w tej chwili również tak jest, w końcu wielu ludziom w zachodniej Europie, nigdy nie przyjdzie do głowy, rozmyślanie o głodującej Afryce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 08, 2019 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
To co napisałeś mnie jakoś nie przekonuje. Dalej nie rozwiązałeś problemu, poza tym, że wspomniałeś że "nas" ludzi w niebie to nie będzie interesować. A to nie neguje tego, co napisałem o bezsensowności idei nieba.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Wt sty 08, 2019 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
supahiroł napisał(a):
To co napisałeś mnie jakoś nie przekonuje. Dalej nie rozwiązałeś problemu, poza tym, że wspomniałeś że "nas" ludzi w niebie to nie będzie interesować. A to nie neguje tego, co napisałem o bezsensowności idei nieba.



Idea Nieba by miała sens, tylko na innych zasadach niż to jest opisane.
Takie życie doczesne, tylko bez konieczności pracy, bez starzenia sie, no i brak możliwości popełniania przestępstw, dał by względne poczucie bezpieczeństwa.

Bo dla mnie Niebo to powinno być miejsce, gdzie jest lepiej niż w życiu doczesnym, natomiast ty "supahiroł" chciałbyś jakiejś utopijnej wizji Nieba, która raczej się nie spełni.
No i w jaki sposób mam rozwiązać problem, że ktoś trafi do piekła? przecież tego nie da się przeskoczyć, i chociaż mówiłem przed chwilą że może być ogólne zbawienie dla wszystkich, to przecież znajdą się osobniki które z tego zbawienia zrezygnują, więc w piekle jednak ktoś się znajdzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 08, 2019 21:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
supahiroł napisał(a):
Idea nieba jest co najmniej dziwna. W Pś wyraźnie pisze, że na końcu dojdzie do podziału na wiernych i tych nie. Niektórzy zostaną potępieni na wieki. a my (no my to zawsze też ja) będziemy chodzić alejkami i podziwiać piękno świata. Czy naprawdę ludzie w niebie mogli by żyć i być szczęśliwi wiedząc że jacyś, nawet nie bliscy, ale ogólnie ludzie cierpią?


Pytanie, czy dusze do Nieba zabierają ze sobą świadomość świata, który opuszczają. Jeśli tak, choć to nie warunek, to gdy już tam są i są szczęśliwe i nic im nie trzeba prócz udziału w nieskończonej miłości, to najlepsze co mogłyby robić dla tych pozostałych na świecie, to myśleć o nich z miłością i modlić się w ich intencji przez całą wieczność, wypraszając łaski i miłosierdzie u Boga.

supahiroł napisał(a):
To jest głupie myślenie: mi jest dobrze. To znaczy że wszystko ze światem jest OK. Ludzie to wykorzystują i obliczają ile osób umiera z głodu na godzinę. Ile by umarło itp. To nie jest nawet religia zła, nie mówiąc o chrześcijaniźmie, jak oglądasz relacje z z wojen i zagryzasz kanapkę z boczkiem. Nie w piątek, bo to grzech.
Robisz to co możesz w danej chwili, na miarę swoich możliwości. Jaki masz wpływ na to co się dzieje na świecie, na wojnę, którą oglądasz w tv? Nie masz wpływu, jesteś bezsilny, nie pojedziesz przecież walczyć, a może chcesz dać się zabić? Co to zmieni? Więc robisz co możesz, posilasz się boczkiem boś głodny. Co w tym złego? A zarazy, głód. O wojnach decydują politycy, a Twój wybór polityków wcale nie daje możliwości wpływania na ich późniejsze decyzje. Zarazę czy głód możesz pomagać zwalczać przekazując datki na organizacje pomocowe, albo środki, o które proszą. Myślisz, mi jest dobrze, dziękujesz Bogu, że pozwolił Ci żyć tu i teraz, w pokoju i wolności i dostatnio. Jednocześnie masz w pamięci wszystkich, którym wiedzie się gorzej i modlisz się w ich intencji. Możesz próbować pomagać, np. wspierając kościelne organizacje charytatywne działające na całym świecie, lub w inny sposób.


Cz sty 10, 2019 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
Wiesz, nie wierze w Niebo, w którym ludzie są szczęśliwi i patrzą bez cienia smutku na ludzi w piekle. To jest poza logiką.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz sty 10, 2019 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
supahiroł napisał(a):
Wiesz, nie wierze w Niebo, w którym ludzie są szczęśliwi i patrzą bez cienia smutku na ludzi w piekle. To jest poza logiką.



To może być kwestia tego, jakie Bóg ustalił zasady, które obowiązują w Niebie.
I to nie musi być robione w sposób siłowy, gdzie Bóg stoi nad ludźmi, grozi palcem, i zabrania przejmować się tymi, którzy znajdują się w piekle.

Można to zrobić w dużo prostszy sposób, bo jak ktoś z jakiejś tam przyczyny znalazł się na dnie jeziora, to nie będzie w stanie oddychać, bo nie ma takiej możliwości, i choćby nie wiem jak się starał, to i tak tego nie przeskoczy, bo nie ma tutaj możliwości żeby zacząć oddychać.

W Niebie może być podobnie, i to może być miejsce w którym nie możliwe będzie przejmowanie się tym którzy są potępieni, i tak samo nie będzie żadnej możliwości, żeby to zmienić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 10, 2019 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
Masz rację nie jest powiedziane że w niebie nie będziemy odczuwać smutku. Piekło to miejsce jak każde inne tylko nie ma tam Boga.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So mar 16, 2019 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bez sens idei NIEBA - czy wówczas pozostaje sens wiary?
supahiroł napisał(a):
Masz rację nie jest powiedziane że w niebie nie będziemy odczuwać smutku. Piekło to miejsce jak każde inne tylko nie ma tam Boga.




Z tego co mi sie wydaje, to w Niebie ma być wieczne szczęście, więc smutek chyba tutaj jest wykluczony.

Chociaż powiem ci że chodzenie po Niebie, z uśmiechem na twarzy i to przez nieskończoność, wydaje mi sie czymś bardzo dziwnym, i to by było dla mnie jakieś takie nienaturalne, jakoś nie przepadam za ludźmi którzy bez przerwy są zadowoleni, więc takie coś by mi przeszkadzało, bo ja zawsze wolałem neutralność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 16, 2019 19:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL