Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
nolda napisał(a):
pilaster napisał(a):
zepp napisał(a):
Z jednej strony są i sami się kreują na wyjątkową kategorię, że to nie zawód a powołanie.


Tak samo jak strażacy, lekarze, nauczyciele, policjanci - też powołanie i tez zawód zaufania publicznego.

A patrz - żadnych afer pedofilskich nie ma w tych środowiskach. Bo po prostu nie da się tutaj tak łatwo wycisnąć "odszkodowania" :roll:

Bo u żadnego z powyższych wykonujących te zawody narzędziem pracy niej jest Biblia - Słowo Boże, które duchowni głoszą wiernym, wskazując im jak wyznawcy Jezusa powinni żyć Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
I najmniejsze znaczenie mają odszkodowania, w przypadku duchownych pedofilów to zaprzeczenie, kpina z Bożych słów.


Pt sty 11, 2019 8:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
Diakoni sa stosunkowo nowi w Kk i nie zawsze zonaci.
"Nowi" czyli od 50 lat i na tyle popularni w Niemczech, że przewinęło się ich 2,5 tys.

@zepp
W przypadku innych środowisk nie było systematycznego i systemowego ukrywania pedofilii. Pedofila po prostu się wydaje władzom.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 11, 2019 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 8:21
Posty: 69
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
pilaster napisał(a):
A co dopiero za to, że było się jakąś mniemaną "ofiarą" rzekomego pedofila (jakby był nierzekomy, to by został skazany w procesie karnym, co spotkało wielu faktycznych księży pedofilów w Polsce i na świecie)

Czyli jak sąd zasądził odszkodowanie za molestowanie, to molestowania nie było.
Bardzo logiczne :mrgreen:

Oczywiście, że logiczne.
W USA w procesach o odszkodowanie nie chodzi o dojście do prawdy, ani o udowodnienie czegokolwiek, tylko o przekonanie ławy przysięgłych do swojej racji. I wszystkie chwyty są dozwolone. I myślę, że Pilaster się ze mną zgodzi...

_________________
Pokój i dobro :)


Pt sty 11, 2019 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Amos napisał(a):
Kozioł napisał(a):
pilaster napisał(a):
A co dopiero za to, że było się jakąś mniemaną "ofiarą" rzekomego pedofila (jakby był nierzekomy, to by został skazany w procesie karnym, co spotkało wielu faktycznych księży pedofilów w Polsce i na świecie)

Czyli jak sąd zasądził odszkodowanie za molestowanie, to molestowania nie było.
Bardzo logiczne :mrgreen:

Oczywiście, że logiczne.
W USA w procesach o odszkodowanie nie chodzi o dojście do prawdy, ani o udowodnienie czegokolwiek, tylko o przekonanie ławy przysięgłych do swojej racji. I wszystkie chwyty są dozwolone. I myślę, że Pilaster się ze mną zgodzi...

Wyrok wydaje sedzia, nie ława przysięgłych.
Czy dla ciebie sąd z ławą przysięgłych nie jest sądem?
Sądy z ławą przysięgłych były w polskim sądownictwem na ziemiach byłego zaboru austriackiego.
W Europie poza krajami kultury anglosaskiej ławy przysięgłych sa tez we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Belgii, Francji.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 11, 2019 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
Wyrok wydaje sedzia, nie ława przysięgłych.

Co nie zmienia faktu, że przekonuje się ławę przysięgłych. To ława przysięgłych decyduje o zasadności lub bezzasadności pozwu, a sąd tylko decyduje o wielkości wyroku.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sty 11, 2019 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Padre77 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Wyrok wydaje sedzia, nie ława przysięgłych.

Co nie zmienia faktu, że przekonuje się ławę przysięgłych. To ława przysięgłych decyduje o zasadności lub bezzasadności pozwu, a sąd tylko decyduje o wielkości wyroku.

Trzeba tak samo udowodnić oskarżenie jak wszędzie indziej.
Możemy porozmawiać o wadach i zaletach takich rozwiązań. Założysz temat?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 11, 2019 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nie miałem do czynienia z sądem i obym nie musiał mieć :)
Nie mam też wiedzy prawniczej, więc nie bardzo mam "pojecie o wyobrażeniach", więc i trudno byłoby mi zabierać zdanie w tym temacie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sty 11, 2019 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Padre77 napisał(a):
Nie miałem do czynienia z sądem i obym nie musiał mieć :)
Nie mam też wiedzy prawniczej, więc nie bardzo mam "pojecie o wyobrażeniach", więc i trudno byłoby mi zabierać zdanie w tym temacie.

Ale z założenia deprecjonujesz wyroki sadów z ława przysięgłych.
To niekonsekwencja.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 11, 2019 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Gdzie deprecjonowałem wyroki sądów z ławą przysięgłych?
Moja poprzednia wypowiedź miała na celu doprecyzowanie twojej wypowiedzi, jakoby w sądach z ławą przysięgłych to sędzia decydował o winie. Jak już napisałem tak nie jest, bo to ława decyduje o winie, a sędzia zasądza wyrok. Osobiście zauważam pewne zalety jak i wady takich rozwiązań, ale nie odważyłbym się dowodzić, który system jest lepszy.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sty 11, 2019 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):

@zepp
W przypadku innych środowisk nie było systematycznego i systemowego ukrywania pedofilii. Pedofila po prostu się wydaje władzom.

Tego już mi się nie chciało po raz kolejny dopisywać...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 11, 2019 9:57
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł: diakoni są "popularni" od stosunkowo niedawna. W 2017 wyświęcono ok 65. Z tego niewielka część jest "na etacie" kościelnym, reszta żyje z pracy w swoich zawodach.
W 2000 r bylo ich 2400, dziś jest ponad 3300, więc 50 lat temu było, no ilu?

https://diakone.de/aktuelles/statistik

Ogólnie to nie wiem, jak te procenty liczyli. Scałkowali ilość księży w tych wszystkich latach? Uśrednili? Przecież ich ilość maleje (diakonów rośnie), ale swoje 40-50 lat są czynnymi księżmi.



I żebyś się doinformował: Kościół ewangelicki jest w sprawie ujawnienia swoich afer daleko za katolickim
https://www.sueddeutsche.de/panorama/ev ... -1.4206324
EKD przyznaje się do 480 znanyh przypadków od 1950. No i każdy lokalny Kościół załatwia ofiary po swojemu.

Po prostu system autorytarny, układów i potęga "autorytetu duchownych" plus ignorowanie głosów dzieci były wszędzie. I są gdzieniegdzie i dziś.


Pt sty 11, 2019 10:08

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael bardzo nieczytelne cytowanie. Nie widać gdzie kończy się cytat, a zaczyna odpowiedź. Owszem można to wywnioskować, ale przy cytowaniu to widać na pierwszy rzut oka.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sty 11, 2019 10:19
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Niczego nie cytuję. Podaje liczby za oryginałem, do którego jest link. A link jest po to, żeby każdy mógł sam sprawdzić, że liczby, które podaję nie są wyssane z palca.


Pt sty 11, 2019 10:23

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
A to przepraszam coś mi się pomyliło. Chyba mam słaby dzień. Coś mi się kiełbasi :)

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sty 11, 2019 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
EKD przyznaje się do 480 znanyh przypadków od 1950. No i każdy lokalny Kościół załatwia ofiary po swojemu.
W EKD pedofila wydaje się przedstawicielom prawa, jak każdego przestępcę. Kryzys w KK nie powstał z tego powodu, że byli księza pedofile ale z powodu "załatwiania" takich spraw przez KK.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 11, 2019 17:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL