Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
 Prawdziwe oblicze WOŚP 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
w tym roku budżet NFZ ma wynieść ok 88,4 mld zł...planowano 83,1 mld.... z ZUS jest wzrost o ok 5 mld zł... nie wiem jak bez dyrygenta WOŚP ministerstwo zdrowia poradzi sobie z wydawaniem tych pieniędzy


Wt sty 15, 2019 10:00
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiście wiesz, na co ten budżet idzie? Na płace (pielęgniarki ciągle zarabiają głodowe pieniądze), na budynki, na podstawowy sprzęt.
WOŚP kupuje "luksusy", na które szpitali nie stać. Kiedy zabraknie inkubatora akurat dla twojego dziecka, to kto będzie według ciebie winny? Jeśli minister zdrowia, to wszystko jest ok.
Jeszcze tylko oświadczenie do kieszeni, że chcesz korzystać tylko ze sprzętu zakupionego przez NFZ i świat bez Owsiaka się przed tobą otworzy.


Wt sty 15, 2019 10:53
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
R27 napisał(a):
w tym roku budżet NFZ ma wynieść ok 88,4 mld zł...planowano 83,1 mld.... z ZUS jest wzrost o ok 5 mld zł... nie wiem jak bez dyrygenta WOŚP ministerstwo zdrowia poradzi sobie z wydawaniem tych pieniędzy

Nie kpij - idź do pierwszego z brzegu szpitala dziecięcego i sprawdź ile sprzętu wysokiej klasy oznakowane jest serduszkiem...kpiąc z WOŚP, kpisz równolegle z setek/tysięcy uratowanych dzięki urządzeniom zakupionym przez WOŚP, czyli przez całą społeczność Polaków.


Wt sty 15, 2019 11:03

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Jeszcze tylko oświadczenie do kieszeni (...)

Pewnie to co napiszę w najlepszym wypadku trafi w próżnię (bardziej przypuszczam, że obleją mnie pomyje), ale co mi tam, zaryzykuję.
Wysuwanie takich postulatów jest całkowicie nieuzasadnione. Czy Kael uważa, że gdyby WOŚP nie istniało to w żadnym ze szpitali nie byłoby tych sprzętów, które dzięki WOŚP zostały zakupione? Ośmielam się twierdzić, że przynajmniej w części szpitali takie sprzęty by były, ale skoro zostały już zakupione przez WOŚP to trudno domagać się, żeby zostały zakupione dodatkowe do leczenia tych, którzy na WOŚP nie dają.
Zawsze wydawało mi się, że wspieranie WOŚP i innych organizacji jest dobrowolne i od tego wsparcia nie jest uzależnione otrzymanie bądź nieotrzymanie świadczeń zdrowotnych.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 15, 2019 11:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Zawsze wydawało mi się, że wspieranie WOŚP i innych organizacji jest dobrowolne i od tego wsparcia nie jest uzależnione otrzymanie bądź nieotrzymanie świadczeń zdrowotnych.

Owszem, dobrowolne, ale nie daje to prawa do hejtu i siania nienawiści tym, którzy nic nie dokładają. Przecież Kael nie chodzi o to, że kto nie dorzucił do puszki, ten nie ma prawa do leczenia tym sprzętem, ale o tych co sieją nienawiść do Owsiaka i WOŚP.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 15, 2019 11:11
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Zawsze wydawało mi się, że wspieranie WOŚP i innych organizacji jest dobrowolne i od tego wsparcia nie jest uzależnione otrzymanie bądź nieotrzymanie świadczeń zdrowotnych.

Świadczenia zdrowotne z NFZ należą się wszystkim, bo też wszyscy je finansujemy.
Ale gdy uwiera WOŚP, oskarża się ją o wszelkie możliwe zło, malwersacje, to uczciwiej byłoby nie korzystać ze sprzętu, którego źródłem jest właśnie to "zło".


Wt sty 15, 2019 11:13

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Świadczenia zdrowotne z NFZ należą się wszystkim, bo też wszyscy je finansujemy.

należą się ubezpieczonym w NFZ a nie "wszystkim"


Wt sty 15, 2019 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Ale gdy uwiera WOŚP, oskarża się ją o wszelkie możliwe zło, malwersacje, to uczciwiej byłoby nie korzystać ze sprzętu, którego źródłem jest właśnie to "zło".

Z moich obserwacji wygląda, że każda krytyka WOŚP kończy się ogólnym hejtem krytykującego.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 15, 2019 11:18
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dokładnie to chciałam napisać: bez WOŚP, czyli zorganizowanej akcji crowfundingu, gdzie ludzie dodatkowo do składek NFZ zbierają pieniądze na konkretny sprzęt, zdecydowanej większości tego sprzętu by w szpitalach polskich nie było.
A dlaczego tak twierdzę? Proste: gdyby NFZ miał takie fundusze, to by szpitale i pensje podstawowego personelu wyglądały dziś inaczej. A mimo zakupu urządzeń z dodatkowych "składek", szpitale, pensje i kolejki na zabiegi, wyglądają jak wyglądają.
Owsiak zogniskował ludzi na akcji, której celem jest poprawa warunków leczenia w Polsce. Nie zastępowanie ministra zdrowia czy NFZ. I robi to super, choć jest zwykłym, jak my, człowiekiem.
Gdyby jego krytycy robili cokolwiek pożytecznego dla innych, przynajmniej tak samo dobrze, Polska byłaby dziś inna. Pozytywnie inna.


Wt sty 15, 2019 11:29

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
bez WOŚP, czyli zorganizowanej akcji crowfundingu, gdzie ludzie dodatkowo do składek NFZ zbierają pieniądze na konkretny sprzęt, zdecydowanej większości tego sprzętu by w szpitalach polskich nie było.

Pewnie tak by było. Nie będę się sprzeczał czy większości, czy mniejszości. Nigdzie nie napisałem, że sprzętów byłoby tyle samo. Meritum mojej wypowiedzi było to, że nie możesz wymagać od ludzi nie wspierających WOŚP, żeby nie leczyli się na sprzętach przez WOŚP zakupionych.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 15, 2019 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
trudno się dyskutuje z ludźmi którzy nie mają świadomości czym jest miliard a czym milion....no więc trzeba sobie uświadomić to na przykładzie kupna dobrego samochodu... otóż Kael zapragnęła kupić sobie auto za ok 90 000 zł... po upuście zapłaciła 88 000 zł ..... jednak twierdzi że to jest bardzo złe auto....słabo funkcjonujące i zawodne...jednak po tym jak od znajomych dostała w prezencie 100 zł na doposażenie auta nagle okazało się, że dzięki tym 100 zł auto za 88 000 jest w stanie dobrze służyć.... dodajmy, że auto Kael zmienia co roku ...i co roku stać ją na coraz to droższe.... 4 lata temu płaciła 66 tys. i też dzięki dofinansowaniu ok 50 zł auto okazało się dopiero wtedy sprawne... obecnie płaci 88 tys. i dopiero dodatkowe sto złotych sprawia że auto dobrze działa... bez tej stówy byłaby lipa....


Wt sty 15, 2019 12:15
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Czy ja wymagam niekorzystania ze sprzętu Orkiestry?
R27 uważa, że Owsiak jest NFZowi zbędny, te miliardy NFZ wyda sam ( w domyśle) słusznie i z najlepszym pożytkiem. Stosuje tutaj dość obrzydliwy manewr propagandowy, insynuujący, że kiedykolwiek Owsiak chiał rządzić NFZ.

To ja proponuję R27, żeby korzystał tylko z "gołego" sprzętu z NFZ, który sobie te 26 lat radzi wybornie bez Owsiaka i nawet nie zauważy, że Owsiaka nie ma. Czysta przyzwoitość wrogów WOŚP by to nakazywała. Jeśli paňstwo i NFZ WOŚP nie potrzebują, to proszę korzystać tylko z infrastruktury, którą państwo bez WOŚP zapewnia


Wt sty 15, 2019 12:16

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kael napisał(a):
Czy ja wymagam niekorzystania ze sprzętu Orkiestry?

A jak to nazwać?
Kael napisał(a):
Jeszcze tylko oświadczenie do kieszeni, że chcesz korzystać tylko ze sprzętu zakupionego przez NFZ

Jeśli źle zrozumiałem to kogo się to tyczy?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 15, 2019 12:23
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Jest to propozycja uczciwego i konsekwentnego zachowania, żeby żyć w "czystej infrastrukturze NFZ". Czy ja stoję z kałasznikowem nad R27?


Wt sty 15, 2019 12:33

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
....w tym roku budżet NFZ jest większy o 5 mld zł niż w poprzednim roku....ma wynieść 88 mld zł.... 5 mld więcej...to jest PIĘĆ TYSIĘCY MILIONÓW ZŁOTYCH....oczywiście że NFZ doskonale jest w stanie sobie poradzić bez WOŚP... ja nie jestem wrogiem WOŚP ... jestem wrogiem bezmyślności i powtarzaniu jakiś obiegowych bzdur... skoro Polska jest w stanie wyłożyć ok 20 TYSIĘCY MILIONÓW na 500 plus to tym bardziej jest w stanie wyłożyć 100 milionów na "niezbędny sprzęt" .... tylko ktoś kto ma problem z ogarnięciem liczb jest w stanie pisać idiotyzmy o tym że 100 zł przy kupnie auta za prawie 90 tys zł to jest bardzo poważne i niezbędne wsparcie


Wt sty 15, 2019 12:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL