Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dzień islamu 
Autor Wiadomość
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
Czy chcesz powiedzieć, że nie da się odpowiedzieć na pytanie, czy posiadanie Ducha Chrystusowego, Ducha łaski jest konieczne do pełnienia woli Bożej?
Da się odpowiedzieć. Ale Duch kędy chce wieje. Jaki jest Twoim zdaniem warunek „posiadania Ducha Chrystusowego”, którego nie może spełnić ktoś deklarujący Islam?


Śr sty 23, 2019 7:31
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
A to dlaczego? Czyż istnieje jeszcze jakaś inna droga do Ojca niż Jeus Chrystus? Czy można być zbawionym przez wypełnianie (dobrych) uczynków? Czy muzułmanie posiadają wiarę Abrahama? Albo czy ktoś niezbawiony jest w stanie pełnić wolę Ojca?

Przeczytaj sobie Konstytucję Dogmatyczną o Kościele, zwłaszcza dział Lud Boży.
To, że poszczególni chrześcijanie usiłują zaanektować niebo tylko dla siebie, nie zmienia nauki Kościoła.

Przeczytałem i nigdzie nie jest napisane ,że członkiem Ludu Bożego (Kościoła) jest ktoś, kto nie posiada Ducha Chrystusowego.A to, że Bóg chce aby wszyscy zostali zbawieni jest oczywistością, skoro Jezus umarł za wszystkich.
Dobrze, że stwierdzono tam, iż muzułmanie twierdzą, że wyznają wiarę Abrahama. Oczywiście jest to nieprawda. Gdyby bowiem rzeczywiście wyznawali jego wiarę, to musieliby odrzucić Koran. Nie muszę chyba dodawać, że nie wierzą oni w Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba.

To przeczytaj dokładnie Jezusowy opis Sądu Ostatecznego (Mt 25) - i zgromadzą się przed nim wszystkie narody - nie jedynie chrześcijanie. A sąd nie będzie tyczył: wyznania, imienia wyznawanego Boga, celebracji wiary, ale miłości - Wszystko czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.


Śr sty 23, 2019 8:34
Post Re: Dzień islamu
Alus napisał(a):
To przeczytaj dokładnie Jezusowy opis Sądu Ostatecznego (Mt 25) - i zgromadzą się przed nim wszystkie narody - nie jedynie chrześcijanie.
To „chrześcijanie” to jest jakiś naród? Co za bzdura.
Cytuj:
A sąd nie będzie tyczył: wyznania, imienia wyznawanego Boga
Czyli negujesz słowa Apostoła Pawła, że zbawieni możemy być tylko w imieniu Chrystusa?


Śr sty 23, 2019 8:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
Czyli negujesz słowa Apostoła Pawła, że zbawieni możemy być tylko w imieniu Chrystusa?

W imieniu Chrystusa nie znaczy, że tylko chrześcijan.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 23, 2019 9:06
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
W imieniu Chrystusa nie znaczy, że tylko chrześcijan.
Jednakże Alus stwierdziła, że w ogóle „imię wyznwanego Boga” nie ma znaczenia. A zbawieni będziemy z uczynków.


Śr sty 23, 2019 9:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
Jednakże Alus stwierdziła, że w ogóle „imię wyznwanego Boga” nie ma znaczenia. A zbawieni będziemy z uczynków.

Gdzie tak stwierdziła? Gdzie mówiła o zbawieniu wyłącznie z uczynków? Czyżbyś uważał, że uczynki nie mają znaczenia?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 23, 2019 10:21
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Gdzie tak stwierdziła?
Z jej wypowiedzi wynikało, że nie ma różnicy, czy jesteśmy chrześcijanami, czy muzułmanami.
Cytuj:
Czyżbyś uważał, że uczynki nie mają znaczenia?
No nie.

W ogóle ciężko się manewruje między dwoma absurdami. Jednym, który twierdzi, że działanie Ducha Świętego jest jakoś tam ograniczone (jeszcze nie wiemy jak), a drugim, który zakłada, że to nieistotne, w co kto wierzy.


Śr sty 23, 2019 10:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
Z jej wypowiedzi wynikało, że nie ma różnicy, czy jesteśmy chrześcijanami, czy muzułmanami.

Ja tak tego nie odebrałam. Niemniej jednak z miłości będzie sądził Chrystus tak samo chrześcijan jak i muzułmanów, ateistów i wszystkich innych. Nie do nas nalezy osąd, kto na jaki osąd zasługuje, a KK naucza, że każdy człowiek może być zbawiony.
zefciu napisał(a):
W ogóle ciężko się manewruje między dwoma absurdami. Jednym, który twierdzi, że działanie Ducha Świętego jest jakoś tam ograniczone (jeszcze nie wiemy jak), a drugim, który zakłada, że to nieistotne, w co kto wierzy.

Znając stanowisko KK (Ty je znasz, a dodatkowo powyżej w skrócie) nie można mówić o manewrowaniu absurdami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 23, 2019 11:22
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Ja tak tego nie odebrałam.
Jeśli odebrałem źle, to jednak nie całkiem bezpodstawnie. Dlatego można było sprostować, zamiast reagować agresją.
Cytuj:
Znając stanowisko KK (Ty je znasz, a dodatkowo powyżej w skrócie) nie można mówić o manewrowaniu absurdami.
Ale odnoszę wrażenie, że zarówno Quinque z Wybawionym, jak i Alus z Kael zbaczają od tego stanowiska. Tylko że w różne strony. Jeśli się mylę, to fajnie.


Śr sty 23, 2019 12:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
le odnoszę wrażenie, że zarówno Quinque z Wybawionym, jak i Alus z Kael zbaczają od tego stanowiska. Tylko że w różne strony. Jeśli się mylę, to fajnie.

Quinque świadomie wybiera nauczanie papieży sprzed wieków (nie są to dogmaty, więc się zmieniły, bo wzrosło rozumienie świata), aby pasowały do jego zdania, a Wybawiony prezentuje tu swoje rozumienie. Mam wrażenie, że skłania się ku protestantom, jeśli nim nie jest.
Alus i Kael od początku trzymają się nauczania KK, tylko, że nie zawsze ujmują całościowo, jednak znając ich wypowiedzi z forum, można łatwo zrozumieć o co chodzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 23, 2019 12:50
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Quinque świadomie wybiera nauczanie papieży sprzed wieków (nie są to dogmaty, więc się zmieniły, bo wzrosło rozumienie świata), aby pasowały do jego zdania
Owszem. Ale nie neguje przecież Quinque w żaden sposób istoty chrześcijaństwa. Nie daje podstaw, by mu zarzucać nieznajomość Ewangelii. A jego oburzenie wynika z żarliwości o wiarę chrześcijańską. Zatem nie zasłużył sobie na taką agresję, z jaką się spotkał. Można mu było wszystko „wypunktować” na spokojnie.
Cytuj:
a Wybawiony prezentuje tu swoje rozumienie. Mam wrażenie, że skłania się ku protestantom, jeśli nim nie jest.
Też mam takie wrażenie, że poglądy Wybawionego wynikają z herezji „całkowitego zepsucia”.
Cytuj:
Alus i Kael od początku trzymają się nauczania KK, tylko, że nie zawsze ujmują całościowo, jednak znając ich wypowiedzi z forum, można łatwo zrozumieć o co chodzi.
No dobrze. Alus jednak mogła uzupełnić swoją wypowiedź, a nie wydzierać się i iść na wojnę.


Śr sty 23, 2019 13:43

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Czy chcesz powiedzieć, że nie da się odpowiedzieć na pytanie, czy posiadanie Ducha Chrystusowego, Ducha łaski jest konieczne do pełnienia woli Bożej?
Da się odpowiedzieć. Ale Duch kędy chce wieje. Jaki jest Twoim zdaniem warunek „posiadania Ducha Chrystusowego”, którego nie może spełnić ktoś deklarujący Islam?

A cóż to za pytanie? Czy ja twierdzę, że muzułmanin to ktoś, kto nie może się nawrócić i uwierzyć w Jezusa? A uwierzywszy otrzymać Ducha? Nie rozumiem jednak wyróżniania islamu spośród niechrześcijańskich wyznań.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr sty 23, 2019 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
A cóż to za pytanie? Czy ja twierdzę, że muzułmanin to ktoś, kto nie może się nawrócić i uwierzyć w Jezusa? A uwierzywszy otrzymać Ducha? Nie rozumiem jednak wyróżniania islamu spośród niechrześcijańskich wyznań.

Czy mozesz odpowiedziec na pytanie zadane przez Zefcia: "Jaki jest Twoim zdaniem warunek „posiadania Ducha Chrystusowego”, którego nie może spełnić ktoś deklarujący Islam?"


Śr sty 23, 2019 20:21
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
A cóż to za pytanie?
Konkretne. Znasz na nie odpowiedź, czy nie?
Cytuj:
Czy ja twierdzę, że muzułmanin to ktoś, kto nie może się nawrócić i uwierzyć w Jezusa?
Nie. A czy ja twierdzę, że tak twierdzisz?
Cytuj:
A uwierzywszy otrzymać Ducha?
To jest ciekawe. Ja myślałem, że to Duch Boży daje nam łaskę wiary. Okazuje się, że jest na opak.
Cytuj:
Nie rozumiem jednak wyróżniania islamu spośród niechrześcijańskich wyznań.
Dlaczego? Islam można na upartego traktować nawet jako herezję wewnątrzchrześcijańską. Rodzaj skrajnego monarchianizmu.


Śr sty 23, 2019 20:24

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
Ja myślałem, że to Duch Boży daje nam łaskę wiary. Okazuje się, że jest na opak.
Cytuj:
Gal.3,2:
Cytuj:
Chcę się dowiedzieć od was tego jednego: Czy z uczynków Prawa otrzymaliście Ducha, czy ze słuchania wiary?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr sty 23, 2019 21:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL