Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 PRL kontra czasy obecne 
Autor Wiadomość
Post Re: PRL kontra czasy obecne
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Jeszcze w latach 60-tych nowotwór to było tak rzadkie zjawisko


Bzdura. Umieralność na nowotwory złośliwe była mniej więcej o połowę niższa, a trzeba wziąć poprawkę na znaczącą poprawę w diagnostyce i określaniu przyczyn zgonu oraz fakt, że w Polsce narkomania nikotynowa szczyt popularności święciła dopiero w latach 80.

Raczej trudno mi będzie znaleźć statystyki z lat 60-tych, o ile takowe istnieją. Ale spójrz na dane wzrostu zachorowań od 1980r - ponad 2,5 krotne.
http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-ogolem-2/


N lut 03, 2019 11:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PRL kontra czasy obecne
JedenPost napisał(a):
Zostaje Ci chyba w takim razie druga opcja.

No to zobaczmy:
JedenPost napisał(a):
Nie rozumiem w jakim celu to piszesz. Podejrzewasz, że masz do czynienia z imbecylami, kórzy nie rozumieją, co to znaczy "mniejsza umieralność"?

Nie. Chciałam tylko przetestować czy moja diagnoza jest prawdziwa (co do mojej osoby, oczywiście). :D
JedenPost napisał(a):
Alus jest najwyraźniej odmiennego zdania - uważa, że nowotwory były czymś rzadkim, o czym nowiny "powtarzało się szeptem". I tego dotyczy mój post.

Nie sądzę. Aluś napisała, że zachorwalność na nowotwory była rzadka, co kompletnie nie przeczy temu, co ja napisałam, że nowotwory były znane także wśród plebsu. Czy była tylko o połowę mniejsza, to już kwestia dyskusji i dowodów.
JedenPost napisał(a):
Skoro problem zgonów w następstwie nierozpoznania raka istnieje dziś, istniał i wtedy - a skoro diagnostyka była dużo gorsza...

Dzisiaj rak jest rozpoznawalny. Nie znaczy to, że w pierwszym stadium, ale w tym czasie się nie umiera. Mówimy o zgonach z przyczyny nowotworu. Znasz jakiś przypadek, kiedy ktoś zmarł z powodu choroby nowotworowej, która nie była rozpoznana (możesz posłużyć się przypadkiem, gdzie nie wioadomo dlaczego umarł, ale umarł w męczarniach).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 03, 2019 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
Mówimy o zgonach z przyczyny nowotworu. Znasz jakiś przypadek, kiedy ktoś zmarł z powodu choroby nowotworowej, która nie była rozpoznana


Wyobraź sobie, że istnieją nawet na ten temat badania :)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3757562

Despite improved modern diagnostic techniques, many patients with primary lung cancer escape detection of their disease during life. In a review of postmortem records at a university hospital, 28 percent of 153 primary lung cancers found at necropsy had not been diagnosed while the patient was alive.

Pomimo ulepszenia nowoczesnych technik diagnostycznych, u wielu pacjentów z pierwotnym rakiem płuc choroba nie jest wykrywana w ciągu życia. W przeglądzie dokumentacji pośmiertnej szpitala uniwersyteckiego 28% z 153 pierwotnych nowotworów płuc wykrytych w czasie nekropsji nie zostało zdiagnozowanych za życia pacjenta.

Gdybyś miała wątpliwości co do mozliwości niewykrycia raka będącego przyczyną śmierci:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2383394

W razie potrzeby mogę przetłumaczyc kluczowy fragment abstraktu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 03, 2019 12:29
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
Myślę, że tyle wystarczy. Resztę możesz sam "obczaić" w necie.
Uważasz, że powyższe wzory chemiczne nie mają nic wspólnego z tablicą Mendelejewa?
Nie uważam. Jednakże stwierdzenie „w X znajduje się tablica Mendelejewa” sugeruje iż X zawiera pierwiastki, których zawierać nie powinna. Tymczasem związki, które wkleiłaś zawierają: węgiel, tlen, wodór, azot i siarkę (które są składowymi wszystkich białek) oraz sód (który mamy np. w soli kuchennej. Jeśli zatem te związki to „tablica Mendelejewa”, to tak samo „tablicą Mendelejewa” była i dieta paleolityczna.

Alus napisał(a):
Nawozy, chemiczne środki ochrony roślin wszelakiego rodzaju to nie chemia?
Nie wiadomo. Bo nie wiadomo, co to znaczy w Twoich ustach „chemia”. Kiedy chciałem otrzymać od Ciebie konkretną definicję tego pojęcia, Ty stwierdziłaś, że nie będziesz z takich gnojkiej jak ja rozmawiać. Zatem równie dobrze możesz pytać „czy to pściągwna”? Ma to tyle samo sensu.

Co do raka – obserwujemy, iż ludzie częściej mają diagnozowanego raka. Ale też częściej żyją. No i jak to wytłumaczyć. Możliwości są trzy.
  • Rak powoduje, że ludzie dłużej żyją.
  • Dłuższe życie ludzi powoduje, że częściej diagnozowany jest u nich rak.
  • Inne czynniki sprawiają, że ludzie dłużej żyją i jednocześnie częściej diagnozowany jest u nich rak.
Pierwsza opcja jest oczywiście niedorzeczna. Dwie pozostałe nadają się natomiast do dyskusji.


N lut 03, 2019 13:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PRL kontra czasy obecne
JedenPost napisał(a):
Wyobraź sobie, że istnieją nawet na ten temat badania

Ok. Jaki to jest procent w stosunku do wykrytych? (teraz i w przeszłości). Na marginesie: regulamin mówi o tym, aby obcojęzyczne teksty tłumaczyć od razu, a nie w razie potrzeby.
zefciu napisał(a):
Nie uważam. Jednakże stwierdzenie „w X znajduje się tablica Mendelejewa” sugeruje iż X zawiera pierwiastki, których zawierać nie powinna. Tymczasem związki, które wkleiłaś zawierają: węgiel, tlen, wodór, azot i siarkę (które są składowymi wszystkich białek) oraz sód (który mamy np. w soli kuchennej. Jeśli zatem te związki to „tablica Mendelejewa”, to tak samo „tablicą Mendelejewa” była i dieta paleolityczna.

Ok. Sądziłam, że zrozumiesz skrót myślowy, ale ok, niech Twoje będzie na wierzchu, ale wyłącznie tej nieszczęsnej tablicy.
Tak, zgadza się. Związki, króre przedstawiłam zawierają pierwiastki będące składnikami białek, jednakże produkt reakcji tychże pierwiastków już jest czymś innym i szkodzi zdrowiu, co wykazałam.
zefciu napisał(a):
Nie wiadomo. Bo nie wiadomo, co to znaczy w Twoich ustach „chemia”.

zefciu, dobrze wiesz, że nawozy sztuczne czy śropdki ochrony roślin nie są obojętne dla zdrowia i najpewniej o to chodziło Alus. Pestycydy są już zakazane (chyba).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 03, 2019 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
Na marginesie: regulamin mówi o tym, aby obcojęzyczne teksty tłumaczyć od razu, a nie w razie potrzeby.


Umknęło Ci chyba, że dotyczy to wypowiedzi zamieszczonych na forum.

Małgosiaa napisał(a):
Jaki to jest procent w stosunku do wykrytych? (teraz i w przeszłości).


Nie wiem i wątpię, żeby ktokowiek wiedział. Ale zjawisko niewatpliwie występuje i jest logiczne, że im gorsza diagnostyka, tym częściej się zdarza/zdarzało.

Podsumowując: rozumiem, że nie potrafisz wskazać żadnej sprzeczności w moim poście, przypomnij zatem jaka była alternatywa..?

Małgosiaa napisał(a):
Pestycydy są już zakazane (chyba).


:x

Mam wrażenie, że powinnaś sięgnąć do słownika bądź wikipedii i zapoznać się ze znaczeniem tego słowa.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 03, 2019 15:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PRL kontra czasy obecne
JedenPost napisał(a):
Umknęło Ci chyba, że dotyczy to wypowiedzi zamieszczonych na forum.

Nic podobnego. Nie umknęło. Cytat też jest wypowiedzią. Po co autor miałby wypowiadać się w języku obcym, a potem to tłumaczyć? Tu chodzi o cytaty, które autor wkleja w swoje wypowiedzi.
JedenPost napisał(a):
Nie wiem i wątpię, żeby ktokowiek wiedział. Ale zjawisko niewatpliwie występuje i jest logiczne, że im gorsza diagnostyka, tym częściej się zdarza/zdarzało.

Podsumowując: rozumiem, że nie potrafisz wskazać żadnej sprzeczności w moim poście, przypomnij zatem jaka była alternatywa..?

Skoro nie wiesz, to na jakiej podstawie tak twierdzisz i w dodatku cokolwiek podsumowujesz?
JedenPost napisał(a):
Mam wrażenie, że powinnaś sięgnąć do słownika bądź wikipedii i zapoznać się ze znaczeniem tego słowa.

Chodzi Ci o to "chyba"? Bo pestycydy są szkodliwe, ale swego czasu stosowane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lut 04, 2019 9:19
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
Ok. Sądziłam, że zrozumiesz skrót myślowy
Ja też sądziłem. Ale, jak widać, nie zrozumiałem. Dlatego zasadnym jest posługiwać się konkretnymi pojęciami, a nie „skrótami myślowymi”, które nie wiadomo, co znaczą.
Cytuj:
zefciu, dobrze wiesz, że nawozy sztuczne czy śropdki ochrony roślin nie są obojętne dla zdrowia i najpewniej o to chodziło Alus
No a odpowiedź jest taka, że nawozy sztuczne są obojętne dla zdrowia. Natomiast środki ochrony roślin niektóre są, a niektóre nie są. A niektóre są zależnie od tego, jak ich używamy. Są to złożone sprawy, a Alus jak ognia unika poważnej dyskusji o nich (do tego stopnia, że jest w stanie okazać otwartą pogardę bliźniemu, gdy ten pyta ją o konkrety).


Pn lut 04, 2019 9:33
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Cytuj:
Chodzi Ci o to "chyba"? Bo pestycydy są szkodliwe, ale swego czasu stosowane.

Pestycydy są nadal nagminnie stosowane, owszem z zaleceniami UE część w Polsce wycofano, ale tylko część
https://stressfree.pl/pestycydy-trucizn ... -co-dzien/

Mam na działce jabłonie, wiec gołym okiem widać różnicę między moimi nie pryskanymi, a tymi od sadowników.
Tak w kontekście aktualnego dobrobytu w Polsce - GUS podał dane: najwięcej od zakończenie II wojny światowej, w 2018r zmarło Polaków - 414 tys.


Pn lut 04, 2019 9:40

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Umknęło Ci chyba, że dotyczy to wypowiedzi zamieszczonych na forum.

Nic podobnego. Nie umknęło. Cytat też jest wypowiedzią. Po co autor miałby wypowiadać się w języku obcym, a potem to tłumaczyć? Tu chodzi o cytaty, które autor wkleja w swoje wypowiedzi.


Czyli jednak Ci umknęło, bo cytat przetłumaczyłem. Pytałem natomiast o potrzebę tłumaczenia z abstraktu, do którego tylko linkowałem.

Małgosiaa napisał(a):
Skoro nie wiesz, to na jakiej podstawie tak twierdzisz i w dodatku cokolwiek podsumowujesz?.


Na podstawie elementarnej logiki.

Przynajesz, że nie potrafisz wskazać w moim poście żadnej sprzeczności? Jeśli potrafisz, to konkretnie - przytocz co z czym jest z sprzeczne. Jeśli nie potrafisz...

Małgosiaa napisał(a):
Chodzi Ci o to "chyba"? Bo pestycydy są szkodliwe, ale swego czasu stosowane.


Chodziło mi o koncepcję zakazania psestycydów. Gdybyś rozumiała, co słowo "pestycydy" oznacza, nie pisałabyś takich bzdur.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 04, 2019 9:49
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Alus napisał(a):
najwięcej od zakończenie II wojny światowej, w 2018r zmarło Polaków - 414 tys.
No i? Co z tego wynika? Jak taki parametr jak bezwzględna liczba zmarłych w danym roku osób przekłada się na dobrobyt narodu?

Oczywiście, jak poprzednio, nie dostanę na to pytanie żadnej odpowiedzi.


Pn lut 04, 2019 10:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: PRL kontra czasy obecne
zefciu napisał(a):
Alus jak ognia unika poważnej dyskusji o nich (do tego stopnia, że jest w stanie okazać otwartą pogardę bliźniemu, gdy ten pyta ją o konkrety).

"Pan Zefciu wszędzie podejrzewa złą wolę. Nie czynię tego złośliwie, aby psuć humor dobrym ludziom” (HenrykK)


Pn lut 04, 2019 10:21
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
feelek napisał(a):
"Pan Zefciu wszędzie podejrzewa złą wolę.
Proszę zatem przedstawić alternatywną teorię tłumaczącą zachowania Alus. Póki takie teorii nie usłyszę, jestem zmuszony przyjąć jedyną, która zdaje się sensowna – Alus gardzi swoimi współrozmówcami.


Pn lut 04, 2019 10:30
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Wyżej sobie cenię własne zdrowie od dochodzenia własnych racji, zatem nie istotne jaką teorię sobie ktoś przyjmie.


Pn lut 04, 2019 12:36
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Alus napisał(a):
Wyżej sobie cenię własne zdrowie od dochodzenia własnych racji
Proszę zatem zaprzestać pisania na tym forum w ogóle. To jest forum dyskusyjne. Jeśli publikujesz tutaj jakieś tezy, to jest to równoznaczne z deklaracją, że jesteś gotowa nt. tych tez dyskutować. Jeśli dyskusja Cię nie interesuje, bo jest dla Ciebie niezdrowa, to jest to zwykły spam.


Pn lut 04, 2019 13:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL