Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
JedenPost napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):

I druga sprawa: jakież to badania doprowadziły do tego, że oczywiste zboczenie zostało przez WHO uznane za normalne zachowanie? Co się zmieniło?


WHO przestało w tej sprawie ulegać presji ideologicznej i zaczęło kierować się faktami i nauką.
Było akurat odwrotnie - WHO uległo presji środowisk LGBT i politpoprawnościowych i zdefiniowało ewidentne zboczenie jako stan normalny. Nie było w tym grama nauki.

Żeby nie było: nikt nie jest winien tego, że cierpi na zboczenie (analogicznie do każdej innej ułomności).

Cytuj:
To prawda - jeśli komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, to jest to zaburzenie i wtedy taka osoba ma prawo do leczenia
Jesli komuś nie przeszkadza - to faktycznie jest z nim kiepsko.

Odnośnie ustalania normy na podstawie "co komu odpowiada" - caryca Katarzyna jest zadowolona i koń jest zadowolony, więc wszystko jest "w normie"? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 10, 2019 15:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
WHO nie ustala normy na podstawie: co komu odpowiada. Jeśli koń nie jest zadowolony, to uznaje się Katarzynę za niepoczytalną i chroni się przed nią konia. Jeśli zaś Katarzyna śpi ze swoją kochanką, która dobrowolnie wchodzi do sypialni carycy, to tak - obie są zadowolone. Przynajmniej na jakiś czas.

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Marek_Piotrowski napisał(a):
Było akurat odwrotnie - WHO uległo presji środowisk LGBT i politpoprawnościowych i zdefiniowało ewidentne zboczenie jako stan normalny. Nie było w tym grama nauki.


Kompletna bzdura. Homoseksualizm znalazł się w wykazie chorób bez żadnego uzasadnienia naukowego, wyłącznie z powodów kulturowo-ideologicznych. Z tego właśnie powodu został z tegoż wykazu usunięty. Rozumiem, że koncepcja nauki nieodgrywającej roli służebnej wobec Twojej ideologii jest Ci niemiła, ale... cóż, czas dojrzeć.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Jesli komuś nie przeszkadza - to faktycznie jest z nim kiepsko.


O, mamy tu doskonałą egzemplifikację czysto ideologicznego, całkowicie ignorującego naukę podejścia do dyskutowanej kwestii. Ludzie mają czuć się chorzy tylko dlatego, żeby Marek_Piotrowski mógł przekonywać, że potrzebują leczenia. Jeśli nie chcą czuć się chorzy i nic obiektywnie nie wskazuje na to, ażeby byli chorzy, Marek_Piotrowski i tak ogłosi ich chorymi, bo tak dyktuje mu ideologia.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Zbigniew3991 napisał(a):
To prawda - jeśli komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, to jest to zaburzenie i wtedy taka osoba ma prawo do leczenia. Każdy ma prawo do wyrażania wątpliwości i do pytań zadawanych lekarzowi.


Ponieważ 'zaburzenie' jest terminem medycznym, to radzisz takim osobom jak np. equuleuss, które wierzą w to, że homoseksualizm jest czymś nienormalnym by udały się do psychiatry?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lut 10, 2019 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Przeczytaj jeszcze raz, co Zbigniew napisał. Tym razem ze zrozumieniem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 15:49
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Marek Piotrowski napisał(a):
Żeby nie było: nikt nie jest winien tego, że cierpi na zboczenie (analogicznie do każdej innej ułomności).

Ja myślę. Ale mam pytanie: otóż widzi pan, panie Piotrowski, choruję na schizofrenie, to mam w papierach. Czy pańskim zdaniem cierpię na pierdolca?


N lut 10, 2019 16:03

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wybawiony napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
To prawda - jeśli komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, to jest to zaburzenie i wtedy taka osoba ma prawo do leczenia. Każdy ma prawo do wyrażania wątpliwości i do pytań zadawanych lekarzowi.


Ponieważ 'zaburzenie' jest terminem medycznym, to radzisz takim osobom jak np. equuleuss, które wierzą w to, że homoseksualizm jest czymś nienormalnym by udały się do psychiatry?


Jeśli Equuleuss uważa siebie za nienormalną, to myślę, że powinna iść do psychiatry. Uważam jednocześnie, że nie jestem ani psychiatrą, ani psychologiem, żeby radzić komuś pójście do psychiatry, bo nie wiem, czy Equuleuss jest nienormalna, czy normalna, czy jest zboczona, czy jest niezboczona. Skąd ja mam to wiedzieć? Ale jeśli ja bym uważał siebie za nienormalnego lub zboczonego to tak, jak najszybciej udałbym się do psychiatry.
A psychiatra może określić ze mną, czy rzeczywiście jestem zboczony, czy nie. Psychiatra nigdy nie stwierdzi, że jestem nienormalny. Mogę być bardzo chory psychicznie, ale żaden lekarz, ksiądz, czy specjalista, nie powie, że jestem nienormalny. Equuleuss także nikt nie może mówić, że jest nienormalna, bo nie jest nienormalna. Ona może tylko cierpieć z jakiegoś powodu.

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Dlaczego odwracasz kota ogonem? Sam przecież nazwałeś zaburzeniem to, że komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, a nie to, że przeszkadza mu własna osoba.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lut 10, 2019 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Nie rozumiem... Komu przeszkadza własna osoba? O co chodzi?

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wybawiony napisał(a):
Sam przecież nazwałeś zaburzeniem to, że komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm


...lub heteroseksualizm. Owszem, jest wyróżniona taka jednostka chorobowa.

Cytuj:
F66.1 - Orientacja seksualna niezgodna z ego (egodystoniczna)
Identyfikacja płciowa czy też preferencja seksualna (heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna lub przedpokwitaniowa) nie budzą wątpliwości, ale jednostka z powodu współistniejących zaburzeń psychologicznych i behawioralnych chciałaby, by było inaczej i chce leczyć się w celu zmiany płci.


Dla jasności: w powyższym tłumaczeniu zawarty jest błąd, nie chodzi bowiem o zmianę płci, tylko zmianę płci lub orientacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Czy wiadomo Ci o chociażby jednej osobie, której przeszkadzał własny heteroseksualizm, i która chciała się z tego powodu leczyć?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lut 10, 2019 18:48
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Po pierwsze primo, jeśli nie wiadomo JedenPostowi, a dla Wybawionego jest to nie do pomyślenia, to oznacza że takich osób nie ma w ogóle? Dowód z dwóch anonimowych łosiów internetowych, no proszę.

Po drugie secundo, Wasz spór rychło - no, rychło; w ciągu pokolenia powiedzmy - odejdzie do lamusa, kiedy wejdą na rynek technologie majdrania w mózgu i będzie można zostać szczerym gejem na zawołanie, na jakiś czas, a potem wrócic do hetero, a potem przechrzcić sie na inną jeszcze preferencję, z dendrofilią włącznie (czy można skrzywdzić seksualnie drzewo?). Radziłbym przygotowac się z argumentacją do tej nieuchronnej przyszłości, zamiast rozwałkowywać w kółko tego samego naleśnika.

A po trzecie tertio, tak mi jeszcze chodzi koło głowy ten Piotrowski i jego zboczenie. No więc można być zboczonym, mieć z tego tytułu zboczone fantazje, jeśli sa legalne, to je realizować, a jesli nielegalne, to dać sobie stop, znaleźć do tego wszystkiego partnera/partnerkę, co ma gust dostrojony odpowiednio i ogólnie żyć szczęśliwie, mimo że jest się zboczeńcem. Co to znaczy: to znaczy, że porządny zboczeniec nad sobą panuje, jak każdy normalny człowiek i bynajmniej nie jest owładnięty przez jakiegoś demona, co mu odejmuje władze rozumu. No ale chrześcijaństwo, ze szczególnym przypadkiem katolicyzmu, ma w zakresie seksu hopla z przerzutką i wynikający z tego niejaki problem z prawidłowym opisaniem świata i ludzi. A potem przychodzi pan Piotrowski i na takim koślawym fundamencie buduje karkołomne konstrukcje. OKDR tę religię; ja Wam to mówię.


N lut 10, 2019 19:55

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wybawiony napisał(a):
Czy wiadomo Ci o chociażby jednej osobie, której przeszkadzał własny heteroseksualizm, i która chciała się z tego powodu leczyć?


Owszem.

https://psycnet.apa.org/record/1989-11694-001

Jest jednak dosć oczywiste, że takie sytuacje będą niezmiernie rzadkie, ponieważ w żadnej kulturze nie istnieje społeczna presja w kierunku homonormatywości.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Na jedno pytanie chciałbym uzyskać odpowiedź: jakie konkretnie naukowe fakty są podstawą do uznania homoseksualnej orientacji za oznakę zdrowia?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lut 10, 2019 22:10
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
To dowiemy się w końcu jakie badania przeprowadzono aby stwierdzić iż to zboczenie jest normalne?


Pn lut 11, 2019 1:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL