Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:08



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona
 Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Wydzielono osobny wątek dla dyskusji o homoseksualizmie: viewtopic.php?f=47&t=41243. Rozmowy o stanowisku medycznym dotyczącym homoseksulizmu, a także okoliczności pojawienia się i wykreślenia z klasyfikacji DSM należy prowadzić w nowym wątku, w tym dziale obowiązuje katolicka perspektywa.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N lut 10, 2019 14:54
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Przypomnę tylko że nikt nie przestawił dowodu na to że Kościół Katolicki, prześladuje te indywidua


Pn lut 11, 2019 1:14

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Przypomnę również, że nikt nie przedstawił dowodu na to, że osoby homoseksualne prześladują Kościół.

_________________
MODERATOR


Pn lut 11, 2019 7:56
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Pokazałaś w poprzednim poście cierpienie.


To że Ty jakoś to dziwnie odczytujesz to jest już Twoją osobistą nadinterpretacją. Nie ma szczęśliwych gejów i lesbijek. Są głęboko wewnętrznie zranieni przez homoseksualizm. Tylko że próbują usilnie to ukryć nawet przed samym sobą, okazująć jak to czują się w porządku z własnymi skłonnościami. Ja wychodzę z tego i będę do tego dążyć aby tak się stało. Człowiek zawsze będzie niósł swój krzyż, również będąc hetero.

Cytuj:
Twoja ostatnia wypowiedź jest niesmaczna. Osoby heteroseksualne są hetero, więc nie będą umawiać się z osobami tej samej płci, bo to ich "nie rusza". Równie dobrze mogę Ci poradzić: skoro homo jest dla Ciebie obrzydliwe, to umawiaj się z osobami płci przeciwnej, sypiaj z nimi albo wyjdź za mąż. W czym problem?


A w czym Ty masz problem aby odrzucić homoseksualizm skoro jesteś biseksualny i możesz wybrać tylko heteroseksualne relacje? Homoseksualizm jest obrzydliwy i dla Boga i dla zdrowych heteroseksualnych osób. Nie ma w tym nic niesmacznego, to homoseksualizm jest niesmaczny. Tak, możesz mnie oskarżać o homofobię, nie zależy mi, wolę prawdę.

Cytuj:
Tak Ty też mnie "oceniałaś" pisząc, że wspieram lobby LGBT, że żyję w ułudzie, że nie chcę wyjść ze strefy komfortu.


Bowiem to dokładnie przebija z Twoich wypowiedzi. Nie jest to osąd ale stwierdzenie faktu.

Cytuj:
Z Biblii nie wynika to, że homoseksualizm jest wbrew naturze, że jest niemoralny i niezdrowy.


To przeczytaj jeszcze raz ale dokładniej.

Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…

Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.

Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość.


Poza tym, homoseksualizm biologicznie, medycznie i ewolucyjnie jest wbrew naturze.

Cytuj:
Paweł stwierdza jedynie, że mężczyźni współżyjący ze sobą nie pójdą do Nieba.


Jedynie? I to Ciebie jako chrześcijanina nie przeraża i nie zastanawia?!? I nie tylko Paweł pisze o homoseksualnym współżyciu. Jest tego więcej.

Cytuj:
Pisze to obok tego, że kobiety mają nie wchodzić do kościoła bez nakrycia głowy i mają się nie odzywać w kościele na nabożeństwach. Teraz kobiety bywają lektorkami i mówią bardzo dużo w kościołach. Jak do tego się ustosunkujesz?


Jedno do drugiego nie ma powiązania. Kobiety nadal nie mogą być kapłanami, tutaj nic się nie zmieniło. Nakrycie głowy czy przemawianie w kościołach jest sprawą powiedzmy obyczajową, natomiast homoseksualizm jasno stoi w sprzeczności z naturą stworzoną przez Boga, uwałaczając naturze człowieka i stojąc w sprzeczności prawu naturalnemu ustanowionemu przez Boga, przekreślając i zaburzając dar płciowości i przeznaczenie człowieka jako kobiety i meżczyzny.

Cytuj:
Uważasz, że homoseksualizm nie jest chorobą, ale piszesz, że jest zaburzeniem. Zaburzenie jest chorobą. A więc?


Jest zaburzeniem orientacji heteroseksualnej ponieważ istnieje tylko jeden rodzaj seksualności - heteroseksualizm i z tym się zgadzam całkowicie. Każdy posiada potencjał heteroseksualny, u osób homoseksualnych doszło do zaburzenia w tej kwestii. Seksualność osób homoseksualnych rozwinęła się w nieprawidłowy, zaburzony sposób.

Cytuj:
Uważasz, że osoby heteroseksualne Cię nie szanują, bo uważają, że jako osoba homoseksualna, jesteś normalna?


Bo jest to nieprawdą. Homoseksualizm jest przeciwny naturze. Osoba homoseksualna nie jest normalna w swojej seksualności i płciowości, w sposobie w jakim doświadcza swojej natury seksualnej i płciowej. Jest to osoba zaburzona w tej materii.

Cytuj:
Stąd mówienie o homoseksualizmie jako o chorobie, dewiacji, zaburzeniu, zboczeniu i obrzydliwości jest nieuzasadnione, skoro ani medycyna, ani Kościół tak tego nie stwierdzają.


Medycyna już dalko wcześniej umieściła homoseksualizm na stosownej liście pośród zboczeń - parafilii. Okoliczności wykreślenia z listy są ideologiczne i uczynione zostały pod naciskiem lobby. Moderacja wyodrębniła osobny temat gdzie ta kwestia może być poruszana.

Cytuj:
Przypomnę również, że nikt nie przedstawił dowodu na to, że osoby homoseksualne prześladują Kościół.


Wystarczy poczytać sobie lub posłuchać tego co na temat Kościoła mają do powiedzenia osoby homoseksualne, może nie wszystkie, ale raczej zdecydowana większość. A także wystarczy zapoznać się z programem nowej partii pana Biedronia.


Pn lut 11, 2019 11:26

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Powtarzasz to samo, Equuleuss. Skończyłem z Tobą dyskusję.

_________________
MODERATOR


Pn lut 11, 2019 11:34
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Powtarzasz to samo, Equuleuss. Skończyłem z Tobą dyskusję.


Ty także powtarzasz to samo Zbigniewie. Tym samym ja odpowiadam. Życie to wybory, musimy o tym pamiętać. Powinniśmy wybierać zawsze prawdę, zwłaszcza jako chrześcijanie.


Pn lut 11, 2019 11:57

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Orientacji seksualnej się nie wybiera. Medycyna także nie wybiera. Medycyny również nie wybieramy.

Wybieram prawdę, ale nie w ciemno. Prawda się broni sama - ma argumenty i dowody.

_________________
MODERATOR


Pn lut 11, 2019 12:07
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Orientacji seksualnej się nie wybiera.


Orientacja seksualna istnieje tylko jedna jedyna a jest nią orientacja heteroseksualna. Wszystko inne to nie orientacja lecz zaburzenie orientacji heteroseksualnej. Ty masz po prostu tendencje homoseksualne, ale masz także zachowany potencjał heteroseksualny, i każda osoba go posiada, także taka która uważa siebie za homoseksualną, od nas, od Ciebie zależy czy go rozwiniesz. Z tego można wyjść, to kosztuje, nie jest to proste, jednak Bóg pomaga, warto spróbować i nie zrażać się na takiej drodze, wytrwać, a przede wszystkim nie przyjmować tożsamości homoseksualnej lub biseksualnej. I nie wierzyć że to jest czymś co jest na stałe lub że jest to prawdą o człowieku. Prawdą o człowieku jest to iż jest z natury heteroseksualny.

Cytuj:
Prawda się broni sama - ma argumenty i dowody.


Które ja przytaczam ale Ty raczej je odrzucasz, nie chcąc ich przyjąć do wiadomości, wręcz broniąc się przed nimi.

Cytuj:
Wybieram prawdę, ale nie w ciemno.


Wybrałeś raczej ''prawdę'' środowisk aktywistów i lobby LGBT.


Pn lut 11, 2019 12:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
equuleuss napisał(a):
Ty masz po prostu tendencje homoseksualne, ale masz także zachowany potencjał heteroseksualny, i każda osoba go posiada, także taka która uważa siebie za homoseksualną


Wypadałoby tę śmiałą tezę jakoś uzasadnić.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 11, 2019 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Prosiłem o uzasadnienie już kilka dni temu, ale nie otrzymałem żadnego uzasadnienia.

Equuleuss - traktujesz wybiorczo moje posty. Pisałem wielokrotnie o tym, że jako Chrześcijanin wyznaję, że akty homoseksualne są grzeszne, ale jako człowiek wykształcony, nie mogę uznać ich za objaw choroby, zboczenia i dewiacji. Ty wyrywasz coś z kontekstu i zarzucasz mi coś nieuzasadnionego. Jeśli już oskarżasz mnie o to, że "trzymam stronę" środowisk LBGT, napisz o które środowiska i które lobby Ci chodzi, bo jest ich kilka.

_________________
MODERATOR


Pn lut 11, 2019 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nawet jeśli pytanie wyda sie Tobie dziwne, to czy czyny homoseksualne są dla Ciebie obrzydliwe, czy może wprost przeciwnie?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lut 11, 2019 16:04
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Ty masz po prostu tendencje homoseksualne, ale masz także zachowany potencjał heteroseksualny, i każda osoba go posiada, także taka która uważa siebie za homoseksualną


Wypadałoby tę śmiałą tezę jakoś uzasadnić.


Ta ''śmiała teza'' jest odczuwalna w każdej osobie homoseksualnej, już Freud to zauważył. Jest to nawet zauważalne w środowisku LGBT, nawet w samej branży. Homoseksualizm nie jest wrodzony i nie ma żadnych przekonujących i twardych dowodów na takie stanowisko. Poza tym, biologicznie i ewolucyjnie każdy jest zdeterminowany na heteroseksualizm. To tylko ideologia twierdzi iż jest inaczej.

Zbigniew3991 napisał(a):
Prosiłem o uzasadnienie już kilka dni temu, ale nie otrzymałem żadnego uzasadnienia.

Equuleuss - traktujesz wybiorczo moje posty. Pisałem wielokrotnie o tym, że jako Chrześcijanin wyznaję, że akty homoseksualne są grzeszne, ale jako człowiek wykształcony, nie mogę uznać ich za objaw choroby, zboczenia i dewiacji.


Tym bardziej jako człowiek który myśli logicznie i racjonalnie, nie pod naciskiej ideologi LGBT, byłbyś w stanie zauważyć i zrozumieć że homoseksualizm nie jest naturalny, nie jest normalny i takim nie może być. Twarde i konkretne dowody masz w nauce.

Homoseksualizm jest zaburzeniem i jest przejawem nieprawidłowości w orientacji seksualnej, w tożsamości seksualnej i tożsamości płciowej. To Ty raczej traktujesz wybiórczo moje wypowiedzi i nie odnosisz się do nich w całości, szczególnie do pewnych kwestii.

Cytuj:
Jeśli już oskarżasz mnie o to, że "trzymam stronę" środowisk LBGT, napisz o które środowiska i które lobby Ci chodzi, bo jest ich kilka.


Piszesz dokładnie na fali jaką reprezentują aktywiści lobby LGBT. Ty im uwierzyłeś bo jest to komfortowe, w przeciwnym razie musiałbyś żyć w poczuciu wstydu, upokorzenia i posiadania czegoś co jest niechciane i odrzucane również przez samego siebie. Ale milej jest żyć w poczuciu tego iż z człowiekiem jest wszystko w porządku, nawet wbrew czystej logice i zdrowemu rozsądkowi który przecież widzi iż jest inaczej. Nie potrzeba nic z tym robić, nie potrzeba walczyć bo przecież jest to zdrowe, naturalne, normalne. Tylko wytłumacz w takim razie że skoro jest takie dobre, zdrowe, normalne to dlaczego jednak Kościół tego zakazuje, nie akceptuje i nie pochwala.


Pn lut 11, 2019 16:43
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
equuleuss napisał(a):
Freud

Przepraszam, kto?


Pn lut 11, 2019 16:48

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nie ma żadnych dowodów na to, że każdy jest zdeterminowany jako heteroseksualny. Jeśli są - podaj je.
Zygmunt Freud jest traktowany przez naukowców (lekarzy i psychologów) pobłażliwie. Uważał on, że każdy mężczyzna przechodzi etap homoseksualny, a potem przechodzi do etapu heteroseksualnego. Homoseksualizm w wieku dojrzałym jest dla Freuda fiksacją (zatrzymaniem się). Freud uważał, że to całkowicie normalne, że ludzie uprawiają seks homoseksualny i heteroseksualny w wieku młodzieńczym i próbować. Zgadzasz się z tym? Bo Kościół się z tym nie zgadza.

Zdrowy rozsądek i logika nie stwierdzają tego, że homoseksualizm jest patologią.

Aktywiści LGBT nie uważają, że akty homoseksualne są grzeszne.

Ty też przedstawiasz ideologie, według której homoseksualizm jest patologiczny, zboczony i obrzydliwy.

_________________
MODERATOR


Pn lut 11, 2019 16:52
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):

Zdrowy rozsądek i logika nie stwierdzają tego, że homoseksualizm jest patologią.


Owszem, stwierdzają. Chyba że Twój został przykryty przez ideologię lobby LGBT. Popatrz na siebie, jesteś mężczyzną i naprawdę wierzysz w to że Bóg, czy w/g niewierzących natura stworzyła Cię do współżycia z mężczyzną i wchodzenia w związki z mężczyznami? Jako mężczyzna posiadasz organ seksualny który pasuje tylko do współżycia z kobietą i tylko takie współżycie jest właściwe, ponieważ wtedy męski organ seksualny jest na właściwym miejscu łącząc się z źeńskim organem seksualnym, w wyniku czego dochodzi zazwyczaj do poczęcia nowego życia, stworzenia nowej osoby.

Penis jest przystosowany do penetracji waginy a nie do penetracji odbytu innego samca. Wkładanie penisa do odbytu innego samca jest nieprawidłowym używaniem tego organu z nieprawidłowym osobnikiem, bowiem samiec z samcem nie mogą tworzyć pary a ich współżycie będzie zawsze niewłaściwe w świetle przyrodzonej natury. Para samiec + samiec zawsze będzie nieprawidłowością i anomalią, nawet jeśli nie wkładają sobie penisów do odbytu ale w inne miejsca lub nigdzie. Dwa samce wspólżyjące razem to anomalia.

Cytuj:
Zygmunt Freud jest traktowany przez naukowców (lekarzy i psychologów) pobłażliwie. Uważał on, że każdy mężczyzna przechodzi etap homoseksualny, a potem przechodzi do etapu heteroseksualnego. Homoseksualizm w wieku dojrzałym jest dla Freuda fiksacją (zatrzymaniem się).


Tę tezę potwierdza wielu psychologów, terapeutów, nawet wysokiej klasy psychoterapeuta która prowadzi terapię reparatywną powiedziała iż niemal każdy przechodzi w wieku dziecięcym czy nastoletnim fazę homofilną, ale zazwyczaj to przechodzi w wyłączny lub zdecydowanie większy heteroseksualizm, utrwala się to bardziej w przypadku homoseksualnych osób, które na tej fazie się jakby zatrzymują, a czynniki temu sprzyjające są psychologicznej natury.

Cytuj:
Ty też przedstawiasz ideologie, według której homoseksualizm jest patologiczny, zboczony i obrzydliwy.


To nie ideologia, ale prawda, zawarta również w Biblii.

Cytuj:
Aktywiści LGBT nie uważają, że akty homoseksualne są grzeszne.


Ty postrzegasz homoseksualizm jako zdrowy, dobry, naturalny i normalny, czyli w taki sposób jak aktywiści LGBT.


Pn lut 11, 2019 17:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL