Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 22:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
(5) Kobieta nie będzie nosiła ubioru męskiego, a mężczyzna nie ubierze szaty kobiecej, gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni.
Czy naprawdę noszenie spodni prze kobietę to grzech? Mam nerwicę natręctw, ostatnio dotyczy ona religii. Potrafię do 5 rano szukać czy coś jest grzechem czy nie przez co czuję lęk... Ale czy naprawdę wyżej wspomniana rzecz jest grzechem skoro wszystkie wierzące koleżanki w mojej klasie noszą spodnie?..


Pn lut 11, 2019 17:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
I czy makijaż, przekłuwanie uszu, tatuaże, relaksacja to też grzechy? Bo wychodzi na to że wszystko jest grzechem i już się pogubiłam w tym wszystkim :(..


Pn lut 11, 2019 17:28
Zobacz profil
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Chrześcijańska etyka nie opiera się na katalogowaniu uczynków, które są grzechem i tych, które nie są grzechem. Opiera się na badaniu serca. Dlaczego nosisz spodnie? Prawdopodobnie dlatego, że są wygodne i ciepłe. Więc gdzie tutaj grzech?


Pn lut 11, 2019 18:01

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Okej.. Ale w takim razie o czym taknaprawdę jest powyższy fragment Biblii?


Pn lut 11, 2019 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
1. Leczysz nerwicę? Bardzo trzeba.
2. Znajdź stałego spowiednika, który będzie znał Twoją sytuację i z którym systematycznie będziesz wyjaśniać wątpliwości. W posłuszeństwie.


Pn lut 11, 2019 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Tak.. Żałuję że tak późno bo mam ją od lat i jest coraz gorzej.. Obecnie jestem po 2 wizytach u psychologa i za tydzień idę skonsultować się z psychiatrą.


Pn lut 11, 2019 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Milka7777 napisał(a):
(5) Kobieta nie będzie nosiła ubioru męskiego, a mężczyzna nie ubierze szaty kobiecej, gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni.
Czy naprawdę noszenie spodni prze kobietę to grzech? Mam nerwicę natręctw, ostatnio dotyczy ona religii. Potrafię do 5 rano szukać czy coś jest grzechem czy nie przez co czuję lęk... Ale czy naprawdę wyżej wspomniana rzecz jest grzechem skoro wszystkie wierzące koleżanki w mojej klasie noszą spodnie?..



Czasy sie zmieniły, więc ten fragment Boblii jest już nieaktualny, zresztą to nie jest na Polski klimat, tutaj jest za zimno żeby przez cały rok dziewczyny chodziły w sukienkach.

Jak również to co sie dzieje przez ostatnie 100 lat, jest czymś co mi sie nie specjalnie podoba, czy może bardziej jest czymś co w jakimś stopniu przeszkadza, w końcu z tego co słyszałem to jest za granicą w niektórych regionach, jest taki zwyczaj że pary chłopak i dziewczyna, ubierają sie dokładnie w ten sam sposób, i różnica jeśli chodzi o wygląd chłopaka i dziewczyny, troche sie zaciera, mam tu na myśli że jeszcze w średniowieczu było można z daleka poznać kto jest kobietą a kto facetem, stroje damskie bardzo różniły sie od strojów męskich, a dzisiaj!!! może jestem troche złośliwy :mrgreen: ale jeśli jakaś dziewczyna ma krótkie włosy nosi spodnie, ma dość małe piersi, to czsami nie jestem do końca w stanie odróżnić, czy to facet czy dziewczyna, i gdyby był taki zwyczaj że faceci obowiązkowo mają krótkie włosy, a dziewczyny długie, to już by pomogło w odróżnieniu, kto jest kto.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 11, 2019 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Naprawdę jest możliwość że dany fragment Biblii może przestać być aktualny :o? A co w takim razie z homseksualizmem? Bo to jest moja największa rozterka w tym momencie. I nie mówię tutaj o sobie. Ale zastanawiam się czy uważając że homseksualizm jest ok, mogę nazywać się katoliczką?..


Pn lut 11, 2019 22:34
Zobacz profil
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Też mam nerwicę natręc. Czasami mam tak że do głowy wpadnie mi jakąś bzdura i męczy mnie przez kilka-kilkanaście dni. Choć wiem że jest to oczywista nieprawda. Ponadto, czasem od tak myślę o bardzo dziwnych rzeczach. Może nie mam tak cały czas ale to drażni i męczy


Pn lut 11, 2019 23:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Milka7777 napisał(a):
Naprawdę jest możliwość że dany fragment Biblii może przestać być aktualny :o?



Gdy pisano Biblie, były takie obyczaje które w bardzo zdecydowany sposób, wyznaczały jak kobieta oraz mężczyzna mają się ubierać, i sytuacja w której mężczyzna zakłada struj kobiety, powoduje u Boga obrzydzenie.

Dzisiaj nie ma czegoś takiego, nie ma stroju który by był przewidziany tylko i wyłącznie dla mężczyzny, czasy się zmieniły.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 12, 2019 0:59
Zobacz profil
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Milka7777 napisał(a):
Okej.. Ale w takim razie o czym taknaprawdę jest powyższy fragment Biblii?
Prawdopodobnie (jak wiele innych „dziwnych” zakazów w Starym Testamencie) odnosi się do jakiejś praktyki pogańskiej, którą na tym obszarze praktykowano.

Inna sprawa to to, na jakiej podstawie uznałaś, że spodnie są koniecznie „ubiorem męskim”.


Wt lut 12, 2019 7:19

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Wobec tego co z homseksualizmem? On też jest już nieaktualny?


Wt lut 12, 2019 10:18
Zobacz profil
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Milka7777 napisał(a):
Wobec tego co z homseksualizmem? On też jest już nieaktualny?

Homoseksualizm nie jest normą, nieaktualna jest potrzeba potępiania, odrzucania ludzi obarczonych tą odmiennością.


Wt lut 12, 2019 11:00

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Okej rozumiem, ale.. Co oni w takim razie mają zrobić? Żyć w celibacie i być nieszczęśliwi do końca życia :/?


Wt lut 12, 2019 11:11
Zobacz profil
Post Re: Czy noszenie spodni przez kobietę to naprawdę grzech?
Uprawiać tę chorobę zakazuje Nowy Testament. Więc odpowiedź jest chyba oczywista


Wt lut 12, 2019 11:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL