Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Wiara w ateizm. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Wiara w ateizm.
Tak się zastanawiam, czy by nie przejść na wiare w ateizm, tylko nie na takiej zasadzie jak większość ateistów, którzy chcą zwyczajnie sobie umrzeć i to dla nich koniec.
Ja mówie o czymś takim, że jest szansa jedna na milion, na taką sytuacjie w której za 50 lat zostanie odkryte jakieś lekarsto, dzięki któremu ludzie nie będą sie starzeć, i będą sobie tak żyć i żyć bez końca, i ja bym na taką wiare mógł przejść, bo tutaj jak już mówiłem, jest szansa jedna na milion, natomiast szansa na to że faktycznie istnieje to katolickie Niebo, jest jedna na miliard, więc tutaj ateizm ma przewage, a przynajmniej tak mi sie wydaje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 07, 2019 21:55
Zobacz profil
Post Re: Wiara w ateizm.
Robek, serio? Chcesz takie zycie, jak wiedziesz teraz, miec w nieskonczonosc?


Pt lut 08, 2019 6:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w ateizm.
Kael napisał(a):
Robek, serio? Chcesz takie zycie, jak wiedziesz teraz, miec w nieskonczonosc?




A dlaczego ma być takie jak teraz? bo jeśli dorobić sie jakiś większych pieniędzy, to przecież wtedy pracować można będzie trochę mniej, a i standard życia będzie lepszy niż obecnie.
No i na emeryturze, to pracować nie będę musiał, a jeśli każdy by został o te 50 czy tam 60 lat odmłodzony, to już można się wtedy zająć, czym tylko się chce, wtedy będzie o wiele więcej możliwości.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 08, 2019 8:08
Zobacz profil
Post Re: Wiara w ateizm.
To wlasnie cos dla ciebie znalazlam. Zacznij juz dzis, na to pieniedzy nie potrzeba
https://dobrewiadomosci.net.pl/8261-kaz ... ie-wierzy/
Oczywiscie nie musi to byc joga, ale zdrowe jedzenie i codziennie sport nie zaszkodza. Szczegolnie, i sli bedzirsz musial sam finansowac swoje zycie do setki.
Marzenie, ze na emeryturze (jakiej i z czego, Robek? KRUS kiedys naprawde zniknie) bedziesz 60 lat "odmlodzony" robil co chcial (czyli nic) i reszta spoleczenstwa bedzie ci to finansowac to wiara w bajki.


Pt lut 08, 2019 8:37
Post Re: Wiara w ateizm.
Po pierwsze – nie wiem, skąd wytrzasnąłeś te wartości „jeden na milion” i „jeden na miliard”. Podejrzewam, że wyssałeś z palca.

Po drugie – „życie bez końca” nie jest według naszego rozumienia fizyki możliwe. Nawet jeśli uda się wyeliminować starzenie, to i tak pozostaną rozmaite zagrożenia. Zakładając, że uda Ci się obronić też przed wszystkimi nimi – ostatecznie zaś mamy śmierć Słońca. Jeśli uciekniesz z Ziemi – śmierć cieplną Wszechświata. Aby mogła istnieć myśl, musi rosnąć entropia. Zatem, jakiej formy byś nie przybrał, nie możesz istnieć wiecznie w tej rzeczywistości, którą mamy.


Pt lut 08, 2019 13:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w ateizm.
Kael napisał(a):
To wlasnie cos dla ciebie znalazlam. Zacznij juz dzis, na to pieniedzy nie potrzeba
https://dobrewiadomosci.net.pl/8261-kaz ... ie-wierzy/
Oczywiscie nie musi to byc joga, ale zdrowe jedzenie i codziennie sport nie zaszkodza. Szczegolnie, i sli bedzirsz musial sam finansowac swoje zycie do setki.




Bez względu na wszystko, chcąc żyć na jakimś wyższym czy tam normalny poziomie, to i tak musze odłożyć na to jakieś pieniądze, no i skoro mówisz że ja będę musiał finansować swoje życie do setki, to tutaj jest jakaś inna możliwość? ktoś inny może finansować to moje życie?


Kael napisał(a):
Marzenie, ze na emeryturze (jakiej i z czego, Robek? KRUS kiedys naprawde zniknie)



Przede wszystkim jeśli nie będzie krusu to będzie coś innego, i ja bym bardziej sie spodziewał wyruwnania emerytur, na zasadzie że każdy dostanie emeryture o tej samej wysokości, i na dzisiejsze czasy to by wychodziło, że wszyscy by dostali po równo około 1500zł, a to i tak jest dużo więcej, od tego co dzisiaj można dostać z krus.


Kael napisał(a):
bedziesz 60 lat "odmlodzony" robil co chcial (czyli nic) i reszta spoleczenstwa bedzie ci to finansowac to wiara w bajki.




Będąc na emeryturze można pracować, tym bardziej w tej sytuacji będzie to możliwe, nawet ułatwione bo przecież jest wiele zawodów w których można pracować do wieku około 30 lat, więc tutaj wszystko by było łatwiej.



zefciu napisał(a):
Po pierwsze – nie wiem, skąd wytrzasnąłeś te wartości „jeden na milion” i „jeden na miliard”. Podejrzewam, że wyssałeś z palca.




W obu przypadkach, to jest związane z kwestią wiary, bo wierzy się w to Niebo, oraz wierzy się w dość szybki rozwój medycyny, i w obu przypadkach każdy ocenia sobie jak tylko chce, to są już kwestie indywidualne.


zefciu napisał(a):
Po drugie – „życie bez końca” nie jest według naszego rozumienia fizyki możliwe. Nawet jeśli uda się wyeliminować starzenie, to i tak pozostaną rozmaite zagrożenia. Zakładając, że uda Ci się obronić też przed wszystkimi nimi – ostatecznie zaś mamy śmierć Słońca. Jeśli uciekniesz z Ziemi – śmierć cieplną Wszechświata. Aby mogła istnieć myśl, musi rosnąć entropia. Zatem, jakiej formy byś nie przybrał, nie możesz istnieć wiecznie w tej rzeczywistości, którą mamy.



Może faktycznie nie potrzebnie powiedziałem że chce "żyć bez końca" bo to zabrzmiał w ten sposób, jakby ateizm mógł zastąpić religie, a to przecież tak się nie da, tutaj bardziej chodziło o to, żeby w dość znacznym stopniu przedłużyć sobie to życie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 08, 2019 14:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Wiara w ateizm.
Nie bardzo rozumiem na czym ta wiara w ateizm miała by polegać, choć doceniam wyrafinowane poczucie humoru zawarte w tej kombinacji. Ludzie żyją coraz dłużej, ale dla Ciebie to wciąż niezbyt optymalna długość, więc marzy Ci się dłuższe życie niż prognozowane. Tylko problem jest w tym, że z w życie wkalkulowane jest ryzyko zdarzeń losowych które spowodują chorobę i/lub trwałe kalectwo, a to może oznaczać, że ta wiara w ateizm może stać się przekleństwem.
Robek napisał(a):
Przede wszystkim jeśli nie będzie krusu to będzie coś innego, i ja bym bardziej sie spodziewał wyruwnania emerytur, na zasadzie że każdy dostanie emeryture o tej samej wysokości, i na dzisiejsze czasy to by wychodziło, że wszyscy by dostali po równo około 1500zł, a to i tak jest dużo więcej, od tego co dzisiaj można dostać z krus.

Nie martw się @Robku, ZUS zadba o to, by wiek produkcyjny został stosownie wydłużony ;).

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt lut 08, 2019 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w ateizm.
Kael napisał(a):
To wlasnie cos dla ciebie znalazlam. Zacznij juz dzis, na to pieniedzy nie potrzeba
https://dobrewiadomosci.net.pl/8261-kaz ... ie-wierzy/
Oczywiscie nie musi to byc joga, ale zdrowe jedzenie i codziennie sport nie zaszkodza.



Akurat styl życia z długowiecznością, nie ma aż tak dużo wspólnego, bo mój dziadek dożył 97 lat, i w ogóle nie dbał o zdrowie, przez ostatnie 30 lat swojego życia, był gruby :-D więc to wszystko leży głównie w genach, i jak mam dobre geny to dożyje tej setki, a jak mam złe geny, to zawał w wieku 55 lat, albo i wcześniej.



Mrs_Hadley napisał(a):
Nie martw się @Robku, ZUS zadba o to, by wiek produkcyjny został stosownie wydłużony ;).



Ostatnio to obniżyli wiek emerytalny, ale nawet jak zaczną podwyższać to góra o 2 może 3 lata, więc ta ewentualna zmiana o kilka lat, nie zrobi aż takiej różnicy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 09, 2019 18:17
Zobacz profil
Post Re: Wiara w ateizm.
Obniżyli wiek emerytalny wraz z wysokością emerytury. W ten sposób już dziś możesz przejść na emeryturę w wysokości 0 złotych.


N lut 10, 2019 10:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w ateizm.
Kael napisał(a):
Obniżyli wiek emerytalny wraz z wysokością emerytury. W ten sposób już dziś możesz przejść na emeryturę w wysokości 0 złotych.



Widze że jesteś przewrażliwiony na tym punkcie, a też trzeba wspomnieć że z Krusu są emerytury do których i tak w większości dokłada się skarb państwa, a ich wysokość cały czas jest mniej więcej taka sama, tutaj ewentualne obniżki to jedynie w Zusie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 10, 2019 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wiara w ateizm.
Jakże ciężko uczniowi porzucić swój majątek i wyruszyć za Jezusem w poszukiwaniu Boga.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pn lut 11, 2019 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w ateizm.
supahiroł napisał(a):
Jakże ciężko uczniowi porzucić swój majątek i wyruszyć za Jezusem w poszukiwaniu Boga.




A z jakiej przyczyny, miałbym chcieć szukać Boga? co by mi z tego szukania przyszło? jaki będę miał z tego zysk?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 11, 2019 21:37
Zobacz profil
Post Re: Wiara w ateizm.
Czemu Robkowi pozwala się na notoryczne trollowanie?


Pn lut 11, 2019 23:25

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Wiara w ateizm.
A dlaczego maja go gorzej traktować niż ciebie


Wt lut 12, 2019 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wiara w ateizm.
Robek napisał(a):
supahiroł napisał(a):
Jakże ciężko uczniowi porzucić swój majątek i wyruszyć za Jezusem w poszukiwaniu Boga.

jaki będę miał z tego zysk?


Mądrość.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Śr lut 13, 2019 12:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL