Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
Karol Wielki położył fundamenty pod Europę jaką znamy. Wcześniej Europy nie było; było Śródziemnomorze i Pax Romana tamże, a przez środek kontynentu biegł limes i za tym limesem kotłowali się barbarzyńcy. Dlatego Francja i Niemcy mają prawo historyczne i moralne przewodzić w Unii - jeżeli dla kogoś historia i moralność stanowią argument. Mają też prawo robić z cywilizacją europejską, co chcą, bo to jest ich cywilizacja; i jeśli chcą ją akurat zlaicyzować - ich wola.

A Quinquemu akurat możesz tłumaczyć. To jest młotek; nie dotrze.


N lut 17, 2019 6:01
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
A ja wciąź nie wiem jakim prawem UE, wtrynia się do wewnętrznych spraw niepodległego państwa?

Historia sie kłania - przeczytaj sobie co nieco o referendum unijnym w Polsce w 2003, o traktacie lizbońskim podpisanym przez śp prezydenta L. Kaczyńskiego.
Ojcowie założyciele UE koncentrowali się na współpracy gospodarczej w latach 50-60 tych XXw, obecny kształt UE sprecyzowano w Maastricht i Lizbonie w latach 90-tych XXw.


N lut 17, 2019 8:28
Post Re: Unia Europejska
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jasne. Napisałem o zamierzeniach twórców Unii. Kael poszła w zaparte. Jak sie zorientowałaś, że jednak mieli takie zamierzenia, jak napisałem, to ześlizgnęłaś się na "Co Schuman sobie marzyl, to jego prywatna sprawa".
I taka to rozmowa :)
O ErgoProxy nawet nie wspomnę.
EOT - to jak dyskutować ze Świadkami Jehowy.

Marek-Piotrowski zaczyna stosowac typowe metody trolli internetowych: rzuca jakas teza, ktorej nie zamierza ani wyjasnic ani udowodnic, na fakty (traktaty unijne) atakuje rozmowcow (" Kael poszla w zaparte" "jak dyskutowac ze SJ") i chce byc traktowany powaznie.

Ojcow zalozycieli Unii bylo wiecej niz Schuman. Np znienawidzony w Polsce Adenauer. I smiem twierdzic, ze dla Polski ciagle jest lepiej, ze Unia ewoluowala od pierwotnej wizji wspolpracy gospodarczej, ktora przeksztalcala sie w unie bez granic, niz gdybysmy teraz wisieli jako samotne "mocarstwo" miedzy unia a Rosja na poziomie gospodarczym Moldawii, bo bez umow gospodarczych nikt by u nas nie inwestowal ani od nas nie kupowal.

Jestem otwarta na zmiany w Unii, ale argument: " ten pan myslal sobie to i tamto i wcale nie musial przekuwac tego na konkrety" to... zaden powazny argument w dyskusji.
"Tych panow" bylo wiecej i sami nic by nie osiagneli.


N lut 17, 2019 9:37
Post Re: Unia Europejska
Alus napisał(a):
Quinque napisał(a):
A ja wciąź nie wiem jakim prawem UE, wtrynia się do wewnętrznych spraw niepodległego państwa?

Historia sie kłania - przeczytaj sobie co nieco o referendum unijnym w Polsce w 2003, o traktacie lizbońskim podpisanym przez śp prezydenta L. Kaczyńskiego.
Ojcowie założyciele UE koncentrowali się na współpracy gospodarczej w latach 50-60 tych XXw, obecny kształt UE sprecyzowano w Maastricht i Lizbonie w latach 90-tych XXw.


To ciekawe, nie widziałem że Gruzja podpisała jakieś durne dokumenty


N lut 17, 2019 9:46
Post Re: Unia Europejska
A my jakies dokumenty z USA albo z Izraelem podpisywalismy, ze nas pouczaja?


N lut 17, 2019 9:47
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
Quinque napisał(a):
A ja wciąź nie wiem jakim prawem UE, wtrynia się do wewnętrznych spraw niepodległego państwa?

Historia sie kłania - przeczytaj sobie co nieco o referendum unijnym w Polsce w 2003, o traktacie lizbońskim podpisanym przez śp prezydenta L. Kaczyńskiego.
Ojcowie założyciele UE koncentrowali się na współpracy gospodarczej w latach 50-60 tych XXw, obecny kształt UE sprecyzowano w Maastricht i Lizbonie w latach 90-tych XXw.


To ciekawe, nie widziałem że Gruzja podpisała jakieś durne dokumenty

Mylisz UE z Radą Europy.


N lut 17, 2019 9:58
Post Re: Unia Europejska
Aha, czyli odpowiedzi na pytanie nie mam co oczekiwać


N lut 17, 2019 12:19
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Aha, czyli odpowiedzi na pytanie nie mam co oczekiwać

Czyli sam nie potrafisz wyszukać w google czym jest: UE, Rada UE, Rada Europy, kiedy powstały i kogo skupiają :D


N lut 17, 2019 12:35
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Do postu zefcia jeszcze wrócę.
Czekaj tatka latka.
Cytuj:
Ale tymczasem

https://m.youtube.com/watch?v=k5yxf9yPtXU Unia Europejska, zaczęła ujadać nawet na Cerkiew Prawoslawną. I to na jaką Cerkiew? Gruzińską...

No ciekawe. Na filmiku widzimy panią Nonę Michelidze. Pani Nona nie jest członkinią struktur UE. Pani ta owszem – krytykuje wpływy Cerkwi Gruzińskiej na politykę Gruzji. Nie mam pojęcia, jakie tutaj jest kontekst, bo panowie tacy jak Sośnierz unikają kontekstu jak ognia.

W odpowiedzi członek Europarlamentu Sośnierz zaczyna coś tam bredzić o zideologizowaniu UE i jednocześnie broni prawa władz Gruzji do konsultowania się z Cerkwią.

Tak więc jeszcze raz – mamy filmik, gdzie członek władz UE broni Cerkwi w Gruzji przed komentarzami (prawdopodobnie) imigrantki. Quinque widzi ten filmik i komentuje „UE ujada na Cerkiew w Gruzji”. Dlaczego? Nie wiadomo. Co jednak najciekawsze – żaden z dyskutantów tego nie zauważa. Np. Alus przyznaje Quinque rację przez zastosowanie prawa Godwina. I to właśnie jest pokaz jakości debaty o UE w naszym społeczeństwie.


Pn lut 18, 2019 7:34
Post Re: Unia Europejska
Gruzja jest członkiem Rady Europy zajmującymi się prawami człowieka, a nie jest członkiem UE.
Filmik p. Sośnierza zupełnie nie informuje, na jakiej zasadzie i gdzie odbyła się owa krytyka Cerkwi Gruzińskiej, ale skoro UE to samo zło, to należy wskazać na UE.
Nona Mihelidze pracuje pracuje w Instytuto Affari Internazionali (IAI), think tank, w Rzymie i zapewne jako przedstawicie tegoż Instytutu przemawiała.
Typowa manipulacja na zasadzie "ciemny lud to kupi".


Pn lut 18, 2019 8:39

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
I kupuje na powyzszym przykladzie.


Pn lut 18, 2019 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Natomiast co to organizacji Unii Europejskiej:
UE to bardzo lewicowo-liberalny i do tego diabelski twór. Nie rozumiem jak będąc przywiązanym do wiary, chrześcijaństwa i katolicyzmu możecie go popierać. Spłonęła tam Notre-Dame (między innymi z powodu napływu imigrantów) i jak chcecie pozwolić, by zaczęły płonąć polskie kościoły.


So lis 02, 2019 9:12
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
No tak; wolność wyboru obejmuje również wolność wyborów porażających bynajmniej nie trafnością i to jest zupełnie jasne.

Ja powiem tak: gdyby spełnił się sen akacji i Polska do Unii nie weszłaby wcale, natomiast psim swędem znalazłaby się w niej Ukraina, to biedni Polacy jeździliby się dorabiać u bogatych Ukraińców. I akacja byłaby pomocą domową u nowobogackiego w Kijowie, i oglądałaby tłumy rodaków wybierających podobny los.

Dlaczego tak? Dlatego, że wystarczy spojrzeć na resztę postkomuny nieobjętej Unią. Wiele tego nie ma (ciekawe, jak wszyscy się do tego jawnego piekła garną - c'nie?), ale proszę: Mołdawia, Bośnia, Serbia, Białoruś. Bogactwo, stabilność i pewność suwerennej egzystencji w przyszłym miesiącu. Prawda? I tylko uchodźców tam nie ma.

Jeśli Polska jest bogata i stabilna (a wcale nie jest jeszcze tak bardzo bogata), to przyciąga uboższych imigrantów. Proste jak nunczako, bo ten świat tak już jest urządzony (pewno po diabelsku), żeby było w nim coś za coś. A akacja by chciała inaczej - wszystko co dobre prosto do gąbki! Cóż zrobić - prawo wyborcze przysługuje od pełnoletności metrykalnej, nawet jeśli się do niej nie dorosło.


So lis 02, 2019 9:37
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
akacja napisał(a):
Natomiast co to organizacji Unii Europejskiej:
UE to bardzo lewicowo-liberalny i do tego diabelski twór. Nie rozumiem jak będąc przywiązanym do wiary, chrześcijaństwa i katolicyzmu możecie go popierać. Spłonęła tam Notre-Dame (między innymi z powodu napływu imigrantów) i jak chcecie pozwolić, by zaczęły płonąć polskie kościoły.


I spryciura diabeł storzył twór pod błękitnym sztandarem z 12 gwiazdami z Apokalipsy św Jana, ba...nawet Watykan zmusił do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ojca założyciela UE.


So lis 02, 2019 9:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):
Akacja nie korzysta z niczego, co Unia finansuje? Moze brzydza ciebie te autostrady, odnowione zabytki, dofinansowane inwestycje z pieniedzy, ktore podatnicy innych krajow unijnych sla do Polski?

A rozważmy taką hipotetyczną sytuację - gdyby do Kael zawitał okupant, który zaproponowałby taki deal - jeśli będzie posłusznie wypełniać jego polecenia, to będzie miała wszystko: dobre drogi, piękne parki, zrestaurowane budynki, to Kael złego słowa na okupanta by nie powiedziała, prawda? Generalnie nie ma nic złego w okupacji pod warunkiem, że lud zamieszkujący okupowany teren ma zapewniony dobrobyt?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lis 02, 2019 10:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL