Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Alus napisał(a):
Padre77 napisał(a):
Jeśli ktoś nie rozumie co znaczy ten zwrot to pewnie prosił Go o zaprzestanie czegoś, czego On nigdy nie robił.
To, że ty tak to rozumiesz, nie znaczy, że tak właśnie jest. Nie masz monopolu na tłumaczenie przekazu modlitwy Pańskiej.

80% polskich katolików rozumie te słowa jakoby to Bóg zsyłał pokusy. Tłumaczenia teologów trafiają do niewielkiej części.
Nie dozwól abyśmy ulegli pokusie brzmi jednoznacznie.


Możesz podać źródło danych?

Nie dozwól abyśmy ulegli pokusie – to innymi słowy Boże, uchroń nas przed pokusami tego świata, którymi kusi nas szatan.

Nie wódź nas na pokuszenie – to moim zdaniem: Boże, nie kuś nas, nie podpuszczaj, nie namawiaj, nie mam, nie zachęcaj do złego.

Tak to rozumiem. Dodałbym jeszcze, nie wystawiaj nas na próbę, choć takie wystawianie jest również kuszeniem.


Pt lis 30, 2018 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Robek napisał(a):
Bóg pozwoli na Ziemi urodzić sie tylko tym ludziom którzy będą chcieli iść do Nieba, i do tego Nieba trafią, czego tu nie rozumiesz?

Wolna wola daje nam możliwość zmiany decyzji. Twoje założenie nie daje takiej możliwości.
Robek napisał(a):
A to do czego się odnosi ta modlitwa?
Skoro przez 2 tysiące lat, nie wodzi na pokuszenie, to po co się o to modlić?

Nie wszystko należy czytać dosłownie. Jak ci powiem, żebyś sobie strzelił w łeb bo bredzisz to odbierzesz to jako nawoływanie do samobójstwa, czy też sugestię, żebyś sobie dał spokój z rozwijaniem tematu?
george45 napisał(a):
Nie wódź nas na pokuszenie – to moim zdaniem: Boże, nie kuś nas, nie podpuszczaj, nie namawiaj, nie mam, nie zachęcaj do złego.

Dobrze to ująłeś - twoim zdaniem. Twoje zdanie nie jest zdaniem Kościoła.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 04, 2018 9:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Robek napisał(a):
No i jeśli już zaczynamy rozmawiać o kwestii tego czy Bóg, jest całkowicie dobry, to trzeba by zadań pytanie, komu i po co stworzył takie miejsce jak piekło?.


"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!" Mt 25,41

Piekło nie zostało stworzone dla człowieka, tylko dla szatana. Jeżeli służysz szatanowi przez popełnianie złych uczynków to sam siebie na nie skazujesz.


Wt sty 01, 2019 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 10, 2019 15:20
Posty: 1
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Teresse napisał(a):
Najpierw może przytoczę fragment :

Rz 9 napisał(a):
13 jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści.


Skąd wiecie, że mnie kocha, a nie nienawidzi np. za grzechy?



Odpowiedź znajdziesz w tym świadectwie https://www.youtube.com/watch?v=9J4ylUrsaXY&t=11s


N lut 10, 2019 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 10, 2019 18:53
Posty: 1
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
"Dowodem" na to, że Bóg wszystkich kocha jest to, iż powołał wszystkich do istnienia oraz daje możliwość wiecznego życia w jedności z nim.
Bóg nie nienawidzi Ezawa. Zwrot: ,,Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści" znaczy tyle, że Jakub z pewnych względów jest przez Boga faworyzowany i przeznaczony do specjalnych rzeczy, a Ezaw nie.
Nie ma podstaw dla twierdzenia, że Bóg nienawidzi mnie za grzechy, więc nie ma potrzeby się nad tym zastanawiać.


N lut 10, 2019 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
WiejskiKatol napisał(a):
"Dowodem" na to, że Bóg wszystkich kocha jest to, iż powołał wszystkich do istnienia oraz daje możliwość wiecznego życia w jedności z nim.


Tych ludzi co trafią do piekła, to Bóg również kocha?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 10, 2019 21:33
Zobacz profil
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Jezus Chrystus Syn Boży zaświadczył o Ojcu i dał nam Go poznać. Zostaliśmy wykupieni i opłaceni Jego własną Krwią.
Czy to nie jest wystarczający dowód miłości? To ofiara doskonała Boga za grzechy ludzi i z miłości do nich. Dlatego kto poznaje Syna i Jego miłość, poznaje również i Ojca. Kto nie zna Syna, nie zna również Ojca.


Pn lut 18, 2019 19:58

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Co oznacza tak naprawdę, że zostaliśmy wykupieni i opłaceni krwią Jezusa ?
Co byłoby w tej chwili inaczej z ludźmi ich losem po śmierci cielesnej gdyby ofiary Jezusa w ogóle nie było? Przecież i tak każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną a więc gdzieś po śmierci trafi tylko może od razu nie do Nieba ale np do Czyścca najpierw a potem do Nieba.


Pn lut 18, 2019 20:44
Zobacz profil
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Gdyby ofiary Jezusa nie było, ludzie zatracili by się bardzo szybko, a życie ludzi na ziemi stałoby się niemożliwe.
Stała ofiara Boga jako stała zasługa, która jest kwintesencją posłuszeństwa Syna do Ojca jest darem Boga dla ludzi, przyczynia się do tego aby jak najwięcej ludzi uratować. Bóg czeka cierpliwie w Swojej miłości na każdą duszę, która do Niego powróci.

Jeszcze o czymś zapomniałeś, że zstąpił do piekieł.. i tam też coś uczynił. Ten fakt nam umyka, a warto o tym pamiętać, bo o tym miejscu nieśmiertelne dusze tu na ziemi zapominają, prawda?


Pn lut 18, 2019 21:36

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Dlaczego bez ofiary Jezusa życie na ziemi miałoby się stać niemożliwe? Zanim Jezus się urodził jakoś życie na ziemi też przebiegało i nie było problemów. Nie widzę za bardzo związku.
Jakie dusze trzeba ratować przed czym? Skoro jest dusza nieśmiertelna i po śmierci idzie na sąd szczegółowy a po nim do piekła, czyścca albo nieba.


Wt lut 19, 2019 13:14
Zobacz profil
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Więc dla ciebie jest tak, jak ty widzisz.


Wt lut 19, 2019 14:32
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Kapral napisał(a):
Zanim Jezus się urodził jakoś życie na ziemi też przebiegało


Jezus istniał przed powstaniem świata. Ech, nie wiem po co wy łazicie do tego Kościoła jak nie rozumiecie po co tam chodzicie
Credo Nicejsko-Konstantynopolitańskie napisał(a):
Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, światłość ze światłości. Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało...


Wt lut 19, 2019 16:20

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Może istniał w zamyśle Boga przed wiekami, natomiast został zrodzony w czasie około 2000 tys lat temu.


Wt lut 19, 2019 16:39
Zobacz profil
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
Został zrodzony przed powstaniem świata. Dwa tysiące lat temu urodził się jako człowiek


Wt lut 19, 2019 18:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Skąd wiemy, że Bóg kocha wszystkich- proszę o dowody...
alekmichał napisał(a):
Jezus Chrystus Syn Boży zaświadczył o Ojcu i dał nam Go poznać. Zostaliśmy wykupieni i opłaceni Jego własną Krwią.
Czy to nie jest wystarczający dowód miłości?



No ale ta miłość jest skierowana jedynie w stronę zbawionych.


Kapral135 napisał(a):
Może istniał w zamyśle Boga przed wiekami, natomiast został zrodzony w czasie około 2000 tys lat temu.



Z tego co sie orientuje, to Jezus jest Bogiem, a jeśli chodzi o chrześcijaństwo, to Bóg jako taki zawsze istniał i będzie istnieć, więc nie ma tutaj czegoś takiego jak narodziny czy śmierć Boga.
Natomiast kwestia chwilowego pobytu Jezusa na Ziemi, w postaci cielesnej, nie jest tutaj istotna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 19, 2019 19:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL