Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy dusza się zmienia? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 27, 2018 11:12
Posty: 27
Post Czy dusza się zmienia?
Czy dusza zmienia się wraz z upływem czasu, czy jest niezmienna?


Pt lip 06, 2018 9:39
Zobacz profil
Post Re: Czy dusza się zmienia?
jakjar napisał(a):
Czy dusza zmienia się wraz z upływem czasu, czy jest niezmienna?
Dusza nie jest beznamiętna i niezmienna tak jak Bóg. Podlega zmianom tak na lepsze, jak na gorsze.


Pt lip 06, 2018 10:02

Dołączył(a): Pt kwi 27, 2018 11:12
Posty: 27
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Cytuj:
Dusza nie jest beznamiętna [...] tak jak Bóg

Czyli Bóg ma "serce z kamienia"? :) Przecież Bóg to Trzy Osoby Boskie. Jezus był człowiekiem i miał emocje, uczucia i wszystko to, co człowiek.


Pt lip 06, 2018 10:16
Zobacz profil
Post Re: Czy dusza się zmienia?
jakjar napisał(a):
Czyli Bóg ma "serce z kamienia"?
Nie. Bóg jest miłością. Ale miłością niezmienną.
Cytuj:
Jezus był człowiekiem i miał emocje, uczucia i wszystko to, co człowiek.
Jezus nadal jest człowiekiem i nadal ma to wszystko, co człowiek będzie miał w uwielbionym ciele. Jednakże to są cechy ludzkiej natury Wcielonego Słowa, a nie natury boskiej, którą współdzieli Trójca Przenajświętsza.


Pt lip 06, 2018 10:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Człowiek jest duszą, więc na pewno się zmienia. Wg Biblii dusza może pragnąć (Pwt 14, 26), można sobie coś "wziąć do serda i do duszy" (Pwt 11, 18), można odczuwać boleść na duszy (1 SM, 1, 16), może w nią wejść mądrość (Mdr 1,4) itd. przykładów w Biblii jest sporo, więc jak widać dusza jest zmienna:)


Śr sty 02, 2019 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy dusza się zmienia?
zefciu napisał(a):
jakjar napisał(a):
Czy dusza zmienia się wraz z upływem czasu, czy jest niezmienna?
Dusza nie jest beznamiętna i niezmienna tak jak Bóg. Podlega zmianom tak na lepsze, jak na gorsze.

Nie bardzo zrozumiałem, piszesz, że dusza jest niezmienna, a zarazem podlega zmianom na lepsze, jak i na gorsze. Możesz wyjaśnić tą zmienną niezmienność?


Śr mar 06, 2019 10:52
Zobacz profil
Post Re: Czy dusza się zmienia?
george45 napisał(a):
zefciu napisał(a):
jakjar napisał(a):
Czy dusza zmienia się wraz z upływem czasu, czy jest niezmienna?
Dusza nie jest beznamiętna i niezmienna tak jak Bóg. Podlega zmianom tak na lepsze, jak na gorsze.

Nie bardzo zrozumiałem, piszesz, że dusza jest niezmienna, a zarazem podlega zmianom na lepsze, jak i na gorsze. Możesz wyjaśnić tą zmienną niezmienność?

Nie. Niczego takiego nie napisałem.


Śr mar 06, 2019 11:07

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Mój pogląd na ten temat, nie musi być zgodny z innymi, ale mam chyba prawo go wyrazić.

[ciach- podając cytat należy go również skomentować § II pkt. 2. , nie wystarczy napisać, że wyrażasz swoje poglądy, pogrubiając skopiowany tekst, żeby nikt się nie zorientował, że to copy paste z książki, której nie jesteś autorem. Na forum zabronione jest propagowanie nauk m.in. ezoterycznych § I pkt. 3 i 4., dlatego przyznaję ostrzeżenie. MH]

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Śr mar 06, 2019 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Szkoda, ze nie dopuszczacie tekstów, które dają piękne odpowiedzi na postawione pytania.
Takie też było moje założenie, aby przyczynić się do lepszego zrozumienia czym jest dusza.
Czy to jest ezoteryka, nie chcę wdawać się w taką dyskusję. Chcę tylko napisać, że każde źródło
jest dobre jeżeli przyczynia się do wzrostu naszej świadomości, niezależnie od tego czy to uznaje
ta czy inna religia. I nie moim zamiarem jest tu krytykować tą czy inną religię, a jedynie zwrócić uwagę
na większą otwartość na inne poglądy, na takiej zasadzie, że wszyscy jesteśmy braćmi, tak jak Chrystus
traktował wszystkich bez wyjątków. I na koniec jeszcze takie zdanie - Jeżeli ktoś ma silną wiarę nie boi
się innych poglądów, bo wie, że mają jedynie wartość poznawczą, i nie zachwieją one jego
mocnymi fundamentami, opartymi na swojej wierze.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Śr mar 06, 2019 20:31
Zobacz profil
Post Re: Czy dusza się zmienia?
zefciu napisał(a):
Nie. Niczego takiego nie napisałem.


Nie no. Ja też nic nie zrozumiałem


Śr mar 06, 2019 20:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Samuel33 napisał(a):
Chcę tylko napisać, że każde źródło
jest dobre jeżeli przyczynia się do wzrostu naszej świadomości, niezależnie od tego czy to uznaje
ta czy inna religia.

Dobre jest to, co prowadzi do zbawienia, natomiast ezoteryka jest uznawana za poważne zagrożenie duchowe w chrześcijaństwie i dlatego nie propagujemy takich treści na tym forum.
Samuel33 napisał(a):
I nie moim zamiarem jest tu krytykować tą czy inną religię, a jedynie zwrócić uwagę
na większą otwartość na inne poglądy, na takiej zasadzie, że wszyscy jesteśmy braćmi, tak jak Chrystus
traktował wszystkich bez wyjątków.

Chrystus nie mówił, że wszyscy jesteśmy braćmi: „Spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką»” (Mk 3, 34).
Do rodziny zatem należy każdy, kto stara się wypełniać Wolę Bożą w swoim życiu, kto nawiązuje bądź szuka relacji z Bogiem. W książce, którą zacytowałeś, pisze się owszem o Bogu, ale jesteśmy nim my sami i sami mamy się wyzwolić z osobistej niewoli. To herezje sprzeczne z naukami Chrystusa. A Jezus nie traktował każdego tak samo, nie tolerował zła, jasno stawiał granice między dobrem i złem, ostrzegał przed fałszywymi prorokami.

Samuel33 napisał(a):
Jeżeli ktoś ma silną wiarę nie boi
się innych poglądów, bo wie, że mają jedynie wartość poznawczą, i nie zachwieją one jego
mocnymi fundamentami, opartymi na swojej wierze.

Dla niektórych userów dobro własne stoi ponad dobrem wynikającym z regulaminu i potem modzi czytają takie teksty jak wyżej. W dziale Prawdy Wiary dyskusje koncentrują się na prawdach wiary Kościoła katolickiego. Warunkiem dopuszczenia do rozmów w tym dziale jest przyjęcie Objawienia jako podstawy do dyskusji. Więcej na temat tego działu dowiesz suę tu: viewtopic.php?f=48&t=10496
Zaakceptowałeś regulamin gdy rejestrowałeś się na forum, a to oznacza respektowanie jego zapisów. Jeżeli nie odpowiada Ci taka polityka forum i potrzebujesz większej swobody, zawsze możesz znaleźć forum, które zezwala na taką działalność z Twojej strony. Ewentualna dalsza dyskusja na ten temat jest możliwa w Uwagach do moderacji, tutaj proszę jej nie kontynuować.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr mar 06, 2019 21:32
Zobacz profil
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Nie wszyscy jesteśmy braćmi w wierze, ale wszyscy stanowimy Lud Boży (Lumen Gentium)


Cz mar 07, 2019 8:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2019 11:11
Posty: 10
Post Re: Czy dusza się zmienia?
Tajemnica stworzenia duszy ludzkiej i wcielenia i wędrówki dusz jest tajemnicą Boską[zbędna spacja].[spacja]Mitologizujemy też prawdę i to widać.[spacja]Tą prawdę objawia tylko Duch św.[spacja]I Nie jest potrzebna do świętości nam.[spacja]Ponieważ wielu świętych jej nie znało a są w niebie już.[spacja]Trzymajmy się Pisma św. i to wystarczy.

[edytowano 1x... poprawiono pisownię. M]


Cz mar 07, 2019 9:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy dusza się zmienia?
WACUCHNA napisał(a):
tajemnica stworzenia duszy ludzkiej i wcielenia i wędrówki dusz jest tajemnicą Boską .Mitologizujemy też prawdę i to widać.Tą prawdę objawia tylko DUCH św.I Nie jest potrzebna do świętości nam.Ponieważ wielu świętych jej nie znało a są w niebie już.Trzymajmy się PISMA św. i to wystarczy

Proszę nie używać CapsLock. Wystarczy Shift na ropoczęcie zdania czy nazw własnych. Ponadto zdanie rozpoczyna sie wielką literą, a spację stawia się po znaku przestankowym (przecinek, kropka).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 07, 2019 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 28, 2020 19:26
Posty: 2
Post Re: Czy dusza się zmienia?
zefciu napisał(a):
jakjar napisał(a):
Czy dusza zmienia się wraz z upływem czasu, czy jest niezmienna?
Dusza nie jest beznamiętna i niezmienna tak jak Bóg. Podlega zmianom tak na lepsze, jak na gorsze.

Nie wszyscy jesteśmy braćmi w wierze, ale wszyscy stanowimy Lud Boży


Wt sty 28, 2020 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL