Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak mieć silną wiarę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Quinque napisał(a):
Teresse napisał(a):
No właśnie więc dlatego zapytałam kogo uważasz za taki wzór silnej wiary


Każdą osobę która miała taką wiarę że potrafiła oddać za nią życie. Sporo takich na kartach historii


Ty chyba pytasz bardziej o męstwo, tak mi się zdaje, które z jednej strony jest cnotą, którą można i należy praktykować, a z drugiej strony jest też darem, którym trzeba zostać obdarowanym.
Myślę, że mogę mieć silną wiarę, ale w obliczu łamania kołem się jej wyprę, bo boję się fizycznego cierpienia. Męstwo sprawi, że ją wyznam.

_________________
Tylko Bogu chwała


N gru 09, 2018 19:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Quinque napisał(a):
Ale mi chodzi o to żeby mieć tak silną wiarę żeby być gotowym za nią oddać życie. Co sprawiało że męczennicy taką posiadali?




Jedni mają wiare inni jej nie mają, bo wiara może być to coś wrodzonego tak jak charakter, tutaj nie widze większych szans na to, żeby to sie mogło jakoś zmieniać, bo jeśli faktycznie to by wyglądało aż tak prosto, że od zwykłego chcenia można w coś uwierzyć lub przestać wierzyć, to co wtedy by sie działo w Polskich kościołach!
Wtedy przy czymś takim, to miliony Polaków corocznie traciłoby wiare, a i inne kilka milionów by ją zyskiwało, więc rotacja wśród ludzi chodzących do kościoła by była ogromna, i jednego roku w Polskich kościołach by było kilka razy więcej wiernych niż w poprzednim roku, a przecież widać że wszystko trzyma sie na ustalonym poziomie, i nie ma jakiejś wielkiej dynamiki w jedną czy w drugą stronę.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 09, 2018 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2018 18:24
Posty: 3
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Quinque a Ty uważasz, że nie byłabyś w stanie oddać życia za wiarę? Moim zdaniem ważną rzeczą tutaj jest fragment z Dziejów, który opisuje zachowanie Apostołów przed i po zesłaniu Ducha Św. Taka wiara jest łaską, którą daje nam Duch Św. To on musi nas umocnić w tych trudnych chwilach, żebyśmy zdobyli się na tak heroiczny czyn jakim jest oddanie życia za wiarę, a co do kwestii umacniania swojej wiary, to myślę, że niektórzy mają swojego rodzaju pewność istnienia Boga (myślę tutaj przez pryzmat swojego życia) np. przeżyli coś takiego, co do końca życia będzie podtrzymywać ich wiarę, jak np wspomniana już tutaj Matka Teresa czy Siostra Faustyna. Takie przeżycie jest jak mały promyk światła, który podtrzymuje naszą wiarę podczas nocy duchowej.


Pn gru 10, 2018 18:29
Zobacz profil
Post Re: Jak mieć silną wiarę
białogłowa napisał(a):
Quinque napisał(a):
Teresse napisał(a):
No właśnie więc dlatego zapytałam kogo uważasz za taki wzór silnej wiary


Każdą osobę która miała taką wiarę że potrafiła oddać za nią życie. Sporo takich na kartach historii


Ty chyba pytasz bardziej o męstwo, tak mi się zdaje, które z jednej strony jest cnotą, którą można i należy praktykować, a z drugiej strony jest też darem, którym trzeba zostać obdarowanym.
Myślę, że mogę mieć silną wiarę, ale w obliczu łamania kołem się jej wyprę, bo boję się fizycznego cierpienia. Męstwo sprawi, że ją wyznam.


Chodzi o to że święci męczennicy mieli taką wiarę i ufność że nie bali się za nią oddać życie. Nie zastanawiali się nad tym czy trafią do raju


Wt gru 11, 2018 19:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Quinque napisał(a):
Chodzi o to że święci męczennicy mieli taką wiarę i ufność że nie bali się za nią oddać życie.

Nawet nie koniecznie zycie. W innym miejscu zalinkowalem wypowiedz dotyczaca cudu w Legnicy.
I tak sobie mysle. Mam powazny dorobek naukowy, liczne publikacje i odpowiednie tytuly.
I nagle mam sie podpisac pod czyms w co wierze ze jest bzdura mimo tego, ze fakty sa faktami.
Jak bym postapil? Jak bys postapil?


Wt gru 11, 2018 19:49
Zobacz profil
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Nie chodzi o argumenty. Przecież można mieć sporą wiedzę(jak np. Karl Jaspers) a być ateistą


Pt gru 14, 2018 19:50
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Jak mieć? Modlić się i prosić o wiarę. To Łaska Boża. Bóg powiedział: "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśli nie pociągnie go Ojciec który Mnie posłał". A więc starać się przekonać Ojca.. Jak? Przede wszystkim być szczerym z samym sobą. Nie przychodzić do Boga ze "światową mową" i nie traktować Go jak obcokrajowca.


So mar 09, 2019 14:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mieć silną wiarę
robaczek2 napisał(a):
Nawet nie koniecznie zycie. W innym miejscu zalinkowalem wypowiedz dotyczaca cudu w Legnicy.
I tak sobie mysle. Mam powazny dorobek naukowy, liczne publikacje i odpowiednie tytuly.
I nagle mam sie podpisac pod czyms w co wierze ze jest bzdura mimo tego, ze fakty sa faktami.
Jak bym postapil? Jak bys postapil?



Co jest tutaj bardziej prawdopodobne? to że ktoś skombinował sobie kawałek mięśnia sercowego, czy może bardziej prawdopodobne jest to, że istnieje nikomu nie widziany wszechmocny Bóg, który manifestuje swoje istnienie, wrzucając kawałki ludzkiego serca, w różnego rodzaju miejsca?




alekmichał napisał(a):
Jak mieć? Modlić się i prosić o wiarę. To Łaska Boża. Bóg powiedział: "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśli nie pociągnie go Ojciec który Mnie posłał". A więc starać się przekonać Ojca.. Jak? Przede wszystkim być szczerym z samym sobą. Nie przychodzić do Boga ze "światową mową" i nie traktować Go jak obcokrajowca.




Czyli by wynikało że tylko cześć ludzi dostąpiła łaski wiary, a inni pozostaną ateistami.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 09, 2019 20:36
Zobacz profil
Post Re: Jak mieć silną wiarę
To oznacza nie inaczej jak to, że ci którzy się starają zbliżyć do Boga, Łaskę taką mogą otrzymać. Bóg zna każdy aspekt ludzkiego życia, to On osądza. Ja się nie bawię w statystyki ilu ludzi przez całe swe życie pozostanie ateistami.


N mar 10, 2019 0:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mieć silną wiarę
alekmichał napisał(a):
To oznacza nie inaczej jak to, że ci którzy się starają zbliżyć do Boga, Łaskę taką mogą otrzymać.



Jak wygląda takie zbliżanie do Boga? co sie wtedy dzieje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 10, 2019 6:51
Zobacz profil
Post Re: Jak mieć silną wiarę
A czy wiesz czym jest miłość i jak się przejawia?


N mar 10, 2019 7:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mieć silną wiarę
alekmichał napisał(a):
A czy wiesz czym jest miłość i jak się przejawia?



Coś tam słyszałem o czymś takim.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 10, 2019 8:22
Zobacz profil
Post Re: Jak mieć silną wiarę
Jak słyszałeś to może znajdziesz. I wtedy pogadamy.


N mar 10, 2019 10:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL