Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 750 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 50  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Świadkowie Jehowy
zefciu napisał(a):
Bo w jakiejś publikacji ŚJ przeczytałem, że aby dotrzeć do tego miejsca, trzeba fizycznie przemierzyć kosmos

Jeśli już, to zapewne przeczytałeś, że "znajduje się poza obrębem materialnego kosmosu".

zefciu napisał(a):
Zaiste takiej „sprawiedliwości”, w której ktoś pozostawia swoje dzieci w szponach diabła, by coś komuś udowodnić nie rozumiem.

Bo nikogo nie pozostawił w szponach diabła. Też bym tego nie rozumiał.

Powyzsze dwa przykłady (ufoludek, pozostawienie w szponach diabła) pokazują, że nie masz kompetencji do wypowiadania się na temat wierzeń Świadków Jehowy i ich klasyfikacji jako chrześcijan/nie-chrześcijan.


Cz mar 14, 2019 16:44
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
DżiVi napisał(a):
Jeśli już, to zapewne przeczytałeś, że "znajduje się poza obrębem materialnego kosmosu".
No właśnie teraz dopiero to przeczytałem. A wcześniej czytałem coś, co sugerowało, że jest to jakieś miejsce, do którego można dotrzeć przez Kosmos.
Cytuj:
Bo nikogo nie pozostawił w szponach diabła.
No to dogadajcie doktrynę z Paulito i z Watchtower, bo oni tak twierdzą.


Cz mar 14, 2019 17:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Świadkowie Jehowy
DżiVi napisał(a):
Jeśli już, to zapewne przeczytałeś, że "znajduje się poza obrębem materialnego kosmosu".

Czyli konkretnie gdzie, w sensie miejsca.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 14, 2019 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Świadkowie Jehowy
No właśnie to nie jest takie proste. Rozmawiałem i z katolikami, i z protestantami, i że świadkami. Już na poziomie samej systematyki trudno kogoś nie obrazić. Zauważyłem też całkowita antypatię jeśli chodzi o dialog.

Małgosiaa napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Jednocześnie ciekawi mnie całe zagadnienia chrześcijaństwa na tyle, że chciałbym wiedzieć gdzie konkretnie ten odłam umiejscowić, wykazując jednocześnie szacunek tak dla świadków jak i katolików

Aby było politycznie poprawnie, powiem tak: możesz umiejscowić w związkach religijnych, bo w religii się nie da.

Sekta mieści się w definicji religii, jeśli o to chodzi.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz mar 14, 2019 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Świadkowie Jehowy
Cytuj:
Nie. Nie napisałem tej drugiej kropki. Dlaczego fałszujesz moje wypowiedzi?
Proszę w takim razie dowieść, w jakim stopniu "druga kropka" fałszuje (sens) Twoje wypowiedzi.Tylko bez wykrętów poproszę.
Cytuj:
Co z tego? Podałeś prostą implikację „jeśli p to q”. Gdybyś zamiast nad kwiecistością języka popracował nad logiką, to wszystkim by było łatwiej.
Gdybyś zaprzestał tych bzdurnych replik i czytał ze zrozumieniem moje wpisy, "to wszystkim byłoby łatwiej". Kontrimplikacja w kontekście implikacji (Malgosi) niesie ze sobą zupełnie inne wartości (nie zamieszczałem szeroko pojętej rozprawy w tym zakresie).
Cytuj:
Dlaczego? ŚJ wyznają Jezusa i muzułmanie wyznają Jezusa. ŚJ uważają Jezusa za kogoś mniejszego niż bóg i muzułmanie uważają Jezusa za kogoś mniejszego niż Bóg. Zatem jedyna różnica polega na tym, że Muzułmanie tak jak chrześcijanie wierzą w Boga. Zaś ŚJ w ufoludka.
"Wiwisekcja" zefcia. :brawo: I Wszyscy mogą się teraz przekonać, ze Twoja prześmiewcza "metodologia" obliczona jest wyłącznie na deprocjonowanie ŚJ. Dlatego sadzenie truizmów w stylu: "to wszystkim by było łatwiej",przyduś w sobie :)
Cytuj:
Oczywiście łżesz! Prawdopodobnie liczyłeś na to, że jestem idiotą i nie wiem, kto jest głównym obiektem kultu u muzułmanów. Proszę, abyś mnie więcej tak nie obrażał
Zarzut łgarstwa bez uprzedniej weryfikacji sensu wypowiedzi adwersarza jest zwyczajnym chamstwem! Ad rem: Naśladowanie Mahometa jest podstawą kultu u muzułumanów, podobnie jak u "chrześcijan maryjnych" czczenie Maryi. I gdzie tu łgarstwo?
Cytuj:
Nie. W chrześcijaństwie nie występuje triada bóstw. Mamy jednego Boga.
Czyli zaprzeczasz jakoby Bóg Ojciec był Bogiem, Syn Boży był Bogiem i Duch Święty był Bogiem?
Cytuj:
Jaką znowu „bezpośrednią relację z Bogiem”. Przecież ŚJ nie uznają Jezusa za Boga. Zatem nie można mieć w myśl „teologii” ŚJ „bezpośredniej relacji z Bogiem”.
Skoro Jezus nie modlił sie do siebie, to najwidoczniej nie uważał siebie za Boga. (czyli nie mial bezposredniej relacji z Bogiem) ;-). ŚJ chcąc jednak żyć zgodnie z prawdą, czyli naśladować Jezusa, mają bezpośrednią relacje z Jego Ojcem, czyli jedynym prawdziwym Bogiem. W myśl teologii ŚJ, relacje można mieć tylko z Najwyzszym. Gdyby był nim Jezus, to nakaz Pawła z listu do Ef 5:20 byłby fałszem.


Pt mar 15, 2019 12:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Świadkowie Jehowy
Paulito napisał(a):
Czyli zaprzeczasz jakoby Bóg Ojciec był Bogiem, Syn Boży był Bogiem i Duch Święty był Bogiem?

Wyjaśniane Tobie wielokrotnie w temacie o Trójcy Świętej. Ciąg dalszy bzdur? Możesz się nie zgadzać z wiarą chrześcijan w Boga w Trójcy Jedynego, ale powinieneś przyjąć to do wiadomości i nie wracac do wyjaśnionej kwestii. Takie ciągłe zarzuty (wyjaśnione wielokrotnie) pachną próbą wciągnięcia do ŚJ, na co zgody nie ma w żadnym wątku tego forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 15, 2019 13:17
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Paulito napisał(a):
Proszę w takim razie dowieść, w jakim stopniu "druga kropka" fałszuje (sens) Twoje wypowiedzi.Tylko bez wykrętów poproszę.
Nie napisałem, że fałszuje sens. Jest to jednak zafałszowanie mojej wypowiedzi. Po co to zrobiłeś, nie wiem. Nie rób więcej. Podobnie fałszowanie moich wypowiedzi jest dodawanie ciągów spacji przed i za nimi. Też nie wiem, czemu to robisz i też domagam się zaprzestania.
Cytuj:
Kontrimplikacja
To jest jakiś funktor z „logiki Kubusia”? Nie śledzę ostatnio.
Cytuj:
Zarzut łgarstwa bez uprzedniej weryfikacji sensu wypowiedzi adwersarza jest zwyczajnym chamstwem! Ad rem: Naśladowanie Mahometa jest podstawą kultu u muzułumanów
Nawet gdyby tak było, to i tak nie oznacza to, że Mahomet jest „głównym obiektem kultu”.
Cytuj:
Czyli zaprzeczasz jakoby Bóg Ojciec był Bogiem, Syn Boży był Bogiem i Duch Święty był Bogiem?
Nie, nie zaprzeczam. Skąd sugestia, że zaprzeczam?
Cytuj:
ŚJ chcąc jednak żyć zgodnie z prawdą, czyli naśladować Jezusa, mają bezpośrednią relacje z Jego Ojcem, czyli jedynym prawdziwym Bogiem.[/qutoe]W sprzeczności z tym, czego naucza Chrystus „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie”.
Cytuj:
W myśl teologii ŚJ, relacje można mieć tylko z Najwyzszym.
Zatem teologia ta jest sprzeczna z Ewangelią, która naucza o konieczności pośrednictwa Chrystusa w relacji o Ojca.


Pt mar 15, 2019 13:43
Post Re: Świadkowie Jehowy
Cytuj:
Jaką znowu „bezpośrednią relację z Bogiem”. Przecież ŚJ nie uznają Jezusa za Boga. Zatem nie można mieć w myśl „teologii” ŚJ „bezpośredniej relacji z Bogiem”.

Cytuj:
Skoro Jezus nie modlił sie do siebie, to najwidoczniej nie uważał siebie za Boga. (czyli nie mial bezposredniej relacji z Bogiem) ;-). ŚJ chcąc jednak żyć zgodnie z prawdą, czyli naśladować Jezusa, mają bezpośrednią relacje z Jego Ojcem, czyli jedynym prawdziwym Bogiem. W myśl teologii ŚJ, relacje można mieć tylko z Najwyzszym. Gdyby był nim Jezus, to nakaz Pawła z listu do Ef 5:20 byłby fałszem.

Jezus wielokrotnie dowodził, że jest Bogiem, choćby w tych słowach Ja jestem drogą, prawdą i życiem(J 14, 6)....a tylko ludzie usiłują negować bóstwo Chrystusa, czym sytuują się ponad Bogiem.


Pt mar 15, 2019 13:50

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Świadkowie Jehowy
zefciu napisał(a):
Nie napisałem, że fałszuje sens. Jest to jednak zafałszowanie mojej wypowiedzi. Po co to zrobiłeś, nie wiem. Nie rób więcej. Podobnie fałszowanie moich wypowiedzi jest dodawanie ciągów spacji przed i za nimi. Też nie wiem, czemu to robisz i też domagam się zaprzestania.
To że nie napisałeś (że fałszuje sens) nic de facto nie zmienia, ponieważ nie można fałszować wypowiedzi nie fałszując jednocześnie sensu, gdyż każda wypowiedź (zdanie) ma jakiś sens. W takim razie opisz w jakim zakresie druga kropka fałszuje Twoją wypowiedź. Dodatkowo wykaż, dlaczego dodawanie ciągów spacji (tutaj: zwykłe pomyłki) wpływa na jakość wypowiedzi. W sumie to nie bardzo rozumiem dlaczego wypisujesz tutaj tak absurdalne rzeczy. Sztuka dla sztuki, nadgorliwość, formalizm?
Cytuj:
To jest jakiś funktor z „logiki Kubusia”? Nie śledzę ostatnio.
To zwyczajna falsyfikacja (kontrprzyklad/negacja zdania wyjściowego)
Cytuj:
Nawet gdyby tak było, to i tak nie oznacza to, że Mahomet jest „głównym obiektem kultu”.
Muzłumanie sa zoobligowani do naśladowania proroka Mahometa, dlatego nie ulega wątpliwości, że jest to ich "główny obiekt kultu". Podobna formuła ma miejsce w chrześcijaństwie, gdzie "głównym obiektem kultu" jest "ziemski" Jezus. Tak więc zakres tej frazy obejmuje materialny podmiot czci.
Cytuj:
Nie, nie zaprzeczam. Skąd sugestia, że zaprzeczam?
To dobrze, bo już myślałem że nie zauważasz kluczowych podobieństw miedzy tymi koncepcjami.
Cytuj:
Zatem teologia ta jest sprzeczna z Ewangelią, która naucza o konieczności pośrednictwa Chrystusa w relacji o Ojca.
W żadnym wypadku. Sama formuła pośrednictwa zakłada, że istnieje podmiot (Jezus jako środek) umozliwiajacy przystep do Boga Ojca (jako cel). Taka nauka (NT) skonstruowana jest w trybie obligatoryjnym. Dlatego relacja oparta na środku, (a nie na celu) zaprzecza w swej istocie przesłaniu Pisma. ŚJ w żadnym razie nie negują idei pośrednictwa Jezusowego. Ich teologia (w tym zakresie) bazuje na relacji z Ojcem, czego wyrazem sa modlitwy kierowane bezposrednio i tylko do Niego, z oczywistym uwzględnieniem imienia Chrystusa.


Pt mar 15, 2019 17:16
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Paulito napisał(a):
W takim razie opisz w jakim zakresie druga kropka fałszuje Twoją wypowiedź.
W takim zakresie, w jakim w mojej oryginalnej wypowiedzi jej nie ma, a w Twoim „cytacie” jest. Natomiast jaki był cel tego działania, to już Ty powienieś wiedzieć.
Cytuj:
Dodatkowo wykaż, dlaczego dodawanie ciągów spacji (tutaj: zwykłe pomyłki)
Jakie pomyłki?
Cytuj:
W sumie to nie bardzo rozumiem dlaczego wypisujesz tutaj tak absurdalne rzeczy. Sztuka dla sztuki, nadgorliwość, formalizm?
Dlatego, że ich usuwanie przy cytowaniu jest męczące.
Cytuj:
To zwyczajna falsyfikacja (kontrprzyklad/negacja zdania wyjściowego)
Aha. Czyli wymyśliłeś sobie słowo i oczekujesz, że inni będą rozumieć jego znaczenie.
Cytuj:
Muzłumanie sa zoobligowani do naśladowania proroka Mahometa, dlatego nie ulega wątpliwości, że jest to ich "główny obiekt kultu".
Nie. Jedynym obiektem kultu w Islamie jest Allah. Mahomet jest prorokiem, wzorem, ale nie obiektem kultu.
Cytuj:
W żadnym wypadku. Sama formuła pośrednictwa zakłada, że istnieje podmiot (Jezus jako środek) umozliwiajacy przystep do Boga Ojca (jako cel). Taka nauka (NT) skonstruowana jest w trybie obligatoryjnym. Dlatego relacja oparta na środku, (a nie na celu) zaprzecza w swej istocie przesłaniu Pisma. ŚJ w żadnym razie nie negują idei pośrednictwa Jezusowego. Ich teologia (w tym zakresie) bazuje na relacji z Ojcem, czego wyrazem sa modlitwy kierowane bezposrednio i tylko do Niego, z oczywistym uwzględnieniem imienia Chrystusa.
Jak się nie obrócisz… Jeśli odrzucasz boskość Chrystusa, to odrzucasz też możliwość bezpośredniej jedności z Bogiem. Pismo Święte nie mówi o przystępie do Ojca „bezpośrednio z uwzględnieniem imienia Chrystusa”. Mówi o tym, że mamy przystęp tylko przez Chrystusa.


Pt mar 15, 2019 18:01

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Świadkowie Jehowy
zefciu napisał(a):
W takim zakresie, w jakim w mojej oryginalnej wypowiedzi jej nie ma, a w Twoim „cytacie” jest. Natomiast jaki był cel tego działania, to już Ty powienieś wiedzieć
Proponuje abyś wycofał sie z zarzutu "fałszowania Twojej wypowiedzi", ponieważ w żadnym razie nie potrafisz tego dowieść. Natomiast druga kropka była postawiona nieintencjonalnie, przypadkowo i w żadnym wypadku nie rzutowała na jakość całej wypowiedzi.
Cytuj:
Aha. Czyli wymyśliłeś sobie słowo i oczekujesz, że inni będą rozumieć jego znaczenie .
Wybacz, ale na forum nie mamy do czynienia z idiotami, którzy nie rozumieją znaczenia podstawowych słów. Każdy w miarę ogarnięty user na pewno zrozumie, czym jest przedrostek "kontr" (przeciwieństwo) w zestawieniu z rzeczownikiem "implikacja" (wynikanie, skutek, rezultat). Trzeba dać ludziom szansę :)
Cytuj:
Nie. Jedynym obiektem kultu w Islamie jest Allah. Mahomet jest prorokiem, wzorem, ale nie obiektem kultu
Pomimo iż islam nie uznaje kultu świętych, Mahomet jest szczególnie czczony przez muzułmanów, co znajduje swe odbicie głównie w różnych formach islamu ludowego, zwłaszcza podczas święta Urodzin Proroka (Id al-Maulid an-Nabawi, obchodzone przez sunnitów 12 rabi al-awwal, 3. miesiąca kalendarza muzułmańskiego, a przez szyitów — 17 rabi al-awwal). Wyrazem, a być może jednym z powodów tej czci jest nakaz naśladowania życia Proroka (imitatio Muhammadi) przez wszystkich wyznawców islamu. Oprócz nie całkiem ortodoksyjnych form oddawania czci prorokowi islamu istnieją też inne dozwolone, a nawet zalecane przez prawo muzułmańskie, jak odwiedzanie jego grobu w Medynie, co stanowi ostatni, nadobowiązkowy element hadżdżu. Analogicznie do „najpiękniejszych imion Boga” istnieje w islamie 99 opracowanych w późnym średniowieczu „szlachetnych imion” (al-asma asz-szarifa) Mahometa, których liczba z czasem rozrosła się do 201 https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Mahomet;3936233.html

Komentarz: Muzułmanie uznają proroka Mahometa za obiekt czci, czego wyrazem są różne jej formy. Stosując "moją" konwencję, jest On "jedynym" materialnym obiektem kultu. Level wyżej (co oczywiste) znajduje się Allah, jako "jedyny" niematerialny podmiot czci.
Cytuj:
Jak się nie obrócisz… Jeśli odrzucasz boskość Chrystusa, to odrzucasz też możliwość bezpośredniej jedności z Bogiem. Pismo Święte nie mówi o przystępie do Ojca „bezpośrednio z uwzględnieniem imienia Chrystusa”. Mówi o tym, że mamy przystęp tylko przez Chrystusa.
Oczywiście nikt nie neguje tutaj roli Jezusa jako tego, dzięki któremu mamy przystęp do Ojca. Natomiast boskość Jezusa nie ma w tym wypadku nic do rzeczy, gdyż samo pośrednictwo Chrystusa zakłada Jego człowieczeństwo. Mówi o tym jednoznacznie poniższy wers (1Tym 2:5,6):

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie .

Skąd w takim razie idea "boskości" (w Twoim rozumieniu) wpisana w rolę Jezusa, jako warunek konieczny do "bezpośredniej jedności z Bogiem"?

Natomiast praktyka bezpośredniej relacji z Bogiem (u ŚJ) oparta jest na poniższym wersie (z listu Pawła do Efezjan 5:20):

Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa! .

Głównym obiektem kultu powinien być zawsze Ojciec. Nie jest to formula fakultatywna, a obligatoryjna. Taki wzorzec relacji panuje wśród ŚJ, gdzie wszystkie modlitwy kierowane są zawsze do Ojca, przez Syna.


So mar 16, 2019 14:46
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ja i Ojciec jedno jesteśmy zatem ludzkie stopniowanie ważności Trójcy świętem jest czystym nonsensem.
A apostoł Paweł precyzyjnie wykazuje Do nich należą praojcowie , z nich również Jezus Chrystus według ciała,który jest ponad wszystkim Bóg wszechmogący na wieki, Amen (Rz 9,5).


So mar 16, 2019 15:08

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Świadkowie Jehowy
Alus napisał(a):
Ja i Ojciec jedno jesteśmy zatem ludzkie stopniowanie ważności Trójcy świętem jest czystym nonsensem.

Obdarzyłem ich chwałą, jaką Ty obdarzyłeś mnie, żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno. Ja pozostaję w jedności z nimi, a Ty w jedności ze mną, żeby i oni osiągnęli doskonałą jedność
Apostołowie jako "jedno" nie przeszkadzają Ci stawiać jednego z nich jako zwierzchnika pozostałych (Piotr i jego domniemany prymat). Drugie zdanie Jezusa wyjaśnia, że "jedno" to inaczej "w jedności". Istnieje coś takiego, co można przypisać i apostołom i Jezusowi w relacji z Ojcem: jedność myśli i celów.

Alus napisał(a):
A apostoł Paweł precyzyjnie wykazuje Do nich należą praojcowie , z nich również Jezus Chrystus według ciała,który jest ponad wszystkim Bóg wszechmogący na wieki, Amen (Rz 9,5).
Apostoł Paweł precyzyjnie wskazuje, czy tłumacz chętnie sprecyzował myśl, obronił założenie, stosując taką a nie inną interpunkcję?
W komentarzu do Rzymian 9:5 w przekładzie KUL-u czytamy: „Po wyrażeniu τὸ κατὰ σάρκα [„według ciała”] wielu egzegetów, zwłaszcza bardziej radykalnych, proponuje umieścić kropkę. Cały w. 5 składałby się wówczas z dwu zdań niezależnych, w których terminy ‚Chrystus’ i ‚Bóg’ nie miałyby ze sobą nic wspólnego, przy czym zdanie drugie stanowiłoby formułę doksologiczną” (Pallottinum, Poznań 1978, t. 6, cz. 1, s. 201).

Które tłumaczenie Rzymian 9:5 jest zgodne z Rzymian 15:5, 6, gdzie najpierw odróżnia się Boga od Chrystusa Jezusa, a potem usilnie zachęca się czytelnika do ‛wychwalania Boga i Ojca naszego Pana, Jezusa Chrystusa’? (Zobacz też 2 Kor. 1:3 i Efez. 1:3).


So mar 16, 2019 20:37
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Paulito napisał(a):
Natomiast druga kropka była postawiona nieintencjonalnie, przypadkowo
Sugeruję zatem zacząć korzystać z klawiatury w sposób intencjonalny i celowy.
Cytuj:
i w żadnym wypadku nie rzutowała na jakość całej wypowiedzi.
Rzutowała. Sugerowała, że to ja naciskam klawisze w sposób nieintencjonalny i przypadkowy.
Cytuj:
Każdy w miarę ogarnięty user na pewno zrozumie, czym jest przedrostek "kontr" (przeciwieństwo) w zestawieniu z rzeczownikiem "implikacja" (wynikanie, skutek, rezultat).
No właśnie jedyną sensowną interpretacją tego pojęcia jest taka, że jest to jakiś funktor będący przeciwieństwem czy odwrotnością implikacji. W literaturze jest takie słowo, ale rzadko, bo taki funktor nie jest potrzebny.
Cytuj:
imitatio Muhammadi
Dlaczego w kontekście praktyk Islamu używasz łaciny, nie mam pojęcia.
Nadal jednak nie jest Mahoment głównym obiektem kultu w Islamie. Bo tym jest Allah.
Cytuj:
Oczywiście nikt nie neguje tutaj roli Jezusa jako tego, dzięki któremu mamy przystęp do Ojca. Natomiast boskość Jezusa nie ma w tym wypadku nic do rzeczy, gdyż samo pośrednictwo Chrystusa zakłada Jego człowieczeństwo.
Powyższa wypowiedź sugeruje, jakoby chrześcijanie negowali człowieczeństwo Chrystusa. Zatem otrzymujesz ostrzeżenie
Cytuj:
Taki wzorzec relacji panuje wśród ŚJ, gdzie wszystkie modlitwy kierowane są zawsze do Ojca, przez Syna.
Przed chwilą pisałeś, że ŚJ modlą się bezpośrednio do Ojca. Więc się zdecyduj.


N mar 17, 2019 8:45
Post Re: Świadkowie Jehowy
DżiVi napisał(a):
Alus napisał(a):
Ja i Ojciec jedno jesteśmy zatem ludzkie stopniowanie ważności Trójcy świętem jest czystym nonsensem.

Obdarzyłem ich chwałą, jaką Ty obdarzyłeś mnie, żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno. Ja pozostaję w jedności z nimi, a Ty w jedności ze mną, żeby i oni osiągnęli doskonałą jedność
Apostołowie jako "jedno" nie przeszkadzają Ci stawiać jednego z nich jako zwierzchnika pozostałych (Piotr i jego domniemany prymat). Drugie zdanie Jezusa wyjaśnia, że "jedno" to inaczej "w jedności". Istnieje coś takiego, co można przypisać i apostołom i Jezusowi w relacji z Ojcem: jedność myśli i celów.

Alus napisał(a):
A apostoł Paweł precyzyjnie wykazuje Do nich należą praojcowie , z nich również Jezus Chrystus według ciała,który jest ponad wszystkim Bóg wszechmogący na wieki, Amen (Rz 9,5).
Apostoł Paweł precyzyjnie wskazuje, czy tłumacz chętnie sprecyzował myśl, obronił założenie, stosując taką a nie inną interpunkcję?
W komentarzu do Rzymian 9:5 w przekładzie KUL-u czytamy: „Po wyrażeniu τὸ κατὰ σάρκα [„według ciała”] wielu egzegetów, zwłaszcza bardziej radykalnych, proponuje umieścić kropkę. Cały w. 5 składałby się wówczas z dwu zdań niezależnych, w których terminy ‚Chrystus’ i ‚Bóg’ nie miałyby ze sobą nic wspólnego, przy czym zdanie drugie stanowiłoby formułę doksologiczną” (Pallottinum, Poznań 1978, t. 6, cz. 1, s. 201).

Które tłumaczenie Rzymian 9:5 jest zgodne z Rzymian 15:5, 6, gdzie najpierw odróżnia się Boga od Chrystusa Jezusa, a potem usilnie zachęca się czytelnika do ‛wychwalania Boga i Ojca naszego Pana, Jezusa Chrystusa’? (Zobacz też 2 Kor. 1:3 i Efez. 1:3).

I ja i Ty sami naocznie się przekonamy kim jest Jezus, gdy w wyznaczonym dla nas czasie staniemy przed Bogiem...obyś nie czuł zawstydzenia.


N mar 17, 2019 8:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 750 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL