Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
No ok rozumiem, to czym są tak w realu takie uczynki miłości?


Pt mar 08, 2019 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Czyli przypuszczam, że nie grzeszenie może dawać jednak jakieś profity, bo gdyby nie dawało to spowiedź nie miała by sensu.



Jeślibyś nic nie grzeszył(co jest nie możliwe) to i tak nie jesteś w stanie zmusić Boga, do tego żeby za to twoje nie grzeszenie, jakoś cie wynagrodził.
Dam ci taki przykład, to tak jakbyś miał zamiar trenować bieganie całą dobe bez żadnej przerwy przez 10 lat, z nadzieją że dzięki temu zaczniesz biegać z prędkością 100 kilometrów na godzine.

I ja ci mówie że nie da rady trenować tyle lat bez żadnego snu, a ty mi już kolejny raz się pytasz, czy może jednak by dało rade, biegać z prędkością 100 kilometrów na godzinę.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 08, 2019 14:22
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
No ok rozumiem, to czym są tak w realu takie uczynki miłości?
Ich „katalog” masz w ewangelicznym opisie Sądu Ostatecznego: „byłem głodny i nakarmiliście mnie…” Ogólnie chodzi o to, aby dostrzegać bliźniego, jego potrzeby i w duchu miłości działać według tego.


So mar 09, 2019 9:29

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Cytuj:
Jeślibyś nic nie grzeszył(co jest nie możliwe) to i tak nie jesteś w stanie zmusić Boga, do tego żeby za to twoje nie grzeszenie, jakoś cie wynagrodził.

Ale ja nie chce zmuszać nikogo do niczego, po prostu zadałem konkretne pytanie czy za nie grzeszenie nawet nie całkowite ale częściowe, nie powielanie starych grzechów można otrzymać jakieś profity?


Pt mar 22, 2019 11:06
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Cytuj:
Jeślibyś nic nie grzeszył(co jest nie możliwe) to i tak nie jesteś w stanie zmusić Boga, do tego żeby za to twoje nie grzeszenie, jakoś cie wynagrodził.

Ale ja nie chce zmuszać nikogo do niczego, po prostu zadałem konkretne pytanie czy za nie grzeszenie nawet nie całkowite ale częściowe, nie powielanie starych grzechów można otrzymać jakieś profity?

A Jezus konkretnie mówi cokolwiek uczyniłeś...Mnie uczyniłeś, więc bezczynność mająca jedynie na celu bezgrzeszność nie posiada wartości.


Pt mar 22, 2019 12:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Ale ja nie chce zmuszać nikogo do niczego, po prostu zadałem konkretne pytanie czy za nie grzeszenie nawet nie całkowite ale częściowe, nie powielanie starych grzechów można otrzymać jakieś profity?



Wszystko zależy z jakiego grzechu zrezygnujesz, ponieważ jeśli byś przestał kraść, to zyskasz pewność tego, że nie trafisz za to do więzienia, natomiast przestrzeganie 2 przykazania, nic ci nie daje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 22, 2019 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Cytuj:
A Jezus konkretnie mówi cokolwiek uczyniłeś...Mnie uczyniłeś, więc bezczynność mająca jedynie na celu bezgrzeszność nie posiada wartości.

A to dziwne i zaskakujące co mówisz, że bezgrzeszność nie posiada żadnej wartości, w takim razie po co w ogóle jest spowiedź w konfesjonale zwana Spowiedzią Świętą gdzie występuje jeden z sakramentów sakrament pokuty, miliony ludzi na całym świecie chodzą do spowiedzi i wyznają swoje grzechy starając się w życiu żyć właśnie bez grzechu, a Ty mówisz, że nie posiada takie zachowanie żadnej wartości- dziwne jak dla mnie.
Jezus Chrystus zbawił świat od grzechu czyli każdy człowiek który dąży do jak najmniejszego popełniania grzechów na pewno jest miłym osobie Jezusa.


Pt mar 22, 2019 16:34
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Cytuj:
A Jezus konkretnie mówi cokolwiek uczyniłeś...Mnie uczyniłeś, więc bezczynność mająca jedynie na celu bezgrzeszność nie posiada wartości.

A to dziwne i zaskakujące co mówisz, że bezgrzeszność nie posiada żadnej wartości, w takim razie po co w ogóle jest spowiedź w konfesjonale zwana Spowiedzią Świętą gdzie występuje jeden z sakramentów sakrament pokuty, miliony ludzi na całym świecie chodzą do spowiedzi i wyznają swoje grzechy starając się w życiu żyć właśnie bez grzechu, a Ty mówisz, że nie posiada takie zachowanie żadnej wartości- dziwne jak dla mnie.
Jezus Chrystus zbawił świat od grzechu czyli każdy człowiek który dąży do jak najmniejszego popełniania grzechów na pewno jest miłym osobie Jezusa.

To sobie poczytaj Gdyby...a miłości bym nie miał byłbym niczym - kapłan i lewita z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie nie dlatego nie pomogli rannemu, że im brakło empatii, lub, że był to wrogi, obcy im człowiek, ale właśnie zdążali do świątyni, więc unikali jakiegokolwiek grzechu, jakim dla ówczesnych było zanieczyszczenie krwią.


Pt mar 22, 2019 17:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
A to dziwne i zaskakujące co mówisz, że bezgrzeszność nie posiada żadnej wartości,




A jak ktoś przez 20 lat jest w stanie śpiączki,(w końcu śpiąc nie może grzeszyć) więc tutaj mamy bezgrzeszność, to ona jest coś warta?



Kapral135 napisał(a):
w takim razie po co w ogóle jest spowiedź w konfesjonale zwana Spowiedzią Świętą gdzie występuje jeden z sakramentów sakrament pokuty, miliony ludzi na całym świecie chodzą do spowiedzi i wyznają swoje grzechy starając się w życiu żyć właśnie bez grzechu,




To jest staranie które nic nie da, i tak każdy będzie grzeszyć, a jedynie ludzie bez żadnej wiedzy, kompletnie nie mający żadnego pojęcia o grzechach, wymyślają sobie że są w stanie przestać grzeszyć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 22, 2019 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Z tego co wiem ludzie którzy nie mają świadomości, że to co czynią jest grzechem to nie mają grzechu, grzech jest tylko wtedy gdy jest świadomym czynem.


Pt mar 22, 2019 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Z tego co wiem ludzie którzy nie mają świadomości, że to co czynią jest grzechem to nie mają grzechu, grzech jest tylko wtedy gdy jest świadomym czynem.



W tej sytuacji chory umysłowo seryjny morderca, który zabił kilkanaście osób, również żyje bezgrzesznie, w końcu tutaj on nie ma świadomości tego, że popełnia grzechy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 22, 2019 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2019 10:50
Posty: 3
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Jezus był grzesznikiem... swoją mocą strącił Szymona Maga, który lewitował kpiąc z założeń jego idei. Jeden z apostołów poprosił Jezusa aby użył swojej mocy aby tamtego uśmiercić co nie było zachowaniem jakie przystoi komuś kto wierzy w ideologię braci i sióstr.
Zauważcie, że Jezus nie zawsze udzielał apostołom swoich mocy, gdy idąc na śmierć prosili go o wskrzeszenie to odmawiał nie mniej jednak nie odmawiał zabijania osób, które mogły zagrozić rozrostu chrześcijaństwa. Co jest dowodem na to, że to żeby był popularny było ważniejsze niżeli słowa i idee które głosił.
Wymyślał zasady których sam nie przestrzegał sumiennie.


So mar 23, 2019 11:10
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
placzacybudda napisał(a):
Jezus był grzesznikiem... swoją mocą strącił Szymona Maga, który lewitował kpiąc z założeń jego idei. Jeden z apostołów poprosił Jezusa aby użył swojej mocy aby tamtego uśmiercić co nie było zachowaniem jakie przystoi komuś kto wierzy w ideologię braci i sióstr.
Zauważcie, że Jezus nie zawsze udzielał apostołom swoich mocy, gdy idąc na śmierć prosili go o wskrzeszenie to odmawiał nie mniej jednak nie odmawiał zabijania osób, które mogły zagrozić rozrostu chrześcijaństwa. Co jest dowodem na to, że to żeby był popularny było ważniejsze niżeli słowa i idee które głosił.
Wymyślał zasady których sam nie przestrzegał sumiennie.

Gdzie takie nowinki wyczytałaś, w jakichś księgach gnostyków?


So mar 23, 2019 12:42

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Mieliście racje, że nie grzeszenie nic nie daje, nie grzeszę już od pierwszego stycznia tego roku, takie moje postanowienie noworoczne, które cały czas utrzymuję, i nie otrzymałem za to nic, żadnych łask niczego. Moje życie w żaden sposób od pierwszego stycznia się nie zmieniło, mimo to dalej będę się starał nie grzeszyć może potrzeba więcej czasu to wtedy coś za to otrzymam może jakąś fajną nagrodę.


Śr maja 29, 2019 12:17
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
nie grzeszę już od pierwszego stycznia tego roku
Śmiem wątpić.
Cytuj:
wtedy coś za to otrzymam może jakąś fajną nagrodę.
Trolujesz? Bo jeśli naprawdę masz taką postawę, to jest to Twój główny grzech.


Śr maja 29, 2019 12:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL