Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Studia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Studia
baranek napisał(a):
Jak wyżej: informatyka.
jeśli bardziej humanistycznie to psychologia (psychoterapia), lub prawo

Jeśli dobrze rozumiem, po psychologii, lub po prawie, siedzi się na tyłku i kosi kasę, czy tak? :hahaha: :hahaha:


Cz gru 20, 2018 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Studia
No jasne, np po psychologii ty siedzisz na tylku a pacjent lezy na kozetce i opowiada.
Ty tylko co jakis czas zadajesz pytanie " i co o tym myslisz" ?
Po godzinie opowiadania bierzesz pieniazki, czyli kosisz kasiore.


Cz gru 20, 2018 22:24
Zobacz profil
Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
Generalnie chodzi o to że nic nie chce mi sie robić. Najchętniej to siedziałbym na kanapie i oglądał chińskie bajusie. Nie mam czegoś takiego jak prawie wszyscy na tej planecie. Czymś co nazywają potrzebą "rozwoju osobistego"


Hm, bo tak nie wiadomo czy Quinque z tym siedzeniem na tyłku ma na myśli nic nierobienie czy też pracę siedzącą. Jeśli to drugie to może być wiolonczelistą w filharmonikach berlińskich. Quinque, może po prostu brak Ci motywacji i nie wiesz skąd ją zaczerpnąć. Czy czasem nie cierpisz na stany depresyjne?

Cytuj:
Jak się jeszcze te marzenia posiada. Np. Quinque ich nie posiada


Nie musisz kierować się marzeniami, ale możesz wyznaczyć sobie cel.

Cytuj:
Mam słomiany zapał


Może jesteś na etapie prób. Może dojdziesz do tego o co tak naprawdę w tym życiu chodzi.


N gru 23, 2018 0:51
Post Re: Studia
Mam kilka zaległych wątków ale po kolei

zefciu napisał(a):
To się poznaj. Studia informatyczne to jakiś sposób na to


No ale to średni pomysł studiować coś co kogoś nie aż tak bardzo interesuje

Cytuj:
Kariera polityczna wymaga wysiłku i jest ryzykowna


No ale jak wyjdzie to ja pier papier

Cytuj:
mamy odbierać to miano?


Bo sport wymaga wysiłku Fizycznego


So sty 12, 2019 18:59

Dołączył(a): Pt mar 22, 2019 12:56
Posty: 2
Post Re: Studia
zefciu napisał(a):
To się poznaj. Studia informatyczne to jakiś sposób na to


Studia informatyczne sa mocno przereklamowane moim zdaniem. Wcale ludzie po nich nie zarabiaja kokosow.


Pt mar 22, 2019 12:54
Zobacz profil
Post Re: Studia
martawojt napisał(a):
Studia informatyczne sa mocno przereklamowane moim zdaniem. Wcale ludzie po nich nie zarabiaja kokosow.
Nie powiedziałęm, że studia informatyczne gwarantują zarabianie kokosów. Studia informatyczne dają możliwość nauczenia się programowania. A ta umiejętność gwarantuje znalezienie dobrze płatnej pracy. Nie „kokosowej”, ale na pewno powyżej średniej krajowej. Oczywiście można ukończyć studia informatyczne i nie nauczyć się niczego. Podobnie jest z wieloma innymi kierunkami; chyba tylko przez medycynę nie da się „prześlizgnąć”. Wtedy oczywiście nikt za sam papierek pieniędzy nam nie da.


Pt mar 22, 2019 13:14

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Studia
Glowny problem to ze "za papierek" we wspolczesnym swiecie nikt zadnych pieniedzy nie daje.
Cokolwiek bys nie robil, to jesli chcesz zarobic to musisz bys w tym bardzo dobry, na tyle dobry zeby klient chcial zebys to ty, a nie kto inny wykonywal dla niego jakas usluge ( jesli jestes wykonujesz uslugi ), zeby przelozeni cie zauwazyli w pracy bo woczas masz szanse awansu, albo jesli nie to przejscia do innej firmy gdzie ten awans dostaniesz itd.
W polityce wbrew pozorom to samo - musisz latami "pracy u podstaw" wyrobic sobie nazwisko i pozycje.
Mysle ze nie masz bladego pojecia jak ta praca u podstaw jest niewdzieczna i nieprzyjemna.


Pt mar 22, 2019 15:13
Zobacz profil
Post Re: Studia
subadam napisał(a):
W polityce wbrew pozorom to samo - musisz latami "pracy u podstaw" wyrobic sobie nazwisko i pozycje.
Mysle ze nie masz bladego pojecia jak ta praca u podstaw jest niewdzieczna i nieprzyjemna.
Nie rozumiem tego ataku. Przecież napisałem wyraźnie, że uważam karierę polityczną za wymagającą wysiłku.


Pt mar 22, 2019 16:36

Dołączył(a): Pt mar 22, 2019 12:56
Posty: 2
Post Re: Studia
Moze nie wyrazilam sie jasno. Oczywiscie mozna znalezc prace po studiach informatycznych .. pytanie jest tylko nastepujace: przez jak dlugo? Zawsze to jest tak z dobrze platnymi zawodami, ze jest ograniczona liczba ludzi bedacych prawdziwymi ekspertami w danej dziedzinie. Im wczesniej ktos zaczal sie interesowac tematyka, tym wieksza ma szanse na utrzymanie sie w przyszlosci. Zawsze bedzie miejsce dla jakiejs elitarnej grupy programistow jednak trzeba spojrzec na cale zagadnienie w perspektywie dlugoterminowej. Juz coraz wiecej sie mowi o automatyzacji duzej liczby branz .. myslisz, ze IT to nie dosiegnie? Od dawna jest rozwijana sztuczna inteligencja ktora mozna takze nauczyc programowania .. a w tym celu zatrudnione jest wlasnie to waskie grono specjalistow. Zerknij sobie w wolnej chwili czym jest dokladniej [ciach – spam] to szybko przekonasz sie o czym mowie. Mnie najbardziej zafascynowalo generowanie ludzkich twarzy na podstawie samych danych. Z jednej strony jest tez to troche przerazajaco poniewaz bedzie mozna przy zastosowaniu tej technologii robic manipulacje, a nagranie video straci wartosc dowodowa. Postepu jednak nie zachamujemy. Tak to wyglada z mojej perspektywy :) Pozdrawiam


Pt mar 22, 2019 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Studia
Zefciu, to nie bylo do ciebie tylko do Quinque, a wlasciwie komentarz jego wyobrazenia o pracy polityka i to nie byl atak a stwierdzenie faktu :).
Czasem ciezko cos przekazac samym slowem pisanym.


So mar 23, 2019 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Studia
Jest praca dla informatyków, i dla dobrych będzie jeszcze długo. Niestety, wielu jest kandydatów którzy chcą dużo a wiedzą mało.
A jak się skońćzy zapotrzebowanie? Eiffel zbudował wieżę w Paryżu, ale budował też statki. Prawdziwy inżynier zawsze jest w stanie zmienić profil. I tak to robi co najmniej kilkukrotnie w ciagu życia (informatyk z wiedzą z czasów kiedy kończyłem studia jest bezużyteczny, trzeba się ciągle uczyć). Dotyczy to też np. lekarzy i wielu innych zawodów.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So mar 23, 2019 23:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Studia
W sumie tak że myślę, bo żeby iść na studia to najpierw trzeba zdać mature. No ale po co jest ten egzamin? Niczego on nie sprawdza. Ludzie się uczą byleby zdać. Powinien być egzamin wstępny na uczelnie i tyle. Przykładowo, chce studiować powiedzmy pedagogike, więc po kiego grzyba każą mi liczyć jakieś cyferki. Już abstrahując od tego że matematyka większości ludzi na świecie do niczego się nie przydaje


Cz maja 09, 2019 11:06
Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
W sumie tak że myślę, bo żeby iść na studia to najpierw trzeba zdać mature. No ale po co jest ten egzamin? Niczego on nie sprawdza. Ludzie się uczą byleby zdać.
Generalnie trudno jest stworzyć egzamin tak, żeby ludzie nie mogli się „uczyć byleby zdać”. To tyczy się egzaminów tak końcowych, jak wstępnych.
Cytuj:
Powinien być egzamin wstępny na uczelnie i tyle.
No cóż – za moich czasów tak było – „starą maturę” zdawali prawie wszyscy, a potem się zapisywało na kilka kierunków i na każdym zdawało egzamin. Miało to tę zaletę, że uniwersytety mogły decydować, na jakiej wiedzy u studentów im najbardziej zależy. Miało też wadę, że utrudniało rekrutację. Kandydat dostawał się na kilka kierunków, z części rezygnował, potem na jego miejsce na tych kierunkach przyjmowano „z odwołania” tych, którzy egzaminu nie zdali. Ja np. zdałem na Biologię Stosowaną, a nie zdałem na Biotechnologię. Studiowałem ostatecznie Biotechnologię. Ostatecznie przyjmowanie na podstawie matury jest prostsze w organizacji.
Cytuj:
Przykładowo, chce studiować powiedzmy pedagogike, więc po kiego grzyba każą mi liczyć jakieś cyferki.
Bo siara przed dzieciakami, jak ich pedagog nie umie liczyć?
Cytuj:
Już abstrahując od tego że matematyka większości ludzi na świecie do niczego się nie przydaje
Nie wiem, konkretnie komu.


Cz maja 09, 2019 11:18
Post Re: Studia
Matematyka uczy ścisłego, logicznego myślenia.

Skutki braków w matematyce widzimy co dnia.


Cz maja 09, 2019 11:18
Post Re: Studia
Po biotechnologii nie ma pracy

W ogóle w tym kraju nie na pracy dla ludzi moim wykształceniem :(. A celnik nie wpuścił do Niemiec i sen o pracy w kamieniłomie prysł jak sraczka. A stać w Maku 8 h przy kasie za 1700 zł netto nie zamierzam


Pt maja 24, 2019 14:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL