Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
 Jak zareagować na brak szacunku do Maryi? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Kochani mam problem. Proszę o cierpliwość w czytaniu tego długiego posta. :D

Jestem członkiem pewnej grupy na facebooku. Ta grupa składa się z członków mojej grupy na studiach. Kilka godzin temu pojawił się na niej pewien post dotyczący przełożenia przez panią zajęć, a pod nim komentarze ze słowami krytyki na tą panią. Wśród tych komentarzy jeden mnie bardzo zabolał. Był to screen, na którym był jakiś komentarz, którego autorem była "Maryja z Nazaretu", a komentarz brzmiał "ja pierd*** mój syn za nią na krzyżu umarł". Co gorsza co niektórym się to spodobało. Myślicie, że powinienem zareagować? Z jednej strony jest to brak szacunku do Maryi i chyba powinno się to ludziom uświadamiać, ale z drugiej strony boję się, że reagując mogę tylko zaszkodzić, bo najprawdopodobniej i tak to oleją albo wyśmieją, a tylko zrobi się taka bariera i będą widzieć we mnie naburmuszonego fanatyka, któremu nie podoba się, że ktoś rani jego uczucia religijne, przez co mogą mieć (jeszcze bardziej) wrogi obraz Boga. A przecież nie o to chodzi. Tu naprawdę nie chodzi o mnie, mogą na mnie inaczej patrzeć, śmiać się, wyzywać, czy pobić, nie obchodzi mnie to. Zależy mi na ich dobru i na spełnieniu woli Boga, którą też na pewno jest ich dobro. A boję się, że pisząc im coś w stylu "miejcie trochę szacunku" wcale ich do Boga nie zbliżę, a może być wręcz odwrotnie. Zależy mi bardzo na ich dobru i jeśli taki komentarz miałby ich choć w malutkim stopniu zbliżyć do Boga, to bym go napisał. Ale boję się, że tak nie będzie. Nie chcę wdawać się w wojnę czy dyskusje. Chcę tylko, żeby było dobrze - tak jak Bóg chce.
Proszę was o radę. Jak zareagować i czy w ogóle reagować, czy po prostu się pomodlić? C


Pn mar 25, 2019 0:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Po ryju lać!


Pn mar 25, 2019 2:03
Zobacz profil
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Mogles napisac, "to nie jest smieszne".


Pn mar 25, 2019 6:17
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Kael napisał(a):
Mogles napisac, "to nie jest smieszne".
Mógł. Ale po co. Trolli się nie komentuje, nie poprawia, nie wchodzi z nimi w dyskusję. Bo to przysłowiowe „zapasy ze świnią”. Czego byśmy nie zrobili, troll uzna to za zabawne. Z trollami robi się dwie rzeczy: ignoruje i zgłasza.


Pn mar 25, 2019 7:10

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Mogłem i wciąż mogę. Tylko czy to coś zmieni u tej osoby? Z drugiej jednak strony Pan Bóg chyba nie lubi bierności. Nie mam pojęcia co robić.. Nie chcę być ani obojętny, ani nie chcę ich zniechęcić bardziej do Boga. Czy Kościół coś mówi na ten temat?


Pn mar 25, 2019 12:23
Zobacz profil
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
masseur napisał(a):
Tylko czy to coś zmieni u tej osoby?
Nie. Nie zmieni.
Cytuj:
Z drugiej jednak strony Pan Bóg chyba nie lubi bierności.
A czy Pan Bóg lubi nieroztropną aktywność? Jeśli chcesz coś zrobić, to się za tę osobę pomódl.


Pn mar 25, 2019 12:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
masseur napisał(a):
Myślicie, że powinienem zareagować? Z jednej strony jest to brak szacunku do Maryi i chyba powinno się to ludziom uświadamiać, ale z drugiej strony boję się, że reagując mogę tylko zaszkodzić, bo najprawdopodobniej i tak to oleją albo wyśmieją, a tylko zrobi się taka bariera i będą widzieć we mnie naburmuszonego fanatyka,



Obraza Boga, to jeszcze można reagować, ale Maryja to nie jest Bóg, więc nie widze powodu żeby robić tutaj jakieś pretensje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 25, 2019 12:37
Zobacz profil
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Robek napisał(a):
masseur napisał(a):
Myślicie, że powinienem zareagować? Z jednej strony jest to brak szacunku do Maryi i chyba powinno się to ludziom uświadamiać, ale z drugiej strony boję się, że reagując mogę tylko zaszkodzić, bo najprawdopodobniej i tak to oleją albo wyśmieją, a tylko zrobi się taka bariera i będą widzieć we mnie naburmuszonego fanatyka,



Obraza Boga, to jeszcze można reagować, ale Maryja to nie jest Bóg, więc nie widze powodu żeby robić tutaj jakieś pretensje.

Czyli gdy na Twoją matkę ktoś bliźnie, to Ci zupełnie zwisa...


Pn mar 25, 2019 13:25
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Możesz podjąć jakieś nabożeństwo wynagradzające np. Pierwsze Soboty...

Tyle teoria...zamieszczanie kontrkomentarza hmm...

Ja powiem z doswiadczenia, że czasami podejmowałam sie trudu np. upomnienia osoby która pomieszkuje bez slubu...wiem... to niedokładnie to samo...teraz bym już chyba tego nie zrobiła...to była moja była przyjaciółka :twisted:

Oczywiście nie poszło tylko o to, chociaż kto to wie(?), raczej o całokształt...ale teraz myślę sobie ze to upomnienie było trochę bezczelne... :evil: mam taki niesmak...

Także rozważ czy Bóg jako dobry Ojciec by chciał żebys narazał się na nieprzyjemnosci bo On co? nie moze sam sie bronic? Bóg nie potrzebuje nikogo... :-)

Pamietam jak w "Panstwie Bozym" Augustyn z Hippony wysmiewał bozki poganskie, że nie moga same nawet uciekac jak jest potrzeba tylko ludzie biorą je na plecy i z nimi uciekają....

Hmm...czy nie to samo robili ludzie podczas II wojny swiatowej?


Pn mar 25, 2019 15:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
Alus napisał(a):
Czyli gdy na Twoją matkę ktoś bliźnie, to Ci zupełnie zwisa...




Ja podchodzę do tego na luzie, ktoś ma jakąś opinie, to może ją wyrażać do woli, nie jestem od tego żeby komuś zabraniać swobodnej wypowiedzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 25, 2019 16:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Jak zareagować na brak szacunku do Maryi?
O czym ma być ten wątek drogi autorze? Z jednej strony przedstawiasz zarys problemu, po czym go torpedujesz przyznając, że ewentualna reakcja byłaby mało sensowna. Skoro zatem sam nie widzisz w tym sensu, to czy jest sens zadręczać się dalej zakładając na forach wątki rzekomo dotyczące zbawienia kolegów? To pytanie retoryczne, odpowiedzi userów były adekwatne do powagi tematu, który czas zamknąć.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn mar 25, 2019 17:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL