Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 15:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościoła? 
Autor Wiadomość
Post Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościoła?
Szukam katolików popierających w 100 proc.naukę Kościoła... :)

Zgadzający się nie tylko na nauczanie Magisterium w całej rozciągłości (np. etyka seksualna, sprawy ostateczne np. czyściec, odpusty, dogmaty, wierzą w szatana) akceptujący wszystko w Biblii, ale też są za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej :twisted:, dostosowują się we wszystkim do zarządzeń hierarchii np. posty, święta nakazane, są przeciwko eutanazji, "czynom" homoseksualnym, mieszkaniu przed ślubem...nie wiem co jeszcze dopisać do listy...oczywiście to nie znaczy że bezgrzesznych ...

Jak nie jesteście 100 proc to proszę o dopisywanie swoich ulepszeń jak macie ochotę...

to żadna prowokacja ja po prostu takich nie znam :-(

Co będzie z mniej restrykcyjnymi... oni podążają za swoim sumieniem? Do piekła?

A ci mniej restrykcyjni "z ulepszeniami", nie boicie się piekła za sprzeciw wobec Kościoła?


Śr mar 27, 2019 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Teresse napisał(a):
Szukam katolików popierających w 100 proc.naukę Kościoła... :)

Zgadzający się nie tylko na nauczanie Magisterium w całej rozciągłości (np. etyka seksualna, sprawy ostateczne np. czyściec, odpusty, dogmaty, wierzą w szatana) akceptujący wszystko w Biblii, ale też są za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej :twisted:, dostosowują się we wszystkim do zarządzeń hierarchii np. posty, święta nakazane, są przeciwko eutanazji, "czynom" homoseksualnym, mieszkaniu przed ślubem...nie wiem co jeszcze dopisać do listy...oczywiście to nie znaczy że bezgrzesznych …





Ja popieram w 100% to co mówi Kościół, natomiast nie przestrzegam tego co Kościół nakazuje, w końcu mam tylko jedno życie , więc chcę je jakoś wykorzystać, w końcu następnej szansy już nie będzie.



Teresse napisał(a):
A ci mniej restrykcyjni "z ulepszeniami", nie boicie się piekła za sprzeciw wobec Kościoła?




A to przeszteganie tych wszystkich zasad gwarantuje Niebo? jesteś w stanei uczynkami zapewnić sobie zbawienie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 27, 2019 11:41
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Samo przestrzeganie nie, ale niewiara w dogmaty Kościoła czy inaczej "sprzeciwianie się uznanej prawdzie chrześcijańskiej" to grzech przeciwko Duchowi Świętemu...

Pytanie czy np. mieszkanie bez ślubu to "sprzeciw uznanej prawdzie chrześcijańskiej"

Cytuj:
We współczesnym świecie są ludzie, którzy bardzo łatwo oszukują swoje sumienie. Mówią np. “Ja w Boga wierzę, nikomu nic złego nie robię, wierzę w to, czego uczą w Kościele, ale za nic nie uwierzę, by Bóg mógł być tak surowy, żeby mnie karać za to, że żyję bez ślubu”. W tej sytuacji przestaje mieć znaczenie obiektywna nauka Kościoła a najważniejsza staje się moja subiektywna ocena, oparta często na własnym wygodnictwie. Jeśli ktoś utwierdza się w takim stanie, przeżyje całe życie w grzechu śmiertelnym i w końcu umrze bez pokuty i żalu. Taki stan człowieka jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu.


https://diecezjasandomierska.pl/katecheza-346-sprzeciwiac-sie-uznanej-prawdzie-chrzescijanskiej/

Po prostu nie rozumiem czemu ktos dopisał to do listy grzechów przeciwko Duchowi...Czy te osoby były świadome tego jaki "połów" zrobią? Antypołów...Połów do piekła...


Śr mar 27, 2019 13:33

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
A od kiedy to te osoby decydują o losie po śmierci?
Sądzisz, że wytyczne i poglądy jakichkolwiek ludzi mają w tej kwestii wiążące znaczenie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr mar 27, 2019 14:06
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Jeśłi wierzyć Biblii to:

Cytuj:
Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (J 20, 19-23).


Cytuj:
Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16,19)


więc ludzie mają taką władzę...

Chyba że:
nie uznajemy Biblii
uznajemy inną interpretację tych fragmentów


Śr mar 27, 2019 14:16

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Otrzymałaś dar Ducha Świętego?
Czyli te słowa są do Ciebie, no nie?
Nie tylko do osób 'u władzy'...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr mar 27, 2019 14:47
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
No jeśli te słowa były skierowane w zamyśle do wszystkich w przyszłości bierzmowanych to mamy niezły chaos :D

Ja bym jednak została na razie przy tradycyjnej interpretacji tegoż wersetu...


Śr mar 27, 2019 15:09

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
A kto ustalił, że tak należy to interpretować?
Bóg czy ludzie?
Bóg dał przykazania, potem ogarnięte w całość przykazaniem miłości. Ale to jest za proste, a ludzie lubią sobie komplikować życie, niby chodziło o objaśnienie, doprecyzowanie, ale wyszło jak wyszło.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr mar 27, 2019 16:15
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
@Ircia czyli rozumiem przykazania z Biblii uważasz za pochodzące od prawdziwego Boga?

A w międzyczasie czekamy dalej na prawowitych katolików... :-o


Śr mar 27, 2019 17:40

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Powodzenia. Kurcze, też bym pogadała z kimś kto podchodzi do katolicyzmu w 100%. Kojarzysz film Katoliczka w sądzie? Tak to chyba zazwyczaj wygląda;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr mar 27, 2019 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Katolik nie może sobie przebierać w nauczaniu Kościoła.


Śr mar 27, 2019 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
A znasz kogoś kto szczerze uznaje całe nauczanie Kościoła i serio stara się wprowadzać to w życie? Bez jakichkolwiek swoich prywatnych 'ulepszeń' ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr mar 27, 2019 19:20
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
IrciaLilith napisał(a):
A znasz kogoś kto szczerze uznaje całe nauczanie Kościoła i serio stara się wprowadzać to w życie? Bez jakichkolwiek swoich prywatnych 'ulepszeń' ?


Też jestem ciekawa @Palmer, bo że w teorii nie można to wiem...


Śr mar 27, 2019 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Teresse napisał(a):
Jeśłi wierzyć Biblii to:

Cytuj:
Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (J 20, 19-23).


Cytuj:
Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16,19)


więc ludzie mają taką władzę...




A tego to już nie uznajesz?


„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2:8,9; BW)

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 27, 2019 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Przez wiarę w co? Szczególnie, że ta wiara nie ma pochodzić z nas...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr mar 27, 2019 20:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL