Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 13:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Nie wierzę ale praktykuję 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Nie wierzę ale praktykuję
Nie wierzę w te nadprzyrodzoności natomiast wiem, że żył Człowiek Jezus Chrystus którego przesłania i zalecenia opisano w Biblii. Staram się stosować Jezusowe zalecenia z podstawowym - "Kochaj bliźniego jak siebie".


So mar 30, 2019 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Zazwyczaj bywa odwrotnie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 30, 2019 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
bartoszek napisał(a):
Nie wierzę w te nadprzyrodzoności natomiast wiem, że żył Człowiek Jezus Chrystus którego przesłania i zalecenia opisano w Biblii. Staram się stosować Jezusowe zalecenia z podstawowym - "Kochaj bliźniego jak siebie".

Co w takim razie praktykujesz? Wyznajesz jeszcze jakieś inne zasady prócz tej jednej? Skąd masz pewność, że żył Jezus?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N mar 31, 2019 17:51
Zobacz profil
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
To trochę dziwne jest Twoje podejście. Ufasz Jezusowi w pewnych kwestiach a w innych, fundamentalnych juz nie. Na przykład w tym, że jest Synem Bożym, że uzdrawiał .
Czas na drugi krok, poznaj Jezusa Chrystusa jako Boga żywego, Ojca i przyjaciela. Nie lękaj się :)


N mar 31, 2019 18:35
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
ZycieMaSens napisał(a):
Czas na drugi krok, poznaj Jezusa Chrystusa jako Boga żywego, Ojca i przyjaciela. Nie lękaj się :)

A w jakim celu ma to zrobić?


N mar 31, 2019 19:36

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
W celu poznania Jezusa

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 31, 2019 19:37
Zobacz profil
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Co ma zrobić w celu poznania Jezusa?


N mar 31, 2019 19:40
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Znienawidzić grzech, skruszyć serce, zawołać do Niego by uzdrowił Twą duszę, uwierzyć w Niego, przyjąć do serca prawdę, że jest Synem Boga żywego, modlić się o pogłębienie i łaskę wiary, czytać Jego słowo, przyjmować sakramenty, modlić się.
Pojechać na pielgrzymkę, porządne rekolekcje. Szukać Go. Przyjdzie.

W jakim celu ?
By narodzić się na nowo i zacząć żyć z Panem Jezusem.


N mar 31, 2019 19:59
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Taka reklama, jak ktoś musi reklamować pod karą "biada mi jakbym nie głosił Ewangelii" jest mało przekonująca... ;-)


N mar 31, 2019 20:09
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Nie reklama, tylko odpowiedź. Wypływająca z serca, bo jest mi z Panem Jezusem dobrze.

Ty Teresse chciałaś iść do zakonu, coś poszło nie tak i zaczynasz wojować z Ewangelią ? Sądzisz, że jeśli Ty zeszłaś z drogi, to jest to reguła ? Oj, nie moja droga.


N mar 31, 2019 20:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Tak przed rokiem Teresse zaczęła odmawiać jakieś "cudowne" modlitwy, ja też na początku się na to złapałem, ale jak widać modlitwy te przyniosły odwrotny skutek.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 31, 2019 20:16
Zobacz profil
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
ZycieMaSens napisał(a):
W jakim celu ?
By narodzić się na nowo i zacząć żyć z Panem Jezusem.

W jakim celu mam narodzić się ponownie i żyć Panem Jezusem?
Andy72 napisał(a):
Tak przed rokiem Teresse zaczęła odmawiać jakieś "cudowne" modlitwy, ja też na początku się na to złapałem, ale jak widać modlitwy te przyniosły odwrotny skutek.

No właśnie, czy jest jakiś sens w modleniu się?


N mar 31, 2019 20:19

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Dlaczego Twoje życie jest lepsze z Jezusem niż wcześniej? Co się zmieniło? Dlaczego wcześniej coś nie pasowało?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N mar 31, 2019 20:24
Zobacz profil
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
Jezus Chrystus daje wolność, miłość, nowe życie.
Wolność od trwania w ciężkości grzechu, światowej pychy i pożądliwosci.
Pogłębia miłość do Boga i bliźniego.
Czujesz się kochany.
Daje życie ukierunkowane na pogłębianie relacji z Bogiem, który jest źródłem życia, miłości i świętości.
By po śmierci oglądać Boga.
Jezus Chrystus nadaje wszystkiemu sens.
Uczy pokory, doświadcza,stawia na drodze krzyże
To wszystko daje radość. Odkrywanie i uwielbianie Boga daje radość. Życie z Bogiem przynosi szczęście i spełnienie.
Sory że tak chaotycznie ale pisze teraz z komorki


N mar 31, 2019 20:45
Post Re: Nie wierzę ale praktykuję
ZycieMaSens napisał(a):
Sory że tak chaotycznie ale pisze teraz z komorki

Dla mnie to co napisałeś to jest powtarzaniem „Coca Cola to jest to”, „Coca Cola to jest to”, „Coca Cola …” . Uporządkuj, jeśli możesz, w czasie wolnym swą wypowiedź i przekaż co rozumiesz pod tym „to jest to”.
A konkretniej, to kto ci zabrał wolność, że oczekujesz jej od Chrystusa, kto zabrał miłość, po co ci nowe życie, czemu nikt cię nie kochał, po co te stawiane krzyże, w jakim celu chcesz oglądać Boga po śmierci…


N mar 31, 2019 21:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL