Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
No i co związku z tym takiego się stało? Najwięcej książek spalili świeccy humaniści i jakiś przeciwko temu nie protestujesz
Co prawda nie wiem, o jakim paleniu "największej" liczby książek przez "świeckich humanistów mówisz", ale kłamiesz -- bo potępiałem i potępiam wszelkie palenie książek. Ty, jak widać, nie, bo lekceważysz. Dzicz i barbarzyństwo. Jak zwykle u fanatyków.


Pn kwi 01, 2019 13:12
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Jest odpowiedź światłych księży: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... zadek.html
Och, w Kościele "zawsze" byli dobrzy policjanci i źli policjanci. Dzięki temu zróżnicowaniu oferty dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego, prawda? I jakby co, to "nie Kościół", tylko jakieś pojedyncze osoby. I tak przez całe wieki.

Moje pytanie brzmi, co oficjalnie zrobi Kościół z tym aktem barbarzyństwa i łamania prawa? Gdzie są przełożeni tego księdza?


Pn kwi 01, 2019 13:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
Moje pytanie brzmi, co oficjalnie zrobi Kościół z tym aktem barbarzyństwa i łamania prawa? Gdzie są przełożeni tego księdza?

Młyny kościelne mielą powoli. Poczekaj na reakcję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 01, 2019 13:26
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
"Poczekaj na reakcję" to stara śpiewka. Antysemityzm, nienawiść, mizianie się z nacjonalistami, zamiatanie pod dywan pedofilii -- i ciągle to samo. Pierwsi do oburzania się, że Kościół jest atakowany, ostatni do szybkiego i zdecydowanego działania wobec własnych urzędników-kapłanów. Bo "namaszczeni", bo "powołani przez Boga", bo "nie można pochopnie". Bo przecież dzieci z in vitro mają takie bruzdy, powiada ksiądz publicznie w mediach, bo, mówi inny, winne dziecko, które "lgnie, szuka i zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" -- potępił to Episkopat? Och, nie, no jakże, żeby księdzu czy inszemu biskupowi publicznie wytykać. Pasterzowi? Ale "młyny kościelne, ple, ple, ple"... Mielą tak, że zło się dzieje, bo nie chcą mu się przeciwstawiać. Ot co.


Pn kwi 01, 2019 13:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
Quinque napisał(a):
No i co związku z tym takiego się stało? Najwięcej książek spalili świeccy humaniści i jakiś przeciwko temu nie protestujesz
Co prawda nie wiem, o jakim paleniu "największej" liczby książek przez "świeckich humanistów mówisz", ale kłamiesz -- bo potępiałem i potępiam wszelkie palenie książek. Ty, jak widać, nie, bo lekceważysz. Dzicz i barbarzyństwo. Jak zwykle u fanatyków.


Bo w porównaniu do Ciebie, nie mam komuszych zapędów żeby zabraniać komuś niszczyć swoją własność. A dalej mamy typowe chamstwo jak u wszystkich świeckich humanistów


Pn kwi 01, 2019 13:42
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alez Quinque, wolno palic ksiazki? To wolno tez (niszczyc) Biblie. Gratuluje! Bic i niszczyc, kiedy argumentow brakuje.

Chrzescijanina ksiazka nie zepsuje. Nienawisc za to zatruwa. Jeden spali (w szatach liturgicznych!) Harrego Pottera, inny Biblie, potem jeden podpali meczet a drugi kosciol. Jeden zadzga nozem kogos z PO, a inny kogos z PiSu.

To sie dzieje na naszych oczach i za milczaca zgoda niby katolikow.
A co by zrobil Pan Jezus? Interesuje to kogokolwiek?


Pn kwi 01, 2019 14:22
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niszczenie Biblii(tak samo jak Koranu czy innych świętych ksiąg) podpada pod paragraf. Natomiast niszczenie swojej własności(która nie jest świętą księgą jakiej tam religii) pod taki paragraf nie podpada. Co kto robi ze swoimi rzeczami to tylko i wyłącznie jego sprawa


Pn kwi 01, 2019 14:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Abstrahując już od tego nieszczęsnego Harrego Pottera - Co kto robi ze swoimi rzeczami to nie tylko jego sprawa - nasz liberalizm zrobił z prawa własności bożka.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 01, 2019 14:34
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W tym wypadku, pomijajac niechlubny z wielu powodow (naduzycie szat liturgicznych, symbol nazistow palacych ksiazki) fakt, zlamano tez zwykle prawo. Palic cokolwiek (w tym plastik) w srodku miasta?


Pn kwi 01, 2019 14:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Talizmany tylko wtedy stają sie magiczne, gdy ludzie przypiszą im ponad naturalną moc. Przynosili z domów bo nie wiedzieli, że to talizmany - i co te talizmany trzymane domach, uwięziły domowników w magii, spirytyzmie, a może nawet kogoś opętały.


Pn kwi 01, 2019 14:44
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
O jej, ciekawe ilu rolników zostało skazanych za palenie opon w Centrum Warszawy?


Pn kwi 01, 2019 14:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Spalono książki oraz symbole innych kultur i wiar: figurkę Dharmy.
No ale dla takich nacjonalistycznych barbarzyńców i fanatyków jak Quinque wystarczy, że to nie była Biblia ani krzyż, więc nie ma problemu.


Pn kwi 01, 2019 14:50
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
O jej, ciekawe ilu rolników zostało skazanych za palenie opon w Centrum Warszawy?

A ilu górników palących opony pod przewodnictwem Dudy, szefem Solidarności?


Pn kwi 01, 2019 15:10

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Quinque napisał(a):
O jej, ciekawe ilu rolników zostało skazanych za palenie opon w Centrum Warszawy?

A ilu górników palących opony pod przewodnictwem Dudy, szefem Solidarności?

Ale piaskownica :D

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 01, 2019 15:12
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
Spalono książki oraz symbole innych kultur i wiar: figurkę Dharmy.
No ale dla takich nacjonalistycznych barbarzyńców i fanatyków jak Quinque wystarczy, że to nie była Biblia ani krzyż, więc nie ma problemu.


Ciekawe czy krynica wszystkich mądrości Akruk tak samo się beształ, jak Nergal darł Biblię? Oczywiście że nie. Więc przepadnij


Pn kwi 01, 2019 15:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL