Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 Dar języków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Serio?
Nie ma u Ciebie wierszy 27-28? ;)
"Jeżeli korzysta ktoś z daru języków, to niech mówią kolejno dwaj, najwyżej trzej, a jeden niech tłumaczy. Gdyby nie było tłumacza, powinien zamilknąć na zgromadzeniu; niech zaś mówi sobie samemu i Bogu."

------------------------------------------
W kolejnym filmie omawiam teksty historyczne, które niektórzy entuzjaści "daru języków" polegającego na mowie nieartykułowanej przytaczają na poparcie swoich twierdzeń. Od św.Patryka przez heretyków aż do okultystów.
Zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=Lfn1FFM4U3o
Obrazek

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 01, 2019 16:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Dar języków
Może warto zająć się czymś innym? Bo dla mnie kwestia daru języków nie jest zbyt ciekawa. Nie mówię o twoim filmie. Ale ogólnie taka tematyka mnie nie kręci


Pn kwi 01, 2019 17:39

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Marek_Piotrowski napisał(a):
(1) Serio?
(2) Nie ma u Ciebie wierszy 27-28? ;)

(1) Co serio?
(2) Są.No i?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn kwi 01, 2019 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Dar języków
Quinque napisał(a):
Może warto zająć się czymś innym? Bo dla mnie kwestia daru języków nie jest zbyt ciekawa. Nie mówię o twoim filmie. Ale ogólnie taka tematyka mnie nie kręci

Proponuję przestać zatem czytać wątek o darze języków. ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn kwi 01, 2019 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dar języków
Mnie by przekonał dar języków w takiej wersji: przed wielojęzyczny tłum wychodzi obdarzony i zaczyna głosić ewangelię a każdy zgromadzony go rozumie bez tłumacza i w cudowny sposób słyszy swój własny język, także głusi są przekonani, że on czy też ona do nich miga w znanej im odmianie migowego. To by było serio coś i bez opcji krętactw o ile takie głoszenie odbywałoby się regularnie i każdy mógł tego doświadczyć. Inne wersje, szczególnie blablanie to jakaś kpina, też mogę sobie zacząć bełkotać, troche autosugestii i odpowiednia atmosfera i się dzieje.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 03, 2019 8:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Tylko że to nie ludzie mają prawo decydować o tym, co jest, względnie jak powinien wyglądać dar Ducha Świętego.
Dar z definicji jest czymś, co się ofiarowuje i przyjmuje za darmo, no i bez przymusu.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr kwi 03, 2019 8:25
Zobacz profil
Post Re: Dar języków
Marek_Piotrowski napisał(a):
"Jeżeli korzysta ktoś z daru języków, to niech mówią kolejno dwaj, najwyżej trzej, a jeden niech tłumaczy. Gdyby nie było tłumacza, powinien zamilknąć na zgromadzeniu; niech zaś mówi sobie samemu i Bogu."
Jak u mormonów w Stanach, kiedy pewna kobieta na zgromadzeniu przemówiła korzystając z daru: "Mela, melaj, meli", co od razu jakiś rezolutny młody człowiek, który jako pierwszy poczuł "dar tłumaczenia języków", od razu przetłumaczył jako: "moja noga, moje udo, moje kolano". Zawezwany przed radę starszych stanowczo obstawał przy tym, że jego "tłumaczenie" pochodzi "od Ducha" i byli zmuszeni go puścić.


Śr kwi 03, 2019 8:38

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
IrciaLilith napisał(a):
Mnie by przekonał dar języków w takiej wersji: przed wielojęzyczny tłum wychodzi obdarzony i zaczyna głosić ewangelię a każdy zgromadzony go rozumie bez tłumacza i w cudowny sposób słyszy swój własny język, także głusi są przekonani, że on czy też ona do nich miga w znanej im odmianie migowego. To by było serio coś i bez opcji krętactw o ile takie głoszenie odbywałoby się regularnie i każdy mógł tego doświadczyć. Inne wersje, szczególnie blablanie to jakaś kpina, też mogę sobie zacząć bełkotać, troche autosugestii i odpowiednia atmosfera i się dzieje.
No właśnie. Na Litwę jedzie Marcin ZIeliński i głosi przez tłumacza. Po czym zaczyna się modlić nad ludźmi "językami" ;)


Wybawiony napisał(a):
Tylko że to nie ludzie mają prawo decydować o tym, co jest, względnie jak powinien wyglądać dar Ducha Świętego.
Dar z definicji jest czymś, co się ofiarowuje i przyjmuje za darmo, no i bez przymusu.

Demagogia. Nikt tu nie mówi o "decydowaniu" - po prostu staramy się rozeznać co jest prawdziwe, a co fałszywe.

@akruk: dobre!

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr kwi 03, 2019 17:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nikt tu nie mówi o "decydowaniu" - po prostu staramy się rozeznać co jest prawdziwe, a co fałszywe.

A mnie się zdaje, że Ty już wszystko wiesz, dlatego nabijasz się ze wszystkiego co nie wygląda tak, jak twoim zdaniem powinno wyglądać.
Jeśli się mylę, to starajmy się rozeznać co jest prawdziwe, a co fałszywe razem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr kwi 03, 2019 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Cytuj:
A mnie się zdaje, że Ty już wszystko wiesz, dlatego nabijasz się ze wszystkiego co nie wygląda tak, jak twoim zdaniem powinno wyglądać.

Sorry, ale nie gustuję w paplaniu. Podałem konkretne dowody, fakty, teksty. Chcesz - to z tym dyskutuj, spróbj zanegować itd..
Ale "dyskusje" i "argumenty" na zasadzie "A mnie się zdaje, ze Ty..." mnie nie interesują.
Tylko konkrety.

Rozumiem że brakuje Ci argumentów, ale przechodzenie na ad personam do niczego nie prowadzi.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr kwi 03, 2019 20:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Marek_Piotrowski napisał(a):
Sorry, ale nie gustuję w paplaniu.

Kto Ci powiedział, że paplasz? Miałeś jakieś obiekcje, wewnętrzny niepokój podczas używania tego, co przez kilka lat uważałeś za dar języków?
Jak myślisz, dlaczego dar wykładania i dar mówienia językami są oddzielnymi darami?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz kwi 04, 2019 5:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Uff, to chyba na razie ostatni film na temat "daru języków".
Po opublikowaniu filmu o darze języków w pismach patrystycznych otrzymałem wiele zapytań o tzw. „język aniołów”. W kolejnym (na razie ostatnim z serii o darze języków) filmie starałem się przedstawić to zagadnienie. Zobaczcie jak mi poszło
https://youtu.be/jzuZdmjJ5N4


Obrazek
Wszystkie moje filmy znajdziecie tu http://analizy.biz/filmy/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 07, 2019 2:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Fajny filmik. Nie mam zastrzeżeń co do wyciąganych w nim przez Ciebie wniosków.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N kwi 07, 2019 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 14, 2020 12:26
Posty: 3
Post Re: Dar języków
wazne by się modlić własnym jezykiem włąsnymi słowami a nie tymi które juz zostąły napisane

_________________
https://www.znajdzreklame.pl/billboardy


Pn lis 23, 2020 10:36
Zobacz profil
Post Re: Dar języków
glaczek napisał(a):
wazne by się modlić własnym jezykiem włąsnymi słowami a nie tymi które juz zostąły napisane
Dlaczego jest to ważne? Chrystus z Apostołami modlili się słowami psalmów. Pierwsi chrześcijanie modlili się tekstem Modlitwy Pańskiej. Prosiłbym o rozwinięcie myśli.


Pn lis 23, 2020 10:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL