Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość
Post Re: Strajk nauczycieli
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ja swoje słowa kieruję do rodziców forumowicze, a nie do dzieci.

Masz zatem rodziców, czy dziadków, za głupków, którzy nie znają ortografii...


Cz kwi 11, 2019 18:33

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Strajk nauczycieli
Jakiś czas temu był protest administracji sądowej. Nie wiem, czy był on nagłaśniany aż tak bardzo, ale pracuję ostatnio w kancelarii prawnej, więc wiem, jakie były tego skutki. Administracja sądowa opiera się na absolwentach szkół średnich oraz absolwentów administracji i kierunków pośrednich. Ten zawód nie jest społecznie honorowany, a nawet zauważany. Było tak do czasu, kiedy pracownicy administracji sądowej przestali pracować. W tych dniach szanowani mecenasi (adwokaci i radcy prawni) krążyli po sądzie, nie wiedząc co się dzieje. Rozprawy odwołano, a informacji nie udzielano, bo sekretariaty i punkty informacyjne przestały pracować. Sędziowie nie poprowadzili rozpraw bez protokolantów oraz woźnych sądowych (protokolanci i woźni sądowi to urzędnicy i pracownicy administracji sądowej). Okazało się, że administracja sądowa jest niezbędna do funkcjonowania sądów, w związku z czym podwyższono pensje.

Do czego zmierzam? Jeśli nauczyciele pracują tylko 18 godzin tygodniowo, a jak już przychodzą do szkoły to mają łatwą i przyjemną pracę, to o co te krzyki, kiedy przestali pracować? Łatwo jest krytykować innych i narzekać na swoją ciężką pracę. Trudniej jest w sytuacji, w której inni przestają pracować i okazuje się, że coś przestało działać...

_________________
MODERATOR


Cz kwi 11, 2019 20:43
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Nauczyciele "tylko" 18 godzin przy tablicy zatem nie zasługują na podwyżki, pracownicy MEN "zasłużyli" na podwyżki po 2 tys zł w 2019r.....nauczyciel umowne 18 godz za 2-3 tys, pracownik MEN 6-7 tys za siedzenie w ciszy, spokoju przy biurku.


Pt kwi 12, 2019 7:31
Post Re: Strajk nauczycieli
Z strony kościelnej, a raczej klerykalnej, co rusz słychać głosy antystrajkowe. Nawet (zabezpieczony materialnie w klasztorze) o.Knabit pomylił epoki i porównał czasy obecne do okupacji.
Cytuj:
Przedstawiciele różnych zawodów zgodnie twierdzą, że każdy, kto kocha swoja pracę albo choćby ma poczucie odpowiedzialności za to, co robi, bardzo często pracuje o wiele więcej, niż musi. Nauczyciele nie są tu wyjątkiem. Ja gdybym był dzisiaj nauczycielem, do strajku bym nie przystąpił. Znam trochę historie i wiem, jaką cenę płacili polscy nauczyciele za nauczanie polskich dzieci w zaborach rosyjskim i pruskim. I wiem, że podczas okupacji niemieckiej zapłatą dla nauczycieli tajnych kompletów w razie dekonspiracji był obóz lub nawet śmierć. A jednak trwali na służbie Ojczyźnie i jej młodemu pokoleniu.
Dzisiaj strajk jest faktem. Trudno, ale trzeba sobie i społeczeństwu wyraźnie powiedzieć: o dzieci tu nie chodzi, chodzi o pieniądze!

Facebook

Mną wstrząsnął ten list:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/jeste ... cji-158344
Jeżeli tak to wygląda naprawdę, to nie wiem dlaczego świeccy katecheci pozwalają na takie traktowanie ich przez księży. I nie chodzi mi tu tylko o kasę, która księżom "po prostu się należy", a świecki katecheta ma jeść "misję".


Pt kwi 12, 2019 18:21

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Cytuj:
Przedstawiciele różnych zawodów zgodnie twierdzą, że każdy, kto kocha swoja pracę albo choćby ma poczucie odpowiedzialności za to, co robi, bardzo często pracuje o wiele więcej, niż musi. Nauczyciele nie są tu wyjątkiem. Ja gdybym był dzisiaj nauczycielem, do strajku bym nie przystąpił. Znam trochę historie i wiem, jaką cenę płacili polscy nauczyciele za nauczanie polskich dzieci w zaborach rosyjskim i pruskim. I wiem, że podczas okupacji niemieckiej zapłatą dla nauczycieli tajnych kompletów w razie dekonspiracji był obóz lub nawet śmierć. A jednak trwali na służbie Ojczyźnie i jej młodemu pokoleniu.
Dzisiaj strajk jest faktem. Trudno, ale trzeba sobie i społeczeństwu wyraźnie powiedzieć: o dzieci tu nie chodzi, chodzi o pieniądze!


Popieram!
Lumpeninteligencja...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 18:40
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Nie musiałeś się przedstawiać aż tak dobitnie, Andy.


Pt kwi 12, 2019 18:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Są też takie głosy: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... dze34.html
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... nieba.html
i takie stanowiska (w zdecydowanej większości) http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,3600 ... kowac.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
ZNP to przybudówka SLD..

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 18:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
@Andy72
Kim jesteś z zawodu? Kto Ciebie wykształcił? Skąd czerpałeś wiedzę i gdzie zdobywałeś kwalifikacje? U lumpeninteligencji? Nie przyznawałabym się do tego. To tyle głosem w dyskusji.

Za obrażanie grupy domagającej się zmian w oświacie, walczącej o godność, otrzymujesz słowne ostrzeżenie tu, na forum. Kolejne będzie formalne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 18:56
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Cytuj:
Ponadto statut katechety jasno precyzuje, że katecheci nie angażują się w działalność związków zawodowych”.

Naprawdę?
Czyli wszystkie prawa i obowiązki nauczycieli plus miecz, sorry, misja od biskupa (nad głową) i żadnych szans na grupową ochronę? I ktoś jeszcze chce być katechetą (Małgosia, przepraszam) na pasku biskupa? Przecież ten list żony katechety ujawnia schematy myślenia księży i ich pogardę dla świeckich. Nie są partnerami w tej samej pracy. Sutanna i habit w ich rozumieniu, automatycznie nadaje im przywileje i uprawnienia (choćby do ekstra płacy za tę samą pracę), o których świecki i to z rodziną, niech nawet nie marzy!


Pt kwi 12, 2019 18:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
ZNP to przybudówka SLD..

Jesteś kompletnie niezorientowany w temacie. To nie jest strajk ZNP, ale nauczycieli, wszystkich, w większości niezrzeszonych w żadnym związku. Jednakże, aby byl legalny, musi być firmowany przez związki i jest, nie tylko przez ZNP, ale i OPZZ. Solidarność zdradziła, zresztą tylko pro forma ogłosiła strajk, bo od początku była dogadana z rządem (Proksa jest z PiS).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 18:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Cytuj:
Ponadto statut katechety jasno precyzuje, że katecheci nie angażują się w działalność związków zawodowych”.

Naprawdę?
Czyli wszystkie prawa i obowiązki nauczycieli plus miecz, sorry, misja od biskupa (nad głową) i żadnych szans na grupową ochronę? I ktoś jeszcze chce być katechetą (Małgosia, przepraszam) na pasku biskupa? Przecież ten list żony katechety ujawnia schematy myślenia księży i ich pogardę dla świeckich. Nie są partnerami w tej samej pracy. Sutanna i habit w ich rozumieniu, automatycznie nadaje im przywileje i uprawnienia (choćby do ekstra płacy za tę samą pracę), o których świecki i to z rodziną, niech nawet nie marzy!

Katecheci nie powinni angażować się w działalność związków, bo mają być apolityczni. Nie ma zakazu, ale nie zaleca się. Tyle i tylko tyle. Twoja interpretacja jest nadinterpretacją. To, jak to interpretują poszczególni biskupi zależy od tego, czy sami są apolityczni. Podałam link do wypowiedzi rzecznika kurii z Wrocławia i stanowisko Poznania i Gniezna w sprawie udziału katechetów w strajku. Sprawa strajku zostawiona jest do suwerennej decyzji katechetów. Z tego, co wiem, to nawet księża przyłączyli się do strajku. W niewielkiej liczbie, ale jednak.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 19:04
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Ok. Przytoczę więcej tekstu z twojego linku

Cytuj:
Są w Polsce diecezje, gdzie oficjalnie zakazano katechetom przystąpienia do strajku nauczycieli. Tak jest m.in. w diecezji tarnowskiej, gdzie według oficjalnych statystyk liczba praktykujących wiernych jest największa w Polsce (prawie 72 proc. w 2017 r.). Jak tłumaczył ks. Tomasz Lelito, dyrektor wydziału katechetycznego tarnowskiej kurii, katecheta choć jest zatrudniony przez szkołę jako nauczyciel, reprezentuje jednak Kościół i biskupa, bo pracuje na podstawie imiennej misji ordynariusza. Dlatego „nauczyciele religii nie mogą angażować się w tego rodzaju akcje, które pozbawiałyby ich właściwej neutralności, a zarazem mogłyby wystawić na szwank dobre imię Kościoła. Ponadto statut katechety jasno precyzuje, że katecheci nie angażują się w działalność związków zawodowych”.

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,3600 ... kowac.html

Z tego co piszesz wynika, że status, prawa i obowiązki katechety w Polsce nie jest uregulowany. Jest zależny od widzimisię lokalnego biskupa. I to jest po prostu bezprawie i okazja do wyzysku i mobbingu.


Cytuj:
Gdy księża spotykają się z kierowanym pod ich adresem zarzutem życia w luksusie, zwykle używają argumentu, że za pracę (ich pracę) należy się godziwe wynagrodzenie. Argument ten jest bardzo często przywoływany również przez hierarchów kościelnych. Niestety, nie dotyczy on świeckich katechetów. Dedukując jednak, skoro niektóre kurie zabraniając strajku używają argumentu, że świecki katecheta reprezentuje biskupa, to dlaczego tak dotkliwie różnicują sytuację finansową w stosunku do samych siebie? Gdy mój mąż głosi rekolekcje w kościele dla uczniów, nie płaci mu za to nikt, po rekolekcjach wraca do szkoły i prowadzi lekcje religii. Proboszcz mówi, że przecież dostają pieniądze ze szkoły, a w ten sposób można oszczędzić, bo gdyby rekolekcje głosił ksiądz, musiałby za to zapłacić. Krewny ksiądz za trzydniowe rekolekcje wielkopostne inkasuje od pięciu tysięcy do ośmiu tysięcy złotych (takie są stawki, w Wielkim Poście głosi je kilka razy). Gdy rekolekcje głosi mąż, robi to bez wynagrodzenia. Jakie moralne prawo mają księża, żeby zabraniać katechetom strajku w imię Ewangelii? Pocieszam się tym, że nam będzie łatwiej przejść przez biblijne ucho igielne. Jednak ciśnie się na usta pytanie, dlaczego nam to robicie? Dlaczego robicie to rodzinom chrześcijańskim, takim samym członkom Kościoła jak Wy?.

https://www.tygodnikpowszechny.pl/jeste ... cji-158344

I to jest ok? 5000 za 3-4 dni rekolekcji? I za Bóg zapłać dla katechety?


Pt kwi 12, 2019 19:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Niestety, są takie diecezje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Tygodnik Powszechny napisał(a):
Gdy księża spotykają się z kierowanym pod ich adresem zarzutem życia w luksusie, zwykle używają argumentu, że za pracę (ich pracę) należy się godziwe wynagrodzenie. Argument ten jest bardzo często przywoływany również przez hierarchów kościelnych. Niestety, nie dotyczy on świeckich katechetów. Dedukując jednak, skoro niektóre kurie zabraniając strajku używają argumentu, że świecki katecheta reprezentuje biskupa, to dlaczego tak dotkliwie różnicują sytuację finansową w stosunku do samych siebie? Gdy mój mąż głosi rekolekcje w kościele dla uczniów, nie płaci mu za to nikt, po rekolekcjach wraca do szkoły i prowadzi lekcje religii. Proboszcz mówi, że przecież dostają pieniądze ze szkoły, a w ten sposób można oszczędzić, bo gdyby rekolekcje głosił ksiądz, musiałby za to zapłacić. Krewny ksiądz za trzydniowe rekolekcje wielkopostne inkasuje od pięciu tysięcy do ośmiu tysięcy złotych (takie są stawki, w Wielkim Poście głosi je kilka razy). Gdy rekolekcje głosi mąż, robi to bez wynagrodzenia. Jakie moralne prawo mają księża, żeby zabraniać katechetom strajku w imię Ewangelii? Pocieszam się tym, że nam będzie łatwiej przejść przez biblijne ucho igielne. Jednak ciśnie się na usta pytanie, dlaczego nam to robicie? Dlaczego robicie to rodzinom chrześcijańskim, takim samym członkom Kościoła jak Wy?.

https://www.tygodnikpowszechny.pl/jeste ... cji-158344

I to jest ok? 5000 za 3-4 dni rekolekcji? I za Bóg zapłać dla katechety?

Jednych grup społecznych nie można skrytykować, a krytyka innych jest w "dobrym tonie", np. księży na których wylewa się tony pomyji.
Smutne to :(

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 19:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL