Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Trzy Stopnie Nieba 
Autor Wiadomość
Post Trzy Stopnie Nieba
No właśnie czy niebo posiada trzy poziomy? Objawienia św. Franciszki Rzymianki zdają się to potwierdzać, ponadto
święty Sobór Florencki napisał(a):
15. Dusze zaś tych, którzy po przyjęciu chrztu nie splamili się w ogóle żadnym grzechem, oraz te, które splamiwszy się grzechem zostały tak oczyszczone jak powiedziano wyżej, w swych ciałach bądź wyzute z nich, zostają wkrótce przyjęte do nieba i oglądają wyraźnie Boga troistego i jednego takim, jakim On jest, jednakże w zależności od różnicy w zasługach, jedni doskonalej od drugich


Czy nagroda w niebie jest nierównomierna? Jak to wynika z powyższych słów?


Pn kwi 15, 2019 8:38
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
viewtopic.php?f=50&t=34166&start=75&hilit=poziomy+nieba


Pn kwi 15, 2019 9:01
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Bardzo fajny temat. A co w nim
Kael napisał(a):
Czyli w niebie katolicy beda podzieleni, Matka Boska bedzie ubrana tylko na niebiesko, a zydzi i muzulnmanie beda siedziec osobno?


Od kiedy to żydzi i muzułumanie idą do nieba? Albo poganie i heretycy?


Pn kwi 15, 2019 9:05
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Co do zbawienia żydów polecam List do Rzymian.


Pn kwi 15, 2019 9:08
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Zacytuj


Pn kwi 15, 2019 9:10
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Nie potrafisz sam czytać? Bardzo ważny dla chrześcijan bez pochodzenia żydowskiego
Rz 11


Pn kwi 15, 2019 9:13
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Nie. To Ty wyskoczyłaś mi z listem do Rzymian. Więc go zacytuj. Tak jak ja to zrobiłem z nauczaniem Kościoła na temat nagrody w niebie


Pn kwi 15, 2019 9:21
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
On. Biblia widać parzy ci ręce

Cytuj:
1 Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił lud swój? Żadną miarą! I ja przecież jestem Izraelitą1, potomkiem Abrahama, z pokolenia Beniamina. 2 Nie odrzucił Bóg swego ludu, który wybrał przed wiekami. Czyż nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak uskarża się on przed Bogiem na Izraela?
3 Panie, proroków Twoich pozabijali, ołtarze Twoje powywracali.
Ja sam tylko pozostałem, a oni na życie moje czyhają2.
4 Lecz co mu głosi odpowiedź Boża?
Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem3.
5 Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę. 6 Jeżeli zaś dzięki łasce, to już nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
7 Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał; osiągnęli jednak wybrani. Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości, 8 jak jest napisane:
Dał im Bóg ducha odurzenia;
takie oczy, by nie mogli widzieć,
i takie uszy, by nie mogli słyszeć,
aż po dzień dzisiejszy4.
9 A Dawid powiada:
Niech stół ich stanie się sidłem, pułapką, kamieniem potknięcia i odpłatą!
10 Niech oczy ich się zaćmią, by nie mogli widzieć,
a grzbiet ich trzymaj zawsze pochylony!5

Przyczyny czasowego odrzucenia

11 Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? Żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa. 12 Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości!
13 Do was zaś, pogan, mówię: będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim 14 w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. 15 Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? 16 Jeżeli bowiem zaczyn* jest święty, to i ciasto; jeżeli korzeń jest święty, to i gałęzie.
17 6 Jeżeli zaś niektóre gałęzie zostały odcięte, a na ich miejsce zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne, 18 to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie.
19 Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony 20 Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni! 21 Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie. 22 Przyjrzyj się więc dobroci i surowości Bożej. Surowość [okazuje się] wobec tych, co upadli, a dobroć Boża wobec ciebie, jeśli tylko wytrwasz w [kręgu] tej dobroci; w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty. 23 A i oni, jeżeli nie będą trwać w niewierze, zostaną wszczepieni. Bo Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. 24 Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury.

Całkowite nawrócenie Izraela

25 Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. 26 I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba. 27 I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy7.
28 Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na przodków - przedmiotem miłości. 29 Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. 30 Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, 31 tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami 8 mogli dostąpić miłosierdzia. 32 Albowiem Bóg poddał9 wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

33 10 O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!
34 Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą?
35 Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę?11
36 Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen.
Rz 11


Pn kwi 15, 2019 9:34
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
He he, "całkowite nawrócenie Izraela". Ciekawe na cóż to ten Izrael miałby się nawracać. Pewnie na tę osobę przez którą się przychodzi do Ojca. No ale co tam Jezus powiedział to ważne nie jest

A teraz, może wrócimy do temat


Pn kwi 15, 2019 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
jumik TUTAJ podał chyba najlepsze uzasadnienie pozycji "pro". A najważniejszym argumentem "contra" jest dla mnie to, czy takie rozważania dla danej osoby są pożyteczne dla wiary czy nie. Chyba trzeba pewnego stopnia dojrzałości, osobistej i teologicznej, żeby wchodzić w takie rozważania bez przemieniania Nieba w jakiś "konkurs piękności", w którym będą lepsi i gorsi.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn kwi 15, 2019 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
6 Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, 7 i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo2, 8 to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo3. 9 Albowiem to jest słowo obietnicy: Przyjdę o tym samym czasie, a Sara będzie miała syna4. 10 Ale nie tylko ona - bo także i Rebeka, która poczęła [bliźnięta] z jednego [zbliżenia] z ojcem naszym Izaakiem. 11 Bo gdy one jeszcze się nie urodziły ani nic dobrego czy złego nie uczyniły - aby niewzruszone pozostało postanowienie Boże, powzięte na zasadzie wolnego wyboru, 12 zależne nie od uczynków, ale od woli powołującego - powiedziano jej: starszy będzie służyć młodszemu5, 13 jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści6.
14 Cóż na to powiemy? Czyżby Bóg był niesprawiedliwy? Żadną miarą! 15 Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję7. 16 [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie. 17 Albowiem mówi Pismo do faraona: Po to właśnie cię wzbudziłem, aby okazać na tobie moją potęgę i żeby rozsławiło się moje imię po całej ziemi8. 18 A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, a kogo chce, czyni zatwardziałym9.
19 Powiesz mi na to: Dlaczego więc Bóg czyni jeszcze wyrzuty? Któż bowiem woli Jego może się sprzeciwić? 20 Człowiecze! Kimże ty jesteś, byś mógł się spierać z Bogiem? Czyż może naczynie gliniane zapytać tego, kto je ulepił: «Dlaczego mnie takim uczyniłeś?»10 21 Czyż garncarz nie ma mocy nad gliną i nie może z tej samej zaprawy zrobić jednego naczynia ozdobnego, drugiego zaś na użytek niezaszczytny? 22 Jeżeli więc Bóg, chcąc okazać swój gniew i dać poznać swoją potęgę, znosił z wielką cierpliwością naczynia [zasługujące] na gniew, gotowe na zagładę, 23 i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale, 24 względem nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan...?11
25 Mówi o tym u Ozeasza12:
Nazwę "lud nie mój" - ludem moim,
i "nie umiłowaną" - umiłowaną.
26 I stanie się: w miejscu, gdzie im powiedziano:
«Wy nie jesteście ludem moim»,
tam nazywać ich będą synami Boga żywego.
27 O Izraelu zaś głosi Izajasz13:
Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski,
tylko Reszta będzie zbawiona.
28 Bo Pan wypełni na ziemi swoje słowo skutecznie i bez zwłoki.
29 Jak to też Izajasz przepowiedział:
Gdyby Pan Zastępów nie zostawił nam potomstwa,
stalibyśmy się jak Sodoma
i bylibyśmy podobni do Gomory14.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 15, 2019 10:55
Zobacz profil
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Quinque napisał(a):
Bardzo fajny temat. A co w nim
Kael napisał(a):
Czyli w niebie katolicy beda podzieleni, Matka Boska bedzie ubrana tylko na niebiesko, a zydzi i muzulnmanie beda siedziec osobno?


Od kiedy to żydzi i muzułumanie idą do nieba? Albo poganie i heretycy?

Od zawsze - Jezus przedstawiając sąd na duszami, nie pyta o wyznanie, narodowość - jedyne kryterium to:cokolwiek uczyniłeś jednemu z tych Moich bracie najmniejszych, Mnie uczyniłeś.
Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty włócznią na oścież na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem, Dzienniczek 50.
Ale gdy koś zbawienie postrzega przez pryzmat ST, pomijając Jezusa to pisze podobne kwiatki.


Pn kwi 15, 2019 11:41

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Alus, czyli według Ciebie wystarczy zwykła świecka etyka oparta na empatii i szacunku do innych istot, zwykła troska o dobro innych? Jak tak to po co religia? Sakramenty? Rytuały? Wiara?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 15, 2019 11:49
Zobacz profil
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Odpowiem pytaniem: czy ci, którzy nigdy nie poznali Jezusa są a priori skazani na potępienie?


Pn kwi 15, 2019 12:04
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
IrciaLilith napisał(a):
Alus, czyli według Ciebie wystarczy zwykła świecka etyka oparta na empatii i szacunku do innych istot, zwykła troska o dobro innych? Jak tak to po co religia? Sakramenty? Rytuały? Wiara?

A gdzie tak napisałam????....wiara w Boga, Którego wierni wielbią imieniem Jahwe, Allah - już nie jest wiarą? A nawet wyznawcy innych religii, czy ateiści, prawi i szlachetni, gdy na progu życia doczesnego doznają kontaktu z Bogiem i zapragną z Nim przebywać, sądzisz, że zostaną odrzuceni.
Nie łap mnie za słówka, bo jak pisałam, choć nie znam teologii, to mam Ewangelię, swój rozum i sumienie.


Pn kwi 15, 2019 12:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL