Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 20:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 617, 618, 619, 620, 621, 622, 623 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Człowiek, który żyje w biedzie i patrzy na biedę swojej rodziny wolny nie jest - powiada ten co to szkodzi Polsce, czy ten, który dba o dobro Polski?

Klasyka populizmu, sprawdziłem i wiem, że to akurat JK. Ale gdybym nie sprawdził, to miałbym problem, bo pasuje mi to do Lenina, JPII czy nawet Korwina :?


Pt kwi 19, 2019 7:03
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Człowiek, który żyje w biedzie i patrzy na biedę swojej rodziny wolny nie jest - powiada ten co to szkodzi Polsce, czy ten, który dba o dobro Polski?

Klasyka populizmu, sprawdziłem i wiem, że to akurat JK. Ale gdybym nie sprawdził, to miałbym problem, bo pasuje mi to do Lenina, JPII czy nawet Korwina :?

JK lubił sie posługiwać cytatami z Lenina, praca doktorska naszpikowana jest odwołaniami do myśli Lenina :lol:


Pt kwi 19, 2019 7:12

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
JK lubił sie posługiwać cytatami z Lenina, praca doktorska naszpikowana jest odwołaniami do myśli Lenina :lol:

Gorzej, że nie poprzestaje na teorii :(


Pt kwi 19, 2019 7:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niedawno Maciej Stuhr czepiał się Domagały za tekst "nie chcę żyć polityką".
Naprawdę było by lepiej gdyby więcej osób wolało nie żyć polityką zamiast "nie jest nam wszystko jedno".
https://nczas.com/2018/12/30/domagala-m ... ywistosci/

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 23:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Niedawno Maciej Stuhr czepiał się Domagały za tekst "nie chcę żyć polityką".
Naprawdę było by lepiej gdyby więcej osób wolało nie żyć polityką zamiast "nie jest nam wszystko jedno".
https://nczas.com/2018/12/30/domagala-m ... ywistosci/

A wiesz, że naprawianie świata musisz zacząć od siebie.


N kwi 21, 2019 7:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dramat Niemców.
https://wpolityce.pl/swiat/445677-drama ... w-z-polski


Śr maja 08, 2019 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jeszcze chwila, a zaczną się zbiory truskawek i będziemy mieli dramat Polaków.


Śr maja 08, 2019 10:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z innej beczki - reklama dźwignią handlu :D
https://koduj24.pl/3-mld-zl-wydaly-spol ... kie-media/


Śr maja 08, 2019 16:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
[ciach... reg. § III/9 Moderator ma prawo wykasować post lub jego fragment w następujących przypadkach:- jednozdaniowych lub jednosłownych wypowiedzi, które nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji. M.]


N maja 12, 2019 13:09
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
https://www.m.pch24.pl/strajk-kobiet-w- ... Thsd2NDD2U

A w Niemczech postępowcy propagują nadal herezję, kapłaństwa Kobiet. Oby jak najszybciej zostali wyklęci co by nie gorszyli reszty braci i sióstr


Pt maja 17, 2019 18:17
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
https://www.m.pch24.pl/strajk-kobiet-w-kosciele-w-niemczech--domagaja-sie-kaplanstwa-dla-plci-pieknej,68271,i.html?fbclid=IwAR0mwu-uapA_0MoOgydaqrhlILXJ7aISQF5eXZxK91SKwmDM8Thsd2NDD2U

A w Niemczech postępowcy propagują nadal herezję, kapłaństwa Kobiet. Oby jak najszybciej zostali wyklęci co by nie gorszyli reszty braci i sióstr

Swojej matki też tak nie lubisz?


Pt maja 17, 2019 20:00
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque powinien z niektorymi polskimi biskupami zalozyc "Kosciol katolicki w Polsce", gdzie wszelkie bezecenstwa beda dozwolone, tolerowane i chronione, byle nie wyszly na jaw. Ale na pewno kobiety nie beda tam mialy nic do powiedzenia. Jeszcze by dobre samopoczucie popsuly.

A w tej akcje nie chodzi (li i jedynie) o kaplanstwo kobiet, ale o zmiane struktur i rownouprawnienie w odpowiedzialnosci za Kosciol. Na razie jest tak, ze wiekszosc czynnych katolikow to kobiety, podstawowe prace od sprzatania, zakrystii przez katechizacje dzieci do animacji zycia w parafiach robia kobiety, ale wszystkie decyzje podejmuja mezczyzni.
Moze Quinque to akurat pasuje, ale kiedy kobiety strajkuja, to nie ma komu nawet wody swieconej dolac czy kwiatow zmienic.


Pt maja 17, 2019 20:11

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czy System szykuje prowokacje? Możliwa gruba prowokacja! Grzegorz Braun https://www.youtube.com/watch?v=k3duZ5T-z1Q

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 17, 2019 20:25
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja tylko przypomnę szanownemu państwu, że kapłaństwo Kobiet zostało uznane za herezję i zostało arbitralnie potępione. I to mnie się nazywa "antykatolickim trollem"


Pt maja 17, 2019 23:21
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Za herezję? Dokument poproszę!
I ja nigdzie kapłaństwa kobiet nie bronię ani nawet nie chcę. Widać, jak Quinque rozumie tekst pisany.

Gdyby kobiety i to świeckie, jak i świeccy mężczyźni byli w zarządach parafii i diecezji i naprawdę współodpowiedzialni a nie tylko jako kwiatek do kożucha biskupa, to może i w Polsce nie byłoby tylu ukrytych brudów kapłanów. Ale lepiej, że nie mogą zrzucić odpowiedzialności na świeckich.
Jeżeli jednak nie będzie rzeczywistej współpracy i podziału odpowiedzialności (czytaj:władzy) między klerem a świeckimi (niezależnie od płci), to ja to czarno widzę.
Pokolenie młodzieży Kościół właśnie stracił, pokolenie rencistów, co to ostatnią złotówkę do Torunia wyśle, wymiera, a z czegoś żyć trzeba.
Parafia nie jest własnością proboszcza ani biskupa. To wspólnota wiernych, która powinna nią być nawet jeśli proboszcz nie jest na miejscu (a tak i w Polsce niedługo będzie, przy tych liczbach kleryków). Ale ta wspólnota musi powstać i żyć, nawet jeśli proboszcz nie zagania.
Na razie to po prostu w zdecydowanej większości ludzie, którzy przychodzą w niedzielę i święta do kościoła a resztę czasu głowy sobie Kościołem nie zawracają. Owszem, modlą się, sle indywidualnie i uważają, że to proboszcz ma zadbać o wszystko. Tyle, że to "wszystko" to też administracja i zarządzanie majątkiem parafii, no i pewna kontrola decyzji proboszcza. Nie tylko, lepsze czy gorsze, duszpasterstwo.


So maja 18, 2019 3:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 617, 618, 619, 620, 621, 622, 623 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL