Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Krytyka ludzkości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Krytyka ludzkości
Jeden ksiądz pisał że najpierw jest człowiekiem a potem dopiero księdzem. Absurd!
Ja jestem najpierw Polakiem, katolikiem, potem długo, długo nic i dopiero człowiekiem.
Jestem dumny (i mam do tej dumy powody) z tego że jestem Polakiem, jestem dumny że jestem katolikiem, ale wstyd mi że jestem człowiekiem patrząc na ludzkość. (choć jakiś naiwniak pisał „człowiek do brzmi dumnie”)

Zamachy w Sri Lance:
https://www.o2.pl/artykul/zamachy-na-sri-lance-ciezarna-kobieta-wysadzila-siebie-i-swoje-dzieci-6374130268596354a
Co trzeba mieć zamiast mózgu? Dlatego, że człowiek, czyli „gatunek wybrany” to inaczej Homo ideologicus – bardziej sterowany memami niż genami. Samolubnymi memami.
W nowej , świeckiej religii „Człowiek jest miarą wszechrzeczy” Człowiek jest w centrum zamiast Boga. To nowa satanistyczna religia mająca zastąpić chrześcijaństwo: ludzkość jako bożek.
Najwięcej zbrodni (komuniści) popełniano w imię ludzkości.
Ten atropocentryzm Protagorasa stoi w sprzeczności z Pierwszym Przykazaniem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 6:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Jeden ksiądz pisał że najpierw jest człowiekiem a potem dopiero księdzem. Absurd!
Ja jestem najpierw Polakiem, katolikiem, potem długo, długo nic i dopiero człowiekiem.
Jestem dumny (i mam do tej dumy powody) z tego że jestem Polakiem, jestem dumny że jestem katolikiem, ale wstyd mi że jestem człowiekiem patrząc na ludzkość. (choć jakiś naiwniak pisał „człowiek do brzmi dumnie”)


Osobiście nie jestem z nikogo i niczego dumny.

Andy72 napisał(a):
Zamachy w Sri Lance:
https://www.o2.pl/artykul/zamachy-na-sri-lance-ciezarna-kobieta-wysadzila-siebie-i-swoje-dzieci-6374130268596354a
Co trzeba mieć zamiast mózgu? Dlatego, że człowiek, czyli „gatunek wybrany” to inaczej Homo ideologicus – bardziej sterowany memami niż genami. Samolubnymi memami.
W nowej , świeckiej religii „Człowiek jest miarą wszechrzeczy” Człowiek jest w centrum zamiast Boga. To nowa satanistyczna religia mająca zastąpić chrześcijaństwo: ludzkość jako bożek.
Najwięcej zbrodni (komuniści) popełniano w imię ludzkości.
Ten atropocentryzm Protagorasa stoi w sprzeczności z Pierwszym Przykazaniem.


Męczeńska smierć występuje również w chrześcijanstwie, więc nie wiem z jakiej przyczyny, cie to tak szokuje? ktoś postanowił umrzeć za religie, i tyle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 26, 2019 7:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Ale Robkowe farmazony. Męczennicy byli sami mordowani a nie mordowali innych. Męczennikami można raczej nazwać tych poległych policjantów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 7:17
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72, najpierw jesteś zawsze człowiekiem. Umiłowanym, Bożym stworzeniem. Polakiem i katolikiem jesteś dopiero potem. Mogłeś orzecież urodzić się w chrześcijańskiej rodzinie w Australii albo muzułmańskiej na Sri Lance.
Kiedy odwrócisz swoją drabinę tożsamości, zaczniesz rozumieć, że przed Bogiem nie ma Greczyna ani Żyda.


Pt kwi 26, 2019 7:18
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Ja jestem najpierw Polakiem, katolikiem, potem długo, długo nic i dopiero człowiekiem.

To powiadasz, że jakby przyszedł do ciebie Bury i oznajmił, że masz mu pomóc jak Rachab wymordować komunistów z twojej wsi, albo nie jesteś Polakiem, to przekonywałbyś go jak?


Pt kwi 26, 2019 7:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Nie wiem, jak bym się zachował, na szczęście nie żyję w tamtych potwornych czasach.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 7:22
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Ja się nie pytam, jak byś się zachował, tylko jak byś go przekonywał, bo moim zdaniem pozbyłeś się wszystkich argumentów i mógłbyś tylko pójść mordować razem z nim.


Pt kwi 26, 2019 7:24

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Kael napisał(a):
Andy72, najpierw jesteś zawsze człowiekiem. Umiłowanym, Bożym stworzeniem. Polakiem i katolikiem jesteś dopiero potem. Mogłeś orzecież urodzić się w chrześcijańskiej rodzinie w Australii albo muzułmańskiej na Sri Lance.
Kiedy odwrócisz swoją drabinę tożsamości, zaczniesz rozumieć, że przed Bogiem nie ma Greczyna ani Żyda.

Chodzi mi że z tzw. Ludzkości robi się bożka.
Na jednym mocnym video księdza Pawlukiewicza było o tym, że myślimy o sobie ludziach jacy to ważni jesteśmy. Na przykład że to z powodu nas Jezus dał się zabić, tymczasem według Biblii Jezus umarł po to by oddać chwałę Ojcu, a to że przy okazji umożliwił nam Zbawienie to tylko dlatego że mamy niesamowite szczęście.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 7:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
ErgoProxy napisał(a):
Ja się nie pytam, jak byś się zachował, tylko jak byś go przekonywał, bo moim zdaniem pozbyłeś się wszystkich argumentów i mógłbyś tylko pójść mordować razem z nim.

Nie znam się dobrze na historii , ale wielu Żołnierzy Wyklętych zapisało chwalebną kartę, Natomiast najwięcej mordowali komuniści w imię ludzkości.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 7:32
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72, Pan Bóg stworzył ludzi z miłości i dla miłości. To tchnienie Boga, to miłość.
Ludzkość nie jest bożkiem dla kogoś, kto rozumie, że jest stworzeniem Bożym. Ale każdy człowiek jest bezcenny właśnie ze względu na Boga, który go powołał do życia.
Zbawienie nie jest "przy okazji", bo oddać chwałę Ojcu Pan Jezus mógł inaczej. I wcale nie musiało to być połączone ze zbawieniem.


Pt kwi 26, 2019 7:37
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy napisał(a):
Natomiast najwięcej mordowali komuniści w imię ludzkości.

No właśnie. I przychodzi od ciebie Bury i nawija, żebyś ratował Polaków przed komunistami, likwidując ich; wtedy te bestie na pewno żadnego Polaka ani katolika nie zabiją. Replika?

Bo nie ogarniasz jednego: że polskość, jak i wszystkie tożsamości narodowe po Rewolucji Francuskiej, wymyślono jako ideologiczny narkotyk dla rekrutów, żeby ci rekruci zabijali w imię swojej Ojczyzny innych rekrutów. (Komuniści zresztą jechali na tym samym koniku, tylko trochę podhodowanym.) Nie zabijasz Niemca na wojnie, to nie jesteś Polakiem. I kropka.

A w imię katolicyzmu też da się mordować. Np. w Irlandii lekarze zamordowali jedną ciężarną Lankijkę, bo mieli prawo antyaborcyjne i nie usunęli jej płodu gnijącego żywcem. Ten płód ją zakaził i zabił. W imię Kościoła, więc pewno i Chrystusa.


Pt kwi 26, 2019 7:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Jestem dumny (i mam do tej dumy powody) z tego że jestem Polakiem,


Jakie powody?

Co to dla Andy72 oznacza "być Polakiem"?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt kwi 26, 2019 7:54
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Jeden ksiądz pisał że najpierw jest człowiekiem a potem dopiero księdzem. Absurd!
Ja jestem najpierw Polakiem, katolikiem, potem długo, długo nic i dopiero człowiekiem.
Jestem dumny (i mam do tej dumy powody) z tego że jestem Polakiem, jestem dumny że jestem katolikiem, ale wstyd mi że jestem człowiekiem patrząc na ludzkość. (choć jakiś naiwniak pisał „człowiek do brzmi dumnie”)

Dumny jesteś , że jesteś Polakiem bowiem samo osobiście zdecydowałeś kiedy przyjdziesz na świat i w jakim kraju :D
Ten "jeden ksiądz", którego z racji dumy z polskości i swojego katolicyzmu, nie potrafisz wymienić nazwiska, do własnie chluba i duma Polski i Kościoła, do śmierci przyjaciel św Jana Pawła II - ks Tischner

Cytuj:
Zamachy w Sri Lance:
https://www.o2.pl/artykul/zamachy-na-sri-lance-ciezarna-kobieta-wysadzila-siebie-i-swoje-dzieci-6374130268596354a
Co trzeba mieć zamiast mózgu? Dlatego, że człowiek, czyli „gatunek wybrany” to inaczej Homo ideologicus – bardziej sterowany memami niż genami. Samolubnymi memami.
W nowej , świeckiej religii „Człowiek jest miarą wszechrzeczy” Człowiek jest w centrum zamiast Boga. To nowa satanistyczna religia mająca zastąpić chrześcijaństwo: ludzkość jako bożek.
Najwięcej zbrodni (komuniści) popełniano w imię ludzkości.
Ten atropocentryzm Protagorasa stoi w sprzeczności z Pierwszym Przykazaniem.

Zamachów w Sri Lance dokonali "dumni ze swej przynależności religijnej" fanatycy religijni, równie nienawidzący chrześcijan jak i wszystkich przynależnych do świeckiej religii.


Pt kwi 26, 2019 8:01

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Nie chodzi mi to tylko że lepiej być patriotą niż kosmopolitą, ale obiektywnie o konkretny naród. Na przykład Niemcy czy Japończycy nie mają z powodu historii takich powodów do dumy. Kiedyś uważałem za najlepszy naród Anglików (oparli się Napoleonowi itd) a Polaków za zbyt romantycznych. Teraz jednak uważam że polska historia jest jak najbardziej chwalebna. Słowiańskość, epoka Jagiellońska, zachowanie katolicyzmu i nie palenie na stosach innowierców, zdrady przez innych, cierpienie, tak jak Mickiewicz pisał "Polska Chrystusem narodów". Obiektywnie rzecz biorąc Polacy to najświetniejszy naród, a chyba najświetniejsi są Podhalanie, podobne do nich były niektóre plemiona Indian Ameryki Północnej wymordowane przez purytan.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 8:06
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72, może postudiuj staranniej historię i uwierz Ergo, że narodowości to wynalazek baaardzo późny. Ludzie długo byli "plemienni" i "tutejsi".
Anglicy wspaniali? Kolonizacje, mordowanie niepokornych Szkotów w XVIII wieku, walczących o niepodległość, niewolnictwo?


Pt kwi 26, 2019 8:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL