Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 15:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Krytyka ludzkości 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Którzy to Polacy tropili Mengelego?


So kwi 27, 2019 10:25
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Służby PRLu go tropiły.


So kwi 27, 2019 10:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Aha, jednak nie nazwałbym ani Stalina ani Chruszczowa Polakami... :)


So kwi 27, 2019 10:39
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
ErgoProxy napisał(a):
Służby PRLu go tropiły.

Służby tropiły, istotniejsze kto chronił, otóż katolicki biskup nacjonalista Alois Hudal, który kilku zbrodniarzom zorganizował dokumenty i drogę ucieczki do Ameryki Płd. :(

Palmer napisał(a):
Aha, jednak nie nazwałbym ani Stalina ani Chruszczowa Polakami... :)

Służb PRL nie nazwałbyś Polakami, a tacy którzy służąc komunistycznym władzom PRL w 3 lata na zasadzie nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie inżyniera, jak nazwiesz?


So kwi 27, 2019 10:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Kto dowodził UB, kto LWP i KBW?

No przecież nawet nie "Polacy" z ekip Bieruta i Gomułki. Centrala była jedna: w Moskwie, więc nawet jeśli by 99,9% stanu osobowego wymienionych organizacji przestępczych stanowili Polacy, to same "służby" nie były polskie w żadnym kawałku. Pod dyktando Moskwy służyły moskiewskim interesom.


So kwi 27, 2019 10:47
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Palmer napisał(a):
Kto dowodził UB, kto LWP i KBW?

No przecież nawet nie "Polacy" z ekip Bieruta i Gomułki. Centrala była jedna: w Moskwie, więc nawet jeśli by 99,9% stanu osobowego wymienionych organizacji przestępczych stanowili Polacy, to same "służby" nie były polskie w żadnym kawałku. Pod dyktando Moskwy służyły moskiewskim interesom.

Ja nie pytałam o UB, LWP i KBW, ale o konkretna pojedynczą osobę.
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem - zatem w niewygodnej sytuacji lepiej zamilknąć....o ile ktoś potrafi.


So kwi 27, 2019 10:57
Post Re: Krytyka ludzkości
Kto i kiedy uznał pomienione organizacje za przestępcze, i kto na jakiej podstawie obecnie to respektuje?

W ogóle, jak to leciało - a: władze PRLu wykazywały się większą asertywnością wobec "towarzyszy" moskiewskich, niż obecna władza wobec Waszyngtonu. Jakoś bardziej ufam tej dykteryjce Millera, niż produktom palmerowej "orientacji potylicznej".

Takoż dorozumiewam, że Palmer jest za oddaniem Ziem Odzyskanych Bundesrepublice, bo ich przyłączenie zawdzięczamy Stalinowi, traktaty graniczne władzom PRLu, a to wszystko jest fe i be.


So kwi 27, 2019 11:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Stalinowi "zawdzięczamy" najkrwawszą w dziejach okupację: między X 1939 a VI 1941 sowiecko-niemiecką, później wyłącznie niemiecką, następnie wyłącznie sowiecką (pochłonęły kilka milionów Polaków i kilka milionów Żydów polskich).

"Zawdzięczamy" mu też zagładę elit i bezpowrotną utratę Wilna, Lwowa i Grodna. Zagładę Warszawy...


So kwi 27, 2019 11:10
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Palmer, ale jak się już bawisz w politykę, to niech to nie będzie polityka porąbanego dziecka z podstawówki, które się zachłystuje, że może sobie w klawiaturę naplumkać, tylko polityka człowieka dorosłego, który waży konsekwencje tego, co mówi.

Zadałem ci dwa konkretne pytania. Potrafisz na nie odpowiedzieć?


So kwi 27, 2019 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Zadałeś niemądre pytania, więc nie odpowiedziałem.
Ale OK. :)

Cytuj:
Kto i kiedy uznał pomienione organizacje za przestępcze, i kto na jakiej podstawie obecnie to respektuje?


Guzik mnie to obchodzi! Nie jesteśmy w sądzie, coś Ci się pomyliło.
No i to nie moja wina, że komunizm nie miał swojej Norymbergi!

A skoro to nie sąd tylko forum internetowe, to wystarczy, że ja uznaję te organizacje za przestępcze!

Bolszewików i NKWD za zamordowanie w zbrodni katyńskiej komisarza Przygody, który był bratem mojego pradziadka (od strony matki).

PZPR i "bezpiekę" za zmarnowanie życia mojej matce (babce też), zastraszanie jej (ich) i trzymanie w nędzy.

edit
Gdyby ktoś chodził do takiej szkoły, że nie wie co to znaczy "Norymberga" - wrzucam link informujący: https://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_norymberskie :)


So kwi 27, 2019 11:22
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
No właśnie, realia cywilizowanego świata guzik cię obchodzą. Taki z ciebie """polityk""".

Czyli dorozumiewając dalej, Palmer, co nam PiSu tutaj broni, jest za tym, żeby najechać Litwę, Białoruś i Ukrainę zusammen, celem odebrania trzech miast, w których Polaków jest już jak na lekarstwo, a kulturowo zostały dalece bardziej przeorane przez Sowietów, niż jakiekolwiek miasto polskie. Palmer nie chce się przy tym oglądać na reakcje cywilizowanego świata; on chce, wzorem Putina, co sercem tęskni za Sojuzem, urządzić sobie krwawą burdę i pogonić w nią tylu z nas, ilu mu kaprys podpowie, bo on mocno wierzy w to, że słuszność moralna jest po jego stronie.

To, że po tej burdzie, przegranej oczywiście, Polsce urządzi się jej własną Norymbergę, a Sowietom dalej nie, Palmera obchodzi tyle, co zeszłoroczny snieg.


So kwi 27, 2019 11:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Przecież napisałem, że Kresy bezpowrotnie utraciliśmy, więc czemuż mi wciskasz, że chciałbym je odzyskać? :shock:
Wręcz przeciwnie, pod żadnym pozorem!

Polsce potrzeba jeszcze, co najmniej, kolejnej "trzydziestolatki" pokoju i rozwoju. My jeszcze obszarów dzisiejszej Polski nie zagospodarowaliśmy dostatecznie, więc po kiego czorta myśleć o tym co za naszymi granicami?

edit historyczny
Jeszcze głębsze Kresy, te za linią Pokoju Ryskiego, utraciliśmy w epoce carskich prześladowań, bezwzględnej rusyfikacji, wywłaszczeń, wypędzeń, "Wieszatiela" i jego następców, czyli w latach 1864-1904.
Pisze o tym Dmowski w książce "Niemcy, Rosja i kwestia polska" (która moim skromnym zdaniem jest jedyną jego publikacją, którą dziś jest sens czytać).


So kwi 27, 2019 11:49
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
O. I z tym jestem w stanie się zgodzić.

Natomiast wątpię, czy akurat PiS zagwarantuje nam pokój i rozwój. Nie dlatego, że jest PiSem, tylko dlatego, że jest partią, co usiłuje skonsolidować całość władzy w jednym ośrodku. Taki pojedynczy ośrodek z natury rzeczy ma ograniczone moce przerobowe. A procesy społeczno-gospodarcze we współczesnym świecie skomplikowały się, i to bardzo, wskutek rozwoju technologicznego. O ile więc caryca Jekaterina mogła sobie dekretować to i owo w swojej rolniczej epoce, dwieście lat temu, o tyle dzisiaj np. powoływanie Doliny Krzemowej dekretem waadzy, choćby nie wiedzieć jak potężnej, po prostu nie wypali. A dekretowanie wszystkiego to jest najwyraźniej jedyny pomysł, jaki PiS na Polskę ma; kto PiSowi w dekretowaniu bruździ, ten Broniarz. Nie?

Co do pokoju, do tego potrzeba zwyczajnie talent mieć, dyplomatyczny. PiS takich talentów w swoich szeregach nie ma; pod względem polityki międzynarodowej są to frajerzy i amatorzy, i to zdążyli już udowodnić. To oczywiście można skorygować, ale trzeba umieć przyciągać do siebie ludzi, którzy znają swoją wartość i umieją się cenić. Tylko takim ludziom wyznacza się zakres odpowiedzialności i się potem ich słucha, co mają mądrego do powiedzenia; ich się nie da przesuwać dekretami, jak bezwolne pionki na planszy. I dlatego nie wierzę w PiS, że zdoła Polsce zapewnić pokój i rozwój.


So kwi 27, 2019 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Krytyka ludzkości
Nie PiS nam gwarantuje pokój i rozwój, jeno demokracja.
PiS jest jedną z demokratycznych partii politycznych. W zasadzie, wszystkie partie, na których rejestrację zgodził się odpowiedni organ sądowniczy RP są trybami i trybikami w machinie demokratycznej (a lepszego ustroju nie wynaleziono).


So kwi 27, 2019 13:25
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
A znany przyklad z historii, ze demokratycznie wybrano dyktatora, Palmerowi nie daje do zastanowienia?


So kwi 27, 2019 13:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL