Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna strona
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Cytuj:
Gwiazdowski był po konwencji pytany przez dziennikarzy o kwestie światopoglądowe, m.in. dotyczące aborcji. Powiedział, że "jako polityk nie będzie narzucał swojego stylu życia i swoich poglądów innym ludziom".

Cytuj:
I prawidłowo, bo każdy człowiek ma swój rozum, swoje sumienie, a Jezus wskazał jeżeli chcesz Mnie naśladować, to weź swój krzyż- swój - a nie zmuszaj wszystkich innych do jednakowego myślenia i postępowania.

Cytuj:
No cóż, to nie jest stanowisko katolickie. Gdybyś mówiła - ja wiem - o masturbacji czy homoseksualiźmie - to od biedy. Ale tu idzie o zabijanie ludzi. Innych ludzi.
Czy zaakceptowałabyś (i proszę mi nie wyjeżdżać z rzekomym prawem Godwina) gdyby ktoś podobnie napisał w kwestii mordowania Żydów i Słowian?

Napisałam i napiszę - każdy posiadając swój rozum, swoje sumienie, odpowie za swe grzechy przed Bogiem.
A jaka jest skuteczność prawnego zakazu, gdy ludzie poglądy mają zupełnie odmienne od ustawodawcy, to dowodzą kliniki aborcyjne w Czechach i Niemczech, gdzie kadra nauczyła sie języka polskiego od tysiąca pacjentek z Polski.
Zatem rolą Kościoła i poniekąd państwa jest wychowanie do dobra i szacunku życia każdego człowieka - tego poczętego i tego w stanie terminalnym.
Politycy aborcją to jedynie rozgrywają kampanie wyborcze.


Wt kwi 30, 2019 11:54

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Bzdura - zakaz aborcji nie tylko zmniejszył (choć oczywiście nie zlikwidował) mordowanie dzieci, ale także znacznie wpływa na świadomość, ze jest to zbrodnia.
Niewiarygodne, że podobne słowa - prosto z propagandy aborcyjnej - padają z ust osoby mieniącej się katoliczką.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt kwi 30, 2019 12:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Marek_Piotrowski napisał(a):
No cóż, to nie jest stanowisko katolickie. Gdybyś mówiła - ja wiem - o masturbacji czy homoseksualiźmie - to od biedy. Ale tu idzie o zabijanie ludzi. Innych ludzi.
Czy zaakceptowałabyś (i proszę mi nie wyjeżdżać z rzekomym prawem Godwina) gdyby ktoś podobnie napisał w kwestii mordowania Żydów i Słowian?

Kwestia aborcji jest faktycznie dużo bardziej złożona niż tzw. homopropagandy. Obawiam się, że nie uda się jej szybko rozwiązać i dalsza polemika doprowadzi do potężnego offtopa, a problemowi aborcji poświęconych jest już kilka obszernych wątków na Forum.


Wt kwi 30, 2019 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Marku, społeczeństwo polskie nie jest w 100% katolickie. Chcesz wszystkim narzucać swój punkt widzenia?.
Tak Małgosiu.
W takich sprawach jak:
  • zakaz mordowania dzieci - a także dorosłych
  • zakaz kradzieży
  • zakaz palenia ludzi w krematoriach
  • zakaz gwałcenia kobiet
"chcę narzucać swój punkt widzenia".

Ciekawe - właśnie ostatnio tu się (słusznie!) oburzaliście (co niektórzy proponowali nawet sankcje karne) na spalenie czy tam pobicie kukły Judasza.
I jakoś nie było lamentów ani refleksji w stylu "no, ale nie możemy przecież narzucać naszego punktu widzenia" - a przeciez sprawa była dużo bardziej błacha niż zabijanie niewinnych dzieci.

Nie pisze tego personalnie do nikogo - ale zastanówcie się, czy to aby nie jest obłuda?

SweetChild napisał(a):
Kwestia aborcji jest faktycznie dużo bardziej złożona niż tzw. homopropagandy. Obawiam się, że nie uda się jej szybko rozwiązać i dalsza polemika doprowadzi do potężnego offtopa, a problemowi aborcji poświęconych jest już kilka obszernych wątków na Forum.
OK, zgoda. Właściwie powiedziałem, co miałem do powiedzenia.

Rozumiem, ze te meandry i wicie się w sprawie aborcji służyć ma dla uspraweidliwienia wijących się że będą głosować na partię czy koalicję, która opowiada się za aborcją. Tak to już jest, że człowiek jak chce zrobić coś, co jest niezgodne z jego wiarą i moralnością jaką (werbalnie) wyznaje, musi to sobie zracjonalizować.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt kwi 30, 2019 12:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Bzdura - zakaz aborcji nie tylko zmniejszył (choć oczywiście nie zlikwidował) mordowanie dzieci, ale także znacznie wpływa na świadomość, ze jest to zbrodnia.
Niewiarygodne, że podobne słowa - prosto z propagandy aborcyjnej - padają z ust osoby mieniącej się katoliczką.

Świadoma oceny w wyznaczonym mi czasie przez Boga, nie interesuje mnie żadna Twoja ocena.


Wt kwi 30, 2019 12:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Tak Małgosiu.
W takich sprawach jak:
zakaz mordowania dzieci - a także dorosłych
zakaz kradzieży
zakaz palenia ludzi w krematoriach
zakaz gwałcenia kobiet
"chcę narzucać swój punkt widzenia".

Tylko, Marku, jest pewna różnica w poglądach wierzących i niewierzących i nie jesteś w stanie niektórych przekonać, że aborcja to morderstwo. Dla mnie to jest jasne, że to nawet cięższe morderstwo niż dokonane na osobie dorosłej, bo nienarodzone dziecko nie ma możliwości obrony.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ciekawe - właśnie ostatnio tu się (słusznie!) oburzaliście (co niektórzy proponowali nawet sankcje karne) na spalenie czy tam pobicie kukły Judasza.
I jakoś nie było lamentów ani refleksji w stylu "no, ale nie możemy przecież narzucać naszego punktu widzenia" - a przeciez sprawa była dużo bardziej błacha niż zabijanie niewinnych dzieci.

Nie pisze tego personalnie do nikogo - ale zastanówcie się, czy to aby nie jest obłuda?

Jak już to "błaha", ale nie o tym mowa.
Niby nie piszesz personalnie, ale pisząc ogólnie w tej sprawie (spalenia kukły) bierzesz wszystkich pod wspólny mianownik.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Rozumiem, ze te meandry i wicie się w sprawie aborcji służyć ma dla uspraweidliwienia wijących się że będą głosować na partię czy koalicję, która opowiada się za aborcją. Tak to już jest, że człowiek jak chce zrobić coś, co jest niezgodne z jego wiarą i moralnością jaką (werbalnie) wyznaje, musi to sobie zracjonalizować.

Zbyt daleko posunięty wniosek. Jeśli chcesz zupełnego zakazu aborcji, zadbaj najpierw o uświadomienie każdego człowieka, że człowiek jest człowiekiem od chwili poczęcia. Nie da się? Wprowadzono kompromis w sprawie aborcji, a rozpoczęła się turystyka aborcyjna. Jeśli będzie zupełny zakaz, myślisz, że ta turystyka zniknie? To jest ku rozważeniu tego co napisałeś, że ilość aborcji spadła.
Byłam i jestem za tym, że prof. Chazan postąpił słusznie odmawiając aborcji. Nigdy w życiu nie popełniłabym takiego czynu (swego czasu namawiano mnie do tego, a jeszcze pracowałam w "cywilu") i uczę o poszanowaniu dla każdego życia. W klasie bywa 3/4 za aborcją, a po lekcji nie zostaje nikt, albo najwyżej 1 czy 2 osoby. Nie, nikt nie odpowiada na pytania, aby mnie zadowolić, a może wypowiedzieć własne zdanie. Tu jest pole do popisu, a nie w zakazach.
Znasz moje stanowisko przeciwko aborcji w każdym przypadku, ale też przeciwko prawu zakazującemu bez prawa do własnego sumienia. Chciałabym wiedzieć co masz konkretnie dla mnie do powiedzenia w tej sprawie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 30, 2019 12:42
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Biorąc pod uwagę, że żadna partia nie pali się do (piłatowego) zaostrzenia prawa o aborcji, a przypuszczam, że i żadna go w ogóle zmieniać nie będzie, to nie jest najwię*szy problem polskiej polityki.
Aborcja była i będzie, bo żeby jej uniknąć, trzeba by zapewnić indywidualną opiekę i wsparcie kobietom, które ją rozważają, a powodów jest tyle, ile kobiet. A na to nikt nie ma ochoty.
Samo prawo niczego nie rozwiąże.

W każdym razie zbieranina radykałów ani od Sasa ani od lasa, to niezbyt dobry pomysł na reprezentację Polski w UE, która miałaby współtworzyć prawa korzystne dla wszystkich, a więc i dla Polski.
Co pani Godek ma za priorytety poza zakazem aborcji? A Braun ze swoim antysemityzmem? Korwin-Mikke, który jest wyrazisty przez swoją pogardę dla struktur, w których jest dobrowolnie i z których ciągnie kasę, ale dla siebie?


Wt kwi 30, 2019 13:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Tylko, Marku, jest pewna różnica w poglądach wierzących i niewierzących i nie jesteś w stanie niektórych przekonać, że aborcja to morderstwo. Dla mnie to jest jasne, że to nawet cięższe morderstwo niż dokonane na osobie dorosłej, bo nienarodzone dziecko nie ma możliwości obrony.


Tak jest!
Warto też pamiętać o "sumie potencjałów": dziecko nienarodzone ma ją maksymalnie wysoką, zdecydowanie wyższą od ludzi dorosłych.
Banalny przykład: ja na Marsa na pewno nie polecę, a dzieciaczek, którego w tej chwili własna matka skazuje na śmierć śmiało mógłby, jak się wydaje...


Wt kwi 30, 2019 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Ach Kael, nie znasz sie zupelnie - beda chrystianizowac Europe.
Tak jak zapowiedzial premier obejmujac to stanowisko.


Wt kwi 30, 2019 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Tylko, Marku, jest pewna różnica w poglądach wierzących i niewierzących i nie jesteś w stanie niektórych przekonać, że aborcja to morderstwo.
Jakoś to że nie wszystkich można przekonać, nie przeszkadza tym (np. z PO), którzy głoszą wprost dążenie do wprowadzenia aborcji.
Cytuj:
Dla mnie to jest jasne, że to nawet cięższe morderstwo niż dokonane na osobie dorosłej, bo nienarodzone dziecko nie ma możliwości obrony.
Zatem uważasz, że morderstwo (nawet "cięższe" jak uważasz) powinno być legalne?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr maja 01, 2019 13:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
A jaki bedzie skutek pelnej delegalizacji ?
To znaczy jeden znam, cena wzrosnie.
I skad stwierdzenie ze ilosc aborcji zmniejszyla po wprowadzeniu "kompromisu" w Polsce ?
Znasz ilosc aborcji dokonywanych w podziemiu aborcyjnym w Polsce i w klinikach zagranicznych ?
I jak ten caly problem ma sie do wyborow europejskich ?
Dla mnie typowy problem zastepczy, pozwalajacy nie dyskutowac o problemach rzeczywistych.


Śr maja 01, 2019 15:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Zatem uważasz, że morderstwo (nawet "cięższe" jak uważasz) powinno być legalne?
Odwracasz kota ogonem. I jak z Tobą dyskutować? Przeczytaj raz jeszcze moją wypowiedź, jeśli możesz to bez negatywnego nastawienia do autorki i wtedy raz jeszcze odpowiedz zdaniem orzekającym, nie pytającym. Odpowiedź zdaniem pytającym jest pewnego rodzaju wybiegiem lub chęcią przyłapania adwersarza na potknięciu. Wypowiedziałam się jasno. Czego nie rozumiesz?
subadam napisał(a):
A jaki bedzie skutek pelnej delegalizacji ?
To znaczy jeden znam, cena wzrosnie.

Drugi:
- śmiertelność kobiet wzrośnie, bo albo będą próbować same, albo otworzy się rynek "babka".
Trzeci:
- statystyki aborcyjne spadną i chyba o to chodzi, bo nikt korzystający z nielegalnych znachorów czy nawet podziemia lekarzy nie ujawni tego.
subadam napisał(a):
I skad stwierdzenie ze ilosc aborcji zmniejszyla po wprowadzeniu "kompromisu" w Polsce ?

Statystyki spadły. Dlaczego? Patrz wyżej.
subadam napisał(a):
Dla mnie typowy problem zastepczy, pozwalajacy nie dyskutowac o problemach rzeczywistych.

Dokładnie tak, bo zbliża się kolejny kryzys, więc trzeba czymś zastąpić temat upadającej gospodarki (póki co jeszcze nie upadła, ale rosnące ceny i inne czynniki, o których nie wspomnę, aby nie podgrzewać atmosfery, do tego doprowadzą.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 01, 2019 15:54
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jakże to szlachetne wysyłać apele, potępiać tych, którzy nie idą gęsiego za pięknymi słowami z apeli...ale jakże trudno wcielić słowa z apeli w czyn.
Zadałam konkretne pytanie o uczynki wobec kalekich - kto z obrońców życia wspomógł je swoją pomocą w placówkach opiekuńczych, kto choćby na weekend przygarnął własnego domu te istotki pragnące miłości - efekt?... tylko milczenie.
Osobiście znam czego najbardziej pragną osierocone dzieci. Przez ponad 3 lata po pracy, chodziłam do Domu Małego Dziecka, w którym pracowała moja przyjaciółka.
19 dwulatków pod opieką 3 pań, owszem nakarmione, napojone, przewinięte, wykąpane....ale głodne, głodne miłości.
Gdy wchodziłam na salę 19 maluchów pędziło na wyścigi aby je przytulić, ukołysać, wycałować.
Zupełnie nie interesowały ich ciastka, czy lizaki, które im od czasu do czasu przynosiłam.
Najważniejsze, że byłam, przytulałam, całowałam. Nie zapominałam przy tym, prośby pani psycholog, aby nie forować żadnego dziecka, by inne nie czuły się odrzucone.


Śr maja 01, 2019 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Dzisiaj miał miejsce Marsz Suwerenności 2019! Konfederacja też tam zabierala głos. Oto pogląd jednego z uczestników marszu ( zwolennik Konfederacji?) https://youtu.be/tJ7IitURODo?t=6719 Jasny przekaz: my patrioci; zwolennicy UE to ..


Śr maja 01, 2019 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Tylko, Marku, jest pewna różnica w poglądach wierzących i niewierzących i nie jesteś w stanie niektórych przekonać, że aborcja to morderstwo.
Jakoś to że nie wszystkich można przekonać, nie przeszkadza tym (np. z PO), którzy głoszą wprost dążenie do wprowadzenia aborcji.

Taka drobna, może nieświadoma manipulacja, bo przecież aborcja jest, więc jeśli już, to dążą do jej rozszerzenia a nie wprowadzenia.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Dla mnie to jest jasne, że to nawet cięższe morderstwo niż dokonane na osobie dorosłej, bo nienarodzone dziecko nie ma możliwości obrony.
Zatem uważasz, że morderstwo (nawet "cięższe" jak uważasz) powinno być legalne?

Nie do mnie pytanie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć.
W przypadku morderstwa osoby dorosłej jest szeroka zgoda społeczna na delegalizację takiego czynu. Natomiast w przypadku aborcji występuje wyraźna korelacja między zwolennikami delegalizacji a wyznawaną religią. Uważam, że uczciwość intelektualna nakazuje przyznać, iż argumentacja antyaborcyjna ma wyraźną podbudowę religijną, w przeciwieństwie do morderstwa osoby dorosłej.

Podobnie można być przekonanym, że seks pozamałżeński jest cudzołóstwem, grzechem ciężkim gorszym nawet niż np. zabicie psa. Skoro więc zabicie psa karane jest nawet więzieniem, to czy tym bardziej nie powinien być karany więzieniem seks pozamałżeński?


Cz maja 02, 2019 7:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL