Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Strajk nauczycieli
Alus napisał(a):
Czyli niezbity fakt, że wypłacanie po 500+ na 1-2 miliony dzieci urodzonych jako pierwsze w rodzinie, lub jedynaki, bardzo często z zamożnych, lub bardzo zamożnych rodzin budżet stać...


Tak, bardzo często polskie dzieci wychowują się w zamożnych rodzinach!
A nawet w bardzo zamożnych!
Aż tak bardzo, że w całej UE przodowaliśmy w dziecięcej bidzie z nędzą!
Prawda.


Wt kwi 30, 2019 14:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Ma do rzeczy, bo daje pełen ogląd. Oczywiście, że to dodatkowa praca, więc zestawienie mogłoby obejmować dwie kategorie: płacę zasadniczą i dochód roczny.

No chwila, gdyby każdy nauczyciel pracował na dwa etaty, dochód byłby taki jak podaje rząd i wtedy byłoby, że przecież dochód wysoki, to czego chco te nauczyciele. Walka idzie o płacę zasadniczą, czyli goły etat. Nie zazdroszczę kierowcom TiRów, bo wiem z czym ta praca się je, nie zazdroszczę nikomu pensji, tym bardziej jeśli pracuje w nadgodzinach i jeśli mnie interesuje czyjaś pensja, to ta podstawowa, a nie za dorobienie się garba.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 30, 2019 18:41
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Palmer napisał(a):
Alus napisał(a):
Czyli niezbity fakt, że wypłacanie po 500+ na 1-2 miliony dzieci urodzonych jako pierwsze w rodzinie, lub jedynaki, bardzo często z zamożnych, lub bardzo zamożnych rodzin budżet stać...


[quote}Tak, bardzo często polskie dzieci wychowują się w zamożnych rodzinach!
A nawet w bardzo zamożnych!
Aż tak bardzo, że w całej UE przodowaliśmy w dziecięcej bidzie z nędzą!
Prawda.

Marniutkie masz wyobrażenie o biedzie w Europie...dla Twojego własnego dobra, radzę zmienić źródło informacji


Wt kwi 30, 2019 18:48
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Believing napisał(a):
Komentarze są fajne.
Co do nowych dyrektyw prezesa ZNP - powiem tyle, może od razu zamknąć szkoły zwolnicie wtedy w 100%. A szkoły prywatne i korepetytorzy zacierają ręce.

Radzę odstawić nie tylko TVPiS, ale wszelkie inne telewizyjne programy informacyjne.

A ja radzę odstawić kota i szklaną kulę, tudzież wróżenie z fusów. Dobrze by było zmienić też ton wypowiedzi. Nie jesteś w szkole Małgoniu.


Wt kwi 30, 2019 19:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Czyli średnio ok. 2,7% rocznie. Inflacja na tym poziomie rzadko bywa określana jako szybowanie cen.

Budżetówka przez wiele lat miała zamrożone płace, trudno zatem oczekiwać, że zadowolą się pensją sprzed dekady i nie odczują podwyżek. Można tłumaczyć, że chociaż mają stabilność zatrudnienia, ale w sytuacji wzrostu płacy minimalnej i braku bądź nieproporcjonalnego wzrostu płac w tym sektorze, dochodzi do sytuacji, gdy ludzie zaczynają strajk, bo warunki w jakich pracują i wynagrodzenie, jakie otrzymują przestają być porównywalne do adekwatnego wkładu pracy i pensji otrzymywanej u pracodawcy prywatnego, dotkliwie odczuwa się również wzrost cen.

SweetChild napisał(a):
Tak, dlatego jak już pisałem, rozumiem nauczycieli. Ale poparłbym protest przeciwko rozdawaniu pieniędzy na prawo i lewo. Protestu za dalszym zwiększaniem wydatków budżetowych poprzeć nie mogę :(

Dziś w TV na pasku leciało tłumaczenie prezesa, który twierdzi, że wydatki na cele socjalne służą rozwojowi kraju. Tu pozostaje protestować przeciwko zwiększaniem deficytu budżetowego, ale problem jest taki, że brakuje społecznego poparcia dla takich działań. Taki mamy aktualny klimat i pozostaje głosować na partię, która wbrew obecnym trendom wystartuje z takim liberalnym programem.

Alus napisał(a):
przy czym rozdane w czasie strajku nauczycieli średni po 650 zł podwyżki pensji dla wszystkich pracowników KAS i zapowiedziane 300zł wprawki szkolnej dla wszystkich uczniów już pasi?

Tak jak @SCh brałam czasem Twoje odpowiedzi jako trollowanie, ale teraz nabieram podejrzeń, ze nie jest to złośliwość z Twojej strony, tylko problem z selektywnym czytaniem treści. Każdemu się zdarza od czasu do czasu odczytać co innego, niż napisano, ale u Ciebie zdarza się to częściej.

SweetChild napisał, że: [...]poparłbym protest przeciwko rozdawaniu pieniędzy na prawo i lewo.
Z tego jasno wynika, co mu nie pasi, zatem imputowanie poglądów sprzecznych z tymi, które deklaruje może zostać odebrane jako trollowowanie lub świadczy o selektywnej lekturze jego postów, by pasowało do szufladki, w której go umieściłaś.

Alus napisał(a):
Marniutkie masz wyobrażenie o biedzie w Europie...dla Twojego własnego dobra, radzę zmienić źródło informacji

To był sarkazm Palmera :roll: .
W Polsce powszechnym modelem rodziny jest 2+1, z tego powodu grozi nam katastrofa demograficzna, gdyż współczynnik dzietności wynosi 1,45. Według Ciebie, większość jedynaków pochodzi z zamożnych rodzin, a skoro w Polsce powszechnym modelem jest 2+1, to wychodzi na to, że większość rodzin jest zamożna lub bardzo zamożna. No chyba, że miałaś co innego na myśli pisząc, że jedynacy często rodzą się w zamożnych lub bardzo zamożnych rodzinach i był to tylko taki wielki skrót myślowy, ale w takiej sytuacji dobrze by było wyjaśnić swój zamysł.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt kwi 30, 2019 21:20
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Alus napisał(a):
przy czym rozdane w czasie strajku nauczycieli średni po 650 zł podwyżki pensji dla wszystkich pracowników KAS i zapowiedziane 300zł wprawki szkolnej dla wszystkich uczniów już pasi?

Cytuj:
Tak jak @SCh brałam czasem Twoje odpowiedzi jako trollowanie, ale teraz nabieram podejrzeń, ze nie jest to złośliwość z Twojej strony, tylko problem z selektywnym czytaniem treści. Każdemu się zdarza od czasu do czasu odczytać co innego, niż napisano, ale u Ciebie zdarza się to częściej.

No cóż jestem typową ofiarą złych polonistów i współczuję Ci trudu czytania moich postów, choć jako moderatorka innych działów nie musisz przydawać sobie dodatkowego cierpienia.
Podobnie jak wyjaśniać "co Palmer miała na myśli", on sam potrafi to zrobić.
Współczynnik dzietności w Polsce jedynie w 2017 wyniósł 1, 45 wyjątkowo, w poprzednich od 1999 włącznie z rokiem 2018 kształtuje się na poziomie +- 1,3.


Śr maja 01, 2019 7:47

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
No chwila, gdyby każdy nauczyciel pracował na dwa etaty, dochód byłby taki jak podaje rząd i wtedy byłoby, że przecież dochód wysoki, to czego chco te nauczyciele. Walka idzie o płacę zasadniczą, czyli goły etat.

Ale jeśli nauczyciele powszechnie pracują na dwa etaty, to coś nie gra z całym systemem. Albo 18 godzin tablicowych statystycznie wcale nie przekłada się na 40-godzinny tydzień pracy, albo nauczyciele są przepracowani, co w dłuższym horyzoncie czasowym zapewne odbija się na jakości pracy.

Małgosiaa napisał(a):
Nie zazdroszczę kierowcom TiRów, bo wiem z czym ta praca się je, nie zazdroszczę nikomu pensji, tym bardziej jeśli pracuje w nadgodzinach i jeśli mnie interesuje czyjaś pensja, to ta podstawowa, a nie za dorobienie się garba.

Ja też nie zazdroszczę, wręcz przeciwnie, ten kierowca zapłaci większe podatki i będzie na 500+ dla czyjegoś dziecka. Co więcej, bronię go, gdy socjaliści chcą mu zabrać 500+ na jego dziecko, bo ich zdaniem za dużo zarobił :evil: . Jeśli zgłaszam jakieś zastrzeżenia, to jedynie ze względu na ewentualne zagrożenie, jakie stwarza taki przepracowany kierowca na drogach.

Ale jest zasadnicza różnica między kierowcami TIRów a nauczycielami - tym pierwszym płaci "rynek" i działają w warunkach konkurencji.

Mrs_Hadley napisał(a):
Budżetówka przez wiele lat miała zamrożone płace, trudno zatem oczekiwać, że zadowolą się pensją sprzed dekady i nie odczują podwyżek.

Zgoda, dlatego jeszcze raz napiszę, że rozumiem strajkujących. Też uważam, że rząd zamiast zwiększać wydatki socjalne, powinien przynajmniej zwaloryzować pensje w budżetówce. Ale nie na zasadzie kto strajkuje ten dostaje, tylko systemowo np. o skumulowaną inflację od czasu zamrożenia płac.


Cz maja 02, 2019 7:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Ale jeśli nauczyciele powszechnie pracują na dwa etaty, to coś nie gra z całym systemem. Albo 18 godzin tablicowych statystycznie wcale nie przekłada się na 40-godzinny tydzień pracy, albo nauczyciele są przepracowani, co w dłuższym horyzoncie czasowym zapewne odbija się na jakości pracy.

Nauczyciel nie może pracować w jednej szkole więcej niż w wymiarze 1,5 etatu. Jeśli pracują na dwóch etatach, to co najmniej w dwóch szkołach. I masz rację, są przemęczeni co odbija się i na ich zdrowi i na jakości pracy. Zdarzyło mi się kilka razy mieć 8 lekcji jednego dnia, bo były zastępstwa za chorych nauczyciele. Wracałam wtedy do domu tak wypompowana, jakby tonę węgla przerzuciła. Dlaczego pracują na więcej niż etat? Jak myślisz? Dla własnego widzimisię, czy żeby móc związać koniec z końcem?
Mówisz, że 18 godzin tablicowych nie przekłada się na 40-godzinny tydzień pracy. Ok. Zatrudnij się w szkole i zobaczysz jak wygląda tam praca, bo najwyraźniej nie przekonują (nie tylko Ciebie) badania czasu pracy nauczyciela, z których wynika nie 40, a 47 godzin. Jest to wymiar przeciętny, co oznacza, że są nauczyciele pracujący mniej, ale i tacy, którzy pracują znacznie więcej.
SweetChild napisał(a):
Ale jest zasadnicza różnica między kierowcami TIRów a nauczycielami - tym pierwszym płaci "rynek" i działają w warunkach konkurencji.

Nie byłoby kierowcy TiRa, gdyby nie było nauczycieli. Są pracownicy produkcyjni i nieprodukcyjni, zatrudnieni w sferze gospodarczej i sferze budżetowej. Chcesz się licytować czyja praca jest ważniejsza? Porozmawiamy, kiedy zabraknie nauczycieli, a zabraknie całkiem niedługo.
SweetChild napisał(a):
Zgoda, dlatego jeszcze raz napiszę, że rozumiem strajkujących. Też uważam, że rząd zamiast zwiększać wydatki socjalne, powinien przynajmniej zwaloryzować pensje w budżetówce. Ale nie na zasadzie kto strajkuje ten dostaje, tylko systemowo np. o skumulowaną inflację od czasu zamrożenia płac.

Czy Ty naprawdę myślisz, że jeśli ktoś strajkuje to dla przyjemności? Najwyraźniej nie ma innej możliwości. Niedługo zastrajkują pracownicy MOPS, mimo, że rząd dał im niby podwyżkę. Dlaczego "niby"? Ano ta podwyżka, to głównie uwolnienie dodatku stażowego z najniższej krajowej. Jeśli pracownik MOPS po 40 latach pracy razem z 20% dodatkiem stażowym zarabia na rękę 2550 zł, to ile wyniesie podwyżka? Różnica 20% między najniższą krajową a pensją zasadniczą. Jeśli przyjmiemy, że płaca minimalna to 2250 zł brutto, a zasadnicza pracownika (weźmy najwyższą) wynosi 3760 zł brutto, to podwyżka ze stażowego jest 300 zł brutto. Uważasz, że to jest godna podwyżka dla kogoś, kto niejednokrotnie naraża swoje życie, a na wywiad środowiskowy musi iść z policją? Na 1 czerwca zapowiadają protest lekarze.
Widzisz, że z naszym rządem inaczej niczego się nie wywalczy. Powiem więcej: pracownicy socjalni wywalczą swoje, bo zagrożona będzie wypłata 500+, a to już zagrozi słupkami poparcia dla rządu masy ludzi. Z nauczycielami mogli sobie pogrywać, nastawiać społeczeństwo, bo nawet jeśli żaden nauczyciel nie zagłosuje na PiS, to nie zrobi to żadnej róznicy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 02, 2019 7:56
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Zgoda, dlatego jeszcze raz napiszę, że rozumiem strajkujących. Też uważam, że rząd zamiast zwiększać wydatki socjalne, powinien przynajmniej zwaloryzować pensje w budżetówce. Ale nie na zasadzie kto strajkuje ten dostaje, tylko systemowo np. o skumulowaną inflację od czasu zamrożenia płac.

Nauczyciele nie otrzymali podwyżek ani systemowo, ani pod przymusem strajku, a efekt jest taki:
https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10186 ... orzej.html
W samej Warszawie brakuje ponad 500 nauczycieli i jak tłumaczą władze oświatowe stolicy, to skutkuje tym, że licea warszawskie - zwłaszcza te najlepsze - przyjmą podwójne roczniki, ale nie mają możliwości stworzenia odpowiedniej ilości podwójnych klas, zwłaszcza dla ósmoklasistów.
Kto na tym najwięcej traci - oczywiście dzieci, które przez 2 lata przepracowywały trzyletni program nauki, uzyskały średnią ocen powyżej piątki, a teraz nie będzie im dana możliwość kontynuowania nauki w prestiżowych liceach.

PS w kolejce po pracownikach MOPS ustawiają sie pocztowcy.
Kierowcy TiR harujący po 24 godz na dobę, do elity finansowej nie należą, ale należą np pracownicy NBP, który za 2017r nie wypracował dla budżetu nawet złotówki :(


Cz maja 02, 2019 8:06

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Nauczyciel nie może pracować w jednej szkole więcej niż w wymiarze 1,5 etatu. Jeśli pracują na dwóch etatach, to co najmniej w dwóch szkołach. I masz rację, są przemęczeni co odbija się i na ich zdrowi i na jakości pracy. Zdarzyło mi się kilka razy mieć 8 lekcji jednego dnia, bo były zastępstwa za chorych nauczyciele. Wracałam wtedy do domu tak wypompowana, jakby tonę węgla przerzuciła. Dlaczego pracują na więcej niż etat? Jak myślisz? Dla własnego widzimisię, czy żeby móc związać koniec z końcem?

Dla mnie istotne jest przede wszystkim, jak powszechne jest to zjawisko i na ile podwyżki zmieniłyby jego skalę. Bo przyznaję, że patrzę z drugiej strony i jestem zainteresowany tym, aby podwyżki faktycznie poprawiły też jakość kształcenia.

Małgosiaa napisał(a):
Mówisz, że 18 godzin tablicowych nie przekłada się na 40-godzinny tydzień pracy.

Wcale tak nie mówię, napisałem, że albo się nie przekłada, albo nauczyciele są notorycznie przepracowani. I to tylko przy założeniu, że statystycznie pracują na więcej niż jednym etacie (bo nawet tego nie wiem).

Małgosiaa napisał(a):
Nie byłoby kierowcy TiRa, gdyby nie było nauczycieli. Są pracownicy produkcyjni i nieprodukcyjni, zatrudnieni w sferze gospodarczej i sferze budżetowej. Chcesz się licytować czyja praca jest ważniejsza? Porozmawiamy, kiedy zabraknie nauczycieli, a zabraknie całkiem niedługo.

Nie chcę się licytować, po prostu jeśli płaca jest rynkowa, to mam problem z głowy. Dlatego najchętniej możliwie mocno urynkowiłbym szkolnictwo.

Małgosiaa napisał(a):
Niedługo zastrajkują pracownicy MOPS,
(...)
Na 1 czerwca zapowiadają protest lekarze.
Widzisz, że z naszym rządem inaczej niczego się nie wywalczy.

I właśnie to mnie martwi, bo uważam, że finał takiego scenariusza będzie bolesny dla wszystkich. Nawet jeśli doprowadzi to do upadku rządu PiS, to problem budżetowy dla kraju pozostanie. Przecież ani rząd ani PiS za to nie zapłacą.


Cz maja 02, 2019 8:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Dla mnie istotne jest przede wszystkim, jak powszechne jest to zjawisko i na ile podwyżki zmieniłyby jego skalę. Bo przyznaję, że patrzę z drugiej strony i jestem zainteresowany tym, aby podwyżki faktycznie poprawiły też jakość kształcenia.
SweetChild napisał(a):
Wcale tak nie mówię, napisałem, że albo się nie przekłada, albo nauczyciele są notorycznie przepracowani. I to tylko przy założeniu, że statystycznie pracują na więcej niż jednym etacie (bo nawet tego nie wiem).

Jeżeli spojrzysz na stronach poszczególnych kuratoriów na oferty pracy dla nauczycieli, dojdziesz do wniosku, że pracujący są przeciążeni, bo ktoś te wakaty musi wypełnić, skoro nie ma chętnych.
Jeżeli płaca w oświacie będzie na wyższym poziomie, to samo przez się na studia pedagogiczne będą szli młodzi zdolni i z powołaniem, a nie z powodu braku pomysłu na życie. Jasne? Jasne. Nie będzie to natychmiast, jak za pstryknięciem palcami, to też jasne, ale nauczyciel pracujący obecnie na etacie też będzie miał większą motywację. Do czego doprowadził upór rządu i chęć pokazania, gdzie ma nauczycieli? Ano do tego, że nie będzie żadnych wycieczek, kółek zainteresowań, festynów, konkursów (to wszystko jest poza 40 godzinnym czasem pracy),kupowania papieru do ksero i pracy na prywatnym sprzęcie. W statucie jest zapisane, że uczeń ma prawo do poprawy oceny, ale nie do skutku. Nauczyciele do tej pory dawali taką możliwość, przy czym czas ich pracy automatycznie się wydłużał, za friko. Teraz będzie możliwa poprawa raz i koniec.
SweetChild napisał(a):
Nie chcę się licytować, po prostu jeśli płaca jest rynkowa, to mam problem z głowy. Dlatego najchętniej możliwie mocno urynkowiłbym szkolnictwo.

W jaki sposób widzisz to urynkowienie? Prywatne szkoły i bon edukacyjny? Może to i dobre, ale to nie jest w kompetencji nauczycieli, a rządu, a ten co robi, widać.
SweetChild napisał(a):
I właśnie to mnie martwi, bo uważam, że finał takiego scenariusza będzie bolesny dla wszystkich. Nawet jeśli doprowadzi to do upadku rządu PiS, to problem budżetowy dla kraju pozostanie. Przecież ani rząd ani PiS za to nie zapłacą.

Gdyby rząd postawił na rozwój długofalowy, nie byłoby problemu budżetowego, ale rządowi chodziło i chodzi wyłącznie o słupki poparcia. Dają rybę, zamiast wędkę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 02, 2019 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Jeżeli płaca w oświacie będzie na wyższym poziomie, to samo przez się na studia pedagogiczne będą szli młodzi zdolni i z powołaniem, a nie z powodu braku pomysłu na życie. Jasne? Jasne. Nie będzie to natychmiast, jak za pstryknięciem palcami, to też jasne, ale nauczyciel pracujący obecnie na etacie też będzie miał większą motywację.

Niby jasne, a jednak ... nie wiem, który już raz słyszę tę argumentację. Pierwszy raz chyba za komuny, a potem jeszcze wielokrotnie przy kolejnych kryzysach w oświacie. Dlatego jestem mocno sceptyczny, że tym razem się uda.

Małgosiaa napisał(a):
W statucie jest zapisane, że uczeń ma prawo do poprawy oceny, ale nie do skutku. Nauczyciele do tej pory dawali taką możliwość, przy czym czas ich pracy automatycznie się wydłużał, za friko. Teraz będzie możliwa poprawa raz i koniec.

Tak na marginesie i okiem laika wydaje mi się, że to akurat dobra zmiana. Czego ma uczyć możliwość wielokrotnego poprawiania? Że można zrobić bubel, a potem łatać go w nieskończoność? Gdzie szacunek dla czasu nauczyciela?

Małgosiaa napisał(a):
W jaki sposób widzisz to urynkowienie? Prywatne szkoły i bon edukacyjny? Może to i dobre, ale to nie jest w kompetencji nauczycieli, a rządu, a ten co robi, widać.

Tak, bon edukacyjny i szkoły prywatne czy też społeczne. Ale szczerze pisząc, to nie jestem przekonany, jakie byłyby tego skutki :? W każdym razie, gdyby tego typu rozwiązanie zaproponował ktoś, kto się zna na oświacie, to bym je poparł.

Małgosiaa napisał(a):
Gdyby rząd postawił na rozwój długofalowy, nie byłoby problemu budżetowego, ale rządowi chodziło i chodzi wyłącznie o słupki poparcia. Dają rybę, zamiast wędkę.

Wszystko prawda, ja tylko wskazuję, że na koniec to my - Polki i Polacy - zostaniemy z Polską w ruinie.


Cz maja 02, 2019 10:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
No to jedziemy głosować. PE nie dla Zalewskiej!
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-do-pe-n ... nQZGFi4f2A

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 08, 2019 6:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 25, 2013 23:49
Posty: 14
Post Re: Strajk nauczycieli
Strajk nauczycieli się skończył to teraz jest czas na smutne podsumowanie.
Nikomu nie zależy na reformie szkoły, każdemu z innego powodu.
Związkom zawodowym bo stracą swoja pozycję,
nauczycielom bo słabi i przeciętni będą musieli odejść,
rządowi bo więcej głosów stracą niż zyskają.
Jest jeszcze jeden powód, który dotyczy wszystkich – jest to wielka i ciężka praca wymagająca
współpracy wszystkich środowisk i mobilizacji wszystkich sił.


Śr maja 08, 2019 16:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
Nie wchodząc w politykę: mimo coraz głupszych posunięć rządów (ostatnio deforma Zalewskiej), poziom edukacji w Polsce wcale nie jest niski. Dzięki komu wyprzedzamy Niemcy, Belgię czy USA? Dzięki słabym nauczycielom? https://www.perspektywy.pl/portal/index ... Itemid=119

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 09, 2019 13:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL