Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o filmie 
Autor Wiadomość
Post Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o filmie
Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu"
https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 (cały film)
Wstrząsające. Porażające. Najbardziej ohydne nie są nawet czyny tych ujawnionych pedofili, ale system obrony i ochrony przestępców, usprawiedliwiania i zapewniania im bezkarności. Z którego polski Kościół się nie rozliczył i najwyraźniej nie zamierza rozliczyć.


N maja 12, 2019 10:29

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu"
https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 (cały film)
Wstrząsające. Porażające. Najbardziej ohydne nie są nawet czyny tych ujawnionych pedofili, ale system obrony i ochrony przestępców, usprawiedliwiania i zapewniania im bezkarności. Z którego polski Kościół się nie rozliczył i najwyraźniej nie zamierza rozliczyć.

Obejrzałem. Wstrząsające. Czy jestem zdziwiony? Raczej nie. Oczywiście nie odbieram tego jako ataku na Kościół, lecz próbę zawstydzenia tych, którzy powinni byli uczynić w tej sprawie wiele a zrobili śmiesznie mało i często nie to, co trzeba.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 12, 2019 15:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak jak już mówiłem. To nic innego jak próba wybicia się na aferze. Ten cały Sekielski był redaktorem TVN, a oni z rzetelnością mają tyle wspólnego co Gazeta.Wybiórcza czy oko.press


N maja 12, 2019 17:08
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu"
https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 (cały film)
Wstrząsające. Porażające. Najbardziej ohydne nie są nawet czyny tych ujawnionych pedofili, ale system obrony i ochrony przestępców, usprawiedliwiania i zapewniania im bezkarności. Z którego polski Kościół się nie rozliczył i najwyraźniej nie zamierza rozliczyć.



Z komentarzy pod filmem:
Cytuj:
Mnie, jako człowiekowi wierzącemu, najczęściej przychodziło do głowy słowo "skur....syny". Przecież sami się przyznają, a przełożeni mówią, że to atak na kościół, a my wierzący nie stanowimy kościoła?



Cytuj:
Panie Ziobro , czy jutro 6:00 prokurator z urzędu zapuka do tych zwyrodnialców i postawi zarzuty , przecież się przyznali .... czy potrzebna jest zgoda episkopatu ?


Cytuj:
Czym się różni konduktor pedofil od księdza pedofila?
Ten pierwszy idzie do więzienia, a nie do drugiego wagonu.



6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń!
- Ew. Mt 18, 6-7.


N maja 12, 2019 17:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Tak jak już mówiłem. To nic innego jak próba wybicia się na aferze. Ten cały Sekielski był redaktorem TVN, a oni z rzetelnością mają tyle wspólnego co Gazeta.Wybiórcza czy oko.press

Prymas Polski i Przewodniczący KEP potrafili podziękować za ten film, a Ty doszukujesz się nierzetelności? Jesteś ponad? Trochę pokory....

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 12, 2019 17:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Może Quinque uważa, że Sekielski sfałszował nagrane wypowiedzi księży? Jakiś dowód? Czy tylko prywatna niechęć do twórcy?


N maja 12, 2019 17:31
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Quinque napisał(a):
Tak jak już mówiłem. To nic innego jak próba wybicia się na aferze. Ten cały Sekielski był redaktorem TVN, a oni z rzetelnością mają tyle wspólnego co Gazeta.Wybiórcza czy oko.press

Prymas Polski i Przewodniczący KEP potrafili podziękować za ten film, a Ty doszukujesz się nierzetelności? Jesteś ponad? Trochę pokory....


Zaraz się wzruszę. Czekam na film o pedofilach piekarzach, pedofilach świeckich humanistach, pedofilach lekarzach


N maja 12, 2019 17:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Zaraz się wzruszę. Czekam na film o pedofilach piekarzach, pedofilach świeckich humanistach, pedofilach lekarzach

Proszę, trochę pokory. W przeciwnym razie, z powodu braku merytorycznych treści nie tylko post wyląduje w koszu, ale dostaniesz ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 12, 2019 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Może Quinque uważa, że Sekielski sfałszował nagrane wypowiedzi księży? Jakiś dowód? Czy tylko prywatna niechęć do twórcy?

Quinque zapewne chodzi o stronniczość twórcy filmu, który przedstawia prawdę, ale w sposób instrumentalny jako hak na Kościół. Film został wypuszczony tuż przed wyborami, w bezpośredniej bliskości z żenującą wypowiedzią Jeżdżewskiego, profanacją wizerunku Matki Boskiej oraz szeregiem innych medialnych ciosów wymierzonych w Kościół.

Poniżej link do bardzo wyważonej wypowiedzi Łukasza Warzechy :!:
https://www.youtube.com/watch?v=yqW2ouq4Gj8

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N maja 12, 2019 17:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W sumie ta chęć "oczyszczenia Kościoła z pedofilów" coś mi przypomina. Byli już tacy co "oczyszczali" Kościół z pedofilii. I wszyscy wiedzą jak to się skończyło :(

W ogóle, w wydarzeniach na Polsacie jakaś baba mówiła że ksiądz przez 30 lat nie był wzięty do odpowiedzialności. No tak, przez 30 lat nie poszła na policję. Serio, jak można mieć więcej niż 13 lat i wierzyć w te brednie?


Słusznie Pelikan zauważyła, dziwnym trafem to oczyszanie Kościoła zbiegło się z wyborami, i z nagonką na Kościół Katolicki. Szczególnie śmiesznie ta fałszywa troska brzmi z ust zajadłych antyklerykałów


Ostatnio edytowano N maja 12, 2019 18:12 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N maja 12, 2019 18:09
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gdyby Kościół uczciwie temat pedofilii traktował, film nie musiałby w ogóle powstać. Pojawił się teraz, ale pokazuje fakty, skrzętnie ukrywane przez tych, którzy dbali o kolesoów w sutannach a ofiary im tylko ich sielski wyidealizowany obraz ich samych psuły. Te dzieci, co dorosłych facetów uwodzą...


Mam nadzieję, że jutro o 6 rano policja zawita do wielu mieszkań, a może i pałacu biskupiego?


N maja 12, 2019 18:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A jak się zjawi o 7 rano?
Cytuj:
film nie musiałby w ogóle powstać


Oczywiście, takie filmy jak Agora albo Imię Róży przedstawiają fakty historyczne. I wcale nie są to tendencyjne barachła mające wspólnego z faktami tyle co ja z milionem dolarów


N maja 12, 2019 18:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czyli twierdzisz, że Sekielski sfałszował wypowiedzi księży? Udowodnij!


N maja 12, 2019 18:35
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nic nie twierdzę ponadto że film ten jest niczym innym jak opluwaniem Kościoła Katolickiego. I próbą wybicia się


N maja 12, 2019 18:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Na pocieszenie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7638&v=7Mz-6r_meu0

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 12, 2019 19:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL