Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
 Czy Adam i Ewa istnieli? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Tak, Robek, krzywdząc siebie mogę skrzywdzić Ciebie, wystarczy uwzględnić sieć wzajemnych powiązań.

Ja tam koncepcję Nieba jaką przedstawia katolicka doktryna po prostu odrzucam jako nielogiczną i nieatrakcyjną, więc i tak mnie tam nie zaproszą:)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 12, 2019 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Ja tam koncepcję Nieba jaką przedstawia katolicka doktryna po prostu odrzucam jako nielogiczną i nieatrakcyjną, więc i tak mnie tam nie zaproszą:)

Ach to przywiazanie do stereotypow. Quinque tak sie przywiazal do schematu: Quinque, jego rodzice, jego dziadkowie, ... ciag pokolen az do Poczatku, ze chocby robaczek tysiac razy cytowal https://www.youtube.com/watch?v=OwSWRdbSQK0 to i tak wizja rezysera jest nieprawdziwa na zasadzie nie bo nie.
Moze niepotrzebnie, Irciu, sie przywiazujesz do swojej wizji "nielogiczna i nieatrakcyjna" ktora nie musi byc prawdziwa. A co jezeli cos Ci blokuje dostep do "oko nie widzialo".
Dobrze, ze byli tacy, ktorzy spojrzeli inaczej i wynalezli kolo. Albo jajko Kolumba. Albo 5G.
I beda tacy ktorzy udowodnia ze predkosc swiatla mozna przekroczyc poslugujac sie komunikacja za pomaca mysli. Z nieograniczona predkoscia.


N maja 12, 2019 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Robaczku, zmysłom nie ufam, bo za dużo złudzeń serwuje obróbka informacji.
To, że coś jest logiczne nie znaczy, że jest prawdziwe, ale jeśli coś nie jest logiczne (a zauważ, że emocje czy mechanikę kwantową uważam za logiczne!) to szansa na to, że jest prawdziwe, moim zdaniem spada.

Koncepcji początku świata, pojawienia się człowieka i ewentualnych losów po śmierci jest mnóstwo, czym się kierować oceniając prawdopodobieństwo prawdziwości danej hipotezy lub teorii? Ja jednak wybieram logikę jako ważny czynnik. I dlatego opowieść o Adamie i Ewie traktuję jako mit, chrześcijańskie koncepcje zaświatów tak samo.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 12, 2019 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Tak, Robek, krzywdząc siebie mogę skrzywdzić Ciebie, wystarczy uwzględnić sieć wzajemnych powiązań.


Podaj przykład, w jaki sposób możesz mnie skrzywdzić?

robaczek2 napisał(a):
A co jezeli cos Ci blokuje dostep do "oko nie widzialo".


Nikt nie kwestionuje tych nieskończonych, wręcz niepojętych wspaniałości które będą w Niebie, natomiast to ewentualne Niebo, zabierze mi kebab, zabierze mi internet, więc co to za Niebo gdzie nie można jedząc kebab, oglądać jakiegoś horroru?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 12, 2019 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Ja jednak wybieram logikę jako ważny czynnik. I dlatego opowieść o Adamie i Ewie traktuję jako mit, chrześcijańskie koncepcje zaświatów tak samo.

No i ladnie to tak Irciu straszyc tym czarnym ludem typu logika lub racjonalizm?
Nie zmieniaj praw logiki. Jest takie ktore mowi "A lub nie A", I nie przerabiaj go na " A lub na pewno nie A". Na pewno opowiesc to mit.


Pn maja 13, 2019 6:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Robaczku, logika nie ogranicza się do logiki klasycznej.

Robek- wyobraź sobie, że gdyby mi się chciało to bym wynalazła lek na chorobę/ metodę na jakiś problem przez którą/który będziesz cierpiał. Moja głupota, niedbalstwo czy ignorancja blokujca realizację pełni mojego potencjału i rozwiązanie jakiegoś problemu może dotknąć Ciebie i wielu innych ludzi. Efekt motyla...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 13, 2019 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Quinque napisał(a):
I teraz moje pytanie brzmi czy Adam i Ewa istneili naprawdę.

Jezus często mówił o sobie "Syn Człowieczy", co jest bezpośrednim tłumaczeniem hebrajskiego "ben Adam", czyli "syn Adama". Adam jest imieniem własnym, a Biblia zajmuje się jego rodem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr maja 15, 2019 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Wybawiony napisał(a):
Quinque napisał(a):
I teraz moje pytanie brzmi czy Adam i Ewa istneili naprawdę.

Jezus często mówił o sobie "Syn Człowieczy", co jest bezpośrednim tłumaczeniem hebrajskiego "ben Adam", czyli "syn Adama". Adam jest imieniem własnym, a Biblia zajmuje się jego rodem.


W Biblii "Adam" jest określeniem człowieka w ogóle i imieniem konkretnej osoby. Ta dwoistość pojawia się już w pierwszych rozdziałach Księgo Rodzaju. W naukowych komentarzach biblijnych, a także w powszechnych wydaniach Biblii ten temat jest odnotowany.


Wt cze 18, 2019 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Robek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Tak, Robek, krzywdząc siebie mogę skrzywdzić Ciebie, wystarczy uwzględnić sieć wzajemnych powiązań.


Podaj przykład, w jaki sposób możesz mnie skrzywdzić?

robaczek2 napisał(a):
A co jezeli cos Ci blokuje dostep do "oko nie widzialo".


Nikt nie kwestionuje tych nieskończonych, wręcz niepojętych wspaniałości które będą w Niebie, natomiast to ewentualne Niebo, zabierze mi kebab, zabierze mi internet, więc co to za Niebo gdzie nie można jedząc kebab, oglądać jakiegoś horroru?


Uważaj na siebie i nie bluźnij, bo może się to na Tobie czkawką odbić!
Ten kebab, czyli w ogóle ziemskie przyjemnostki, mogą Cię zniszczyć!
Leżałeś kiedyś w szpitalu między takimi, którzy już nic nie mogą: jeść, spać..., bo wszytko jest dla nich cierpieniem?


Wt cze 18, 2019 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Tak, Robek, krzywdząc siebie mogę skrzywdzić Ciebie, wystarczy uwzględnić sieć wzajemnych powiązań.

Ja tam koncepcję Nieba jaką przedstawia katolicka doktryna po prostu odrzucam jako nielogiczną i nieatrakcyjną, więc i tak mnie tam nie zaproszą:)


Dlatego pod koniec życia człowiek doznaje nieraz tyle cierpień, że nagle zaczyna ogromnie tęsknić do tego "nieatrakcyjnego nieba". Pan Bóg ma sposób na takich lekkomyślnych, jak...


Wt cze 18, 2019 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
czy zdobycie wiedzy na temat dobra i zła na prawdę było samo w sobie krzywdzące, czy to nie zazdrość Jahwe i obawa, że ktoś stanie się mu równy nie była większym problemem?.
Zdobycie wiedzy czy poznania oznacza w pierwszych rozdziałach Biblii, a i potem, mieć władzę nad dobrem i złem, samemu decydować o tym co ma być dobre, a co ma być złe.
Warto o tym wiedzieć!


Wt cze 18, 2019 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Wybawiony, ty tak serio to w ten sposób odbierasz?
Z tego cytatu wynika, że wąż mówił prawdę, tylko Jahwe się boi, że ludzie mu dorównają, a tego jego ego nie zniesie... Zresztą swoje obawy przed wzrostem potęgi ludzkiej pokazuje potem jeszcze nie raz...


W tym passusie jest ironia biblijna. Szatan obiecuje; "Będziecie jako bogowie". A okazało się się, że ci, co mu ulegli, takimi mędrcami się stali, że kryli się przed Bogiem w krzakach...


Wt cze 18, 2019 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Atimeres - katolickie niebo nie jest atrakcyjne dla mnie tak bardzo, że wolę nieistnienie niż świadomość, że ten pseudosprawiedliwy system kogokolwiek i za cokolwiek skazał na piekło.

Straszenie Bogiem jako tym, który ma sposoby na niechrześcijan, którzy mają inny obraz Boga i świata i z tej perspektywy niebo nie jest szczytem marzeń, jest jednym z powodów dlaczego nie chcę zaliczać się do tej grupy.

Tak, zdobyto władzę nad oceną dobra i zła, nad tworzeniem i postrzeganiem dualizmów przy równoczesnej skrajnej niewiedzy. To jak dać dziecku karabin maszynowy... Dlatego dla bezpieczeństwa zaliczamy ten trening w grze zwanej życie na Ziemii ;)


I życzę zrozumienia, że Wąż też jest dobrym stworzeniem bożym, który też popenił głupotę.
Zauważ, że Bóg potwierdza, że gdyby jeszcze zjedli z drzewa życia serio byliby Mu równi...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 18, 2019 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Atimeres napisał(a):
Leżałeś kiedyś w szpitalu między takimi, którzy już nic nie mogą: jeść, spać..., bo wszytko jest dla nich cierpieniem?


Leżałem, mało sympatyczne to widoki były!!!!
No i niby co z tego?

Atimeres napisał(a):
Dlatego pod koniec życia człowiek doznaje nieraz tyle cierpień, że nagle zaczyna ogromnie tęsknić do tego "nieatrakcyjnego nieba". Pan Bóg ma sposób na takich lekkomyślnych, jak...


Tak to już w życiu jest, że tonący brzytwy sie chwyta.

IrciaLilith napisał(a):
Atimeres - katolickie niebo nie jest atrakcyjne dla mnie tak bardzo, że wolę nieistnienie niż świadomość, że ten pseudosprawiedliwy system kogokolwiek i za cokolwiek skazał na piekło.


Katolickie Niebo, to najmniejszy problem, bardziej mi przeszkadza wizja piekła, gdzie za kilkadziesiąt lat grzeszenia, ludzie będą karani w nieskończoność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 18, 2019 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Dla mnie idee nieba i piekła, nieskończonej nagrody lub kary opartej w zależności od interpretujacych na wierze, uczynkach lub łasce są nieodłączne oraz dla mnie odpychające. Sama idea, aby zachowywać się dobrze i w coś wierzyć dla jakiejkolwiek nagrody a nie po prostu z chęci czynienia dobra wynikającej ze zrozumienia budzi u mnie niesmak.

Dla mnie ateista czyniący dobro dla samej przyjemności czynienia dobra jest bardziej moralny od osoby która robi to samo z powodu pragnienia nagrody i uniknięcia kary. Ten pierwszy nie uznaje ani kija ani marchewki, ale z czystej empatii i zrozumienia po prostu pragnie być dobrym człowiekiem. Nie wynika to z pragnienia odkupienia czy zbawienia, bo nie ma od czego gdy nie ma się wiary w grzech pierworodny, jest zwykła chęć bycia szczęśliwym w szczęśliwym świecie. Dobro dla Dobra, Miłość dla Miłości, bez jakiś pozagrobowych nieskończonych kar i nagród.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 18, 2019 19:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL