Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości? 
Autor Wiadomość
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
IrciaLilith napisał(a):
Mądry rodzic zabezpiecza gniazdka gdy dziecko jest za małe aby zrozumieć dlaczego ma tego nie robić, a gdy osiągnie odpowiedni poziom to nie zakazuje, ale informuje o skutkach i w bezpiecznych warunkach pozwala robić głupoty, bo pragnie aby dziecko stało się w pełni samodzielne i przynajmniej dorównało poziomem zrozumienia rodzicom, a najlepiej przerosło.


Pan Bóg pozwala Ci czynić głupoty, grzeszyć, masz wolną wolę. Nie poznałaś jeszcze w swoim życiu skutków swojej grzeszności i wpływu grzeszności innych na Twoje życie? Grzesząc ranisz siebie ale i inni grzesząc, mogą też ranić Ciebie. Szukajmy Mądrości w Bożym słowie, by zrozumieć zarazę grzechu. Poza tym, jeśli chcesz przerosnąć Boga, to grzeszysz zuchwałą pychą, a stąd już niedaleko do upadku.

IrciaLilith napisał(a):
Bóg zaś , tak jak Go pojmujesz, pragnie mieć zawsze zależne od siebie i niesamodzielne dzieci. Za nic nie przyjmiesz opcji, że Bóg tak jak dobry rodzic mógłby pragnąć, abyś był samodzielny i Mu dorównał, prawda?
Czujesz się sługą czy pełnoprawnym dzieckiem?


Jako Boże stworzenie zawsze jesteś i będziesz zależna od Boga i Jego błogosławieństw.

Twoje idea "niezależności" oparta jest na odwróceniu się od Odwiecznego Prawa życia, które jest oparte na czystej, nieskażonej grzechem miłości.

Bóg dał swoim dzieciom najlepsze wskazówki ale Ty, jak niedojrzałe dziecię buntujesz się. Myślisz, że będziesz szczęśliwsza, jak życie ustalisz sobie po swojemu.

Nie chcesz zrozumieć, że prawdziwe szczęście leży w jedności z Bogiem i Jego mądrością, bo chcesz być "niezależna", mądrzejsza od Prawa żywota.
Katolik w swoim życiu dąży do tego by żyć w coraz to ściślejszej komunii z Bogiem i innymi ludźmi. Boże prowadzenie i łaska do zjednoczenia z Nim jest potrzebna nieustannie na tej ścieżce. Bez Boga nic nie możesz uczynić, nie ma samozbawienia.

IrciaLilith napisał(a):
suwerenność to koniec zabawy w poddaństwo, w pana i sługę.


Bóg to jedność, komunia Miłości. W jedności nie ma JA-suwerenny tylko MY.

IrciaLilith napisał(a):
Dla mnie Wolność to suwerenność, a jej warunkiem zrozumienie siebie i świata, samodzielne rozpoznawanie co jest dobre a co złe

I możesz to robić ale szatan może bardzo głęboko omamić człowieka. Po to jest Boże Słowo i Chrystus Pan, byś się nie pogubiła i nie zatraciła w Złym, a jak się pogubisz, byś wiedziała gdzie wrócić.


Cz maja 09, 2019 18:39

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Dziecko, które chce przerosnąć rodziców lub uczeń pragnący przerosnąć mistrza grzeszą pychą, czy po prostu działają ku zadowoleniu opiekunów?

Jedność z Bogiem? Może jak w advaita vedanta, gdzie brahman jest na pewnym poziomie tożsamy z atmanem? ;) To jest pełna Jedność.

Spoko, jeśli to Szatan pragnie suwerenności istot a Bóg wiecznej zależności w relacji pan- sługa to kategorycznie gdybym wierzyła w Szatana to bym się do niego przyłączyła.

Nie, nie poznałam wpływu grzechów w rozumieniu chrześcijańskim, poznałam destrukcyjny wpływ niewiedzy, braku zrozumienia wyższych idei, braku bycia suwerennym władcą swojego umysłu, utożsamiania się z narzędziami typu ciało czy umysł...

Może dlatego zbawienie mnie nie interesuje, tak samo jak odpycha mnie wizja nieba i piekła, gry w karę i nagrodę i wybieram drogę ku kolejnym etapom oświecenia.

Wybacz, ale o nałogach wiem sporo i to z autopsji i wiem, że wybrnęłam z tego samodzielnie przy wsparciu rodziny, podstawą jest dojście do przyczyn i konkretne zmiany na tym poziomie. Samo zażywanie substancji czy uzależnienia behawioralne to jedynie skutek, z zasady ludzie tylko zamieniają jedną zależność na drugą.
Opcja zamiany alko czy dragów na zależność od Boga to genialne i pozytywne posunięcie i na pewno nie będę tego krytykować a raczej pogratuluję.
Z tym, że jak już się dokopałam do przyczyn to jednak nie chcę kolejnego przywiązania, wmawiania sobie takich czy innych fundamentów czy pewnych założeń.
Sama relacja z Bogiem, mistyczne zjednoczenie daje wolność i nie odbiera suwerenności, ale uzależnienie się od rytuałów i organizacji to po prostu nie dla mnie.

Gdy poczujesz Wolność, Miłość, Prawdę, Moc, Piękno, Dobro i zrozumiesz czym jest Życie będziesz chciał się tego wyrzec?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz maja 09, 2019 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Chcę działać zgodnie z wolą Boga.
Nie chcę się natomiast podporządkowywać jakimś myślo-kształtom i słuchać nakazów i zakazów, pochodzących od ludzkich struktur i podróbek Boga. Słuchając takich rzeczy, oddalam się od prawdziwej relacji z Bogiem.
Mimo że takie ludzkie struktury potrafią być diabelnie przekonujące i wywierać ostrą, mocną presję.

Prawdziwy Bóg nie tworzy zakazów i nakazów. Zakazy i nakazy to wymysł człowieka. Sztuczny, abstrakcyjny twór :P
Podporządkowywanie się im to grzech, kompulsja.

_________________
Pokój wam.


Pn maja 13, 2019 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Całkowicie się zgadzam, Neuro. Od Boga są prawa rządzące wszechświatem, nie zakazy i nakazy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 13, 2019 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Dokładnie! :D Każdy może sam w praktyce się przekonać jakie są konsekwencje czego i w ten sposób zbliżyć się poznania woli Boga :)

Taoizm, droga środka :)

_________________
Pokój wam.


Pn maja 13, 2019 20:27
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Bóg jest światłością i my mamy żyć w światłości

Cytuj:
Bóg jest światłością4,
a nie ma w Nim żadnej ciemności.
6 Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo,
a chodzimy w ciemności, kłamiemy
i nie postępujemy zgodnie z prawdą.
7 Jeżeli zaś chodzimy w światłości,
tak jak On sam trwa w światłości,
wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo
.

Należy zerwać z grzechem
Cytuj:
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.


Należy zachować przykazania

Cytuj:
3 Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
4 Kto mówi: "Znam Go",
a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą
i nie ma w nim prawdy.
5 Kto zaś zachowuje Jego naukę,
w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.


Z pierwszego listu św Jana.


Wt maja 14, 2019 9:44

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Przykazań według której interpretacji, czy najważniejsze nie jest przykazanie Miłości?
Warto zaznaczyć, że chodzi o miłość Agape, a ta nie stawia zakazów i nakazów, nie pozwala na osądzanie czy tym bardziej karanie...
Może warto porządnie przemyśleć implikacje wynikające z przykazania Miłości, tego, że Bóg jest Miłością w kontekście Hymnu do Miłości?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 14, 2019 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Kto trzyma się sztywno przykazań, ten grzeszy względem Boga, który jest wolnością.
Sztywne trzymanie się jakichkolwiek przykazań to bałwochwalstwo.

_________________
Pokój wam.


Wt maja 14, 2019 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Ładnie ujęte :)
Można mieć swoje zasady, ale i tak pojawią się momenty gdy najlepszym wyjściem będzie je złamać, właśnie przez Miłość do Boga, Bliźnich i Siebie...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 14, 2019 14:16
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Mimo wszystko, nie przekonaliscie mnie, zostanę przy św Janie

Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo,
a chodzimy w ciemności, kłamiemy
i nie postępujemy zgodnie z prawdą.


Wt maja 14, 2019 14:51

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Ja się z tym co Jan tu zaprezentował zgadzam...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 14, 2019 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Neuro napisał(a):
Kto trzyma się sztywno przykazań, ten grzeszy względem Boga, który jest wolnością.
Sztywne trzymanie się jakichkolwiek przykazań to bałwochwalstwo.

Przykazania miłości też?


Wt maja 14, 2019 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
feelek napisał(a):
Przykazania miłości też?
Tak, też. Każde przykazanie, to tylko myślowy koncept. To kompulsywne przylgnięcie do czegoś. Miłość jest czymś naturalnym, swobodnym, spontanicznym. Nie można przykazywać miłości :)

ZycieMaSens napisał(a):
Mimo wszystko, nie przekonaliscie mnie, zostanę przy św Janie
Spoko :) Św. Jan niektóre rzeczy ładnie pisze, ale dla mnie to nie jest autorytet :mrgreen:

Cytuj:
Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo,
a chodzimy w ciemności, kłamiemy
i nie postępujemy zgodnie z prawdą.
Jasne - jak najbardziej popieram aby chodzić w światłości i postępować zgodnie z prawdą :)

_________________
Pokój wam.


Śr maja 15, 2019 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Neuro napisał(a):
Każde przykazanie, to tylko myślowy koncept. To kompulsywne przylgnięcie do czegoś. Miłość jest czymś naturalnym, swobodnym, spontanicznym. Nie można przykazywać miłości :)

Cała ta nasza dyskusja jest myślowym konceptem, a szczególnie są nim takie stwierdzenia jak:

„nie można przykazywać miłości”,
„kto trzyma się sztywno przykazań, ten grzeszy względem Boga”,
„sztywne trzymanie się jakichkolwiek przykazań to bałwochwalstwo”.


Śr maja 15, 2019 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co sądzicie o książce Potęga Teraźniejszości?
Brawo Feelek, każda dyskusja jest myślowym konceptem, każda myśl jest konceptem, każde stwierdzenie jest konceptem. Każde założenie, zasada czy ustalenie jest konceptem. Każde przypisanie cech jest konceptem.

Teraz pokombinuj co konceptem nie jest i jest niezależne od konceptów.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 15, 2019 11:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL