Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona
 Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Kapral135 napisał(a):
My nie wszystko rozumiemy tak jak Bóg, który jest wszechwiedzący ale przypuszczam, że mógł on stworzyć nawet taki świat gdzie byłaby wolna wola identyczna jak teraz a mimo to nie byłoby cierpienia na żadnej płaszczyźnie, czy faktycznie tak mogło być być może nigdy się nie dowiemy.


Ależ taki właśnie świat Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują. Doświadczamy go w pełnym wymiarze dopiero po powtórnyn przyjściu Chrystusa po tych, którzy na Niego czekają oraz tych, którzy umarli w wierze i nadziei zmartwychwstania. Należy jednak zaznaczyć, że będziemy mieć wyłącznie bezgrzeszną naturę, czyli nasze decyzje będą z nią zgodne.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr maja 15, 2019 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Cytuj:
Kapral- na czym opiera się cierpienie? Co jest przyczyną cierpienia? Czy istnieje opcja odczuwania tylko przyjemnych doznań?

Nie trzeba chyba tłumaczyć czym jest cierpienie, to jest stan kiedy odczuwamy ból fizyczny lub psychiczny. Przyczyną cierpienia jest model świata w którym żyjemy. Taka opcja ma być w Niebie i na Nowej Ziemi.

Cytuj:
Ależ taki właśnie świat Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują. Doświadczamy go w pełnym wymiarze dopiero po powtórnyn przyjściu Chrystusa po tych, którzy na Niego czekają oraz tych, którzy umarli w wierze i nadziei zmartwychwstania. Należy jednak zaznaczyć, że będziemy mieć wyłącznie bezgrzeszną naturę, czyli nasze decyzje będą z nią zgodne.

Czyli wszyscy w tej chwili czekają według Ciebie na zmartwychwstanie ? To nie prawda, każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną, która w momencie śmierci ciała odłącza się od niego i idzie na sąd szczegółowy po którym idzie według decyzji sędziego do piekła, czyścca albo od razu do nieba.


Śr maja 15, 2019 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Kapral- a wiesz, że czasem ból fizyczny nie sprawia cierpienia, to kwestia akceptacji i oczekiwań. Serio, potężny ból fizyczny podczas wspinaczki nie jest zazwyczaj traktowany jako cierpienie, tak samo ból wbijanej igły może, ale nie musi być źródłem cierpienia. Te same wydarzenia mogą dla jednego być źródłem cierpienia psychicznego a dla innego nie. To samo odczucie, tzw negatywna emocja może być odbierana jako cierpienie, ale wcale nie musi. Co jest przyczyną cierpienia?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 15, 2019 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Bzdura, kwestia tylko intensywności cierpienia i każdy człowiek może mieć takiego stanu dosyć.
Jeżeli mówisz, że jest inaczej to spróbuj sobie wyobrazić jak cierpiał Jezus jak wbijano mu gwoździe w nadgarstki w sam nerw w nich biegnący. Wątpię czy mu to się podobało.
Po to Bóg stworzył Niebo, żeby można było tam odpocząć od wszelakiego cierpienia już na zawsze.


Śr maja 15, 2019 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Kapral135 napisał(a):
Cytuj:
Ależ taki właśnie świat Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują. Doświadczamy go w pełnym wymiarze dopiero po powtórnyn przyjściu Chrystusa po tych, którzy na Niego czekają oraz tych, którzy umarli w wierze i nadziei zmartwychwstania. Należy jednak zaznaczyć, że będziemy mieć wyłącznie bezgrzeszną naturę, czyli nasze decyzje będą z nią zgodne.

Czyli wszyscy w tej chwili czekają według Ciebie na zmartwychwstanie ? To nie prawda, każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną, która w momencie śmierci ciała odłącza się od niego i idzie na sąd szczegółowy po którym idzie według decyzji sędziego do piekła, czyścca albo od razu do nieba.

Kto czeka na powtórne przyjście Pana i zmartwychwstanie umarłych, ten czeka.
A co do sądu, to człowiek dokonuje uczynków (czy to dobrych, czy to złych) w ciele, tak więc i sąd musi odbyć się w ciele.
Człowiek nie jest nieśmiertelny, lecz dopiero będzie. Oczywiście dotyczy to tylko zbawionych.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr maja 15, 2019 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Sąd obywa się na duszami, ciało to tylko ubranie dla duszy i nic więcej, emocje i świadomość są wyryte na duszy łącznie ze wszystkimi innymi cechami które budują człowieka jako takiego.
Owszem człowiek nieśmiertelny nie jest ale dusza tak. Także jak byś np w tej chwili umarł to od razu idziesz pod sąd szczegółowy gdzie Trójca Święta decyduje o dalszym Twoim losie, i tak jest w przypadku każdego człowieka.


Śr maja 15, 2019 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Kapral, nie mówię, że nie istnieje taki poziom bólu fizycznego czy psychicznego na który nic się już nie poradzi i cierpienie będzie, chodzi mi tylko o to, że większość cierpienia jakie jest doświadczane na codzień , że tak to ujmę wynika z nastawienia i oczekiwań.

Emocje wyryte w duszy? Czyli emocje nie zależą od fizycznej części mózgu, czyli układu limbicznego?
Czy też może dusza niejako nagrywa doznania świadomości i je zachowuje, czyli jest czymś, ala dodatkowy dysk pamięci?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 15, 2019 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Po śmierci ciała dusza może samodzielnie egzystować np w Niebie, na duszy jest wyryte wszystko czyli świadomość, pamięć, emocje, uczucia. Człowiek po śmierci ciała dalej jest tą samą osobą.


Śr maja 15, 2019 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Ale pamięć i osobowość z którego momentu, sądzisz, że wszystkie bolesne wspomnienia też zostają? Dla osób z traumami szans na pełnię szczęścia niet, czy w niebie mają dobrych psychoterapeutów?
Sądzisz, że dusza mimo braku mózgu będzie przeżywać zależne od jego stanu odczucia?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 15, 2019 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Kapral135 napisał(a):
Sąd obywa się na duszami, ciało to tylko ubranie dla duszy i nic więcej, emocje i świadomość są wyryte na duszy łącznie ze wszystkimi innymi cechami które budują człowieka jako takiego.
Owszem człowiek nieśmiertelny nie jest ale dusza tak. Także jak byś np w tej chwili umarł to od razu idziesz pod sąd szczegółowy gdzie Trójca Święta decyduje o dalszym Twoim losie, i tak jest w przypadku każdego człowieka.

A te rzekomo nieśmiertelne dusze mogą po śmierci grzeszyć?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz maja 16, 2019 7:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
W niebie nie ma możliwości zgrzeszenia.
Cytuj:
Ale pamięć i osobowość z którego momentu, sądzisz, że wszystkie bolesne wspomnienia też zostają?

Cała pamięć życia poprzedniego zostaje, to jest podstawa żeby każdy był tą samą osobą, jednak bolesne wspomnienia nie bolą, bo w Niebie odczuwa się tylko to co pozytywne, miłość, radość, szczęście.


Cz maja 16, 2019 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Kapral- na czym opierasz to przekonanie?
A jeśli ja uznaję smutek za coś pozytywnego to mi to odczucie zabiorą?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz maja 16, 2019 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Nikt niczego w Niebie nie zabiera, w Niebie każdy człowiek odczuwa przepełniającą serce miłość miłosnej unii czyli Trójcy Świętej, tak jak mówi Jezus.
Cytat z listu do Koryntian:
"9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują6."
Chodzi tu o Niebo, żadne nawet największe szczęście na ziemi nie jest nawet porównywalne z tym co jest w Niebie, Niebo to przepastne Królestwo Boga w którym wszystko jest przyjemnością, nie ma tam żadnego cierpienia na żadnej płaszczyźnie. Występuję tam hierarchia, jest Rada Nieba, ludzie są pogrupowani rodzinami.


Cz maja 16, 2019 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
Właśnie- nie zdołało pojąć, czyli nie możesz wiedzieć na czym to ma polegać i tylko snujesz swoje wizje, bo z tego tekstu nic o hierarchii czy Radzie Nieba nie wynika, o pogrupowaniu rodzinami tym bardziej. Skąd takie koncepty ?
Gdzie Jezus mówi konkretnie o Trójcy Świętej?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz maja 16, 2019 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Bóg jest Miłością, Drogą, Prawdą i Życiem
[quote="Kapral135"]W niebie nie ma możliwości zgrzeszenia.[quote]
Dlaczego? A w czyśćcu, czy też piekle też nie?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz maja 16, 2019 11:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL