Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o filmie 
Autor Wiadomość
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
bert04 napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Sprawa była badana dużo wcześniej niż za żądów PiS

Albo nie znasz faktów, albo świadomie kłamiesz - śp ks J. Kaczkowski przebywał w Australii w kwietniu 2015r. Wtedy poznał B. Borowiecką, która się przy nim otwarła i opowiedziała przeżycia sprzed lat. We wrześniu 2015r, gdy Borowiecka przebywała w Gdańsku ks Jan udzielił jej Pierwszej Komunii Świętej i skłonił Borowiecką aby doniosła do Kurii co ją spotkało w dzieciństwie.
http://wiez.com.pl/2018/12/12/barbara-b ... zdrowienie


Alus, rozmawiacie o dwóch różnych sprawach. Ks. Jankowski miał śledztwo w sprawie podejrzenia o molestowanie ministrantów w roku 2004. To co opisujesz wyżej to wydarzenia z roku 2015 i lat późniejszych.

Przypomnijmy dla porządku, że ks. Jankowski zmarł w roku 2010. A KRK zasadniczo nie prowadzi postępowań wobec zmarłych księży, chyba że w wyjątkowych okolicznościach. Nie robimy już procesów umarłych, nie wykopujemy ich z grobów i nie sadzamy na ławie oskarżonych. No i ksiądz umarły już nikogo nie będzie molestował, nawet gdyby rzeczywiście taką skłonność miał. Więc nie wiem, czego Ty oczekiwałabyś po kurii, trochę też nie wiem, czego oczekiwała wspomniana przez ciebie kobieta.

Warto natomiast wspomnieć, że GDYBY ta pani zgłosiła się w roku 2004 do prokuratury, to a) jej zeznania mogły by być sprawdzone przez uprawnione do tego organa i b) być może decyzja prokuratury wypadłaby inaczej. Przypomnijmy tu casus księdza z Tyławy, gdyby nie zeznanie dorosłej kobiety, pewnie tamten pozew by oddalono. Można teraz snuć przypuszczenia na temat powodów kobiety, dla których nie afiszowała się traumami z dzieciństwa i młodości. Niemniej po prostu za późno się zwróciła z tym gdziekolwiek, żeby ta sprawa miała szansę być porządnie zbadana, czy to przez organa kościelne, czy przez świeckie. Pozostaje więc relacją, w którą można wierzyć lub nie.

B. Borowieckiej nie chodziło o ukaranie księdza, ale o ujawnienie prawdy jakim autentycznie był człowiekiem i zedrzeć maskę nieskalanego bohatera.
Zapewne gdyby nie spotkanie ze śp ks J. Kaczkowskim, nie powróciłaby na łono Kościoła i nadal nienawidziłaby księży. Ofiary bardzo często aby uwolnić się od bólu poniżenia potrzebują ujawnienia doznanej krzywdy i wskazania oprawcy.


Pt maja 17, 2019 16:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Alus napisał(a):
B. Borowieckiej nie chodziło o ukaranie księdza, ale o ujawnienie prawdy jakim autentycznie był człowiekiem i zedrzeć maskę nieskalanego bohatera.


To nie była odpowiedź na pytanie. I nie wiem, jak wizyta w kurii miała by pomóc w osiągnięciu tego celu.

Cytuj:
Zapewne gdyby nie spotkanie ze śp ks J. Kaczkowskim, nie powróciłaby na łono Kościoła i nadal nienawidziłaby księży. Ofiary bardzo często aby uwolnić się od bólu poniżenia potrzebują ujawnienia doznanej krzywdy i wskazania oprawcy.


Być może, tyle że są też osoby z wybujałą fantazją oraz darem przekonywania co bardziej naiwnych reporterów. Czy duchownych. Parę takich przypadków mam na swojej krótkiej liście. Panią B. początkowo też tu zaliczałem, obecnie pewności nie mam, ale środków do zbadania prawdy też nie posiadam poza zdrowy rozsądek. Więc nigdy się nie dowiem, czy ten prałat, którego opisywano jako dystyngowanego zmanieryzowanego i wyperfumowanego pana ze skłonnością do ślicznych chłopców w zaciszu zakrystii to ta sama osoba, co ten wikary wrzeszczący po placach zabaw, ganiajacy dziewczynki po brudnych piwnicach czy strychach i, pardon, spuszczający się na nie na otwartych klatkach schodowych.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 17, 2019 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Na pewno nieprzypadkowo Sekielscy wybrali właśnie taki termin na wyemitowanie swojego filmu.


So maja 18, 2019 12:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
katon napisał(a):
Na pewno nieprzypadkowo Sekielscy wybrali właśnie taki termin na wyemitowanie swojego filmu.

A gdyby nawet, to co w tym złego? Przed każdymi wyborami jedna i druga strona wybiela siebie i atakuje przeciwników. Jeśli ukazuje prawdę, może z tego wyniknąć tylko dobro.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 18, 2019 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Pokazuje to ciekawą prawdę że ci katolicy którzy chcą aby PIS przegrało wybory muszą kibicować aby Kościół wraz z głoszonymi przez siebie wartościami upadł.


So maja 18, 2019 13:08
Zobacz profil
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Upadl? Chyba ten Kosciol, ktorego najwyzsza wartoscia jest dobre mniemanie o swojej kadrze kierowniczej.
To jednak nie jest Kosciol Jezusa Chrystusa.

Pycha kroczy przed upadkiem. Od lat bylo jasne, ze Kosciol w Polsce nie jest wyjatkiem w sprawach pedofilii, ale zaklinano rzeczywistosc, ze jak to, my, ojczyzna sw papieza, Iskra przygotowujaca swiat na Paruzje i ostatni bastion katolickosci w Europie, na pewno takiego problemu nie mamy.

No i mesjanizm sie skonczyl.

Moze skoncza sie tez idiotyzmy opowiadane przez premiera Morawieckiego o rechrystianizacji Europy przez Polske.
Smiech na sali...


So maja 18, 2019 13:23
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
katon napisał(a):
Pokazuje to ciekawą prawdę że ci katolicy którzy chcą aby PIS przegrało wybory muszą kibicować aby Kościół wraz z głoszonymi przez siebie wartościami upadł.

Kościół nigdy nie upadnie - a oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28,18) - upadną jedynie niegodni ludzie Kościoła, a Kościół oczyszczony, autentycznie idący śladami Chrystusa dotrwa do paruzji.


So maja 18, 2019 13:26

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Małgosiaa napisał(a):
katon napisał(a):
Na pewno nieprzypadkowo Sekielscy wybrali właśnie taki termin na wyemitowanie swojego filmu.

A gdyby nawet, to co w tym złego? Przed każdymi wyborami jedna i druga strona wybiela siebie i atakuje przeciwników. Jeśli ukazuje prawdę, może z tego wyniknąć tylko dobro.
No proszę - jednak Małgosia ma świadomość, że strona opozycyjna jest przeciwnikiem Kościoła.
To już postęp.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So maja 18, 2019 14:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
katon napisał(a):
Na pewno nieprzypadkowo Sekielscy wybrali właśnie taki termin na wyemitowanie swojego filmu.

A gdyby nawet, to co w tym złego? Przed każdymi wyborami jedna i druga strona wybiela siebie i atakuje przeciwników. Jeśli ukazuje prawdę, może z tego wyniknąć tylko dobro.
No proszę - jednak Małgosia ma świadomość, że strona opozycyjna jest przeciwnikiem Kościoła.
To już postęp.

Dobre....jedna i druga strona ...czytaj: opozycja jest przeciwnikiem Kościoła :diabel:


So maja 18, 2019 14:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
katon napisał(a):
Pokazuje to ciekawą prawdę że ci katolicy którzy chcą aby PIS przegrało wybory muszą kibicować aby Kościół wraz z głoszonymi przez siebie wartościami upadł.

Powyższe twierdzenie pokazuje tylko hipokryzję wyznawców PiS i nic ponadto. Niby dlaczego ci, którzy nie byli, nie są, nie będą lub zmienią zdanie i już nie będą wyborcami PiS chcieliby upadku Kościoła? Nigdy nie głosowałam i nie zagłosuję za PiS, a daleka jestem od tego, aby życzyć Kościołowi upadku. Jestem jednak jak najbardziej za prawdą i oczyszczeniem Kościoła. Pozostanę w Kościele, nawet wtedy, gdybym miała być jedyną wierną w Polsce, a zapewniam Ciebie, że nie będę jedyną pozostającą w Kościele, która nigdy za PiS nie głosowała. Dla mnie Kościół to nie księża i biskupi. Dla mnie Kościół to Chrystus, a duszpasterzem nie każdy, który otrzymał kapłańskie święcenia, a ten, który idzie za Prawdą.
Marek_Piotrowski napisał(a):
No proszę - jednak Małgosia ma świadomość, że strona opozycyjna jest przeciwnikiem Kościoła.
To już postęp.

Pudło. Największym przeciwnikiem Kościoła są ci, którzy dzielą naród na prawdziwych i fałszywych Polaków, którzy zieją nienawiścią z hasłem "Chrystus - Kościół" na ustach, którzy przystępują do Komunii św. w każdą lub prawie każdą niedzielę, a gardzą narodem jako takim.
Ile razy mam powtarzać, że mnie nie interesuje żadna partia, a Prawda, prawo i sprawiedliwość (nie czytaj PiS). Ile razy mam powtarzać, że moją jedyną partią jest Kościół, prezesem Chrystus, a statutem Biblia? Nie zmieniłam i nie zmienię swoich poglądów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 18, 2019 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Marek_Piotrowski napisał(a):
No proszę - jednak Małgosia ma świadomość, że strona opozycyjna jest przeciwnikiem Kościoła.
To już postęp.
Albo raczej, że Kościół* jest sojusznikiem partii rządzącej. Gdyby Kościół* zachowywał polityczną neutralność, nikt by nawet nie kojarzył projekcji filmu o wewnętrznych sprawach Kościoła z kalendarzem wyborczym.

Ciekawe, czy w innych krajach przy projekcjach podobnych filmów, fabularnych czy dokumentalnych, ktokolwiek robiłz tego atak na partię rządzącą.


*wiem, nie cały Kościół, tylko pewne części, niemniej aktywne podczas przykładowo strajków nauczycieli.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So maja 18, 2019 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Interesujący komentarz
ttps://www.youtube.com/watch?v=FCZKe0U-QZs


So maja 18, 2019 17:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Małgosiaa napisał(a):
katon napisał(a):
Pokazuje to ciekawą prawdę że ci katolicy którzy chcą aby PIS przegrało wybory muszą kibicować aby Kościół wraz z głoszonymi przez siebie wartościami upadł.

Powyższe twierdzenie pokazuje tylko hipokryzję wyznawców PiS i nic ponadto. Niby dlaczego ci, którzy nie byli, nie są, nie będą lub zmienią zdanie i już nie będą wyborcami PiS chcieliby upadku Kościoła? Nigdy nie głosowałam i nie zagłosuję za PiS, a daleka jestem od tego, aby życzyć Kościołowi upadku.


A to niby dlaczego powyższe twierdzenie pokazuje hipokryzję wyznawców PIS?
Innej drogi nie ma jak ktoś chce zmiany władzy.Księża mocno sympatyzują z PIS i upadek,spadek zaufania do Kościoła sprawi że PIS przegra wybory.Dla niektórych jest to już nawet pewność.
https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... go/5cvf6dg
To że księża popierają PIS to wcale nie znaczy że oceniają tę partię pozytywnie. Dla większości duchownych i wielu wierzących priorytetem są wartości katolickie.Bóg na pierwszym miejscu.
Kościół widzi zagrożenia w gender,edukacji seksualnej czy w wyprowadzeniu religii ze szkół.
PO staje się partią coraz bardziej liberalną i jest to zrozumiałe bo na wartościach katolickich nic nie ugrają.Dlatego następuje zwrot w lewo.I w tym jest dla nich przyszłość bowiem ludzie coraz bardziej chcą żyć według zasady ''rób co chcesz a będziesz szczęśliwy''.
Społeczeństwo coraz bardziej chce aby było tak jak na zachodzie- aborcja na życzenie,swobodny dostęp do antykoncepcji,eutanazja.Kościół który nie mówi jak ludzie mają żyć i co jest dobre a co złe.
Po prostu chcą iść z duchem czasu a z PISem się nie da.


So maja 18, 2019 19:56
Zobacz profil
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
katon napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
katon napisał(a):
Pokazuje to ciekawą prawdę że ci katolicy którzy chcą aby PIS przegrało wybory muszą kibicować aby Kościół wraz z głoszonymi przez siebie wartościami upadł.

Powyższe twierdzenie pokazuje tylko hipokryzję wyznawców PiS i nic ponadto. Niby dlaczego ci, którzy nie byli, nie są, nie będą lub zmienią zdanie i już nie będą wyborcami PiS chcieliby upadku Kościoła? Nigdy nie głosowałam i nie zagłosuję za PiS, a daleka jestem od tego, aby życzyć Kościołowi upadku.


A to niby dlaczego powyższe twierdzenie pokazuje hipokryzję wyznawców PIS?
Innej drogi nie ma jak ktoś chce zmiany władzy.Księża mocno sympatyzują z PIS i upadek,spadek zaufania do Kościoła sprawi że PIS przegra wybory.Dla niektórych jest to już nawet pewność.
https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... go/5cvf6dg
To że księża popierają PIS to wcale nie znaczy że oceniają tę partię pozytywnie. Dla większości duchownych i wielu wierzących priorytetem są wartości katolickie.Bóg na pierwszym miejscu.
Kościół widzi zagrożenia w gender,edukacji seksualnej czy w wyprowadzeniu religii ze szkół.
PO staje się partią coraz bardziej liberalną i jest to zrozumiałe bo na wartościach katolickich nic nie ugrają.Dlatego następuje zwrot w lewo.I w tym jest dla nich przyszłość bowiem ludzie coraz bardziej chcą żyć według zasady ''rób co chcesz a będziesz szczęśliwy''.
Społeczeństwo coraz bardziej chce aby było tak jak na zachodzie- aborcja na życzenie,swobodny dostęp do antykoncepcji,eutanazja.Kościół który nie mówi jak ludzie mają żyć i co jest dobre a co złe.
Po prostu chcą iść z duchem czasu a z PISem się nie da.

Tyle tylko, ze temu Kościołowi sympatyzującemu z PiS zupełnie znikają z oczu kłamstwa, wrogość do innych ludzi, segregacja społeczeństwa, obojętność na ból i niedolę ofiar wojen, haniebne słowa na forum krajowym zdradzieckie mordy, kanalie, komuniści i złodzieje, faryzejskie modlitwy w rodzaju niech Maryja ma w opiece tych, którzy nie kochają Polski podobnie jak my kochamy, kpina z modlitw Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie.
I zupełnie tej części Kościoła nie przeszkadza kłamstwo o obronie życia nienarodzonych, realnie nadal po 4 latach rządów pozostające jedynie w sferze kłamliwych obietnic.
Gender - czyli równość płci, ukazywana jest tendencyjnie w kategoriach zboczeń, dewiacji seksualnych, bo łatwiej straszyć, niż traktować jedną miarą mężczyzn i kobiety.
To niby mają być wartości chrześcijańskie :o :o ...a gdzie miejsce na Chrystusowy nakaz miłuj bliźniego swego...


N maja 19, 2019 6:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
katon napisał(a):
A to niby dlaczego powyższe twierdzenie pokazuje hipokryzję wyznawców PIS?

Hipokryzja, bo "Panu Bogu świeczką, a diabłu ogarek".
katon napisał(a):
Dla większości duchownych i wielu wierzących priorytetem są wartości katolickie.Bóg na pierwszym miejscu.

Jeżeli kłamstwa, obrażanie, poniżanie (nie mówię już o aferach) są wartościami katolickimi, to ja dziękuję za takie wartości.
katon napisał(a):
PO staje się partią coraz bardziej liberalną i jest to zrozumiałe bo na wartościach katolickich nic nie ugrają.

Nie interesuje mnie tutaj PO. Dlaczego wyznawcy PiS zawsze argumentują "a PO..."?
katon napisał(a):
Społeczeństwo coraz bardziej chce aby było tak jak na zachodzie- aborcja na życzenie,swobodny dostęp do antykoncepcji,eutanazja.Kościół który nie mówi jak ludzie mają żyć i co jest dobre a co złe.
Po prostu chcą iść z duchem czasu a z PISem się nie da.

Z PiSem nie da się także po chrześcijańsku, bo PiS ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem co Kant z kanciarzami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 19, 2019 7:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL