Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Studia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
Po biotechnologii nie ma pracy

W ogóle w tym kraju nie na pracy dla ludzi moim wykształceniem :(. A celnik nie wpuścił do Niemiec i sen o pracy w kamieniłomie prysł jak sraczka. A stać w Maku 8 h przy kasie za 1700 zł netto nie zamierzam


Na co ci to? przecież szlachta nie pracuje :mrgreen:
Na studia idzie sie dla własnej przyjemności, dla samorealizacji, natomiast prace załatwia sie po znajomosciach, nie widzę powodu, żeby zbyt mocno łączyć jednego z drugim, bo jeśli ty jeteś magisterm doktorem, i masz 0 godzin przepracowanych na kasie w Biedronce, a ktoś kto również chce tam pracować, ma wykształcenie niepełne podstawowe, za to już ma kilka miesięcy parcy na kasie, to myślisz że z was dwóch to kogo wyborą do tej pracy? wydaje ci się, że te twoje studia, mają jakąkolwiek wartość?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 24, 2019 19:02
Zobacz profil
Post Re: Studia
Na studia się idzie po to by przez 4 lata nie musieć pracować na budowie :D


Pt maja 24, 2019 21:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
Na studia się idzie po to by przez 4 lata nie musieć pracować na budowie :D



Przecież i tak nie będziesz nigdy pracować na budowie :mrgreen: do tego trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, trzeba być młodym silny i koniecznie nie można być po studiach, bo tacy ludzie za dużo by chcieli za swoją prace na budowie, więc takich ludzi raczej się unika.
Wydaje mi sie że za bardzo słuchasz ludzkiego gadania, bo wielu mówi, że bez studiów to jest praca za minimalną krajową, a ze studiami to już można zarabiać 5 albo i 10 tysięcy, no i niestety wielu ludzi, bieżę takie gadanie na serio

Chociaż powiem że studia to bardzo fajna rzecz, gdybym miał na coś takiego czas, to nawet bym został tym studentem teologii :mrgreen: zawsze mnie ciekawiły rzeczy oderwane od doczesnej rzeczywistości.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 25, 2019 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
Na studia się idzie po to by przez 4 lata nie musieć pracować na budowie :D


Mój brat aby skończyć studia pracował na budowie, skończył i dalej tam pracuje, ale za 'trochę' inne pieniądze i 'trochę' mniej się namęczy fizycznie. Ma też 'nieco' więcej od kolegów, którzy razem z nim studia skończyli, ale nigdy nie pracowali na budowie fizycznie.

Z drugiej strony polecam sprawdzić ile zarabiają operatorzy konkretnych urządzeń, czy osoby posiadajace konkretne uprawnienia i umiejętności praktyczne.

I po studiach i bez można mieć dobrą i dobrze płatną pracę, kwestia umiejętności i ogarnięcia rynku pracy.

Ja mam studia a robię coś do czego teoretycznie krótki kurs wystarczy :)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 25, 2019 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Studia
Tyle ze to sie nie zgadza z zalozeniem Quinque z pierwszego postu o "siedzeniu na d.. i koszeniu kasiory"


N maja 26, 2019 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Studia
Pracy na siedząco gdzie się dobrze zarabia trochę jest, ale i tak przynajmniej umysł i palce stukające po klawiaturze swoje zrobić muszą.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 26, 2019 20:20
Zobacz profil
Post Re: Studia
Przyjęli mnie na marketing informatyczny. Ale coś czuję że se nie poradzę


So paź 03, 2020 17:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Studia
@Q nie rób z siebie męczybuły, tylko ciesz się, że dostałeś robotę "przy biurku". Wykaż się w pracy entuzjazmem, uśmiechaj się do innych i nie bój się zadawać pytań. Gratuluję i powodzenia!

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So paź 03, 2020 18:44
Zobacz profil
Post Re: Studia
Na studia mnie przyjęli


So paź 03, 2020 20:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Studia
W takim razie przyłóż się do nauki, to dasz radę :)

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So paź 03, 2020 20:15
Zobacz profil
Post Re: Studia
Wątpię:(


So paź 03, 2020 20:33

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Studia
Pytanie czy wszystko co się składa na digital marketing cię interesuje. Brzmi dość szeroko, a z doświadczenia wiem, że dużo ciężej się przyłożyć do przedmiotów na których zdychasz z nudów. A co dopiero jakbyś je miał przez kilka semestrów z rzędu. Studia inżynierskie skupione tylko wokół zagadnień informatycznych dałyby ci więcej przydatnej wiedzy


Pn paź 05, 2020 5:45
Zobacz profil
Post Re: Studia
Zależy jaką matematykę by mu łupnęli. Ale zawsze jeden rok można poświęcić na zawieranie znajomości po akademikach i węszenie, czego oni się uczą. I po takim rozpoznaniu bojem startować jeszcze raz, otwierać drugi kierunek, przenosić się między wydziałami - możliwości są, ino brać. Tylko faktycznie nie można być jęczybułą, że i tak wszyscy idziemy do piachu, bo na takiego kumpla to szkoda trunku; jeszcze naprawdę nam z okna skoczy, a na nas się skrupi.

U mnie na UJocie jeden taki na drugim bodaj roku stwierdził, że jednak idzie zmieniać uczelnię; z jakich powodów, nie wiem dokładnie, ale widziałem takiego gifa z telefonu, jak walił głową w pulpit na sali wykładowej. Przy czym sprawa jest o tyle śmieszna, że gość administrował, a bodaj czy nie zakładał, jedną z pierwszych sieci osiedlowych w Krakowie. Poszedł w pierony na prywatną uczelnię, skończył, dyplom ma. UJotu, podejrzewam, by nie skończył, bo by go wycięła matematyka ścisła do d... przydatna.


Pn paź 05, 2020 6:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
Wątpię:(

Z takim myśleniem trudno będzie utrzymać sie na studiach.
Zaczęłam studia 16 lat po maturze, z trojgiem dzieci i dąłam radę. Dałam radę nie dlatego, że były to łatwe studia, bo wcałe łatwe nie były. Zaczynałam naukę programem drugiego roku, bo taki był system. Pierwszy i drugi rok miał wykłady razem i akurat przypadł program drugiego roku. Nikt nie wyjaśniał pojęć filozoficznych, bo to już było rok wcześniej. Siedziałam jak na tureckim kazaniu i myslałam o tym, aby dać nogę, ale byłby ktoś, kto byłby z tego zadowolony i byłoby "a nie mówiłam". Zawzięłam się i przebrnęłam przez te dwa lata z całkiem dobrymi ocenami (bardzo dobre i dobre). Kolejne 4 lata też były razem,ale nie pamiętam którym rokiem zaczynałam trzeci rok. Wszystko zależy od charakteru. Podziękowałam po latach kolezance, że stawała na głowie, aby mnie zniechęcić. Efekt był odwrotny.
Dasz radę, jeśli zechcesz, jeśli zmienisz "wątpię" na "Co? ja nie dam rady?".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 05, 2020 6:57
Zobacz profil
Post Re: Studia
Jak se wkręcisz, że nie dasz rady, to nie dasz. Ale wiedz, że głupsi od Ciebie studia kończyli i robotę dostawali. Zatem nie jojcz, tylko się weź do pracy. Jak będziesz miał jakiś kłopot związany z drugim członem nazwy Twojego kierunku, to możesz pytać na priva.


Pn paź 05, 2020 7:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL