Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 23:09

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Studia 
Autor Wiadomość

Post Re: Studia
Quinque napisał(a):
Po biotechnologii nie ma pracy

W ogóle w tym kraju nie na pracy dla ludzi moim wykształceniem :(. A celnik nie wpuścił do Niemiec i sen o pracy w kamieniłomie prysł jak sraczka. A stać w Maku 8 h przy kasie za 1700 zł netto nie zamierzam

Na co ci to? przecież szlachta nie pracuje :mrgreen:
Na studia idzie sie dla własnej przyjemności, dla samorealizacji, natomiast prace załatwia sie po znajomosciach, nie widzę powodu, żeby zbyt mocno łączyć jednego z drugim, bo jeśli ty jeteś magisterm doktorem, i masz 0 godzin przepracowanych na kasie w Biedronce, a ktoś kto również chce tam pracować, ma wykształcenie niepełne podstawowe, za to już ma kilka miesięcy parcy na kasie, to myślisz że z was dwóch to kogo wyborą do tej pracy? wydaje ci się, że te twoje studia, mają jakąkolwiek wartość?

Pt maja 24, 2019 19:02

Na studia się idzie po to by przez 4 lata nie musieć pracować na budowie :D

Pt maja 24, 2019 21:25

Quinque napisał(a):

Przecież i tak nie będziesz nigdy pracować na budowie :mrgreen: do tego trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, trzeba być młodym silny i koniecznie nie można być po studiach, bo tacy ludzie za dużo by chcieli za swoją prace na budowie, więc takich ludzi raczej się unika.
Wydaje mi sie że za bardzo słuchasz ludzkiego gadania, bo wielu mówi, że bez studiów to jest praca za minimalną krajową, a ze studiami to już można zarabiać 5 albo i 10 tysięcy, no i niestety wielu ludzi, bieżę takie gadanie na serio

Chociaż powiem że studia to bardzo fajna rzecz, gdybym miał na coś takiego czas, to nawet bym został tym studentem teologii :mrgreen: zawsze mnie ciekawiły rzeczy oderwane od doczesnej rzeczywistości.

So maja 25, 2019 18:05

Quinque napisał(a):

Mój brat aby skończyć studia pracował na budowie, skończył i dalej tam pracuje, ale za 'trochę' inne pieniądze i 'trochę' mniej się namęczy fizycznie. Ma też 'nieco' więcej od kolegów, którzy razem z nim studia skończyli, ale nigdy nie pracowali na budowie fizycznie.

Z drugiej strony polecam sprawdzić ile zarabiają operatorzy konkretnych urządzeń, czy osoby posiadajace konkretne uprawnienia i umiejętności praktyczne.

I po studiach i bez można mieć dobrą i dobrze płatną pracę, kwestia umiejętności i ogarnięcia rynku pracy.

Ja mam studia a robię coś do czego teoretycznie krótki kurs wystarczy :)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

So maja 25, 2019 19:01

Tyle ze to sie nie zgadza z zalozeniem Quinque z pierwszego postu o "siedzeniu na d.. i koszeniu kasiory"

N maja 26, 2019 18:16

Pracy na siedząco gdzie się dobrze zarabia trochę jest, ale i tak przynajmniej umysł i palce stukające po klawiaturze swoje zrobić muszą.

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

N maja 26, 2019 20:20
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4