Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Dyktatury XX w. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Dyktatury XX w.
pilaster napisał(a):
No i to jest już COŚ, jakiś konkret. Wychodzi mniej więcej rozsądnie i na pewno jest znacznie lepsze od takiego dziwactwa jak HDI, które wymyślono wyłącznie po to, żeby wykazać, że Kuba wcale nie jest mniej zajebista od USA.


O, dziękuję! Od samego Pilastra takie coś usłyszeć... :)
Super by było, gdybyś kiedyś temat rozwinął, bo ze mnie żaden ścisłowiec (na szczęście jestem wyposażony w pokorę wobec wiedzy ścisłej, bo w przeciwnym razie byłbym kompletnym cymbałem). :)

Cytuj:
Ale jeszcze lepszym wskaźnikiem byłby ...bilans migracyjny. Ilu ludzi procentowo z jakich krajów migruje do jakich. Niestety nikt nie gromadzi takich zbiorczych zestawień w skali świata i byłoby to bardzo duża i ciężka robota. :-(


Prawda, głosowanie nogami pokazywałoby w zasadzie "wszystko" o rozwoju danego państwa, ale niestety z p... Korei Północnej nie da się uciec... :/


Wt maja 28, 2019 8:42
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w.
Alus napisał(a):
Właśnie - tylko deklaratywny katolik powie o innych katolikach, że modlą sie śpiewając Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie.

Cytuj:
Medal za najbardziej buracki tekst tygodnia.

Masz rację, tekst nie tylko tygodnia, ale lat całych, bo tylko burak może wyrażać sie tak o bliźnich zapominając - kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi(1J 4,20)


Wt maja 28, 2019 8:58

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w.
Najpierw rzucasz chamski, buracki tekst, a potem wchodzisz na wysokie tony i zasłaniasz się miłością bliźniego. Mam problem: czy to bardziej burackie, czy obrzydliwe?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 9:29
Zobacz profil WWW
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Najpierw rzucasz chamski, buracki tekst, a potem wchodzisz na wysokie tony i zasłaniasz się miłością bliźniego. Mam problem: czy to bardziej burackie, czy obrzydliwe?

I chamskie i obrzydliwe prostacko kpić z modlitwy innych, zmieniając do tego celu słowa pieśni, która przez lata PRL stanowiła dla katolików hymn.


Wt maja 28, 2019 10:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
A z kim dyskutujesz? Kto coś takiego mówił?
Pisałem o różnych aspektach - i w tym akurat jest tak, jak napisałem. W ogóle nie odnosiłem się do tego, która zbrodnia jest większa.


Nie mogę się odnosić do tego, co nie piszesz. Jeżeli redukujesz różnice na jednym polu do li tylko ilościowych a na drugim polu podkreślasz, że dana osoba dokonała dodatkowych zbrodni, to wniosek nasuwa się sam.

Cytuj:
Bo to oczywiste - pomiędzy zamordowaniem kilkunastu osób a milionów różnica jest ilościowa.


Ale stopień odpowiedzialności może być różny. Inny w przypadku Stanisława Pyjasa, nieco inny w przypadku Igora Stachowiaka. I jeszcze inny w przypadku zaplanowanej likwidacji całych grup ludności w sposób industrialny. Tak katechizmy jak i kodeksy karne rozróżniają przestępstwa planowane, "z premedytacją" od tych, które są efektem, nazwijmy to, niezamierzonym.

Cytuj:
Rozbawiłeś mnie :badgrin:
PO i pozytywizm.... ale jaja....


Jakie czasy, taki pozytywizm. Program pozytywistów z wikipedii:

"Opierał się on na czterech głównych zasadach:

pracy organicznej, (...)
pracy u podstaw, (...)
asymilacji Żydów i innych mniejszości narodowych, czyli zwiększeniu tolerancji wobec innych narodów zamieszkujących ziemie polskie umożliwiające im asymilację z Polakami
emancypacji kobiet, dążeniu do równouprawnienia kobiet w polskim społeczeństwie

Pozytywiści odrzucali walkę z zaborcami na drodze rewolucyjnej jako nieefektywną i przynoszącą większe szkody niż korzyści."


Cóż, próbuję dopasować tamten program do dzisiejszych realiów, i wychodzi jak wychodzi. Do PiS u przynajmniej to nie pasuje nijak, już choćby w kontekście kultu żołnierzy zaklętych.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Medal za najbardziej buracki tekst tygodnia.


Co jest tak "burackiego" w przypomnieniu słów, za które Andrzej Duda sam wyrażał skruchę? Może to, że swego czasu był broniony przez różnych takich*, co uzasadniali, że te słowa były słuszne? Czy może jak przeprosił to już nie należy mu wypominać?

(*Nie, nie wskazuję na Ciebie palcem, bo nie pamiętam, czy i jak się na temat wypowiadałeś)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 28, 2019 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Dyktatury XX w.
bert04 napisał(a):
Primo, z dwojga złego wolę jednak zbrodniarza, który zabija niewielu, a zdradził, niż tego, który zabija miliony lekką ręką.

Tym bardziej, że zdrada to jest dość uznaniowe kryterium. Czy taki Mieszko I był zdrajcą, skoro porzucił rodzime obrzędy i przyjął obcą religię?


Wt maja 28, 2019 12:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Palmer pisał o katolikach i nie ma wątpliwości że ugrupowania tworzące KE wprowadziły z powrotem na scenę polityczną pogrobowców komuny oraz że atakują Kościół (niekiedy bardzo gwałtownie) i bynajmniej nie tylko za błedy.

A prokurator Piotrowicz i sędzia Kryże to niby kto, jak nie pogrobowcy komuny?
Dziękuję za taki katolicyzm, który w niedzielę idzie do Komunii, a w poniedziałek zieje jadem (Pawłowicz, Kaczyński). To są ludzie, którzy dla głosów poparcia zrobią wszystko. Te postawy przekładają się na wyznawców, którzy odmawiają prawa bycia Polakami dla myślących inaczej i dyskutują przy pomocy iwektyw zamiast argumentów.
Hasło "atakują Kościół" nic nie znaczy bez konkretów. Poproszę o takie i nie chodzi mi o tego chłystka, który miał swoje 5 min. przed wystąpieniem Tuska w Gdańsku.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 28, 2019 14:32
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w.
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Palmer pisał o katolikach i nie ma wątpliwości że ugrupowania tworzące KE wprowadziły z powrotem na scenę polityczną pogrobowców komuny oraz że atakują Kościół (niekiedy bardzo gwałtownie) i bynajmniej nie tylko za błedy.

A prokurator Piotrowicz i sędzia Kryże to niby kto, jak nie pogrobowcy komuny?
Dziękuję za taki katolicyzm, który w niedzielę idzie do Komunii, a w poniedziałek zieje jadem (Pawłowicz, Kaczyński). To są ludzie, którzy dla głosów poparcia zrobią wszystko. Te postawy przekładają się na wyznawców, którzy odmawiają prawa bycia Polakami dla myślących inaczej i dyskutują przy pomocy iwektyw zamiast argumentów.
Hasło "atakują Kościół" nic nie znaczy bez konkretów. Poproszę o takie i nie chodzi mi o tego chłystka, który miał swoje 5 min. przed wystąpieniem Tuska w Gdańsku.

Niektórzy "bronią" Kościół podobnie jak ksiądz w Puszczykowie, który na Mszy oznajmił, że nie przeczyta listu Rady Stałej KEP bo "chce mu się wymiotować jak to czyta", a w zamian zaapelował o głosowanie na M. Jurka lub kandydata PiS. Do wychodzących w reakcji na te słowa z Mszy ludzi krzyczał "idźcie na skargę do towarzysza Michnika". Policja bada sprawę złamania ciszy wyborczej.
A od wieków wiadomo nadgorliwość jest gorsza niż piekło.


Wt maja 28, 2019 15:35

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w.
O Piotrowiczu i Kryże w kółko bajecie od lat. A wprowadzenia komunistów ze ścisłego kierownictwa (a tym I Sekretarza zbrodniczej PZPR) przez PO z powrotem do polityki nie dostrzegacie.
Cytuj:
Hasło "atakują Kościół" nic nie znaczy bez konkretów.
Jakoś nie skomentowałaś zdjęcia z poprzedniej strony z manifestacji, nad którą tak rozpływała się p. Adamowicz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 17:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
O Piotrowiczu i Kryże w kółko bajecie od lat. A wprowadzenia komunistów ze ścisłego kierownictwa (a tym I Sekretarza zbrodniczej PZPR) przez PO z powrotem do polityki nie dostrzegacie.
Cytuj:
Hasło "atakują Kościół" nic nie znaczy bez konkretów.
Jakoś nie skomentowałaś zdjęcia z poprzedniej strony z manifestacji, nad którą tak rozpływała się p. Adamowicz.

Sekretarki ze ścisłego kierownictwa WRON gen Janiszewskiego (uśmierconego 10 lat przed śmiercią przez IPN aby nie dotknęła go dekomunizacja) wprowadzenie na osobistą sekretarkę Kaczyńskiego nie dostrzegasz.
Podobnie jak wprowadzenia asystentki komunisty Kwaśniewskiego, kandydatki I sekretarza zbrodniczej PZPR na prezydenta RP, do pisowskiej TVP, też nie dostrzegasz.
Już nie wspominając o prof Zybertowiczu, doradcy PAD, który w 1980r wraz z Romanem Backerem opracował test programowy "Ostatnia szansa PZPR" w ramach Komisji Konsultacyjno Wychowawczej POP PZPR, należącej do struktur poziomych PZPR też zapewne nie dostrzegasz.
Podobnie jak TW w TS, na placówce dyplomatycznej, u boku Kaczyńskiego też nie dostrzegasz.
Krótkowzroczność...ile dioptrii??


Wt maja 28, 2019 18:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
O Piotrowiczu i Kryże w kółko bajecie od lat. A wprowadzenia komunistów ze ścisłego kierownictwa (a tym I Sekretarza zbrodniczej PZPR) przez PO z powrotem do polityki nie dostrzegacie.

Nie wiem czy od lat, bo ja wspomniałam nie więcej niż dwa razy i to w okresie rządów PiS. Co do PO, to mnie w tej chwili nie obchodzi, bo nie jest u koryta. Jak dojdzie do władzy, wtedy będę krytykować.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jakoś nie skomentowałaś zdjęcia z poprzedniej strony z manifestacji, nad którą tak rozpływała się p. Adamowicz.

To jeden przypadek, a gdzie reszta? Co miałam komentować? Ludzką głupotę? Bardzie mnie obchodzi rozwalanie Kościoła od środka, ale tu raczej stosuję modlitwę zamiast krytyki.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 28, 2019 18:44
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w.
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jakoś nie skomentowałaś zdjęcia z poprzedniej strony z manifestacji, nad którą tak rozpływała się p. Adamowicz.

To jeden przypadek, a gdzie reszta? Co miałam komentować? Ludzką głupotę? Bardzie mnie obchodzi rozwalanie Kościoła od środka, ale tu raczej stosuję modlitwę zamiast krytyki.

Adamowicz zapewne jak i prezydent Gdańska nie zakładały podobnej prostackiej, chamskiej głupoty
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmias ... jskim.html


Wt maja 28, 2019 19:13

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w.
Nie będę Ci tu robił katalogu. Na początek omów ten jeden przypadek. Ze szczególnym uwzględnieniem potępień ze strony innych kandydatów KE lub ich przewodniczących.
Co, nie ma? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 19:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie będę Ci tu robił katalogu. Na początek omów ten jeden przypadek. Ze szczególnym uwzględnieniem potępień ze strony innych kandydatów KE lub ich przewodniczących.
Co, nie ma? ;)

Nie koncentruję sie na bezdennej głupocie, niezależnie przez kogo prezentowanej, w tym konkretnym przypadku przez Dziewuchy.


Wt maja 28, 2019 19:24

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w.
Aha ;)
Mamy więc jasność.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 19:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL