Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Stefan Molyneux 
Autor Wiadomość
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
Ale w jaki sposób to świadczy o jego rasizmie?
W żaden. Zadanie polegało na znalezieniu głupich wypowiedzi Stefka. A nie rasistowskich.
Cytuj:
Nazwiesz kogoś rasistą, ten ktoś zaprzeczy, poda jakieś fakty, ale ty nadal możesz go nazywać rasistą i w ten sposób bezpodstawnie dyskredytować.
No ale jak Ciebie nazwałem rasistą, to co prawda zaprzeczyłeś, ale podałeś takie fakty, których Twoja interpretacja dowodzi, że jesteś rasistą. Więc co mi po zaprzeczeniu „nie jestem rasistą ale…”, „uważam, że Murzyni są gupi, ale to nic złego”.
Cytuj:
gdzie te badania?
Google się popsuł? https://en.wikipedia.org/wiki/World_Happiness_Report
Cytuj:
Czy to poczucie szczęścia zmieniło się na przestrzeni dekad?
Z pewnością.
Cytuj:
Dowodu? Przecież ciocia Merkel własnymi słowami
Aha. Czyli to co gadają politycy jest dowodem bezsprzecznym na to, jaka jest rzeczywista polityka państw.
Cytuj:
Jeśli nie było ułatwień, to skąd się nagle wzięli ludzie spoza EU w EU?
Przyszli. Czy masz dowód, że dało się prowadzić humanitarną politykę, przy której by nie przyszli?
Cytuj:
Stefan opiera się tu prawdopodobnie na tym, że w USA imigranci w ponad 80% głosują na demokratów.
A to już wina republikanów.
Cytuj:
Dlaczego tak głosują?
Dlatego, że republikanie szczują przeciwko nim.


N cze 09, 2019 11:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
Moja interpretacja? To jest statystyka. IQ to Intelligence quotient. Ni mniej ni więcej. Koń jaki jest, każdy widzi. Nie będę udawał, że jest inny, żeby go nie urazić. Ja się nie obrażam na Kenijczyków, że statystycznie szybciej biegają, albo Chińczyków, za to że są bardziej uzdolnieni matematycznie - na zdrowie im. Ale jak już mowa o inteligencji, to jest nagle temat tabu. Kraje o niskim wskaźniku IQ są rozrzucone po całym świecie. Żaden nie jest rozwinięty. Przypadek? Stwierdzenie tego faktu nie czyni mnie rasistą. Teraz powiesz, że mają niski wskaźnik IQ, bo nie są rozwinięte. Ale powtórzę się jeszcze raz - te testy są niezależne od języka i jest udowodnione, że ponad 80% IQ po ukończeniu 18 roku życia, to genetyka. Poza tym masz przykład Chin, które nadal nie można uznać za rozwinięte, bo PKB a PKB per capita, to dwie różne rzeczy, a mają wysoki wskaźnik IQ. I przykład Afroamerykanów, którzy żyją w kraju pierwszego świata a mają niskie IQ i popełniają ponad 50% przestępstw stanowiąc jedynie trochę ponad 10% populacji USA. Kręcimy się z tą dyskusją w kółko i uważam, że niesprawiedliwie nazywasz mnie rasistą.

Co do tego, na kogo głosują imigranci https://www.independent.co.uk/voices/et ... 91101.html

A republikanie mają problem z nielegalnymi imigrantami. Czy to jest nie w porządku? O ile wiem, to legalnym starają się przypodobać. Więc skąd wniosek o szczuciu?

zefciu, może chcesz dobrze, ale nie wiem, co ma na celu zaprzeczanie realizmowi. W praktyce uchodźcy to tylko część wszystkich imigrantów. Imigranci imigrują z powodów ekonomicznych.
https://www.reuters.com/article/us-euro ... SKCN11B11M
Już nawet zakładając, że do Europy emigrują emigranci o wyższym IQ niż przeciętna ich populacji, bo są obrotniejsi. Co to oznacza w praktyce dla obszarów, z których emigrują? To jest tzw brain drainage i tylko jeszcze bardziej pogarsza tam sytuację.


N cze 09, 2019 12:33
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
Moja interpretacja? To jest statystyka. IQ to Intelligence quotient. Ni mniej ni więcej. Koń jaki jest, każdy widzi. Nie będę udawał, że jest inny, żeby go nie urazić.
Raz jeszcze, bo widzę, że uparłeś się, żeby nie rozumiec. Wyobraźmy sobie, że mamy test inteligencji i osoba A zdała ten test lepiej niż osoba B. To są fakty. Jeśli teraz osoba C te fakty zinterpretuje tak, że osoba B zdała gorzej, bo osoba B jest babą, a baby są biologicznie głupsze, to osoba C jest seksistą. Fakty nie są seksistowskie. Interpretacja osoby C jest seksistowska. Jeśli osoba D uzna, że osoba B zdała gorzej, bo osoba B jest Polką, a Polacy są biologicznie głupsi, to osoba D jest szowinistą narodowym. Fakty nie są szowinistyczne. Interpretacja osoby D jest szowinistyczna.
Cytuj:
Kraje o niskim wskaźniku IQ są rozrzucone po całym świecie.
Nie. Nie są „rozrzucone”. Wyraźnie występuje pod tym względem regionalizacja.
Cytuj:
Żaden nie jest rozwinięty. Przypadek?
Oczywiście, że nie. Ale najbardziej prawdopodobny związek przyczynowo-skutkowy jest dokładnie odwrotny, niż by tego chcieli rasiści. Najlepiej świadczy o tym efekt Flynna.
Cytuj:
jest udowodnione, że ponad 80% IQ po ukończeniu 18 roku życia, to genetyka.
Oczywiście dowodów nie będzie.
Cytuj:
I przykład Afroamerykanów, którzy żyją w kraju pierwszego świata a mają niskie IQ i popełniają ponad 50% przestępstw stanowiąc jedynie trochę ponad 10% populacji USA.
Proszę wskazać, w jakim kraju czarni nie stanowiąc subkultury wykazują się niższym IQ i wyższą przestępczością.
Cytuj:
Co do tego, na kogo głosują imigranci
W kolejnym kraju, gdzie koproprawica szczuje przeciwko imigrantom.
Cytuj:
Już nawet zakładając, że do Europy emigrują emigranci o wyższym IQ niż przeciętna ich populacji, bo są obrotniejsi. Co to oznacza w praktyce dla obszarów, z których emigrują? To jest tzw brain drainage i tylko jeszcze bardziej pogarsza tam sytuację.
No co Ty? Przed chwilą pisałeś, że wytłumaczeniem jest tylko sprawa rasowa. A tu się okazuje, że jednak może istnieć zjawisko, w którym to bieda powoduje spadek społecznego IQ, a nie odwrotnie.


Pn cze 10, 2019 5:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
zefciu napisał(a):
Oczywiście dowodów nie będzie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Heritability_of_IQ
Cytuj:
Proszę wskazać, w jakim kraju czarni nie stanowiąc subkultury wykazują się niższym IQ i wyższą przestępczością.

Choćby UK. https://www.ethnicity-facts-figures.ser ... -ethnicity
Cytuj:
W kolejnym kraju, gdzie koproprawica szczuje przeciwko imigrantom.

Bzdury. Już napisałem, że chodzi o nielegalnych imigrantów
Cytuj:
No co Ty? Przed chwilą pisałeś, że wytłumaczeniem jest tylko sprawa rasowa. A tu się okazuje, że jednak może istnieć zjawisko, w którym to bieda powoduje spadek społecznego IQ, a nie odwrotnie.

Nic nie rozumiesz. Jaka bieda? Z rozkładu naturalnego wynika, że w każdej populacji będziesz miał wyjątki od reguły. Jeśli te wyjątki wyjadą na zachód, zabiorą ze sobą wartościowy materiał genetyczny.


Pn cze 10, 2019 15:46
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
zefciu napisał(a):
Oczywiście dowodów nie będzie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Heritability_of_IQ
Czyli znowu sam nie czytasz, co wklejasz. Proszę ładnie przetłumaczyć rozdział „Caveats”, aby zobaczyć, że te dane nijak nie potwierdzają Twoich rewelacji.
I znowu sam nie czytasz, co wklejasz. W UK czarni popełniają trochę więcej przestępstw niż biali, ale ta różnica statystyczna w najmniejszym stopniu nie dorównuje tej z USA (którą sam podałeś). Różnica między USA (gdzie problem rasowy jest bardzo poważny) a UK (gdzie również czarni nie są zupełnie zintegrowani, ale nie ma aż tak mocno zakorzenionego problemu) pokazuje, że różnice w USA wynikają przede wszystkim z przyczyn społecznych.
Cytuj:
Bzdury. Już napisałem, że chodzi o nielegalnych imigrantów
Co z tego? Oberwać się od tego szczujstwa może każdemu, kto ma nie taki odcień skóry, jak powinien.
Cytuj:
Nic nie rozumiesz. Jaka bieda? Z rozkładu naturalnego wynika, że w każdej populacji będziesz miał wyjątki od reguły. Jeśli te wyjątki wyjadą na zachód, zabiorą ze sobą wartościowy materiał genetyczny.
Ale przecież „na Zachód” nie wyjeżdżają Japończcy do Kazachstanu. „Na Zachód” wyjeżdża się z krajów biedniejszych do bogatszych. Zatem jest to kolejny mechanizm, który zaniża IQ krajów biednych, a zawyża – bogatych (choć nie tak istotny, jak wyżywienie).


Pn cze 10, 2019 19:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
Co za brednie. Po "Caveats" masz napisane "estimates", które dokładnie potwierdza to, co napisałem - 80% IQ wśród dorosłych to genetyka.

"Black people were over 3 times as likely to be arrested as White people "
No rzeczywiście "troszeczkę". I to w kraju, w którym policja jest bardzo uczulona na kwestie rasowe i boi się reagować, gdy chodzi o kogoś ciemniejszego koloru. Czy my czytaliśmy ten sam tekst?
Cytuj:
Co z tego? Oberwać się od tego szczujstwa może każdemu, kto ma nie taki odcień skóry, jak powinien.

Czysta spekulacja, rozmawiajmy o faktach. Poprawiłem Cię, że chodzi o nielegalnych imigrantów, a nie legalnych i to jest prawda. Republikanie zabiegają o glosy legalnych. Ale ponieważ nie promują się na programach socjalnych, to idzie im to jak idzie.
Cytuj:
„Na Zachód” wyjeżdża się z krajów biedniejszych do bogatszych. Zatem jest to kolejny mechanizm, który zaniża IQ krajów biednych, a zawyża – bogatych (choć nie tak istotny, jak wyżywienie).

Jest to właśnie ten brain drainage o którym pisałem. Chociaż to działa raczej tak, że obniża się IQ w obydwu miejscach, bo na zachodzie średnie IQ jest już wysokie. A w biednych krajach robi się jeszcze niższe, bo ludzie o wyższym IQ od średniej IQ w swoim kraju, którzy mogliby przekazać swoje geny dalej w kraju ojczystym, robią to na zachodzie.
https://www.nbcnews.com/think/opinion/i ... cna1008576
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 9615000653
Przez zmiany demograficzne został odwrócony efekt Flynna


Pn cze 10, 2019 19:20
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
Co za brednie. Po "Caveats" masz napisane "estimates"
Co z tego, że po „caveats” mam napisane „estimates”? Przeczytałeś, co tam jest napisane? Przeczytałeś regulamin, który zabrania wklejania obcych linków bez tłumaczenia? Regulaminu też nie przeczytałeś, bo w ogóle przeczytanie jakiegokolwiek tekstu jest dla Ciebie ponad siły. Więc zrobię to za Ciebie:

Cytuj:
Heritability measures the proportion of variation in a trait that can be attributed to genes, and not the proportion of a trait caused by genes. (...) Thus, even in developed nations, a high heritability of a trait does not necessarily mean that average group differences are due to genes.

Cytuj:
Odziedziczalność mierzy proporcję wariacji cechy, która może być przypisana genom, a nie proporcję cechy powodowaną przez geny. (...) Dlatego nawet w rozwiniętych krajach wysoka odziedziczalność cechy nie znaczy, że średnie różnice w obrębie grypy są genetyczne.


Sam nie czytasz swoich źródeł.
Cytuj:
które dokładnie potwierdza to, co napisałem - 80% IQ wśród dorosłych to genetyka.
W artykule jest wprost powiedziane, że taka interpretacja jest nieusprawiedliwiona.

Cytuj:
Czysta spekulacja, rozmawiajmy o faktach.
Faktach takich, jak wywalanie z USA w latach 60 legalnych imigrantów, których w ramach programu bracero sciągnięto do Stanów w czasie wojny?
Cytuj:
Poprawiłem Cię, że chodzi o nielegalnych imigrantów, a nie legalnych i to jest prawda.
A ja w ogóle nie pisałem o takim rozróżńieniu.
Cytuj:
Przez zmiany demograficzne został odwrócony efekt Flynna
Jeśli to odwrócenie jest powodowane przez migracje, to jest ono pozorne. Pozostaje się wtedy cieszyć.


Wt cze 11, 2019 5:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
Sam wkleiłeś link do nieprzetłumaczonego źródła nawet w tym temacie. To teraz mam nie tylko podać źródło ale też każde przetłumaczyć? ciekawe ciekawe
w sekcji caveats podane są rzeczy do "rozważenia" przy rozpatrywaniu dziedziczności IQ. To nie zaprzecza temu, że badania wykazują związek na poziomie 0.7-0.8
A jakaś anegdota z lat 60, to nie jest argument.
Ok, cieszmy się, że IQ w krajach rozwiniętych spada, bo uważasz, że jest to pozorne.

Oczywiście do tego, że manipulowałeś danymi o przestępczości w UK już nie nawiązałeś. To bardzo nieszczery sposób na dyskusję. Ciebie nie interesuje, żeby coś z tej dyskusji wyciągnąć, nauczyć się, tylko żeby ją wygrać, choćby i w nieudolny sposób. Ja to wszystko, o czym pisałem, już wiem i jedynie muszę się trudzić, żeby odszukać ponownie źródła, które Ty i tak źle interpretujesz, wysuwasz coraz większe żądania, jak np by je tłumaczyć, choć jak mniemam je rozumiesz, etc. Jeśli sam jesteś czarny i dlatego tak emocjonalnie podchodzisz do tej rozmowy, rasizmem byłoby np. stwierdzenie, że wszyscy murzyni są głupsi od białych. Ja nigdy czegoś takiego nie powiedziałem i oczywiście tak nie myślę. Nawet zaznaczyłem wcześniej, że na pewno istnieją tacy, którzy są inteligentniejsi od 90% białych. Kwestia jest w proporcjach. Dyskusja w ten sposób jest po prostu męcząca, więc na tym skończę tę rozmowę.

Jeśli ktoś inny chce porozmawiać o Molyneux - zapraszam. Nie jestem fanem, ale trochę znam jego materiały. Ma on swoje wady, ale również ciekawe przemyślenia.


Wt cze 11, 2019 16:36
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
Sam wkleiłeś link do nieprzetłumaczonego źródła nawet w tym temacie. To teraz mam nie tylko podać źródło ale też każde przetłumaczyć? ciekawe ciekawe
Nie masz każdego przetłumaczyć. Wskazałem Ci, co masz sobie przetłumaczyć, żeby zrozumieć.
Cytuj:
w sekcji caveats podane są rzeczy do "rozważenia" przy rozpatrywaniu dziedziczności IQ. To nie zaprzecza temu, że badania wykazują związek na poziomie 0.7-0.8
Jaki związek? Badania wykazują, że wariancja inteligencji jest odziedziczalna w dużym stopniu. Natomiast nie wykazują, że 70% inteligencji „to geny”. Dlaczego nie wykazują, to jest wskazane właśnie w tej sekcji.
Cytuj:
A jakaś anegdota z lat 60, to nie jest argument.
Dla ludzi, którzy wtedy zostali wywiezieni ze swojego domu gdzieś w nieznane obszary Meksyku jest to, wyobraź sobie, argument.
Cytuj:
Ok, cieszmy się, że IQ w krajach rozwiniętych spada, bo uważasz, że jest to pozorne.
Niczego takiego nie napisałem. Napisałem, że jeśli rzeczywiście jest tak, że za spadki IQ w niektórych społeczeństwach odpowiada migracja, to można się cieszyć, ponieważ nie oznacza to ogólnoświatowego spadku IQ, a jest jedynie statystycznym efektem wynikającym z przemieszczania się osobników między badanymi grupami. Coś jak paradoks Simpsona – wykazujemy trend dla dwóch grup, ale trend ten nie występuje dla całej populacji.
Cytuj:
Oczywiście do tego, że manipulowałeś danymi o przestępczości w UK już nie nawiązałeś.
Nie. Nie manipulowałem. Pomyliłem się. Rzeczywiście różnica nie jest aż tak duża.
Cytuj:
wysuwasz coraz większe żądania, jak np by je tłumaczyć
To nie jest moje żądanie. Nie ja pisałem regulamin. Ja Cię jedynie ostrzegam, że inni modzi mogą być mniej wyrozumiali. A także wskazuję konkretne fragmenty, na które masz zwrócić uwagę, bo widzę, że masz problem z czytaniem tekstów w całości.
Cytuj:
Ma on swoje wady, ale również ciekawe przemyślenia.
Proszę zatem wskazać jedno oryginalne, ciekawe przemyślenie Molyneux.


Wt cze 11, 2019 18:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL