Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 Ekumenizm potępiony 
Autor Wiadomość
Post Re: Ekumenizm potępiony
Zbigniew3991 napisał(a):
Według mnie zaprzeczenie prawa do wolności religijnej jest sprzeczne z religią katolicką

A co mnie obchodzi co jest według Zbigniewa? Mnie obchodzi co jest według papieża
Cytuj:
Jezus pozwalał na wolność religijną

No ciekawe. A teraz wskaż miejsce w Biblii gdzie Jezus, zezwalał na głoszenie fałszywych religii i sprowadzanie na tych ludzi piekła. Bo tym jest "wolność religijna" potępiona przez papieża
Cytuj:
jesteś na forum katolickim, więc z łaski swojej nie nazywaj Papieża heretykiem

Wskaż miejsce w którym nazwałem papieża heretykiem albo przeproś za oszczerstwo. Ponadto, mam papieża za heretyka ale tytuluje go świętym. Pomyśl zanim coś napiszesz


Cz cze 06, 2019 21:45
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Według mnie zaprzeczenie prawa do wolności religijnej jest sprzeczne z religią katolicką

Cytuj:
A co mnie obchodzi co jest według Zbigniewa? Mnie obchodzi co jest według papieża

Według papieża i KK wszyscy ludzie stanowią jeden Lud Boży.
Bóg, dawca życia, nie daje życia ludziom, którzy urodzeni w innych religiach niż katolickiej, już są potępieni. Bo przy takiej optyce postrzegania Boga, byłby On bardziej okrutny niż demon, który jedynie kusi, ale nie ma mocy stwarzania potępionych.


Pt cze 07, 2019 6:22

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Nie trzeba nikogo siłą nawracać. I nikt nigdy czegoś takiego nie praktykował

Cytuj:
Którzy Papieże według Ciebie są jawnymi heretykami?


Czy herezją można nazwać dekret o wolności religijnej zatwierdzony przez św. Pawła VI? Pewnie i tak


Quinque napisał(a):

Czy herezją można nazwać dekret o wolności religijnej zatwierdzony przez św. Pawła VI? Pewnie i tak


Tytułujesz Papieża jako świętego, ale nazywasz go heretykiem. Uważasz heretyka za świętego. Fajnie. Może Ty pomyśl, zanim coś napiszesz?
Ewangelia Marka 9,38-43,
Wtedy Jan rzekł do Niego: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

Dzieje Apostolskie, rozdział 18, wersety 24 - 28
Pewien Żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma przybył do Efezu. 25 Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy. Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą. A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską [Bożą] tym, co uwierzyli. Dzielnie uchylał twierdzenia Żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jezus jest Mesjaszem.

Na czym ma polegać brak wolności religijnej? Na zakazywaniu wyznawaniu innych religii?

_________________
MODERATOR


Pt cze 07, 2019 9:45
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm potępiony
Wskaż miejsce w którym nazwałem papieża heretykiem albo przeproś z oszczerstwa


N cze 09, 2019 14:17

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Wskaż miejsce w którym nazwałem papieża heretykiem albo przeproś z oszczerstwa


No właśnie powyżej. Jeśli jakaś publikacja jest heretycka, to jej autor jest heretykiem.

_________________
MODERATOR


N cze 09, 2019 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Wskaż miejsce w którym nazwałem papieża heretykiem albo przeproś za oszczerstwo. Ponadto, mam papieża za heretyka ale tytuluje go świętym. Pomyśl zanim coś napiszesz


Pogrubienie ode mnie. Masz Papieża za heretyka, a jednocześnie tytułujesz go świętym. Uważasz, że heretycy mogą zostać świętymi?

_________________
MODERATOR


N cze 09, 2019 17:59
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm potępiony
Jaja se robisz? Pytam serio? To było zobrazowanie twojej logiki. Gdybym uważał papieża za heretyka nie nazwaŁbym go świętym. Pomyśl zanim coś napiszesz

Jeszcze raz, wskaż miejsce gdzie nazwałem papieża heretykiem albo przeproś


N cze 09, 2019 18:03

Dołączył(a): N lut 03, 2008 17:01
Posty: 2
Post Re: Ekumenizm potępiony
Alus napisał(a):
Według papieża i KK wszyscy ludzie stanowią jeden Lud Boży.
.


Skąd ty coś takiego wziąłeś?

Według nauczania Ludem Bożym jest Kościół. Kościół nie ogranicza się wprawdzie tylko do swoich widzialnych granic ale żeby wszyscy ludzie "z automatu" stanowili Lud Boży?


N cze 09, 2019 19:22
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm potępiony
Czy poniższe sformułowania określają kim jest heretyk?

1. wyznawca herezji, poglądu religijnego sprzecznego z dogmatami
2. przenośnie: człowiek o śmiałych, sprzecznych z powszechnie głoszonymi, poglądach


N cze 09, 2019 19:25

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Jaja se robisz? Pytam serio? To było zobrazowanie twojej logiki. Gdybym uważał papieża za heretyka nie nazwaŁbym go świętym. Pomyśl zanim coś napiszesz

Jeszcze raz, wskaż miejsce gdzie nazwałem papieża heretykiem albo przeproś


Jeszcze raz - piszesz, że Papież wydał heretycki dekret, co wiąże się z tym, że nie uznajesz dekretu wydanego przez Papieża i uważasz Papieża za heretyka. Nie ma innej możliwości. W jaki inny sposób dekret może jest heretycki, ale autor tego dekretu nadal nie popełnił herezji? Albo Papież nie jest heretykiem, a więc nie popełnił herezji i nie wydał żadnego dekretu, który jest heretycki, albo Papież wydał heretycki dekret, a więc popełnił herezję, więc jest heretykiem. Czy mogę powiedzieć, że napisałem heretycki post na forum, ale nie popełniłem herezji i nie jestem heretykiem?

_________________
MODERATOR


N cze 09, 2019 19:59
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm potępiony
Po pierwsze, nie napisałem że wydał. Tylko zasugerowałem to że być może taki jest, oraz postawiłem na końcu pytajnik
Po drugie, wciąż czekam na to aż ktoś wskaże miejsce w którym nazwałem papieża heretykiem


N cze 09, 2019 21:42

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Po pierwsze, nie napisałem że wydał. Tylko zasugerowałem to że być może taki jest, oraz postawiłem na końcu pytajnik
Po drugie, wciąż czekam na to aż ktoś wskaże miejsce w którym nazwałem papieża heretykiem


Po pytajniku nastąpiła odpowiedź "pewnie i tak", co nie tylko mocno zasugerowało, że dekret jest heretycki, ale oznacza dość jasno - dekret jest pewnie heretycki. Dalej to pociąga za sobą herezję autora dekretu. Nie odwracaj kota ogonem.

_________________
MODERATOR


Pn cze 10, 2019 6:35
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm potępiony
Pewnie jest. Co nie znaczy że papież napewno jest heretykiem. Bo niczego takiego nie stwierdziełem. Poza tym SWII nie określił nauczania dogmatycznego więc nie trzeba go słuchać


Pn cze 10, 2019 19:18

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ekumenizm potępiony
No to możesz mnie przeprosić za oskarżenie o oszczerstwo, lub wypożyczyć sobie z biblioteki podręcznik z logiki.

_________________
MODERATOR


Pn cze 10, 2019 19:32
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm potępiony
Quinque napisał(a):
Pewnie jest. Co nie znaczy że papież napewno jest heretykiem. Bo niczego takiego nie stwierdziełem. Poza tym SWII nie określił nauczania dogmatycznego więc nie trzeba go słuchać

Czyli wszystko co w katolicyzmie nie jest ogłoszone dogmatem, można sobie dowolnie wybierać i nie słuchać przykazań KK.


Wt cze 11, 2019 7:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL