Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Za propagowanie stwierdzenia że:

"Tradycja to drugie objawienie Boże" według konstytucji dogmatycznej DeiVerbum.
Przeemek napisał(a):
Podstawy dogmatyki katolickiej. Ks. dr W. Kalinowski, Ks. dr J. Rychlicki, źródło: http://msza.net/i/cz08_23.html

"Tradycja - drugim źródłem objawienia.

Koniec dyskusji.
Cytuj:
Małgosia nie uznaje autorytetu powyższych księży, jak i głosi wbrew nauce dogmatyki katolickiej.
Sam tytuł rozdziału już jest dowodem, ale moderator grozi mi za to sankcjami. Proszę natychmiast o reakcję administrację, bo nie tylko udowodniłem nadużywanie swoich przywilejów przez moderatora Małgosię, ale to że sama nie rozumie nauki Katolickiej na którą się często powołuje.

Kłamiesz. Sam cytujesz autorytet, który mówi o drugim źródle a nie drugim Objawieniu i twierdzisz, że ja nie uznaję/nie rozumiem dogmatyki katolickiej. Nie wciskaj kitu na swoje usprawiedliwienie.

Dla mnie to jest to samo, logiczna kokluzja na bazie całego wyjaśnie DeiVerbum, że Tradycja jest wprost nazwana Słowem Bożym.

[ciach... temat uwag do moderacji. M.]


Pn cze 10, 2019 8:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przeemek napisał(a):
Dla mnie to jest to samo, logiczna kokluzja na bazie całego wyjaśnie DeiVerbum, że Tradycja jest wprost nazwana Słowem Bożym.

Mnie nie interesuje co jest dla Ciebie tym samym czy zupełnie innym. Ważne, jak to rozumie KK i CP.
Dyskusje w temacie Tradycji i innych, które nie dotyczą uwag do moderacji przenoszę do Archiwum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt cze 11, 2019 7:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
[ciach- to nie miejsce na dyskusje teologiczne. MH]


P.S. Proszę o reakcję administrację odnośnie wycinanani moich wypowiedzi, ponieważ moderator Małgosia manipuluje, wykręca się teraz od odpowiedzi zrzucając na mnie winę.


Wt cze 11, 2019 15:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Przeemek, zapoznaj się proszę z tematem tego wątku, bo mam wrażenie, że nie dbasz o to, gdzie prowadzisz spór, @Małgosiaa zwróciła Ci uwagę, że tutaj nie prowadzimy dyskusji teologicznych, a jedynie zgłaszamy swoje uwagi do moderacji, tytuł wątku jest czytelny, lecz zignorowałeś jej słowa, a teraz masz pretensje, że pilnuje porządku w temacie. Tu nie ma spisku złej @Małgosii przeciwko Tobie, bo zasygnalizowała wcześniej, żebyś nie robił offtopa. Jeżeli Chcesz uniknąć takich sytuacji, zwracaj uwagę na temat w jakim zamierzasz dyskutować, trzymając się zasad regulaminu, modzi są od tego, aby dbać o porządek na forum, zatem jeżeli zwracają Ci na coś uwagę, to nie dlatego, że mają taki kaprys, ale pełnią funkcję, która nakłada na nas pewne obowiązki, co często jest niezrozumiałe dla użytkowników, którzy potrafią się doszukiwać w naszych działaniach zamachu na własną wolność. Regulamin jednak nie został stworzony dla kaprysu i każdy użytkownik rejestrując się forum, zobowiązał się do jego przestrzegania, zatem nie ma zgody na stawianie się ponad jego zapisami.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt cze 11, 2019 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):
@Przeemek, zapoznaj się proszę z tematem tego wątku, bo mam wrażenie, że nie dbasz o to, gdzie prowadzisz spór, @Małgosiaa zwróciła Ci uwagę, że tutaj nie prowadzimy dyskusji teologicznych, a jedynie zgłaszamy swoje uwagi do moderacji, tytuł wątku jest czytelny, lecz zignorowałeś jej słowa, a teraz masz pretensje, że pilnuje porządku w temacie. Tu nie ma spisku złej @Małgosii przeciwko Tobie, bo zasygnalizowała wcześniej, żebyś nie robił offtopa. Jeżeli Chcesz uniknąć takich sytuacji, zwracaj uwagę na temat w jakim zamierzasz dyskutować, trzymając się zasad regulaminu, modzi są od tego, aby dbać o porządek na forum, zatem jeżeli zwracają Ci na coś uwagę, to nie dlatego, że mają taki kaprys, ale pełnią funkcję, która nakłada na nas pewne obowiązki, co często jest niezrozumiałe dla użytkowników, którzy potrafią się doszukiwać w naszych działaniach zamachu na własną wolność. Regulamin jednak nie został stworzony dla kaprysu i każdy użytkownik rejestrując się forum, zobowiązał się do jego przestrzegania, zatem nie ma zgody na stawianie się ponad jego zapisami.

Problem polega na tym, że Małgosia raz rozmawia ze mną jako adwerarz, raz jako moderator. Jak według niej nie przyjmuje wyjaśnień, to zmienia się w moderatora i używa narzędzi. To jest konflikt.

Zgadzam się i dostosowuje do regulaminu, że nie należy prowadzić dykusji w miejcu do tego nie przeznaczonym.
Tylko jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że moja pierwsza uwaga do moderacji była zodnie z tymi zasadami viewtopic.php?p=1037390#p1037390 :
- zacytowałem ostrzeżenie
- podałem swoją tezę, czyli powód za który dostałem ostrzeżenie
- podałem jeden z merytorycznych dowodów że się myliła
- i proprosiłem o interwencję administrację
Nie miałem żadnego zamiaru kontynuwać tutaj tematu. Proszę przyjrzeć się duskusji, być może to kwestia "od słowa do słowa" ale również z winy moderatoki dyskusja się rozwinęła.

Po drugie. Gdzie mogę dokończyć dyskusję? bo powodem wstawienia tej uwagi, jest to że w pierwotnym miejscu Małgosia najpierw przedstawiła swoje argumenty jako adwersarz, w wymianie zdań podawałem również moje, potem padły oskarżenia z jej strony i już ignorowała dalszą moją argumentację. Po czym zamieniając się w moderatora skorzystała z narzędzi.

Jedyne o co proszę to odniesienie się do argumentów, a nie ich zignorowanie, bo Małgosia upiera się przy swoim zdaniu i to można zrozumieć - każdy ma prawo, ale na forum trzeba stosowac argumenty, a moje zaczęła ignorować. A i z tym nie było nic nic złego, nikt jej nie zmusi jako adwersarza, ale w takim razie niech nie reaguje jako moderator i przestanie wycinać moje argumenty.

Więc proszę o interwencję, bo nie mogę nigdzie dokończyć rozmowy i przedstawić argumentów, ponieważ Małgosia je wycina. W tym momencie przedstawię argumety jeszcze raz w pierwotnym miejscu.


Śr cze 12, 2019 10:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przeemek napisał(a):
Problem polega na tym, że Małgosia raz rozmawia ze mną jako adwerarz, raz jako moderator. Jak według niej nie przyjmuje wyjaśnień, to zmienia się w moderatora i używa narzędzi. To jest konflikt.

Nie wiem do jakiej sprawy konkretnie się odnosisz, zatem trudno się odnieść do Twoich zarzutów pod adresem @Małgosii. Mod zawsze będzie na celowniku, jeżeli chodzi o podejrzenia usera, że wykorzystuje swoją pozycję, by zyskać przewagę w dyskusji. To wynika również ze specyfiki rozmów na forum, gdzie moderator może wyrażać swoje opinie podobnie jak każdy inny użytkownik forum, ale jest również zobowiązany do dbania o porządek na forum, a każde jego działanie można podciągnąć pod nadużywanie uprawnień, zatem trzeba dysponować przykładami, które uzasadniają słuszność zarzutów, bo i ja już spotkałam się z różnymi ogólnikowymi zarzutami, których oskarżycielom nie chciało się uzasadniać bądź ich zasadność była wątpliwa i bazowała na osobistej niechęci do moda, zatem niekoniecznie Twoja perspektywa zostanie przyjęta w taki sposób, w jaki Ty coś postrzegasz, i to pomimo Twoich najszczerszych chęci. Nie piszę tu o konkretnym przypadku, tylko wskazuję na pewne niuanse takich sytuacji.

Cytuj:
Zgadzam się i dostosowuje do regulaminu, że nie należy prowadzić dykusji w miejcu do tego nie przeznaczonym.
Tylko jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że moja pierwsza uwaga do moderacji była zodnie z tymi zasadami viewtopic.php?p=1037390#p1037390 :

Ale też nikt tej wypowiedzi nie usunął. Odniosłeś się do zarzutu, moderator również, dalsza kontynuacja byłaby offtopem, więc trzeba było podjąć działania zmierzające do zakończenia dyskusji, ponieważ to temat uwag do moderacji. Nie będę tutaj poruszać kwestii Twojej perspektywy pojmowania Objawienia w katolicyzmie, jedynie pragnę zaznaczyć, że katolicy inaczej rozumieją Objawienie niż im to w swym przekonaniu przypisujesz. To jednak rozmowa, którą kontynuować można w temacie do tego przeznaczonym, nie tutaj.

Przeemek napisał(a):
Jedyne o co proszę to odniesienie się do argumentów, a nie ich zignorowanie, bo Małgosia upiera się przy swoim zdaniu i to można zrozumieć - każdy ma prawo, ale na forum trzeba stosowac argumenty, a moje zaczęła ignorować. A i z tym nie było nic nic złego, nikt jej nie zmusi jako adwersarza, ale w takim razie niech nie reaguje jako moderator i przestanie wycinać moje argumenty.

Rzuciłam okiem na kosz. Wycięto posty, które były pisane w temacie uwag do moderacji, te dotyczące Objawienia. Ostrzegano Cię, byś nie kontynuował dyskusji teologicznej w tym miejscu, ale.. no właśnie, jak na ironię, zignorowałeś słowa moderatora, więc moderator uczynił swoją powinność i zgodnie z zapowiedzią, posty usunął i tym modem nie była tylko @Małgosiaa, ale również ja. Jeżeli mod Ci na coś zwraca uwagę czerwoną czcionką, nie robi tego dla kaprysu, tylko wyjaśnia powód. Jeżeli zależy Ci na możliwości dalszej bezproblemowej dyskusji, przyjmujesz słowa moda, który daje Ci szansę uniknięcia osta.

Sprawdź w wyszukiwarce interesujące Cię hasło i tematy już istniejące, jeżeli nie ma tam zakresu, który Ciebie interesuje, możesz założyć nowy temat.

PS. Administratorem Forum jest @Asienkka, zatem jeżeli interesuje Cię zgłoszenie sprawy do Admina, napisz PW.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr cze 12, 2019 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czy moderacja uważa nazywanie protestantów wrogami Chrystusa i odmawiania im choćby miana chrześcijan za dopuszczalną formę dyskusji?
W moim odczuciu jest to obraźliwe. I nie jest to przypadek, a celowo i wielokrotnie powtarzane. Łamie zarówno regulamin, jak i podważa sens istnienia tego forum.

Nie rozumiem celu tolerowania takich wypowiedzi.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 15:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Moderacja zajmie się zgłoszeniem, jednakże proszę mieć na uwadze to, że moderacja pracuje zawodowo i w czasie pracy nie moderuje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 15:35
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kozioł napisał(a):
Nie rozumiem celu tolerowania takich wypowiedzi.
Naprawdę nie rozumiesz, czy tylko tak piszesz?


Cz cze 13, 2019 18:37

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie rozumiem celu tolerowania takich wypowiedzi.
Naprawdę nie rozumiesz, czy tylko tak piszesz?


Ja też nie rozumiem. To jest - rozumiem, że moderatorzy pracują. Tak jak napisała Małgosia - jest to zrozumiałe, że w czasie pracy nikt nie będzie siedział w internecie na forum. Nie widzę innych powodów, dla których można tolerować zachowania jednego z użytkowników forum, który w sposób regularny i bezzasadny krytykuje protestantów oraz oskarża o bycie protestantem osoby, z którymi się nie zgadza.

_________________
MODERATOR


Cz cze 13, 2019 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Byłeś na forum od czasu, kiedy @Kozioł wyraził swoje oburzenie na Twój post i nie zareagowałeś. Wnioskuję z tego, że rzeczywiście swoją wypowiedź odniosłeś personalnie do @Kozioł. W związku z tym - ostrzeżenie.[/color][/i]
Jedyną moją reakcją był opad szczęki....
Jeśli ktoś uważa się za wierzącego to nie powinien gardzić Bogiem - tj. gardzić Jego radami zawartymi w Biblii, poprzez atakowanie swego rozmówcy twierdzeniami "nie wycieraj sobie ust pojedynczymi wersetami Biblii".
Kozioł właśnie dał do zrozumienia, że jeśli ktoś przytacza wersety biblijne, które nie są po jego myśli - to ten ktoś "wyciera sobie usta tymi wersetami". To nic innego jak pogarda dla rad Boga, zawartych w Biblii - a tym samym jest pogardą dla samego Boga.
No chyba, że przekonasz mnie, że może istnieć sytuacja, w której ktoś "szanuje Boga" a jednocześnie "zlewa" Jego rady zawarte w Biblii. Oczywiście nie mam na myśli sytuacji, w której ktoś ma świadomość, że dany czyn jest grzechem i nie chce go popełnić, ale jednak ulega słabości swego grzesznego ciała. Pod pojęciem "zlewa" mam na myśli sytuację, w której ktoś nie chce w ogóle brać pod uwagę Boży punkt widzenia na daną sprawę. Dokładnie tak jak to uczynił @Kozioł, który "pojedyncze wersety z Biblii" uznał za nic nie warte.
Dla mnie jest to fundamentalna sprawa. Nie można twierdzić: "wierzę w Boga" a jednocześnie "nie wierzyć Bogu, że mówi do nas w 100% poważnie".


Cz cze 27, 2019 11:32
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Tomek44 napisał(a):
Jeśli ktoś uważa się za wierzącego to nie powinien gardzić Bogiem - tj. gardzić Jego radami zawartymi w Biblii, poprzez atakowanie swego rozmówcy twierdzeniami "nie wycieraj sobie ust pojedynczymi wersetami Biblii".
Kozioł właśnie dał do zrozumienia, że jeśli ktoś przytacza wersety biblijne, które nie są po jego myśli - to ten ktoś "wyciera sobie usta tymi wersetami". To nic innego jak pogarda dla rad Boga, zawartych w Biblii - a tym samym jest pogarda dla samego Boga.
Oczywiście że nie. Frazeologizm „wycierać sobie usta czymś” jednoznacznie świadczy o tym, że osoba, która go wypowiada uważa to „coś” za godne szacunku. Natomiast protestuje przeciwko wykorzystaniu tego w taki, a nie inny sposób.
Cytuj:
No chyba, że przekonasz mnie, że może istnieć sytuacja, w której ktoś "szanuje Boga" a jednocześnie "zlewa" Jego rady zawarte w Biblii.
Oczywiście – taka sytuacja zaistniała i została spisana w Ewangelii. Chrystus wszak szanował Ojca, ale jakoś dziwnie zignorował pojedyncze, wyrwane z kontekstu fragmenty Starego Testamentu, które przedstawiał mu szatan na pustyni.


Cz cze 27, 2019 11:35
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Proszę o uporządkowanie wątku "Kościół i LGBT" (dział "Wiara i Prawda") i przeniesienie toczonej w nim dyskusji Jozego i akruka na temat "Nauczanie Pawła na temat władzy" do odrębnego wątku w odpowiednim dziale oraz odpowiednie odnotowanie tego faktu w obu miejscach. Do przeniesienia są co najmniej następujące wpisy:
viewtopic.php?p=1038773#p1038773
viewtopic.php?p=1038796#p1038796
O ile dobrze sprawdziłem, wcześniejsze wpisy obu rozmówców mają charakter mieszany, zawierają również dyskusję na temat Pawłowego nauczania o seksualności, celibacie i małżeństwie itp., więc wyodrębnienie wskazanego wyżej tematu wymagałoby ręcznego kopiowania odpowiednich partii tekstu z tych wpisów.


Pt lip 05, 2019 10:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
akruk napisał(a):
Proszę o uporządkowanie wątku "Kościół i LGBT" (dział "Wiara i Prawda") i przeniesienie toczonej w nim dyskusji Jozego i akruka na temat "Nauczanie Pawła na temat władzy" do odrębnego wątku

Taka opcja wymaga analizy, ponieważ w wątku wypowiadają się również inni użytkownicy forum, myślę że dwa wymienione przez Ciebie posty można wydzielić tworząc nowy temat, nie ma praktyki "ciachania" wpisów na części i przenoszenia ich do odrębnych wątków, zwykle po prostu przenosi się cały post wydzielając nowy wątek bądź cytuje się część wypowiedzi i otwiera nowy temat dyskusji w odpowiednim dziale, rozważałeś taką możliwość?

akruk napisał(a):
wyodrębnienie wskazanego wyżej tematu wymagałoby ręcznego kopiowania odpowiednich partii tekstu z tych wpisów.

Z technicznego punktu widzenia, dla moda to dużo roboty, czymś innym jest przeniesienie całego posta, a czymś innym jedynie fragmentów, różnica będzie polegała na tym, że mod usunie pewne treści z pierwotnego wpisu, a następnie -o ile dobrze rozumiem Twój zamysł- w swoim poście umieści formie cytatu autora.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt lip 05, 2019 20:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Popieram Mrs_Hadley. Wydzielenie jest niełatwe i bardzo czasochłonne. Najlepiej założyć nowy wątek kopiując ostatni post w temacie, a w starym wątku podać informację o utworzeniu nowego, podając do niego link.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 05, 2019 21:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL